Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

siouxie
11. nov 2009

čaute, mne sa to stalo minulý mesiac. Mám tak maximálne 28-29 dní, väčšinou 25-27. A počkala som si do 31. A tom si aj červené dávala, ktoré mi zaberá veľmi spoľahlivo. Ale v každom prípade cigi držím ti palce, aby si bola "iný" prípad 😀 😵 .

cigaretka5
11. nov 2009

no baby stale vo mne zivite nadej i ked ja neviem na 10 teste je jasne definovane ze je citlivy uz 5 dni po oplodneni a to my sme urcite

floskula
11. nov 2009

cigaretka, mne po ivf druhe kramy v poradi prisli az na 36 den.

cigaretka5
11. nov 2009

lenze u mna je to uz neviem kolky cyklus poi IVF, ten sme mali v maju, potom kramy zacali chodt medzi 28 - 30 a teraz nic a ako som uz hovorila dva testy negativne a to s najvacsou citlivostou

floskula
11. nov 2009

a kolky den cyklu si teraz?

bambibam
11. nov 2009

od kedy som bola na IVF tak ešte som normálne nedostala. chodia si ako sa im zachce. Takže raz je to na 18 deň potom zrazu 42- tak ked si tie mesiace dám do priemeru je to v poriadku. 😖

cigaretka5
11. nov 2009

no a kedy ste zacali riesit vyvolavacku? sorry ze to tocim furt dokola ale som z toho neskutocne nerovzna , naposledy som mala vyvolavacku ked som mala asi 17 a nie teraz ked mam skoro 30

bambibam
11. nov 2009

no ja som vyvolavačku nikdy nemala , mne zatial vyvolávali len 1 pôrod ked som prenášala. Ale rozprávala som sa so susedkou a tá vždy na 5 -6 deň si ju ide dať pichnúť,pretože potom má vraj bolesti ked nejde.
Neviem asi je to aj individuálne ,mne by vôbec nevadilo keby som ich nedostala 🙂 🙂 🙂

najlepšie by bolo keby v decembry neprišli a prišli by až v septembry. Potešilo by to 😀 😀 😀

cigaretka5
11. nov 2009

no to by som ti priala ale podla mna v istom momente treba ist na vyvolavacku aby sa to z tela odplavilo

bubulka722
11. nov 2009

Ahojte babulky! No konečne to tu troška ožilo. Neviete čo je s Rikuskou?
Cigaretka počkaj ešte a nič nerieš, vyvolávačku vôbec. Nemyslím si, že to je dobré. Ak nebudeš tehu, možno to bol anovulačný cyklus, alebo nejaké prechladnutie a časom sa spustia samé. Ja osobne som nikdy na vyvolávačku nemusela a ani by som neišla. Počkaj ešte a ak nič, tak skús ešte v piatok jeden testík. Ak bude negatívny, tak by som tehu vylúčila.

cigaretka5
11. nov 2009

no ja neviw dala nsom vden kramov citlivost 10 co je podla mna dost velavravne, ale mozno dam este jed test no v kazdom pripade ak nepridu podjem za doktorkou aby skontrolovala ci to nie nahodou nejaky dozvuk majovej stimulky

cigaretka5
12. nov 2009

kocky dnes na teste //

cigaretka5
13. nov 2009

kocky testovala som aj dnes rano a su tam //

floskula
13. nov 2009

cigaretka, supeeeeeeeeer. blaHOZELAM! vidis, som ti pisala, ze si testovala skoro. to je bomba. zase raz jedna z tych, ktore otehotneli po neuspesnom ivf. 😀
ako ste to vylepsovali ten spermiogram? daj vediet, ked to ma takyto uspech. 😉

floskula
13. nov 2009

no a muz co na to, prosim ta. skakal 2 metre? ci on ani nemoze skakat, ked je taky vysoky. by vrazil do stropu 😀 😀

cigaretka5
13. nov 2009

no boli sme u androloga a ten zacal patrat po pricine , manzelovi nasadil medikanoznu liecbu a po 4 mesiacoch boloi dve cary jak dalnica 🙂

No myslim ze CAr sme zacali riesit velmi skoro a mohli sme sa tomu celemu vyhnut keby sme vedeli ze nie vsetci urologovia vidia jedinu moznost v IVF. Ked sme dosli k tomuto urologovi andrologovi tak iba skonstatoval ze dalsi co boli ovpolyvneni a ze ved este pred CARmi bolo kopec problemov s muzskou neplodnostou a deti sa rodilo dost aj takymto chlapom.
Takze ak ti mozem poradit vyhladajte androloga co nema nic s CAR-mi a hladajte pricinu zleho spermiogramu......
drzim palec

cigaretka5
13. nov 2009

no do stropu neskakal iba hladal slova a bezal kupit dalsie dva testy, som sa normalne bala aby niekde s autom do prveho stromu nepleskol tak sa ponahlal 😎

katka14
13. nov 2009

jeej, cigaretka. to je super, bomba bombova. nam ten posledny urolog zasa len kazal ist do CAR ale nikdy nedal žiadnu liečbu. len androloga nie je jednoduche najst. nasli sme jedneho v BB ale vôbec tam nema mail a tel. nedviha. nevieš niekoho poradiť?

siouxie
13. nov 2009

Cigaretka, srdečne blahoželám! 😵 😵
Kvôli objektivite, ale musím povedať, že nás rovnaký andrológ, u ktorého ste boli, prijal dosť svojsky a vôbec nie tak ústretovo a chápavo ako vás.
Druhýkrát sme k nemu nešli, ale k inému, u ktorého sa robili aj všetky vyšetrenia. určite sa oplatí absolvovať tieto veci ešte pred návštevou centra, to je bez debaty. Lebo veľmi, veľmi často sa dá problém riešiť. A dosť ľahko, ako vidno 🙂 .
No ale sú aj prípady kedy to nejde (aspoň sme to skúsili, neľutujem!).
Problém je aj v tom, že andrológov je veľmi málo, veľa párov ide rovno do Čiech, kde sú minimálne dvaja-traja veľmi známi.
Katka, my sme boli u oboch v Bratislave, ak chceš, pošlem viac cez IP.

katka14
13. nov 2009

siouxie, budem vďačná za kontakty. možno neporadia. ale chcem skusit všetko a nenechávať to len na CAR. aj ked možno je fakt v našom pripade jedina šanca a to je CAR. a aky je rozdiel medzi andrologom a urologom? zisti tam niečo naviac? myslite že by sme mali ešte ist aj na imunologiu? mangel mal terz strašne zle vysledky SPG. len 2 mil, a z toho len 10% motylnych. ☹

siouxie
13. nov 2009

V pohode, pošlem ti. U nás je dosť andrológov zároveň urológmi. Andrológ sa špecializuje na mužské pohlavné orgány. Nám robili HP, klinické vyšetrenia a ďalší spg.Ultrazvuk nie, elbo to predtým spravil iný, obyčajný urológ (aj onko markery z krvného odberu).
Zistiť môže veľmi veľa, najmä na základe hormnonálneho profilu, ale aj ostatných spomínaných vyšetrení. Imunológia tie zrejme nie je od veci, ale asi je dobré začať u andrológa. Nie sú extra zdĺhavé vyšetrenia.

lenca.b
13. nov 2009

cigaretka gratulujeeeeeeeeem super tak dufam ze prave ty si spustila polodnu vlnuuu a my sa uz len pridame 🙂 ja pockam s testovanim na buduci tyzden nechcem si kazit narodky ak bude test biely 🙂

bubulka722
13. nov 2009

Babulky tak nám všetkým držím palce a verííím, že to nakoniec dokážeme aj bez "zázračných" CAR, tak ako cigaretka, ktorej touto cestou srdečne gratulujem!!! Si naše slniečko, lebo si nám dala nádej, že sa to dá, len treba veriť a ísť si za svojim cieľom. Babulky je naozaj treba riešiť veci okolo neplodnosti, nie ich kamuflovať umelými oplodneniami. Neplodnosť u muža nie je normálny stav a môže mať pre neho ďalšie následky!!!

cigaretka5
13. nov 2009

baby ono je vazne najdolezitejsia psychika, ja som sa po neupesnom IVF prestala zaoberat konom a vecmi okolo deti zrazu bolo oho tolko a hop. Jediny manzelik si obcas zasiel pokecat s andrologom.
Vsetkym vam drzim palceky

rikuska21
14. nov 2009

Babulky, sorry ze az teraz ale doslata som az dnes rano 😝 😝

bola som uz aj ja taka napäta ako guma v gatach

no ale co uz
dnes osm zacala brat 2x1 takletku Estrofemu 5 dni a potom dalsich 5 dni 3x1 tabletku a na 10 den mam prist do FC.netusim co bude dalej a ako to vlastne funguje pred ketkom. Mam 3 mrazacikov na jednej slanke.
Neviem ci si mam pichat fraziparine ked som si ho musela pichat pri 1 stimulke na IVF. Viete mi niektora poradit??

gratulujem Cigaretka strasne mooooc

U mna je problem vo mne a nie v mm, takze tak ,ale je to urcite lepie ak sa podari prorodzenou cestou

siouxie
14. nov 2009

babyyyyy, už dosť, prosím 😀 😀 😀 Snáď tu nebudeme, kua, do nekonečna rozoberať ako je to lepšie prirodzene, nie? To už aj tie, ktoré chodíme do tejto témy až v poslednom čase, veľmi dobre vieme a berieme IVF ako šancu (väčšinou poslednú).

Reči o psychike ovládame tiež všetky a všetkým nám isto už idú na nervy. Proste, ak to nejde, tak to nejde. Každá možno máme tú hranicu čakania, po ktorú sme ochotné ísť asi inú, ale to je prirodzené. Je skvelé, úžasné a nepopísateľné, keď sa to niektorej z nás podarí prirodzene a vždy ma to neskutočne poteší a dodá optimizmus. ALE... To neznamená, že sa to MUSÍ stať rovnako každej z nás, žiaľ...
O centrách sme si tu tiež popísali, čo-to, že áno 😎 a ja som za to veľmi vďačná, lebo ako o nás písali v x ďalších témach, bolo to dobré na to, aby sa človek dozvedel čo najviac a rozhodoval možno jednoduchšie ako predtým. Mne osobne to veľmi pomohlo.

Tým nechcem povedať, že nie je správne šíriť osvetu a pomáhať asi navzájom, veď to väčšina z nás aj robí, alebo sa aspoň snaží. Treba naozaj rošíriť, že je dôležitý komplexný pohľad na vec, nespoliehať sa iba na centrá, pátrať, čítať, vzdelávať sa a (žiaľ) lupou hľadať dobrých odborníkov.
Ale donekončena omieľať niečo na nesprávnom mieste už asi tiež môže ísť na nervy. 😎

Rikuška, držím ti veľmi palce na KET, neskôr ti napíšem IP. 😵 😵 😉

rikuska21
14. nov 2009

dobre Siouxie budem cakat na IP, a dik

sylvusa
14. nov 2009

ahotje,
cigaretka, v prvom rade gratulujem, a aký zlý SG mal manžel a akú morfológiu ?

cigaretka5
14. nov 2009

baby plne suhlasim so siouxie, vsetkym vam drzim palce v konecnom dosledku je jedno ako sa to podari a vsetkym vam zelam nech sa to podari, a aj ked tie reci o psychike isli na nervy aj mne po roku a pol som konecne pochopila ze chodit kazdy den na kona, kazdu sekundu mysliet na to ze chcem baby a okukovat kociky a plakat doma do vankusa ked prisla mrcha , ze toto su veci ktore ma nikam pozitivne neposivaju. Zabudla som na modreho konika, zabudla som na vsetky stranky o plodnosti a zila a vychutnavala si kazdy den aj ked som nebola tehu.

Sylvus ja so toto uz fakt nepamatam a nechcem napisat blbost, v kazdom pripade zaver v cenrtre bol ze bez IVF to nepojde a ze je to definitivny stav s ktorym na ziaden iny lekar nepomoze.posledny pokus teda bol androlog a uzivanie si zivota aj bez dietata.

bubulka722
14. nov 2009

Babulky prikláňam sa k vašim názorom. Psychika dokáže narobiť veľkú neplechu, ale ovládať sa nedá. Ja som momentálne vo fáze boja kedy sa snažím všetko riešiť na všetky strany. Vo februári mám mať 1. IVF, ktorému sa chcem všemožne vyhnúť. Neviem, či do toho pôjdem, pripadá mi to zcestné hazardovanie s vlastným zdravím. Veľmi by som chcela prestať sa zaoberať týmito vecami, ale vlastná hlava mi to nedovolí. Nepomôžem si!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre