Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
3. okt 2009

takže ja ked som mala 6 vajíčok asi ledva našli 4 spermie a oplodnili mi 4 vajíčka, tak asi
dúfam, že vydržia

lenca.b
3. okt 2009

awe ano boli a pani primarka na genetike nam povedala ze teda na zaklade toho jedneho spg to nevyzera na nic tragicke a ze teda jej treba kontrolny spg lebo bol len jeden z troch zly tak ze kludne mozeme tu ziadost aj poslat ak nam to schvalia v centre 🙂 tak uvidime

lenca.b
3. okt 2009

sylvusa snad to bude fajn ak 4 vydrzia tak to budes mat aj na mrazacikov 😉 a to ste mali az tak zlu patologiu ze len tak malo spermii bolo ?

sylvusa
4. okt 2009

ahojte baby,
tak zajtra idem na vklad o 12.00 hod, dneska mi volala doktorka , že 4 oplodnené vajíčka sa pekne delia, a že ona je z toho prekvapená, lebo to vyzeralo zle, delia sa na : 2,4,5,6 bunky
u manžela bola patológia 90 %, ale mal málo spermí , lebo sa hrozne bál, mal nervy, takže sa bál či tam niečo bude,
mali by púšťať k tomu aj ženy, nech sú tam, a pomôžu, lebo môj má z toho nervy,
takže zajtra idem na to, len sa bojím toho mechúra, aby bol plný, neviem či to vydržím aleb budem musieť,

vierka
4. okt 2009

caute kocky...

sylvusa - tak to je super, ze sa krasne delia, drzim na zajtra palce 😉
a myslim, ze sa to da zariadit, aby mangelka bola este pri odbere, kym caka na vyber, tak ma cas 😉
no a ja ti poradim malu fintu s tym plnym mechurom, mne to velmi pomohlo a nemusela som sa nalievat vela nalievat vodou... ja som sa normalne pred odchodom do FC isla vycikat a po ceste som si dala jednu kavicku s mliekom a bol tak plny mechur, ze ma hned zobrali 😉 takze taka kavicka minimalne pol hodinku pred tym by mala zabrat 😉

sylvusa
4. okt 2009

tak to vyskúšam
a jesť môžem a dať si pirule na tlak a na štítnu žľazu, a ten utro..... si môžem dať ráno, aj na obed

vierka
4. okt 2009

skus, mne to velmi pomohlo...
no ja som sa normalne naranajkovala, nemusis tam ist na lacno, aj lieky si mozes dat... utrogestan si daj len ranny, obednu davku si davas az v centre - 20 minut po tom co prebehne vklad, cize ten si zober so sebou 😉

sylviq
4. okt 2009

Ahojte, dievčatá 🙂 🙂 🙂
Stále vás čítam a vidím, že už toho máte za sebou strašne veľa. Gratulujem, sylvusa, len sa drž. Ja som len na začiatku, tesne po laparoskopii. Ozaj, rada by som sa opýtala na vaše skúsenosti. Po akej dobe asi po laparke ste sa odvážili milovať?

sylvusa
4. okt 2009

vierka ďakujem , no ja by som ho zabudla, ďakuejm
baby tak za veľa Vám vďačím každej fakt každej
ste super každá jedna

awe
4. okt 2009

sylvusa - to je super spravicka, tak zajtra uz bude bubacik alebo hned dvaja u teba? daj potom vediet, ako prebehol transfer a ake mas pocity 😉 drzim palce 🙂

sylviq - je to individualne, podla toho, ako sa citis 😉 mne doktor povedal, ze sa absolutne nemusiem obmedzovat 😉

siouxie
4. okt 2009

sylvi, super! No vidíš, málo ich bolo, ale činia sa! 😀 Držím ti palce na zajtra 😵

bambibam
4. okt 2009

sylvus a je to!!!! SUPER teraz už len čakať 🙂 🙂 🙂

sylvusa
4. okt 2009

baby ďakujem,
aj tebe bambibam, no uvidíme, bojujú chúdence, tak dúfam, že vo mne aspoň jedno prežije,
ozaj baby ja so odbere ubolená, ja keď si kladá
m ustro.... tak ma všetko bolí, aj keď niečo robím, aleb kašlem tak ma pichne, je to normálne?
zajtra sa vám ozvem

rikuska21
4. okt 2009

No ahojte babulky, asi hodinu som vas citala lebo som cely tazden bola velmi zaneprazdnena a vela sa tu popisalo,

som bola prekvapena aka trenica tu vznikla, Medzi vami, ale viete niekedy aj nervy povolia a povie sa nieco co clovek mozno az neskor na to pride ze to bolo nevhodne

Len na margo, ja som tiez bola v Gyn five a nokdy viac, neviem si ferti vynachvalit a verim aj dokimu a iked som si nie vzdy ista tym co roobi, lebo aj ja som mala odklad ok Et kvolo OHSS ai dem na Ket az v novembri a pritom i inych centrach robia Et aj pri OHSS, ale asi vie preco to urpbil a neriesim

Peti je mi luto ze si to takto uzavrela

Silvi jej super sa tesim velmi s tebou a daj vediet co naskor ako sa vam dari , zajtra drzim palce

Bobjan ako sa ti dari a ci teraz pomyslate dalej???

Vela ste mi tu pomohli hlavne podporou a info tie su na nezaplatenie

Bambi ako????

sylvusa
4. okt 2009

baby ešte sa spýtam, ako je to splatením keď chcem zmraziť, to platím pred, alebo až potom keď mi vložia myslím po zmrazení,

rikuska21
4. okt 2009

Sylvi, ja som pred ket a este nic sojm neplatila a to mam troch ,razacikov asi az ked pridem mi daju fakturu

bobjan
5. okt 2009

Ahojte🙂

Rikuska, ty sa máš ako???

My sa chystáme na jar do RF do Brna, tak absolvujeme minimálku tam...

bambibam
5. okt 2009

Ahoj dievčence , ja dnes doma ako prst a dokonca ma dnes prepadla taká depka,že som neni schopná sa ani najesť. SKOLA horor , PRACA hrôza stále nič , DETI všade okolo ,len u nás nič, už sme debatili o pestúnskej starostlivosti ale ... hmm...mame pred tým obaja rešpekt. Začínam rozmýšlať na čo som tu ked somna žiaden osoh.

Baby som rada ,že sa vám začalo dariť,len nech sa darí možno sa budú musieť potom otvárať nové škôlky a školy a tam sa možno uživím. 😀 😀 😀 A ja budem zbierať hračky 😠 😠 😠 a sťažovať sa na rodičov 😲 😲 😲 ,ako to vychovávajú a tak 😝 😀 😀

No nič idem medzi ľudí ,ked ma slaktrafí ,nech ma rýchlejšie odvezu do bezpečia..... 😀 😀 😀

sylvusa
5. okt 2009

ahojte, tak nám vložili dve, vyvíjali sa pekne , boli 8 bunkové, tie dve sú 2 a 4 bunkové, zajtra mi zavolajú čo s nimi, či ich dajú zmraziť, alebo ich dajú preč,
bolo to super, myslela som, že to bude horšie,
vierka, tá káva pomohla, vyplila som ešte 1,5 l vody pre istotu , a bola som plná,
inak stále ma pobolieva tam dole , v aute som mala aj krče,
inak mám stále ležať, alebo môžem aj utrieť riad, pozametať schody ,

pa

floskula
5. okt 2009

no super, sylvusa, tak vsetko dobre! 😉 dnes si daj rozhodne leharo do vecera, kludovy rezim. inak dvihat by si aspon 3 dni nemala nejake veci, riad maximalne len lahsie kusy a na zametanie sa vyprdni.

bambibam, uuuuuplne ti rozumiem. do detailu. mavam presne podobne stavy. 😖

sylvusa
5. okt 2009

baby aj vás boleli vaječníka a tam dole po transfere

katka14
5. okt 2009

ahojte babenky, bambi, presne viem o čom hovoriš. ale teraz nemam cas depkovat a riesit to, mam v praci taky frmol a zaroven si hladam novu. lebo nas nedavno zlikvidovali, a mam tu likvidaciu na starosti ale zaroven musim mysliet na buducnost a hladat novu pracu. som dnes totalne hovova, unavena, hladna a smadna ... a zajtra znovu ten kolotoč. bola som aj na kontrole u mojej gyndošky, som uplne ok aj sliznica krasne narastena. este mi zobrala krv kvoli endometrioze, pre istotu ci sa nejako nerozbehhla moc po tych hormonoch. len mangelovi tie testy a vysetrenia sa nejako tahaju. v oktobri ideme z vlasntnej iniciativy na genetiku a mozno na jar na dalsi posledny preplacany pokus. uvidime,... tak sa držte,

sylvusa, držím palec nech ti to vyjde. 🙂 😉

bobjan, prajem veľa uspechov na jar 🙂 😉

sylvusa
5. okt 2009

baby na aký deň ste si robili test, ja to určite nevydržím dva týždne , pa

sylvusa
6. okt 2009

baby ahojte, kde to vázne.........
baby, tie čo ste tehotné, mali ste nejaké príznaky po vklade, nejakú intuíciu, že ste tehotné, prsia, bolenie tam dole , kedy ste si robili test , pa

martineluska
6. okt 2009

ahojte baby tak som tehotnááá hcg 540. 😀 piatok idem na ultrazvuk. silvuša ja som si test robila na 12 den a bol tam len duch a na 14 krasne čiaročky. ale mne vkladaly na 3 den babetka. priznaky? okrem toho že na 5 den po et som mala 2 dni strasne bolesti nič. ani teraz mi nič nieje 😕

katka14
6. okt 2009

jeej, martineluska, veľkáááááááááá gratuláááááááááááááácia !!!!!!!! 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂

martineluska
6. okt 2009

ahoj katka dakujemmmmmmmmmmmmmm pevne dufam že aj vam sa to podarí ako sa hovorý na každeho raz pride. 🙂

sylvusa
6. okt 2009

aj mne vkladali na tretí deň, piatok som mala odber, a v pondelok, teda vlastne až na 4. deň, mala som 8 bunkové , dneska mi volali, že tie dve ešte nechajú vyvíjať lebo 4 a 5 bunkové, tak zajtra mi zavolajú,

sylvusa
6. okt 2009

martineluska, toto je druhé ivf,

sylvusa
6. okt 2009

martineluska, a čakáš jedno, alebo dve detičky, ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre