Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
25. jan 2010

no sak stale neviem ci dali mrazit a kolko ☹ tak skusim ja zavolat co myslis?

marrad
25. jan 2010

ano zavolaj
jasne

lenca.b
25. jan 2010

takze mi ich ostalo 8 co je paradna vec kusok viac ako polovicka sikovny bojovnici ...marrad stihla si mi kuk ten cennik?

marrad
25. jan 2010

no nie, zabudla som
ale zajtra ti pozriem

marrad
25. jan 2010

nevies kolko stoji ICSI?

siouxie
25. jan 2010

marrad, za ICSI sa neplatí, iba za SPF, ak si ju dáš...

marrad
25. jan 2010

aha
rozmyslam, ci nevyuzit ICSI
mame sice dobry SPG, ale ked budu max 2 vajka, tak preto...
co poviete?

lenca.b
25. jan 2010

no marrad ako ti povie dr. ale rozhodne by som do toho isla aj s dvoma vajkami ...a ja mam jedine stastie ze sa ICSI neplati bo keby hej tak pri tych 18ks skrachujem

marrad
25. jan 2010

no opytam sa ho

lenca.b
25. jan 2010

do kelu teraz rozmyslam ze vcera som mohla mat ET :'(

marrad
25. jan 2010

veru....

vika34
25. jan 2010

marrad za nami bola embriologička ,že ked máme dobrý spg,že nebude napíchávať,ale možno pri malom počte napichavajú,tam ale tiež nie je záruka ,že sa oplodnia ,nám sa minule neoplodnilo práve to napichnuté a prirodzene sa ujali všetky a teraz sa z 12 oplodnilo prirodzene 9,tak to budete musieť poriadne premyslieť a poradiť sa s ňou čo bude najvhodnejšie a,e v každom prípade nebudeš mať PK ked nemáš aspoň 4 vajká,takže transfer budeš mať na 2 max 3 deň po OPU

lenca.b
25. jan 2010

vikus ahoj ako sa citis dnes si 9 den po ET ci nie?

lenca.b
25. jan 2010

inak vika s tymi vajkami je to diskutabilne nam vsetko x-ovali cize vsetkych 18 z toho 15 sa oplodnilo a na mrazenie ostalo 8 co je dost slusny pocet takze tazko to povedat co je vyhodnejsie hoci pri dvoch vajkach si to musia rozhodne rozmyslet co a ako lebo tam sa nevytvara priestor pre chyby ☹

marrad
25. jan 2010

vika ahoj velmi ti dakujem tie informacie
ked som si precitala: " ze transfer budes mat......" pripadala som si ako v sne.
Och keby si mala pravdu ze budem nejaky transfer.....
zajtra mam opat sono.... tak uvidime...

pahu
25. jan 2010

Ahojte 😀
Nooo, niektoré z Vás poznám, Vika 🙂 O niektorých dlhšie čítam 😀
Mám za sebou 2 IVF v GF a 3.pokus chcem vo FC... Potrebovala by som však nejaké infošky, možno od viacerých báb, nech si to spriemerujem... 😀 😀 😀

Síce mám za sebou všelijaké možné vyšetrenia z GF, ale robia sa este nejake vysetrenia aj vo FC? Alebo sa ide rovno "NA VEC"? Neviem totiz, co vsetkemu z GF mozem plne verit a ci sa mi od nich podari ziskat vsetky vysledky...

Je tam momentalne nejaka cakacia doba kvoli poistovnam?

Dakujem 😉

babulka123
autor
25. jan 2010

no ale neveriiiiiim... ake chces inof..kuk na ninku a pochopis ako to tam funguje..

vika kedy testujes???

pahu
25. jan 2010

Ja som vedela ze sa ozves 😀 A nemozes mi tam ist ty urobit Ninkinu kopiu? 😀

Vika? Kedy testujes???

vika34
25. jan 2010

AHOJTE babi ešte netestujem,nemám žiadene príznaky,som z toho zmetená
Pahu potrebuješ 3 HP a stery na chlamidie a čakačky neviem aké sú ,lebo ja som musela ísť v januari,ved vieš prečo
babulka tak ako si užívaš materskú?

vika34
25. jan 2010

pahu vo FC ti neurobia žiadne vyšetrenia ,musíš u svojho gyndoša,ale ked máš nejaké papiere z GF,tam by si mala mať HP,ak ti to teda dajú

vika34
25. jan 2010

lenca ved som hovorila,je to diskutabilné,či napichnúť alebo nie ,vždy je to risk

marrad
25. jan 2010

VO FC sa nerobia ziadne vysetrenia...
vsetki som si musela robit prostrednictvom svojej gynekologicky alebo napriklad laparka klasicky v nemocnici
Lekar vo FC sa venule len asistovanej reprodukcii a ukonom s nou spojenou /sono/
najnovsie uz sice robia take veci ako hormonalny prosil, chlamidie a podobne...
ale chod tam on ti vsetko povie..
Urcite idporucam
nemam sice este ziadne vysledky, ale prave prebieha u mna stimulacia pred 1. IVF

pahu
25. jan 2010

Vika dakujem, al papiere z GF su stare... Ja som tam bola naposledy vo februari 2009 na 2.IVF a potom uz nic... Vsak si teda radsej do FC cinknem 😀

A co priznaky, na co su ti? ty uz len potrebujes mat pozitivny test 😀

marrad
25. jan 2010

babulka prosim nakaz ma materstvom...... aj ostatne cakatelky.... 😉

pahu
25. jan 2010

Marrad, drzim palec... 😉 A dikes...

marrad
25. jan 2010

pahu chod do FC on Ti vsetko povie....na prvy pohovor najradsej objedanvaju v strede cyklu, lebo lekar robi sono aby to mali vypovednu hodnotu.....
zavolaj tak sestricky su super....
Lekar je dobry tiez ale malovravny....

vika34
25. jan 2010

ten HP môže byť aj starý,potrebuješ ich totiž 3 krát

Pahu kiež by si mala pravdu

pahu
25. jan 2010

Marrad, malovravny? Myslim ze proti Drabekovi bude ukecany 😉 A super, uprostred cyklu mam teraz niekedy, takze najskor o mesiac tam pojdem 😀 Stale mam nejaky strach, ze kéby to nevyslo 3.krat, tak neviem neviem... Chapete...

Vika supis, tak ho prinesiem 😉

A ja mam pravdu, nezabudaj... 😀

bambibam
25. jan 2010

Ahoj dievčaatá. Dlho som sa neozvala,ale nebolo mi práve ideálne,tak som to odložila až na teraz keď mi je o 50% lepšie.

Pozdravujem rikusku,matuska,sylvusku,bobjan,katku......a takto by som vymenovala hádam celý MK. Proste všetkých.
Takže dievčatá podarilo sa v piatok idem na veľmi dôležité sono,a keď dopadne dobre už budem asi úplne kludná ,že sa stanem maminou.

Dievčatá ani jedna nevešajte hlavu ,ja som to napr. úplne z hlavy nevymazala zato môj muž nechcel ani o tom počuť. A s výsledkami aké sme mali tak toto bol zázrak.
Predpokladám ,že mi hodne pomohla tá seminalplazma čo mi robili IVF a nepodarilo sa im oplodniť ani jedno vajko. Takže si vravím že aj tak nevydarené IVF má šancu.

marrad
25. jan 2010

pahu
ja som sa rozhodovala medzi FC a GF
v GF som dokonca mala aj vybavenu "protekciu"no aj tak som sa rozhodla ist do FC.
Neviem sice porovnat, ale spociatku mi vadilo, ze ostatne vysetrenia si musim chodto robit inde, vzdy som mala pocit, ze Doki z FC o mne nema kopletny obraz, no ked som ten pocit prekonala tak som rada, ze som vo FC...
v GF boli sme tam len raz na /manzel na SPG/ a nemali sme dobry pocit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre