Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

summer_103
4. sep 2013

@kvett To je zvlastne, ku mne sa vzdy choval velmi milo a vsetko vysvetlil dopodrobna. Uz mas vysledky?

kvett
4. sep 2013

@summer_103 este nemam, vraj to poslu rovno jemu bude to do 3 tyzdnov

ivanka0210
5. sep 2013

ahojte baby takzeuz si zacinam pichat gonal .....6 dni by som si mala pichat bojim sa ci to zvladnem aj sama .....chcela by som sa opytat co bude nasledovat po tych 6 dnoch? dakujem

princezna333
6. sep 2013

@ivanka0210 ahoj Ivanka, neboj sa ten gonal zvládneš v pohode, nič to nie je, po tých šiestich dňoch pôjdeš na kontrolu (teda po dopichaní gonalu) a potom si dáš nejakej sestričke pichať merional, dávkovanie ti povedia na tej kontrole. Aspoň ja som to tak mala, ale v centre sú všetci veľmi pohodoví a ústretoví, všetko ti vysvetlia. Drž sa!

ivanka0210
6. sep 2013

jejj super dakujem pekne zajtra rano bude prva injekcia ....a Vam (tebe ) sa podarilo ??

princezna333
6. sep 2013

@ivanka0210: veľmi ti držím palce, uvidíš že vo Ferticente vám to vyjde!!!! Ja som teraz po KETe (po vklade) tak čakám, o dva týždne idem na test. Ale toto centrum je zatiaľ najlepšie kde som bola. Ja som chodila ešte na Zochovu (tam to bolo také zastaralé), potom to tam zrušili, to bolo ešte v r. 2005, nepodarilo sa, potom som bola jeden pokus v Gyn-Five, no tam to tiež bolo nejaké čudné, nepáčilo sa, že sa tam veľmi striedali doktori, potom sme mali dlhikánsku pauzu a tento rok sme ešte skúsili vo ferticente a tu sa mi to veľmi pozdáva, verím, že tu pomôžu všetkým ženám. Držím ti palce, veľmi. Keď budeš niečo potrebovať, pýtaj sa, papa

soi
9. sep 2013

Ahojte. Máte niektorá skúsenosti s prednisonom pred IVF? Ak áno, aké dávky, ako často? Ďakujem.

summer_103
9. sep 2013

@soi Mne odporucaju 10 mg denne zacat so stimulaciou. Ale baby vacsinou beru 5 mg denne co som citala a zistovala skusenosti.

soi
9. sep 2013

@summer_103 Ahoj. Mne imunolog odporuca 20 mg, na to mi gynekologička povedala, že podľa nej je to málo. Tak som z toho jeleň a zbieram skúsenosti 🙂 A ako dlho to budeš brať?

tinuska16
9. sep 2013

Ahojte chcem sa spitat ci neviete niektora do kolko rokov preplaca poistovna IVF pocula som ze len do 36r ale nie je to iste tak ked viete prosim napiste.Dakujem

sarasota
9. sep 2013

@soi ahoj ja beriem prednison 5 tyzdnov pred IVF 5 mg boli sme na vysetreni v Podoli v Prahe.20mg sa mi zda trosku vela.

sarasota
9. sep 2013

@tinuska16 do 39 rokov

soi
9. sep 2013

@sarasota Ďakujem.

l7067
10. sep 2013

@ivanka0210 ahoj...ja si pichám od nedele,takže sme na tom dá sa povedať rovnako 😀

ivanka0210
10. sep 2013

I7067 ahoj ano sme na tom rovnako ja od soboty ...ako sa citis? si pn ?

l7067
11. sep 2013

@ivanka0210 no ja sa cítim úplne normálne,,,zatial teda,,,akoby som ani nič nepichala 😀 a chodím do práce normálne.Kedy ideš na vyšetrenie?Ja idem v piatok.

mistisa
11. sep 2013

Ahojkte kocky idem sa vas spytat 🙂 Po kolkych pokusoch vas poslali na geneticke vysetrenie ? ja som po druhom KET dnes som bola na krv cakam vysledky len by som chcela vediet ak by to bolo negativne ze ci nas poslu po prvom 1IVF alebo posielaju az po 2IVF? dakujem moc 🙂 🙂

ivanka0210
11. sep 2013

@l7067 aj ja celkom v pohode dala som si pn .. ja idem zajtra na vysetrenie teda vo stvrtok som velmi zvedava co mi tam povedia ti pisem zajtra ..
@mistisa ja som na genetickych ani nebola toto je moje prve ivf

azzura
11. sep 2013

@mistisa zlato, mna poslal až tvoj lekar, ked som zmenila car a cudoval sa ze nas po neuspesných IUIckach a dvoch IVF neposlali už davno. takže mozno ti to navrhne na konzultacii .....

mistisa
12. sep 2013

@azzura aha no my sme mali prve IVF tak asi preto.lebo do telefonu nehovoril nic tak snad to nezmeni.asi az ked bude druhe IVF neuspesne. ma svihne ked tam pojdeme o mesiac a budeme musiet este na genetiku.a cakat dalsie dva kym budu vysledky. ☹

mistisa
12. sep 2013

@azzura ak by som ju mala robit tak by som chcela teraz co najskor. neviem ci mu mam este zavolat alebo co ☹

azzura
12. sep 2013

@mistisa moja, tak sa ho na tu genetiku spytaj sama, vsak za pytanie nic nedas, prinajhorsom ti povie že ešte nie

azzura
12. sep 2013

@mistisa aj tak tento rok už asi na IVF nepojdes, lebo musis mat pauzu cca 3 mesiace, takže ked pojdes podpisat ziadost tak ti da papierik na genetiku

azzura
12. sep 2013

@mistisa prečo až o mesiac tam ideš??

mistisa
12. sep 2013

@azzura no povedal ze za mesiac mam prist a vypiseme ziadost.ja som to pochopila tak ze tri mrchy a mozme zacat. no ja by som ju dala az po druhom ak by bolo neuspesne teraz asi este nie 🙂 a tak hadam stihnem stimulku este v tomto roku ci? ved je september a ked tri mrchy ja mam tak na 23-24 DC mrchu. 🙂 tak snad v decembri aspon zacneme stimulovat 🙂 ci? myslis ze nie? ved uvidime co povie buduci mesiac ked tam pojdeme 🙂 ja by som najradsej uz teraz stimulovala 😀

azzura
12. sep 2013

@mistisa aha, tak by si to mala este stihnut, tebe aj 1x skoro schvalila ziadost tvoja poistovna. Takže teraz este nechces genetiku?? Moja, teraz to mohla byt len smola, proste telo si zvykalo na hormony, vacsinou druhy pokus byva uspesnejsi, okrem mna 😀 😀

mistisa
12. sep 2013

@azzura ano ano ja som to mala za 2 a pol tyzdna schvalene 🙂 snad si nedaju nacas teraz 🙂 neboj u teba bude platit do tretice vsetko dobre 🙂 🙂 asi ano a uz ked je naucene tak to vide 🙂 uz ked sa teraz chytilo verim ze to vide. asi nie ci? myslis ze by bolo dobre ju dat urobit?

azzura
12. sep 2013

@mistisa ja si myslim, že druhe bude už ok, si mala naznak uchytenia, a to je dobre znamenie 🙂 . Ja stresujem, že kedy ist do toho, dnes rano som sa zobudila a že idem volat do car a este stiham ist po injekcie, ale mm sa zmrazil, že este pockajme, ked ti konecne funguje cyklus (od 2.ivf až teraz posledne 3 cykly su take ako predtym, ciže moje telo potrebovalo na vycistenie pol roka 😠 )

mistisa
12. sep 2013

@azzura no pekne ale hlavne ze sa vycistilo 🙂 joj on chce pockat na mna ze? aby sme sli spolu ze? 😀 ved to asi aj preto nedaval tu genetiku robit uz teraz ci? asi keby nebol vobec anznak uchytenia by dal.asi.no ja by som najradsej isla az po druhom neuspesnom.teda nepojdem lebo bude uspesne 😀 😀 a budeme tehulkovat spolu uvidis 🙂

azzura
12. sep 2013

@mistisa jasne, vsetko bude už len dobre 😉 verim tomu. Vsak ked pojdes o mesiac do car tak sa porozpravate, mne preto dlho trvala genetika, lebo do toho prísli prázdniny, staci ak ju budes mat do stimulky, ak by ta tam nahodou poslal 😉
Uvidím ako sa zajtra zobudíme 😀 😀 😀 bojim sa, lebo je to posledny pokus, a pritom to už chcem mat za sebou, proste som mešuge, neviem co chcem....no viem, byt konecne tehu 😅 a porodit zdrave mimčo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre