Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

camelco
16. feb 2012

@luga @lienkalienocka tak dúfam baby že vám to schvália aj keď je to dôvera 😉

silvia545
17. feb 2012

@kristina81 nie,ešte mi nevolali 😖 ale teraz mi je to jedno 😖 ja neviem,čo to mám teraz s tou ms 😒 naposledy som dostala o 2 dni skor,,normalne som mala dostať 25.2.ale ked prišla skor,tak teraz má prísť 23.2. a mna už včera pobolievalo bruško a dnes už aj kríže 😖 tak zase mi dorazí ak nie už dnes ale zajtra určite 😖 aj tak keby som mala lieky,tak by som nezačala pichať 😒 teraz som 19 DC,tak to je skoro 😖 ja neviem,či preto,lebo som chorá a od poslednej ms som 2 krát 😖 teraz mám len strašnú nádchu a nie a nie prejsť a kychanie k tomu 😒 bola som aj u dr.ale nič mi nedal,že to je viroza a mám ležať a piť citr.čaj 😒 už to mám od soboty a len pomaly to prechádza,,tak si myslím,či to nieje príčina ked mi dojde ms skor 😒 ja som mala vždy takú smolu,pred každym ivf sa na mna lepili všetky choroby 😠 asi si nalepím na chrbát všetky bacili podte ku mne 😀 😀

silvia545
17. feb 2012

@camelco ahoj,ty tehulienka naša 😉 aj sa chystáš testíkovať 🙂

adulik76
17. feb 2012

@camelco ty už máš po vklade??? ..asi si pn, že? som ti volala do roboty a ty nič, tak už viem, prečo 🙂

barbadossa
17. feb 2012

ahojte koceny dlho som tu nebola a vidim ze je tu vela noveho 🙂 aj my sme boli podavat ziadost v stredu tak len cakame 😒

wejbynka
17. feb 2012

noo ahojte babulky hlasim sa, ze v pondelok mam odber, boli to po zobudeni?...mozem ist do prace alebo mam byt doma a kolko ked ano?🙂.......a vyera to tak ze budeme mat aj dlhy protokol takze vklad bude v sobotu🙂.....drzte palce, vajicka su super len ich je moc vela:(....takze uz len cakame nech su velke ako maju byt🙂

silvia545
17. feb 2012

@wejbynka nooo ahoj 😉 nie neboj sa,,budeš len taká omámená,ale to prejde 😉 to len troška bolieva,,ale to sa dá vydržať 😉 mna to pobolievalo až do ET 🙂 dlhý protokol nie,,ale predlženú kultiváciu 😉 a nedáte si teda zamraziť? 😉 držím palce,nech sú pekne kvalitné a tie pravé 🙂

kamilkanr
17. feb 2012

@wejbynka super spravy. 🙂 Kolko mas folikulov? 😉 Drzim palce

kamilkanr
17. feb 2012

@wejbynka mna po OPU nebolelo nic, zobudila som sa a o 5 minut som behala po izbe.
Dlhy protokol trva aj niekolko tyzdnov

wejbynka
17. feb 2012

@silvia545 noo hej pardon som sa pomylila, preklzenu kultivaciu ale som rada ze si hned vedela co som myslela🙂)dakujem moc, zajtra ich posledny krat uvidim a potom v pondelok uz pojdu von🙂som aj rada lebo ta stimulka mi moc neprospieva , citim sa tak inak , tak smutne:(...aa hlavne to pichanie ma uz velmi boli:(nie asi nie, jedine ze by ich bolo vela a kvalitne tak ano ale inak nie🙂....
@kamilkanr nooo Pinto vravel ze ich je tam az moc len presny pocet nepovedal, ale podla toho co som ja videla ich tam moze byt dokopy 18 mozno viac🙂ja som sa pomylila, to mala byt ze predlzena kultivacia🙂

kamilkanr
17. feb 2012

@wejbynka tak to mas super taky pocet folikolov. A nemas nafucane brusko? Kolko krat si bola na kontrole? 😉 Mozno vela otazok, ale mozno to bude zaujimat aj ine baby.

wejbynka
17. feb 2012

@kamilkanr mam strasne moja, citim sa ako balon:(..fakt citim sa tak ako keby som isla kazdu chvilku puknut a hlavne strasne casto cikam a pri cikani ma dost bolia vajecniky, 3x som bola na kontrole ale som tak kazdy den kvoli pichaniu🙂...nie ved mne to nevadi, od toho je to tu aby sme sa pytali, no ale ked by sa podarilo polovicu oplodnit a vydrzali by tak ich dame urcite zmrazit.

silvia545
17. feb 2012

@wejbynka nesmieš byť smutná,už len odber a potom ti vložia drobčekov do bruška 😉 a potoooom budeš krááásne priberať celých 9 mesiačikov 🙂 😉

7bambulik9
17. feb 2012

@tigi Ahoj pýtala si sa Pintera na te glue?

kristina81
17. feb 2012

@silvia545 mozes to mat aj zo stresu pred ivf.Mne dnes skoncila ms po desiatich dno.Ale som aj nervozna koli tej ziadosti.Tak asi na tie nase ms vpliva ten stres.Tak sa skus dat co najskor do poriadku.Chvalabohu ja som este nic nepochytala a dufam,ze ani nechytim.Jem vitaminy kazdy den.

camelco
17. feb 2012

@silvia545 neviem, či budem testíkovať, asi to vydržím až do pondelka 27.2. 😉
@adulik76 od pondelka máme fazulku v brušku 😉 ............ mám celý týždeň dovolenku, v pondelok už idem do roboty, veď to by som sa zbláznila, už teraz sa snažím na to myslieť čo najmenej 😉 .......... a hlavne vymýšľam teraz, lebo budem krstná a 17.3. sú krstiny, takže sa zaoberám aj inými príjemnými vecičkami 😉 😉 😉 😉

camelco
17. feb 2012

@wejbynka po odbere, bude musieť na teba celý deň dozerať polovička 😉 .......... žiadny návrat do robotky, až na následujúci deň ........... tak už aj ty si skoro v cieli 😉

silvia545
18. feb 2012

@camelco a máš už aj nejaké príznaky? 🙂

silvia545
18. feb 2012

@kristina81 😀 asi máš pravdu,,aj ten stres okolo žiadosti a aj choroba 😖 všetko vplyva na naše telo 😖 kamoška mi poradila jesť citony,že mi to oddiali ms,,tak včera som si 2 vytlačila a hádam aj na to prechladnitie mi to pomože 😉 vieš čo ja čím sa viacej chránim pred ivf,tak tym je to horšie 😒

wejbynka
18. feb 2012

babulky, ahojte, tak dnes sme boli na kntrole a nedozvedeli sme sa zrvona prijemnee veci:(....ale akosik som pinta uplne nepochopila v jednej veci. no ale najprv ku kontrole, hrozi nam HSS, kvoli tomu a dnes mi povedal pinto presny pocet vajicok, mam cca 20 v jednom vajecniku a je zhozeny ze je to moc vela, kazdopadne dnes o 21 mam ist na kramare a pichut si nejaku vyvolavacku v pondelok je odber a potom nam pinto povie co dalej, a to je to comu nerozumiem, ze podla poctu odobratych vajicok mi povie ci bude vklad alebo zmrazenie a az o 2 mesiace vklad, lebo ze by mi musel potom dopichovat nejaky HCG hormon ci co:(.....co to znamena?...je to take zle?..mam sa bat?
@silvia545
@camelco
@kamilkanr

luga
18. feb 2012

@wejbynka , ahoj, no teeeda, mas tam pozehnane tych folikulov 😅 ...ale neboj, nemusi byt v kazdom vajicko (ja som mala tiez "milion" folikov a len pat a pri druhom styri vajicka)
to, co si ides dat pichnut vecer, by malo byt ovitrelle - to je HCG
a neviem, ci si mu rozumela spravne, ale vklad o dva mesiace sa mi nezda - jedine, ze by si mala naozaj to OHSS - vtedy by sa museli embrya zmrazit a vklad odlozit .... inak sa to robi tak, ze ked sa podari oplodnit viac ako pat vajok, tak sa nechavaju embrya na predlzenej kultivacii a ked sa ich oplodni menej, tak je vklad skor - za dva - tri dni (podla toho ako sa vyvijaju)

silvia545
18. feb 2012

@wejbynka moja ten syndrom hrozí vtedy,ked je veľa vajok,a ty ich máš teda ozaj dosť a to na jednom vaječníku 😉 ten syndrom sa mi zdá že chodí po odbere a vtedy nieje možné vkladať embryjko 😉 pi stále veľa tekutíííín,,veľa veľa 😉 nemusí ti ani prísť a budete mať aj vklad 🙂 v horších prípadoch byvajú hospitalizované na infuziach 🙂 budem ti držať palce,nech ťa to obíde a nech ti čoskoro vložia drobčekov do bruška 🙂

wejbynka
18. feb 2012

@luga hej hej aj to mi povedal ze este aj to sa moze stat ze ich tam bude malo tych vajicok, nooo takze si ma trosku upokojila, lebo som fakt bola mimo ze co :(.....a ten syndrom je vlastne co?...to ze mam vela vajicok alebo ?...dufam ze nam nic take nehrozi jaj.....no ved hej mam ich tam vela:(....aj ma strasne bolia:(..uz nech je pondelok.....uvidime co bude ... drz palcee nech dopadneme dobre, ale stale nechapem preco by sa pri HSS museli zmrazovat co by mi hrozilo?

wejbynka
18. feb 2012

@silvia545 preboha, toto mi ani nehoovor, velmi sa bojim:(.....pijem velmi vela aj 4-5 litrov denne, v pondelok mam odber a ako rychlo by sa mal potom asi dostavit ten HSS?....dokedy sa mam byt a odkedy mam byt uz pokojna nevies?...velmi sa bojim?....sestricka vravela ze tazko to znasaju zeny s vahou nad 60kg a ze mne by to mohlo fakt aj ublizit kedze mam 47:(

luga
18. feb 2012

@wejbynka , budem na teba mysliet, nech sa ti OHSS vyhne a strasne drzat palceky ....
pozri: http://www.doktori.sk/index.php?go=medicinsky-o...

kamilkanr
18. feb 2012

Ahojte, @wejbynka preto som sa pytala, ci mas nafuknute brusko. Aku injekciu si mas dat pichnut? Podla toho budes vediet, ci mas nabeh na OHSS. Ako pise Silvia, tekutiny su potrebne. Pisala si, ze mas novu robotu a nechces vela vymeskat, mozno bude dobre aj koli tomu a aj koli psychike odklad. Netreba na to tlacit, bude to tak,ako ma byt. Vsetko ma svoj zmysel. drzim palce, aby si dobre dopadla.

silvia545
18. feb 2012

@wejbynka budem ti držať palce,aby si OHSS nemala 😉 lebo ak by ti došiel tak ET ti nespravia,lebo vdety,že sa vraj dostaví ešte rychlejšie a je to ohrozenie života 😉 pri OHSS sa ti zvačší obvod pása,pocit plynatosti,,častejšie chodíš stále cikať a prídu bolesti brucha 😠 ale čo som čítala,tak niektorým prišiel už počas stimulky a nie až po OPU 😒 OHSS sa može dostaviť počas 24 hodín a vtedy rychlo vyhladať lekársku pomoc 😉

camelco
18. feb 2012

@wejbynka tak ako baby píšu, strašne veľa veľa pi, dúfam, že ťa OHSS obíde, hlavne nestresuj, ja viem že sa to ľahko píše
@silvia545 ani neviem, či nejaké mám, akurát ma bolí podbruško, dnes ráno som dokonca mala pocit na MS a mám "navreté" prsia 🙂 ........... všetko ako pred MS, takže zatiaľ iba toto

camelco
18. feb 2012

@wejbynka v pondelok budem na teba myslieť, potom daj vedieť že ako to všetko dopadlo

mimon31
18. feb 2012

@wejbynka nechapem ako muzu tak mladej babe spravit stimulku ze ma tolko vajicok. To hranici s amaterizmom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre