Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

ashley622
28. júl 2010

@henika40 aj ja by som tam mala ísť v pondelok- predpísať lieky 😉

henika40
28. júl 2010

@ashley622 no paradicka, mozno sa aj uvidime 😉

ashley622
28. júl 2010

@henika40 áno 😝

katarinka13
29. júl 2010

@henika40
@ashley622
nezabudnite sa pochvalit ako sa mate,ako vam ,,chutia injekcie"...som zvedava ...drzim vam palce aby ste nemali OHSS...

ashley622
29. júl 2010

@katarinka13 pichala si si tie injekcie sama? dúfam, že sa dávajú také , aby som si ich mohla pichať sama ... ja verím,že všetko dobre dopadne na 1.krát...aj keď myšlienky mám občas všelijaké, no snažím sa myslieť pozitívne 😝 Ďakujem za podporu a aj tebe držím silno palce!

katarinka13
30. júl 2010

@ashley622
ja som asi mazochystka...pichala som si sama...da sa to vydrzat...kazda dostava tie iste injekcie-tusim.
pichas si aj spredu aj zozadu...uzijes si 😀

henika40
30. júl 2010

to je len samozrejme, ze budeme o statusoch informovat 🙂 dakujeme za podporu.. hiiihooo, len, aby to bolo pozitivne pre kazdu z nas.. takze prsty mam skrizene..
no ked som sa na injeckie pytala, tie prve si mozes pichat sama, tie idu do bruska, do tuku (pokial mas 😀)
a tie dalsie lekar nedoporucuje pichat doma, a ked aj.. tak o tom iba nechce vediet.. cize mozne to je / tie idu do zadku, hehe 😀 neviem sa dockat 😀 😀

katarinka13
30. júl 2010

@henika40
ja som absolvovala uz dva krat cely proces...mne nepovedal nic ze by som si nemala pichat sama...ked sa vies vykrutit tak si mozes dokalicit svoj zadok aj sama...alebo ked ma manzel guraz...co moj nemal...utiekol ked uvidel ihlu... 😀
takze POZITIVNE MYSLIET...to ti povie aj doki ked ti dava deticky spat...len neviem ako ked som dostresovana... ☹

ashley622
30. júl 2010

@katarinka13 no to si užijem,to verím... ach jaj 😅 do brucha si to viem predstaviť sama 😀 len neviem,ako sa vykrútim k tomu zadku 🙂 koľko dní si ich treba pichať?

henika40
30. júl 2010

🙂
mne uz raz manzel pichol pregnyl a zvladol to v pohode 🙂, do brucha by to malo byt o.k., zasada je, nepozerat sa, zavret oci 😀 (ale nie, ked si ich pichas sama, hehe), ale vraj niektore stipu.. 😖

katarinka13
2. aug 2010

@ashley622
@henika40
da sa aj vykrutit...nie je problem..ani to moc nestipe...su to injekcie...netreba sa neako extra depkovat
a pichat treba dovtedy kým doki nepovie ze staci-pozajtra odber

katarinka13
3. aug 2010

uz sa robi v centre...bol tam niekto?
ako sa maju po dovolenke?

inca
3. aug 2010

Ahojky dievcence,
od dnes sú už tam, volala som dnes ráno. Onedlho sa pipojím už aj ja medzi Vás......

henika40
3. aug 2010

@katarinka13
ja som tam bola vcera a uz zajtra zacinam s programom.. atmoska tam bola dobra, napriek aktualnej situacii, nova vlada im trocha komplikuje veci.. 😖

henika40
3. aug 2010

@katarinka13
ja som tam bola vcera a uz zajtra zacinam s programom.. atmoska tam bola dobra, napriek aktualnej situacii, nova vlada im trocha komplikuje veci.. 😖

henika40
3. aug 2010

hm? 😖 preco to tam mam 2x?..
ahoj inca, ides prvy x? kedy cca zacinas?

inca
4. aug 2010

Ahojky henika 40 😉
Ja už som bola na inseminácii, bola úspešná len môj anjelik vydržal do 10 týždňa a potom koniec 😢
23.8.2010 idem do FC napísať s dokym žiadosť na IVF, tak som zvedavá kedy to schvália a kedy sa dostanem na radu aj ja . Kolko to asi tak trvá?

aaddeell
4. aug 2010

co sa tyka ziadosti ja som si podala tento tyzden a podla dr. to vypada zaujimavo, kedze je nova vlada a dosadzuju si novych ludi tak to moze trvat kym to schvalia
a hlavne mali teraz mesiac volno a maju kopec ziadosti, ktore su uz schvalene takze tie ziadosti co sa podavaju teraz a budu schvalene tak pridu na rad koncom septembra - oktobra
minister nie je moc nakloneny k IVF takze tazko povedat ako to bude dalej ...

inca
4. aug 2010

@aaddeell no toto nie sú moc potešujúce správy 😒 Ale však uvidíme ako to všetko dopadne, vieš ako sa to hovorí : "keď pánboh dá aj motyka vystrelí" a ja i tak cez tieto všetky nie moc priaznivé správy verím, že na súhlas nebudeme moc dlho čakať a všetko dobre dopadne 🙂

aaddeell
4. aug 2010

@inca no ani mna to nepotesilo ja som si myslela , ze ziadost schvalia do 2 tyzdnov a koncom augusta zacinam pichat
ale clovek mieni pan boh meni 🙂

inca
4. aug 2010

@aaddeell Vydržali sme do teraz, tak už to nejako dobojujeme pre tých našich malých anjelikov 🙂
Keď príde schválenie, potom aký je postup ďalej?

ashley622
4. aug 2010

@inca oficiálne do 30 dní by mali schváliť každú žiadosť,mne to poisťovňa schválila do 2 týždňov,ale v júny som to už nestihla tak čakám teraz na august... keď ti schvália žiadosť pôjdeš si predpísať lieky a budeš čakať na najbližšiu MS,ako ja teraz 🙂

henika40
4. aug 2010

ahoj Inca, podla zakona by poistovne mali schvalit ziadost do 4 tyzdnov (mesiaca), ale zial, niekedy to trva aj 6 alebo 7, ja som ju mala schvalenu do 2 tyzdnov.. dolezite je, aby si mala porobene vysetrenia, ktore potrebujes pripojit k ziadosti, ale tie uz asi mas 🙂 neboj, cas ubehne cuby dup 😉

henika40
4. aug 2010

baby, tak velmi chcem, aby nam to vsetkym vyslo.. aby sme hrdo chodili s peknymi gulatymi bruskami 😀 keby sa to dalo nejako ovplyvnit..

ashley622
4. aug 2010

presne tak!!! kiežby nám to všetkým vyšlo!!! ...nám, ktoré po bábätkách veľmi túžime....

darla27
4. aug 2010

Baby co ste si boli pre lieky na stimulku, kolko ste platili?
Co hovorili vo FC o tej zmene v schvalovani IVF-iek?
Pozerala som na stranke ferticentu ze uz robia aj pisci , neviete ci aj to je nespoplatnene?

henika40
4. aug 2010

ja som si ich vybrala este v maji/juni.. vsetky lieky spolu s femibionom 170 E, o zmene vo schvalovani neviem a doki nam to pisci spomenul iba medzi recou, tyka sa to najma tych parov, u ktorych je zly spg. tak nam to dalej ani nevysvetloval.. 😖

henika40
4. aug 2010

ja som si ich vybrala este v maji/juni.. vsetky lieky spolu s femibionom 170 E, o zmene vo schvalovani neviem a doki nam to pisci spomenul iba medzi recou, tyka sa to najma tych parov, u ktorych je zly spg. tak nam to dalej ani nevysvetloval.. 😖

katarinka13
4. aug 2010

@henika40
zaciatok je tych 170E...ked mas stastie tak nebudes potrebovat dalsie lieky...ja som zaplatila az 350E..mala som OHSS...takze som spotrebovala injekcie ako kôň

darla27
4. aug 2010

Kati a kolko si mala vajok ked si mala OHSS? 😕 Na kolky den sa chodi po ETe na krv na tehotensky test?
Henika a ake lieky ti dali? Vo FC davaju len kratky protokol na stimulku, od kolkeho dc sa to picha?

henika40
4. aug 2010

darla, picha sa od 2. dna, lieky: gonal, merional a cetrotide, davaju kazdej tie iste, aspon tak to fungovalo doposial.
katarinka, to mi je luto 😔 co ma caka, to ma neminie ☹ ..nuz, ale je to sila, akokeby nestacilo, ze si v riadnych kakackach a este si zato aj riadne priplatis, kde tento stat smeruje.. 😠

henika40
4. aug 2010

aj tie prispevky na prve a druhe dieta sa maju rusit 😒 , aj IVF chcu, aby sme hradili ako samoplatci 😔 stat by Ti neprispel najradsej na nic.. bodaj by z toho nic nepreslo!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre