Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

pahu
29. júl 2009

Vierka, ja plánujem otehotnieť prirodzene keďže nemáme problém 😀 Ale zistila som, že sa najskôr musím zaregistrovať vo FC 😀 Neviem či sa potom zľaknú spermijky aj vajíčka a radšej sa posnažia samy 😀 😀 😀

bambibam
29. júl 2009

bobjan ja idem 5 aug. pre inj. a počítam že koncom augusta bude IVF

Ale dúfam ,že sa nič nestane ,lebo som 2 krát po sebe odpadla -vraj dehydratácia následkom nízkeho tlaku . A zistili mi leukocitózu čo ani neviem čo je. Dali mi infúzky a poslali na kludový režim domov a hlavne vraj nemám zabúdať piť veľa-veľa . A pritom sa mi zdalo že pijem moc. ☹

Pahu ja som sa rozprávala tiež z jedným liečiteľom a ten tvrdil že na jar,ale nepodarilo sa tak neviem čomu veriť,dúfam že mala tvoja bilinkárka pravdu,to by bola haluška a 😀 potom mi ju doporučíš.

vierka
29. júl 2009

pahu - jasne, staci si len vypisat ziadost a pojde to same 😀

bobjan
30. júl 2009

Bambi, treba piť každú pol hoďku pohár vody. Ak piješ, až keď si smädná, už je neskoro....

Pahu, jasné, že budeš aj ty medzi tými, čo otehotnejú prirodzene. Ste v poriadku, tak mooooc držím palce 😉

Mne sa dnes dúfam rozbehne mrcha, tak zajtra naklušem na HP 😉

ina7
30. júl 2009

Ahojte baby, ak si na mna pamatate, tak hlasim, ze je mozne mat hcg 15000 aj pri mimomaternicovom tehotenstve. Vcera som prisla z nemocnice. Diagnostika im trvala tri tyzdne, lebo som nemala nijake prejavy na mimomaternicove a v maternici som mala nieco co potom nazvali pseudogestacny vak, zrejme pozostatok z 2. babatka, takze nebolo jasne, ci ide o mimom. alebo missed a nechceli ma zbytocne rezat. V pondelok bolo konecne vidno, ze babo je v pravom vajcovode a hned poobede mi laparoskopicky brali cely pravy vajcovod a cistili maternicu. Ta vyzerala uplne ako u tehotnej, sliznica 2,5cm, zvacsena, ze aj krcok, vsetko ako pri normalnom tehotenstve.
Takze sme prisli o dve babatka, jedno sa prestalo vyvijat same a druhe mi museli na zaciatku 10 tt vziat. Smola, ze zrovna to zivotaschopne sa zatulalo kam nemalo ...
Povedali mi, ze mi staci 2 mes. pauza a mozme ist na ket. Teraz len dufat, ze sa nase dve zmrzlinky uspesne rozmrazia a potom prezit 6 tt hrozy do ozvy srdiecka ak sa uchytia. Lebo mam este lavy vajcovod, kam sa da schovat.
Prepacte, ze po tolkych pozitivnych spravach vam sem pisem take horory, ale pokusam sa z toho nejako vyhrabat, stale placem pri kazdej malickosti, nejako to musim zo seba dostat.

siouxie
30. júl 2009

ina7, to je mi veľmi ľúto 😔 . Budem ti držať palce, aby si sa rýchlo zotavila a aby to aspoň trocha prebolelo. Nech sa môžete pustiť do KET, ktoré už určite dobre dopadne!

katka14
30. júl 2009

ina7, teda prežila si si riadny horor. klobuk dolu, si silné žieňa. neboj, všetko dobre dopadne, hodne oddychuj, držím ti palce, nech je KET za par mesiacov uspesny. 🙂

bobjan
30. júl 2009

Ina 😔

viem, že všetko trochu prebolí časom, chcem aby to dlho netrvalo a ty si sa s odhodlaním pustila do úspešného KET 🙂

vierka
30. júl 2009

ina - mrzi ma to 😔 kludne sem pis, ved konik je aj o tom, ako sa baby podrzia ked sa stane nieco hrozne... a my sme tu pre teba... drzkaj sa, oddychni si a strasne budem drzat palce na uspesny KET 😉

ina7
30. júl 2009

baby, dakujem za podporu. asi za to mozu aj tie obrovske zmeny hormonov, ale je mi doplacu stale. musim sa nejako vysporiadat s tym, ze mame dvoch anjelikov. pre nas to boli deticky od sameho zaciatku, ale keby som skratka len dostala mrchu, tak by to asi nebolo take ako teraz, ked som o nich 7 tt vedela a prihovarala sa im. aj ked posledne tri tt to bolo striedavo hore a dole, podla toho co mi zrovna povedali doktori. ved ja som bola uz na zaciatku 10 tt, ked mi museli vziat to, co vlastne raslo a vyvijalo sa. uplne ma trasie, ked si predstavim, ake uz muselo byt velke a ze zilo, kym ho nevybrali. muz ma utesuje, ze to bola uz len otazka dni, mozno uz na dalsi den by mi roztrhlo vajickovod a zomrelo aj tak, ale pre mna je to este moc .

ina7
30. júl 2009

som si teraz precitala ester raz svoj predchadzajuci prispevok a znie fakt depresivne. a ja nie som depresivna, ja len smutim za mojimi anjelikmi.
ja sa uz tesim, kedy budem fit a po mrche mozeme byt s manzelom znova spolu, co sme neboli uz straaasne dlho, najskor kvoli ivf a potom nemocnici. a ktovie, mozno to pride samo, ked uz tu mam take pekne priklady. 😉
udajne po kyrete je maternica lepsie pripravena prijat babo. takze do buducna som optimista. 🙂

bambibam
30. júl 2009

ina7 asi to tak malo byť a dostala si novú šancu a určite lepšiu. 😀 tie depresívne nálady som mala aj ja. Je to prirodzené ,a čudovala by som sa žene ktorá by hovorila opak. Ver ,že tie šance máš ako ty ja aj ostatné len terba čas a trpezlivosť. Viem ,že na niektoré jazvy na duši nezabudneme,telo sa zahojí a ideme do toho boja znova. Pokiaľ máš silu bojuj.

Doporučujem ti zobrať sa aj s manželom na nejakú celodennú vychádzku,kde si obaja oddýchnete,vyboškávate sa a dáte si navzájom dalšiu silu. Mne taký oddychový deň veľmi pomohol.

margareta11
30. júl 2009

inka, no viem veľmi presne čo cítiš , pretože mne sa stalo to isté ale v 7tt a v ľavom vajcovode. Tiež sa mi hcg stále zvyšovalo , ale ja som mala ja hyperstimulák, takže mi nebolo na ultrazvuku vidieť kde drobček je.V maternici nič nevideli a hcg stále rástlo a rástlo.Potom sa dr. rozhodol ,že to takto nepôjde a že bude musieť urobiť kyretáž a potom budeme sledovať opäť hcg.Nič iné mi neostávalo, pretože pri mimomaternicovom tehotenstve je veľké riziko...ale to ty určite vieš.No a ked mi na druhý den zobrali krv, tak hcg stúplo nehorázne. Tak potom ihned laparka a bolo po všetkom .Tiež mi museli zobrať vajcovod, pretože by bolo riziko, že sa to opäť môže stať.Bolo mi hrozne a chcelo sa mi zomrieť a to fakt.Ale život je niekedy veľmi krutý a od tej doby si naozaj hovorím , že čo Ta nezabije -to Ta posilní. Asi to tak malo byť. Môžeme byť radi ,že nám na to skoro prišli a nepraskli nám vajcovody.
Stalo sa mi to minulý rok a už pomaličky cítim ,že sa pokúsime ísť na KET. Pretože mám vo FC ešte jedného drobčeka na ktorého sa veľmi teším.
Do budúcna Ti držim moc palce , nech sa Vám to podarí 🙂

bambibam
30. júl 2009

margaretka je mi luto ,že to nevychádza na prvý šup ,ale chvílami ked to čítam prepadá ma taká vnútorná panika,idem na prvé IVF a pítam sa sama seba kolko krát ............ som rada však že veda pokročila a nájdu spôsob ako skúšať prírode protirečiť. 🙂

margareta11
30. júl 2009

no veru, niektorým nám to nevychádza na prvý šup ale je ich veľmi veľa ktorým to na ten prvý šup výjde, tak tomu treba veriť a v žiadnom prípade to nevzdávať, pretože to určite stojí za to ...
ak mám byť úprimná, ked som absolvovala 3ivf ,tak som si povedala, že končím a už nikdy viac, pretože to množstvo hormonov čo do seba pchápe sa nám niekedy vypomstí, ale zmenila som názor ,ak mi teraz v blízkej budúcnosti nevýjde KET ,tak pôjdem aj 4x a možno aj 5x na ivf. Nechcem to vzdať. Aj ked je pravda, že matka príroda urobí aj tak to čo ona chce....a čo nám je súdené ,tak to nás neminie 😉

pahu
30. júl 2009

Baby, ja som nejaka nabudena 😀 Kto chce energiu?? 😉

vika34
30. júl 2009

pahu ,ja by som prijala nergie aj za vás všetky,som totálne vyflusnutá,nič nestíham a nebola som na MK asi tt,nestíham ani prd.
Tak sa teda iba ozívam,že žijem a nezabudla som na vás všetky,pá

petra2505
31. júl 2009

Dobré ráno dievčatá, chcela by som sa Vás skusenejších spýtať, či je pri podaní Žiadosti na IVF potrebný aj podpísaný súhlas od notára kedže nie sme manželia alebo to stačí priniesť pred IVF.Mám to doma lenže Žiadosť budeme podávať keď bude priateľ preč a akosi nestíhame notára takže by som to dala dodatočne len neviem či sa to tak dá.

bobjan
31. júl 2009

Peti, ja ti neporadím, ale ak sa tu nikto nenájde, tak skús si kľudne brnknúť do CAR a oni ti povedia 😉

petra2505
31. júl 2009

My sme uz rozmyslali, ze by sme sa aj zobrali aby sme sa vyhli takymto vybavovackam a pod.lenze v pondelok priatel odchadza na mesiac prec a ja by som za ten cas chcela podat ziadost dufajuc, ze do konca augusta bude schvalena aby sme v septembri mohli zacat....
Bobi skusim tam zavolat buduci tyzden lebo Pinter mi kazal doniest 3 HP s tromi odbermi ja mam 2 HP s tromi odbermi a 2 HP s dvomi odbermi a chcem mu povedat, ze IUI nepotrebujem lebo mi povedal, ze to bude Dovera ziadat ja som si tie info preverila a pri mojej diagnoze ziadne IUI nemam podstupit lebo je zbytocne.

bambibam
31. júl 2009

ahoj dievčatá, od rána som taká dolámaná,večer sme pozerali na STV 2 tú "noc v archíve" no to sú obrázky- a to podakovanie súdružkam upratovačkám čo sa starajú o poriadok bolo fakt dokonalé. Tá doba mala také zvláštne čaro- škoda ,ja som pri niektorých záberoch sa ešte tatovi gúlala vo vajkách 😀 😀 😀 ,ale ked to porovnám trochu tým predkom závidím.

bobjan a ty kedy ideš do FC?

vierka
31. júl 2009

petra - skus si tam zavolat, ze co bude treba k tej ziadosti, lebo viem, ze tam sa potom aj nejake zmluvy podpisuju a este potom partner (aj moj mangel) podpisoval taky suhlas, ze suhlasi aby jeho matros bol pouzity a tak... ale toto sme podpisovali az ked sme mali pred samotnym IVF 🙂

bittka13
31. júl 2009

petra2505 - ahoj, urcite ten suhlas potrebujes, ked nie ste manzelia, ono je to v podstate take prehlasenie ktore musite podpisat obaja ze s tym suhlasite a ze sa o dieta budete spolocne starat. Musi to byt overene notarom. Nie je dane ako dlho predtym to musite podpisat... takze tolko z mojej skusenosti. Dodatocne ti to asi nebudu akceptovat.

petra2505
31. júl 2009

je mi absolutne jasne , ze to potrebujem len neviem ci hned ako podam ziadost alebo staci ked sa dostavim po schvaleni ziadosti.Inak viem, ze maju vsetko podlozene ziadostami, podpismy a pod.preto uvazujeme, ze sa zoberieme a budeme mat o par starosti menej.

vika34
31. júl 2009

petra my sme manželia a v gf sme museli aj pred ET ,KET mať od notára potvrdené,vo FC sme nemuseli od notára ,ale tesne pred ET som odovzdávala papiere,určite nie pri žiadosti,ale teda neviem či je v tom nejaký rozdiel ked nie ste manželia ,ale myslím si ,že to stačí až po podaní žiadosti,lebo tie papiere mi dali až ked bola žiadosť scválená až pri srimulacii.

petra2505
31. júl 2009

vika presne toto som potrebovala vediet, lebo ja chcem v auguste podat ziadost a v septembri by som im dala ten papier potvrdeny notarom ked pojdem pre recept

vika34
31. júl 2009

ja myslím,že to stačí,ale pre istotu tam zavolaj.Nevieš mi napísať,čo okrem troch HP ešte chcú?Ja sa chystám v oktobri na posledné IVF,tak to chcem mať všetko už pripravené.Nemôžem si z časových dôvodou dovoliť to posúvať o dalšie dva-tri mesiace

lenca.b
31. júl 2009

ahojte babulky prosim vas pekne o radu ako sa da dostat do centra kam chodite respektive aky je postup aby som tam mohla prvy krat ist?...dakujem za kazdu odpoved

vika34
31. júl 2009

zavoláš a objednáš sa ,prvý raz ti spraví UTZ a mužovi SPG,počkáte cca 20 min na výsledok spermiogramu a lekár vám povie podľa toho aké máte zdr.problémy postup,to je všetko

lenca.b
31. júl 2009

treba aj daco platit ? alebo dake doporucenie doniest alebo nieco podobne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre