Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka14
16. apr 2009

ked mne sa neda hocikedy vziat si dovolenku, hlavne ked je uzavierka. mam tu sice kolegynu, ale ta by to uplne sama nezvladla. ked som bola na laparke, to bol riadny chaos v praci bezo mna. rada by som pri druhom pokuse bola doma, ale to zalezi od načasovania.

petkaerdal
16. apr 2009

tych par dni sa doma nezblaznis urcite,ved si aspon oddychnes z prace 😉

loginka
16. apr 2009

cigaretka, ja som mala pn od mojej obvodnej - no problem
a doma mi bolo uuuuuuzasne, tiez maj - jun , prechadzky, zmrzlinka, obedik, slofik, knizka 🙂

bobjan
16. apr 2009

cigaretka, ja som bola na PN a dal mi ju môj gyndoš bez slova. Poprosila som ho, že už si pichám a chcela by som byť doma a hneď vytiahol papiere a písal. Na nič sa ma ani nepýtal....dala som mu papier z FC a to bolo vsjo 😉 A ak máš stres v práci, tak buď určite radšej doma v kľude 😉 držím ti palce 🙂

bobjan
16. apr 2009

doma sa určite nezblázniš, urobíš si pekne program a radšej byť doma a vegetiť, aj sa trochu nudiť, ako byť v strese....to na sto pro 😵

floskula
16. apr 2009

no ahoj baby, tak ako sa mame? pisete o dusu, nestiham citat.

petka ako, lezis a nudis sa?

bobjan mas dnes lepsiu naladu a uz nehadzes flintu do zita? nemozes nas v tom nechat same. 😉

katka, ty ako? my sme na tom obe rovnako po tom utorkovom odbere. tie naberam guraz. 😖

cigaretka, vezmi dovlenku aspon od 8 dna stimulky a aspon po ET zostan 2 dni doma. ja som ostala len jeden den, ktovie, ci aj to mi neposkodilo.

baby, kde je mimka? vsak nevieme, ako jej dopadol utz.

bobjan
16. apr 2009

Floskula ahoj🙂 Dnes by som najradšej išla do FC a ostala doma s //.....lebo mi tu je v práci na grc 😝

cigaretka5
16. apr 2009

no kocky dakujem , vidim to na tu Pn- ku uz si to viem predaatvit vytiahnem kreslo slnecnik, a terasa je cela moja 🙂
kujem

floskula
16. apr 2009

bobjan, v praci je to vzdy nic moc. ja by som sla na stimulku hned tento mesiac. to ma asi nepustia, co? 😉 aj pred KET musi byt prestavka 3 mesiace po ivf?
keby sme tak prisli do FC ze "dajte sem //, lebo inac bohu otcu uvidiiiiiiite co ste nevideli". 😉 neviem, co by povedal doktor. mozno on uz je z tolkych bab taky presiaknuty tehulovskymi poziadavkami, ze keby on sam ocikal text, boli by tam hned dve ciarky. 😀 😀 😀

floskula
16. apr 2009

keby ocikal test, som chcela napisat. nie text. 😀 😀 😀

katka14
16. apr 2009

ahoj floskula, tak ja už nerumazgam. už som sa s tym zmierila, v pondelok idem k mojej doktorke na kontrolny ultrazvuk, planujem kupit mangelovi nejake vitaminky, nech bojuje aj on.

inak som v praci, ale nechce sa mi tu byť ani náhodou. joj, vonku je tak krááááásne. už máš výsledky?

floskula
16. apr 2009

katka, ake vysledky myslis? inac s tymi vitaminmi aj ja rozmyslam podobne, tiez sme sli na IVF kvoli horsiemu SPG, tak by bolo dobre, keby sa nieco polepsilo. ja som sa este neobjednala na ultrazvuk, lebo neviem, kedy skonci kramovanie. ty uz nekrvacas? ja nejako vela a aj bolesti mam o dost silnejsie ako inokedy.

bobjan
16. apr 2009

floskul 😀 😀 😀 no neviem, či by nás nevyprášil korbáčom 😀 😀 😀

neviem, či prestávku treba, ale asi hej...

ja som do práce chodila rada, ale v poslednej dobe, teda od nového roku....je to na kočku 😝 aj tu 😕

floskula
16. apr 2009

bobjan, vsade sa to horsi, cakam, kedy to pocitim aj ja. tak na tu prestavku sa musim spytat MUDr. Erdalovej, len neviem, kde zmizla. ta mi iste povie, ci mozem ist na KET o mesiac, alebo treba tiez cakat.

katka14
16. apr 2009

ahoj floskula, nejako sa mi to pomiešalo. ty si nebola po IVF? mne už pomaly kramy končia, som v pohode, už plánujeme nejaky ten šport, najlepšie bycik.

bobjan
16. apr 2009

MUDR. Erdalová asi tlačí kočkám fazuľku 😀 možno bude vedieť, aj keď myslím, že ona KET nemala....

floskula
16. apr 2009

bobjan, to nevadi, ze nemala, ale ma prehlad. 😉
inac nemas niekedy pocit, ze vsetci okolo tehotneju len my nic? aj ked sa tym nechcem zatazovat, neujde to mojej pozornosti. myslis, ze keby spravili spermiogram v pare, kt. otehotnel prirodzene a vysetrili zenu, ze vsetci su komplet v poriadku a s vzorovymi vysledkami? to by ma teda fakt zaujimalo.

floskula
16. apr 2009

katka, jasne,ze som bola na ivf. tiez som mala krv v pondelok negativnu, akurat ze si zacala kramovat skor ako ja, ja od 10 dna po ET spinenie 5 dni a potom riadne krvacanie.

bobjan
16. apr 2009

floskula, ja viem, že má prehľad, veď som napísala, že možno bude vedieť 😉

okolo mňa našťastie teraz nikto netehotneje.... sesternica je o rok staršia a tiež sa nedarí....ale nie sme nejak na spoločnej vlnovej dĺžke, tak neviem, čo už podstúpili a čo nie....

no nevedno, ale myslím, že by neboli všetci sto pro zdraví....

katka14
16. apr 2009

aha, no už mi je to jasnejšie, no ja som začala špiniť na siemy den po ET a kramy na 9. den, cca. keby neboli prišli kramy, tak ete neviem ani vysledok, takto to bola šoková terapia. a riadna. a to som mala také veľké oči, ja som sa s tymi dvoma zarodkami aj rozpavala po tichu, že nech sa udržia a tak a neposluchli, mršky jedny malé

floskula
16. apr 2009

bobjan, ale ked praveze sa vyskytuju aj starsie a zrazu su tehotne. no tak fakt neviem. ci akoze na to nemyslia a potom sa to podari... vsak skusat treba stale asi. inac prosim ta, tie kramy uplne prve po neuspesnom IVf trvaju o nieco dlhsie?

bobjan
16. apr 2009

floskul, no ja ti neviem, ako to je s tými pármi.....niekedy je to fakt záhada..
mrchu som mala normálnu..tak 4 dni a potom 3 dni špinenia a to aj tak mávam...ale po IVF mávam tú krv, takú inú....svetlejšiu....

bobjan
16. apr 2009

katka, mňa tiež najprv šokne test, potom mrcha a krv je len formalita... 😠

floskula
16. apr 2009

a pytala si sa na to, preco sa to zmenilo? ja mavam kazdy raz svetlu krv, ale teraz sa mi zda, ze od pondelka rana to uz dost dlho trva u mna, stale jasnocervena krv. alebo? sice su to 4 dni, takze asi to este nie je prehnane dlho. len spolu s tym spinenim predtym mi to pride uz vecnost.

bobjan
16. apr 2009

floskul, to je v pohode, to nemáš tak dlho....ono predsa si len bola nadopovaná hormónmi, sliznica bola iná - podporená hormómni, nie ako keď je v normálnom cykle....
nepýtala som sa na to nikdy...

ty máš koľko zmrazených?

katka14
16. apr 2009

aj mne to pripada nekonečné. ale ked špinenie nepočítam, tak je to normalka. tiež som mala najprv len take svetle, preto som dlho dufala, že to nie su kramy. ale potom sa to rozbehlo ako dive a mala som jasno, pre istotu som si spravila test predtym ako som vysadila utros. a krv bola len formalita pre doktorov. test som si pôvodne ani nechcela robit, ale ked prisla mrcha tak skoro po ET, bolo mi to jasne ako facka - aj ked par vynimiek tehulkuje prve mesiace s kramami. ale ja medzi ne nepatrim.

petkaerdal
16. apr 2009

bobjan,tak to si uhadla,ze som tlacila dievkam fazulu 😀 ,drahy povedal,ze dneska pride neskor,ze nechce spat vedla mna 😅

floskula ajoj 😉
na Ket mozes chodit aj kazdy mesiac,tam sa stimulkuje len sliznica,takze pauzu netreba
ja som doma a nuda,ako stale..lezim

mimka ozaj,ani nam vediet nedala,ze co a ako na uzv

a teraz si idem dat kakaove venceky 😝

bobjan
16. apr 2009

Peti, neboj manža bude unavený a povedz mu, nech si neberie potom plný nos, nech si berie len pomenej a len do jednej dierky 😀 😀 😀

čo tvoja cukrovka a venčeky??? 😅 😀

floskula
16. apr 2009

petka, mozno mimka sedi s dokim na kave, sa zastrajala, ze mu to navrhne. 😀 inac treba mi stimulovat sliznicu, ked mi bude pekne rast sama? to mi kontroloval este pred ivf raz a povedal, ze je to velmi dobre.
bobjan, mame len 3 mrazaciky, ktovie ako sa rozmrazia, vraj to je pre ne stres.

petkaerdal
16. apr 2009

aka cukrovka? sak ju nemam,som ti nevravela? 😝 😝 😝 ja som mala sice na glukomery 13,5..ale preto ,ze to bolo po vypiti tej gebule....tu su ine merania..nic mi nieje,tak som zase aj na kolacoch 😀

poviem drahemu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre