Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bambibam
5. nov 2009

baby ďakujem........keďže ee neprišli idem to skúsiť s tatíkom pod duchnou,a ak neprídu nezúfam,raz prísť musia.

neviem ešte ako nahovoriť manžela aby sme to na jar skúsili,on je furt na to taký nijaký a ťažko sa sním o tom debatuje.Počkám kým švagriná porodí a potom dúfam.......

A čo sa týka energie ja teraz po tých dvoch broskyniach mám aj energiu aj náladu.

bubulka722
5. nov 2009

Bambi a možno ani ... pod duchnou nepomôže. 😀
To by bol krásny darček k národkám!!!!!!!!! Koľko meškajú? Testneš?

bambibam
5. nov 2009

iba 2 dni ,testík ani nie ked už na 10 deň by neprišli išla by som rovno na sono 😉

bubulka722
5. nov 2009

Tak to by som ja nešla. Povedala som si, že ak mi to raz vyjde prorodzene, gyndoš ma uvidí až v 10 týždni, skôr nie. Veď uvidíš, ja len nie som zástancom veľkých zásahov na začiatku.

lenca.b
5. nov 2009

bambibam tak to by som ti veeelmi dopriala taky darcek ako som si sama zelala ale teda ja ho mat nebudem taaak mozno tebe sa postasti a spustis novu vlnu tehulkovania v teme 😉 co ty na to ? aaaa bubulka ja si taky luxus nemozem dovolit ja by som musela naklusat hned ako by som nasla dve ciarky bo papam lieky, ktore by mi museli okamzite dat prec a tie druhe zas zvysit davku takze tak 😉

bubulka722
5. nov 2009

No ja som čistá,okrem vitamínov neberiem nič.

lenca.b
5. nov 2009

no ja si bohuzial nevyberiem inak by som vobec nemala menzes ☹

bubulka722
5. nov 2009

To mi je fakt ľúto, s týmto som problém nikdy nemala. Ale neboj všetko bude o.k.

lenca.b
5. nov 2009

no ono uz je teraz vsetko ok 😉 mam mrchu pravidelnu aj ovulaciu vyzera ze mam pravidelnu akurat sa este nic neprilepilo 😉

pahu
5. nov 2009

Babulky vsetky, aj ja sa sem teda preventivne zapisem, aj ked som zatial vo FC nebola, ale mam to v plane 😉

lenca.b
5. nov 2009

ahoj pahu a kolko si uz snazilka ? 😉

siouxie
5. nov 2009

ahojte 🙂 Jéé, pahu... ty ma nepoznáš, ale ja som vás v GF téme (a iných) čítala už veeeľmi dávno. Tak sa teším, nakoniec nás tu bude veľa a ešte aj dobre naladených! 😵 😵 😵

gregy
6. nov 2009

Ahojte babule ja som mala pôvodne v pláne tiež sa k vám v januári pripojiť nuž ale ako som spomínala nie sú k nám teraz hviezdy priaznivo naklonené, manželík má zase azoospermiu (2 spg po sebe tam nič nenašli), takže najprv musíme poriešiť tento problém kedže FC MESA/TESE nerobí ... ale už sme našli skvelého odborníka v Čechách takže pevne verím, že nám pomôže ... No a ak nie tam nám ostáva jediná možnosť a to čechy ... takže ideme peniažky zhŕňať bo podstúpiť M/T + IVF s ICSI ako samoplatci v Čechách bude asi hovadsky zaujímavé 🙂
Ale budem Vás sledovať ako sa Vám darí 😵
PS: Pahulienka cmuk 😀 😀 😀

siouxie
6. nov 2009

Gregy, držte sa! Pôjdete ku Kočímu? Tak vám veeeľmi držím palce, nech vám to všetko vyjde 😵 😵 😵

bubulka722
6. nov 2009

Ahoj Gregy! To mal mm len posledné dva SPG azoospermiu? Predtým tam niečo našli? To si ma teda dosť naplačila, som zvedavá ako to bude nakoniec u nás. My sme mali v auguste v FC 1 mil/ml, ale v septembri urológ v PN zahlásil že je to azoospermia. To sme ale vzorku mali z domu, tak som si myslela, že to nie je dôveryhodné, že aj tých pár nám počas prevozu možno vykapalo. No mám strach aby sa to nezopakovalo. Kriste, čo by som robila potom?

siouxie
6. nov 2009

Bubu, nechcem ťa strašiť, ale aj toto je jeden z dôvodov, prečo už nič odkladať nebudeme. Ale my to máme asi komplikovanejšie, tak sa neplaš. 😉

gregy
6. nov 2009

Hej hej ideme ku Kočímu, a áno pred dvomi rokmi mal azoo potom sa tam vždy našli aspoň 2 - 3 kusy v zornom poli a teraz posledné dva razy zase nuly ... ale vyzerá to tak že mu nasadila endokrinologička liečbu ktorá v jeho prípade nebola asi najlepšie riešenie takže možno sa to dá napraviť no ved uvidíme ..

cigaretka5
6. nov 2009

ahojte kocky neda mi sa neozvat- V maji sme vo FC absovovali neuspesne IVF, kedze drahy ma pomale a malo sperminiji dali sme aj ISCI. Hned na to nas pinter presviedcal do dalsieho kola no mna to tak psychicky odrovnalo ze sme na to nemali asi mysel. Manzel isilel na kompletne urologicke vysetrenie este raz k typkovi co nema nis spolocne s CAR a ten sa iba chytal za hlavu ze kde bol doteraz- v CAR nam jasne povedali ze jeho diagnoza je trvala bez moznisti zlepsenia.............. Lenze aj manzelovym spermijam sa da pomoct, je milion sposobov ako a CAR je poslenda instatncia. Navyse sa ku mne dostalo niekolko zahranicnych clankov o rakovine, kocky nechcem nikoho strasit ale aj tu na fore je minimalne jedna kocka, ktorej po stimulkach zmutovala hrcka na orsniku do bujnejucej rakoviny a teraz je na chemo..................
Dievcata drzime vasm vsetkym palce, ked sa opytate pintera povie vam ze stimulka a rakovina su absolutne neusivisace, ale ked o tom rozpravate s onkologm iba sa vas opyta, ako asi moze reagovat telo ked dostava niekolko nasobnu davku hormonov???????????? mne tato otazka onkologa stacila. Ja mam v CAR-och a umelych oplodneniach jasno, na mne centra nezbohatnu, ak mi nie je sudene mimco prirodzene, akceptujem a najdem silu na adopciu.................
Drzte sa dievcata kazdej vam zela splnenie vsetkych tuzob a vela zdravicka pri tom

bambibam
6. nov 2009

cigaretka5 jasné je to tvoje rozhodnutie,a tvoje telo máš plné právo sa rozhodnúť. 🙂

Ale čo sa týka rakoviny by som povedala iba toľko - tu môžeš dostať hocikedy a s hocičoho. Napr: môj starký celý život do 60 bol zdravý a mal všetky zuby ok. Nebral nijaké lieky,nikdy. Nepil lebo mu to nechutilo. Miloval čaje rôzneho druhu,malinovky a poviem ti nie hocijaké. Strava pravidelná. ....proste ako chlap sa snažil a dbal o seba. Nakoniec jedného dňa spadol s čerešne na sud a narazil si pečeň. Po 3 mesiacoch dostal bolesti a potom po mesiaci diagnostikovali rakovinu. Prvý a posledný krát bol chorý a ležal v nemocnici odkiaľ ho už bohužiaľ vyviezli. Takže nikdy nevieš čím tieto bunky zobudíš. 😎 proste to je môj taký malý názor na rakovinu.

A to s tou adopciou by som sa tiež poradila pretože najskôr treba veľa papierov,potom kurz- školenie a potom ti až zveria dieťatko do pestúnskej starostlivosti a po roku neviem to presne žiadaš súd o adopciu. Ja som tiež už nad tým rozmýšľala ale skôr v tom zmysle stať sa profesionálny rodič. Ale akosi ma nemá kto nakopnúť.

bubulka722
6. nov 2009

Cigaretka plne súhlasím s tvojim názorom. Hormonálna stimulácia a rakovina spolu úzko súvisia. Bola som na endokrinológii a hodila som reč s veľmi milým doktorom a on mi na otázku následkov horm. stimulácie pri IVF povedal: "V človeku počas celého života prebiehajú chemické reakcie pôsobením hormónov. Tým je ovplyvnené naše správanie, sexuálna orientácia aj vonkajšie znaky. Každé nevyváženie týchto látok v organizme nesie so sebou určité následky. Čo s vami urobia brutálne dávky hormónov - odpovedzte si sami!" Rakovina je abnormálna reakcia buniek a ich následné bujnenie.
Dnes to možno mnohé beriete na ľahkú váhu lebo vás ženie túžba za snom. Aj ja som na tom rovnako, ale snažím sa pozerať na svoj život aj pár rokov dopredu, zvlásť keď výsledok tohto hazardného prístupu ku vlastnému zdraviu je veľmi neistý.
Bambi, sorry ale myslím, že miešaš hrušky s jablkami. Starkému sa ten pád stal proste osudný. Mnohí starí ľudia si zlomia nohu, k tomu dostanú zápal plúc a je po nich. Ako keby niekto poukazoval, že nikdy nefajčil a predsa umrel na rakovinu pľúc.

cigaretka5
6. nov 2009

ja som nikdy netvrdila ze hormonallna stimulacia je jediny mozny sposob ako dostat rakovinu ale pisala som o tom ze to urcite nie je cesta ako sa jej vyhnut. Babulka presne ako hovori endokrinolog .........
Bambi viem co je to adopcia vybehala som si vsetky papiere a nie je to vobec take hrozne vyplnis asi 4 rozne formulare a potom to ide nejak samo psycho prirpava sa tiez da zvladnut, hlavne ked myslis na tie kvanta opustenych deti. Neviem ake nakopnutie treba mne stacila jedian tuzba.-byt zdrava mama. niekto na tomto fore raz povedal- ze laska sa rodi v srdci a nie v bruchu.
Ja nikoho nenutim iist alebo neist na IVF ja som sa len snazila poukazat na fakt ze vo svete vladnu peniaze a pinter nie je iny a tiez vam nepovie a mozno si ich ani neuvedomuje,rizika spojene s IVF .

bubulka722
6. nov 2009

Ja osobne si neviem adopciu vôbec predstaviť. Takto ďaleko nikdy nebudem. Moja babka povedala, že čo nie je od srdca,nie je ani k srdcu. Je na tom moc pravdy! Cudzie dieťa nie je vlastné, v tom je nenormálny rozdiel. IVF alebo adopcia. Pokúšajte sa hľadať iné možnosti ak máte ešte čas.

luly3
6. nov 2009

neda mi nekomentovat 😕 😅

každý z nás je strojcom svojho štastia a každý znás má právo rozhodnúť sa sám...
a tak isto každý jeden človek má právo vyjadriť svoje myšlienky, no nemá právo presviečať
o svojich pocitoch, názoroch iných ludí...

v podstate to čo napísala cigaretka je totálna debilina, pretože každe telo reaguje inak
a nikde nieje napísane že prave tomu telu bude IVF vadit a propo rakovinu môžeš dostať
aj s toho že dýchaš, tak skús nedýchať, len preto aby si bola zdrava mama 😉

bubulka722
6. nov 2009

Pravdaže, každý z nás má právo na vlastný názor. Niektorý ľudia si zdravie ničia drogami alebo alkoholom, iný liekmi. Každý má možnsť výberu. Ja nechcem nič z toho. To je môj názor! Je na ňom niečo divné?

Luly naštuduj príbalové letáky tých svinstiev a potom sa skús opatovne vyjadriť. Si skrátka mimo!
Tragédia modernej medicíny je,že sa neriešia príčniny ale dôsledky!!!

luly3
6. nov 2009

nie bubulka nieje, jednoducho nejec tie lieky a hotovo
nikto ti ich nekaže konzumovať 😉

bubulka722
6. nov 2009

Radšej idem spať! Dobrú nocku!

cigaretka5
6. nov 2009

luly obdivujem tvoju istotu, vies ja osobne chodim na onkogynekologiu a dovolim si tvrdit ze k tejto teme viem trsoku viac ako ty. Uprimne ti zelam aby si sa tomuto ustavu cely zivot uspesne vyhybavala. Este raz si dovolujem zopakovat SVOJ nazor, nepresviedcam ta o nom a nehovorim ze tvoj je debilina. Rakovina je dosledok neprirodzenych reakcii v tele , esistencie neprirodzenych latok v tele a ak povazujes za prirodzene ked tvoje telo miesto jedneho vyprodukuje 5az 20 vajok tak je to pre teba OK. Ja som sa snazila vas vsetky iba upozornit na fakt aby ste v tej tuzbe za babatkom mysleli aj kusok dopredu a hlavne na svoje zdravie. Ono je krasne byt tehu, mat vlastne deti , ale rovnako krasne je byt fit a to babo si uzviat.......... Netvrdim ze hormonalna stimulacia sa rovna rakovina , nie som lekar a nedovolila by som si toto tvrdit. Ono je podla mna fajn niekedy sa o dosledkoch hormonalnej stimulacie porozpravat aj s nejakym inym nezainteresovanym
lekarom.........endokrynolog, onkogynekolog a pod.

cigaretka5
6. nov 2009

bubul adopcia je uplne v poho aspon pre mna ,nie je to nic nenormalne . to je presne o tom ze kazdy z nas sa nejak rozhodne a pre nas je toto uplne prirodzena cesta. Ten krpec bude od prveho momentu nas a nikoho ineho, ale to je tema v inej diskusii.

siouxie
7. nov 2009

Ahojte.
Asi nikto z nás si nemyslí, že stimulácia je niečo úplne prirodzené a veľké množstvá hormónov nemôžu predstavovať riziko. Bez toho však IVF, žiaľ, nejde.
Nemyslím si však ani, že by sa u nás naschvál zamlčovali nejaké priame následky. Vo svete sa robí na túto tému veľa, veľa vedeckých výskumov, stačí sa trošku zahĺbiť do vyhľadávania (nemyslím tým prečítať si prvé tri výsledky, ktoré ponúkne google 😉 ).

Veľké riziko číha aj na ženy, ktoré nikdy nerodili, alebo na ženy z nejakých dôvodov neplodné.
Nič nie je čiernobiele, je dobré zvážiť riziká, o tom nikto nepochybuje.

Jeden z mnohých zdrojov (čisto informatívny):
http://www.cancerhelp.org.uk/about-cancer/cance...

cigaretka5
7. nov 2009

siouxie suhlasim s tebou . Zacala som s touto temou len preto ze som mala pocit ze niektore baby idu do stimulacie co najskor len aby boli co najskor tehu.....................Uzasne na tejto dobe ze mas slobobdu sa rozhodnut a ktomu milion ifno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre