Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

saska75
25. jún 2012

@ria191 ja som z Banoviec aj ti nieco zistila?ja s tou endometriozou mam len taky problem ze pri menzes mam neskutocne bolesti vyskusala som vselico co mi ludia radili rozne tabletky ci caje aj moj gyn co mi dal ale nic nezabera ja som tu uz pisala neviem ako to baby riesia z volnom v praci ked chodia po vsedkych vysetreniach ja uz mozem v tomto roku zabudnut na neake volno teraz po dvoch mesiacoch marodky sa vraciam spet do prace uz sa tesim ☹

leontinka27
25. jún 2012

Baby prosim Vas co stoji u nas zmrazenie rozmrazenie a uskladnenie embrya na jeden rok????dakujem

saska75
25. jún 2012

@leontinka27 ahoj my sme si dali teraz koncom maja zamrazit 2embryjka na rok a stalo nas to 200eur ale o rozmrazovani my nikto nic nepovedal o plateni.

leontinka27
25. jún 2012

@saska75 a je tam zahrnute uz aj to uskladnenie na rok?lebo potom som to asi zle pochopila

leontinka27
25. jún 2012

@saska75 lebo mne ked sme tam boli vravel nieco aj o rozmrazeni a preto som to naratala do cca 500 evri

ria191
25. jún 2012

@saska75 objednala ma na 9.7. ale potom ti napíšem ako som dopadla. Dôležité je, že budem mať tieto vyšetrenia spravené, aby som mohla pokračovať ďalej.

hencidlo
25. jún 2012

@leontinka27 rata sa to odvtedy ako ti zacne cyklus, tak si myslim ze by si mohla ist uz v auguste na dalsie ivf. mne to kazali urobit koli tomu, ze sa nam to 2x sice podarilo, ale bolo to biochem. tehu, tak asi koli tomu 😒

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo ved aj ja mam biochemicke tehu.a nevies prosim ta ake vysetrenia musim zasa absolvovat? ale asi to nestiham lebo cez leto maju dovolenku a najskor musim mat vysetrenia a az potom sa posiela ziadost nie?

hencidlo
25. jún 2012

@leontinka27 ja neviem ja idem teraz na slovensku robit 1x ivf, tak neviem co to obnasa, ja som bola 2x v cechach na ivf

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo hej a tiez ti to tam nevyslo?mas niejaky problem alebo to len nevyslo?

saska75
25. jún 2012

@leontinka27 ano je tam uz aj uskladnenie viem to urcite dal mi zmluvu a tam to je ale o tom rozmrazeni nemam páááru

leontinka27
25. jún 2012

@saska75 a tebe sa to podarilo???nemoze sa to platit potom ked to budu rozmrazovat?

saska75
25. jún 2012

@leontinka27 prosim ta ake je to biochemicke tehu to som este nepocula

leontinka27
25. jún 2012

@saska75 to je take ze niektore zeny co boli tehotne ani nevedia ze boli lebo to trvalo kratko a odpolavilo sa to pri menzese.mozno im chvilocku meskal ale prisiel.to som aj ja teraz. bola som este v piatok tehu a v sobotu prislo krvacanie a je to fuc. bola som na krv preto som vedela ze som tehu.....

saska75
25. jún 2012

@leontinka27 mne sa to nepodarilo uz 2 krat teraz 22.5 som bola na vklad a 1.6 som zacala krvacat ale nikto mi ziadne vysetrenia nerobil ze preco to nevislo netusim ci sa bude platit pri tom rozmrazeni to je tak ked ti vsedko povedia o minutu 12

saska75
25. jún 2012

@leontinka27 ach tak tak potom ja som tiez ten pripad ja som bola tiez na krv hcg som mala 40 a v ten den som tiez dostala menzes potom mi bral hcg o 5 dni a to bolo okolo 20 a treti krat 0,13

leontinka27
25. jún 2012

@saska75 ach boze preco nam to nevychadza. a kedy ides na ket?

leontinka27
25. jún 2012

@saska75 ja si zajtra pockam na nulu.....

saska75
25. jún 2012

@leontinka27 viem ako sa citis a viem ze nech ti povie ktokolvek, akekolvek mile a povzbudive slova nepomoze ti to u mna preslo 25 dni od kedy viem ze to nevislo a stale je mi doplacu i ked trosku lebsie ako v prve dni.chcela som navstivit aj psychologa hamba ,nehamba ale zamerala som sa na neake ine veci teraz sa nazim riesit tie takze trosku to pomaha ale dobre padne aj ked si tu pokecam z babamy viem ze aj oni tymto prechadzaju.ja este neviem mozme ist tak v auguste alebo v sptembri pretoze nas nepustia tie 3 mesiace ale nechcem tlacit na pilu a mam problem z volnom v praci nakolko som si vsedko uz vycerpala.toto je tvoj prvy pokus?

saska75
25. jún 2012

@hencidlo ahoj chcem sa ta spytat ty mas skusenost z Brnom my mame okrem mraziacikou este jeden pokus co preplaca poistovna a vazne neviem ci vo FC to ma zmysel uz sme si pisali ze pristup fajn inak nic moc a tu niekde som sa docitala ze su aj lebsie sice draksie tie injekcie a FC predpisuje s tych lacnejsich a ze niesu az tak kvalitne a preto neviem ci sa da ist do brna s tym ze mame este jeden ten pokus a ci to plati aj tam alebo to plati len u nas dik 😉

kristina81
25. jún 2012

@leontinka27 Ahoj.Po menzese si hned mozes ist dat robit u svojho gynekologa chlamidie a hormonalny profil.Koli tomu teraz nemusis ist do centra.V auguste sa objednas uz s vysledkami a vypise ti dr. ziadost.Vysledky mozu byt stare 3 mesiace.

katrin33325
25. jún 2012

@ria191 veru to máš pravdu ani sme si nevedeli predstaviť čo všetko má dočinenia s otehotnením.

katrin33325
25. jún 2012

@saska75 zistíš príčinu až keď sama začneš obehávať doktorov keď budeš čakať tak sa nedočkáš.Tvoj gyn. v pohode zistí ci mas v pohode zrážanlivosť alkebo zavolaj hned Drakulovej nebudes banovať. Ešte aj štítna žlaza je potvora kamoška si ju musí najprv preliečiť až potom môže ísť na umelé.neboj raz to ,musí výsť a hlavne treba veriť a nevzdavať sa dnes som dostala od kamoša super spravu " sme tehotní:O)))))som sa tešila bol to tretí pokus v gin fiv takže viera a odhodlanost držím palce:O))

saska75
26. jún 2012

@katrin33325 ahoj ja som sa dnes informovala u mojej obvodnej na tu zrazanlivost a ze si chcem dat spravit aj imunologiu a ona mi povedala ze to je pekne a dobre ze mam zaujem si dat tieo veci porobit ale ze ked som ja uz bola na neakom operacnom zakroku ze tam sa to automaticky robi i ked mi to nikto nepovedal ze to musi byt.a na tu imunologiu to je katastrofa nakolko ja som z Banoviec tu to neni najblizssie Trencin ale tam Banovcanou neberu potom Topolcany tam najblizsie az o 3 mesiace v Nitre v auguste sranda.som rada ze zijem v malom meste ale v takychto pripadoch je to katastrofa.strasne tuzime po babatku,vsedko sa to toci okolo doktorou,penazi a kopu casu je to na nervi je toho strasne moc a uz mam v hlave aj dost velky chaos s tych centier kazda si chvali nieco ine neviem sa rozhodnut ci mam nadalej ostat tam kde sme alebo skusit nieco ine ☹

ria191
27. jún 2012

@saska75 tvoja obvodná má možno pravdu, ale nejde iba o zrážanlivosť sú tam aj iné faktory rôzne mutácie, ale ani ja sa moc v tom nevyznám. Písala o tom jedna kočka v téme Iscare vo FN Martin na strane 496 príspevok od zibi. Prečítaj si to a uvidíš. A myslím si, že neplatí to že Bánovčanov neberú. Ja som sa na hematológiu objednala do Bratislavy a som z Piešťan a vôbec mi nepovedala, že tam nepatrím. A na genetiku sme boli v Trenčíne a tiež tam nepatrím nenechaj sa odbiť tož môj názor 🙂.

katrin33325
27. jún 2012

ked si vo ferti ja si myslím že to je najlepšie centrum lebo som dosť vyskúšala, to neviem či robia tú zrážanlivosť pri operáciách lebo ja som bola na laparoskopii aj to je operácia a nezistili mi to. Ja chodím do Piešťan gynekológovi ten nemá problém poslať na vyš. Ale to je asi pre teba daleko on je na kešovku ale aj jemu vďačím za malú keď budeš chcieť číslo dám ti my sme pochodili tiež veľa

katrin33325
27. jún 2012

@katrin33325 opravím to bol to tretí pokus ale dva neuspešné v gin fiv a tretí uspešny vo ferti som nevedela ze zmenili centrum

katrin33325
27. jún 2012

No našla som tú adresu ak ti to na niečo bude. Môj doktor mi zobral krv a jaa som si to sama poslala na Vrodené trombofílie,Gediagnostica Bratislava S.r.o. Radlinského 9, Bratislava 81237. je tu aj telefon 02 455 26 903. Vieš čo my sme boli až v Košiciach u bilinkára alebo liečiteľ sa tomu hovorí, keď túžiš po dieťati vyskúšaš aj nemožné.

ria191
27. jún 2012

@katrin33325 počítam, že ten doktor sa volá Varga 🙂 🙂 🙂 veľmi dobrý diagnostik, že?

saska75
27. jún 2012

No dakujem vam dost mi toho popisali snazim sa zistit vsedko co len da a vyskusat tu genetiku uz mam spravenu aj nam ju ribili v Trencine to bolo ok.My mame problem v tom ze muz ma velmi zly spermiogram ma ich velmi malo pomale a deformovane teras sice ze sa tam nieco naslo a zevraj sa vyvijali dobre ale myslim ze tam bola chyba ze boli slabe a po vlozeni sa prestali vyvijat to mi povedal aj moj gyn ze aj to moze byt jedna z pricin niesu take silne aby sa dalej vyvijali a prezili takze ja by som skor chcela vediet kto by vedel pomoct muzovi v tomto vy ste ani jedna nemuseli riesit muza?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre