Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

miska.003
13. júl 2012

Ahojte žienky. Chcela by som sa spýtať na ceny vo FC a za čo všetko ste platili..Ak môžte napíšte podrobne uvažujem že odídem z GF...no neviem kam .. 🙂 dakujem za každú odpoveď.

wejbynka
20. júl 2012

@miska.003 vo fc platis len a len za lieky za nic viac sa tam neplatiii🙂

lucia2505
20. júl 2012

Ahojte, to by zaujímalo aj mňa ako je to tam s financiami. Ja idem na prvé ivfko do Iscare, ale to bude dosť drahé, ak by to nevyšlo na prvý krát, tak by som potom prešla do Ferticentu. A neplatí sa tam ani za predlženú kultiváciu, ICSI a podobné doplnkové výkony???

leontinka27
21. júl 2012

@lucia2505 nie neplatí sa ze predlzenu kultivaciu ani za isci ako ti uz napisali iba za lieky....

leontinka27
21. júl 2012

baby neviete kedy mozem ist po laparke mimomaternicove a kyretazi na dalsie ivf

jomini
21. júl 2012

@leontinka27 odporuca sa tri mesiace, ja som cakala takmer rok

tina4931
22. júl 2012

babulky, je tu nejaká z vás, ktorá má s partnerom diagnostikovanú "nevysvetliteľnú teda idiopatickú sterilitu?"

lucia2505
24. júl 2012

Baby chcem sa spýtať, či sa vo ferticente dlho čaká na ivfko, keďže je to malinké centrum a je tam len jeden lekár, je tam dlhá čakacia doba?? Ďakujem.

lienkalienocka
25. júl 2012

@lucia2505 ahoj. my sme boli na vstupny "pohovor" objednany na januar, vo februari sme podpisovali a za cca tri tyzdne sme mali schvalenu ziadost. ze tam je jeden lekar, neznamena, ze sa dlho caka. ja vzdy ked tam som, tak beru nacas, je tam menej pacientiek. nie ako na pase ako v iscare 😉

lucia2505
25. júl 2012

@lienkalienocka ďakujem za odpoveď, celkom si ma potešila, lebo ja chcem prejsť z Iscare do ferticentu...

lienkalienocka
25. júl 2012

@lucia2505 my sme boli v iscare iba raz a stacilo nam. boli sme na spg a len sme kukali jak dvaja puci ze stale ludia chodili chodili a furt plno. a preco chces odist ak smiem vediet? len sa priprav, ze vo fc je iba jeden typ stimulky, co je mozno skoda

lucia2505
25. júl 2012

@lienkalienocka vieš čo ja hlavne kvôli financiám, v Iscare platíš za všetko a jedno ivfko ťa vyjde minimálne na 1000 eur, lebo aj PK aj ICSI sa platí a vo fc je to zadara. Tak prečo by som mala platiť také nehorázne peniaze, keď nemusím. A čo to znamená, že iba jeden typ stimulky? Teda viem čo to je stimulka, ale ako to tam vlastne prebieha a aké sú vyhody toho a nevýhody?

leontinka27
25. júl 2012

@lienkalienocka ahoj aj ja by som chcela vediet co znamena iba jeden typ stimulky??,

leontinka27
25. júl 2012

@jomini preco si cakala rok?ja by som chcela ist uz v septembri len neviem ci stihnem vybvait poistovnu.....kedze musim cakat na menzes a potrebujem hormonalny profil a chlamidie.
@lucia2505 ja chodim tiez do ferti a mozem povedat co chodia ine baby niekde inde ceny su neporovnatelne....

jomini
25. júl 2012

@leontinka27 lebo ja som mala dve laparky a kyret..tak som citila, ze to telo potrebuje, cakala som desat mesiacov, kym som zacala stimulovat.

leontinka27
25. júl 2012

@jomini a ako si na tom teraz?

jomini
25. júl 2012

@leontinka27 som po neuspesnom prvom ivf aj s jednym ket ☹

lienkalienocka
26. júl 2012

@lucia2505
@leontinka27 pokial viem tak je dlhy a kratky protokol. ak sa mylim, tak ma opravte. tu vsetky baby dostanu rovnake lieky, len teda ine davkovanie. zacinas pichat gonal tusim druhy den, pichas 4 dni, potom ide merional a nakoniec cetrotide ( ci nejako tak, uz si nepamatam). co viem tak v inych centrach niektore baby zacinaju pichat ci brat lieky uz pred ms. ja som z tejto stimulky dostala OHSS, tak cakam uz treti mesiac na to, kedy mozme mat KET. snad vyjde 🙂

leontinka27
26. júl 2012

@lienkalienocka ano aj ja som to tak mala.ja som pocula ze na ket sa moze ist hned, a nie cakat 3 mesiace. tak dufam ze mne teraz nepovedia cakat pol roka ......

lienkalienocka
26. júl 2012

@leontinka27 musela som dostat 2x sama od seba ms a kedze mam PCO, tak si dava nacas a uz som to potom nestihla, lebo maju dovcu. som objednana na zaciatok augusta, uz sa nemozem dockat 🙂

tigi
30. júl 2012

ahojte 🙂 viete mi prosim napisat, kedy presne zacinaju po dovolenke vo ferti? uz tento tyzden? chcem sa objednat, caka nas druhe IVFko, ziadost schvalena. 🙂 a este otazka, pre babule ktore isli druhy krat, davali ste si aj nejake vysetrenie dalsie predtym urobit? mam za sebou genetiku - o.k., a AMH test. kedze mam PCO ukazalo sa to aj na teste. nemate niektora skusenost, ci potom menili aj stimulku, alebo ci isli rovnako ako prvykrat? dakujem.

mirm
2. aug 2012

Ahojte dievcence, chystate sa niektora v septembri na IVF?

lienkalienocka
2. aug 2012

@tigi ahoj, mozno neskoro, ale mna chceli objednat uz na zajtra, cize asi robia 🙂
@mirm ahoj, my pojdeme na KET 🙂

mirm
2. aug 2012

@lienkalienocka drzim palce, mozno sa stretneme 🙂 Prvy KET?

mirm
2. aug 2012

@tigi my ste tie po druhom otehotneli a tiez mam PCO. Ale prve IVF mi robili inde a lieky myslim vo ferticentre mali ine, lacnejsie a vysetrenie som nepotrebovala

tigi
3. aug 2012

@lienkalienocka dakujem za odpoved. skusim zavolat a objednat sa.

@mirm nam ta si aj tak vychadza na koniec augusta/zaciatok septembra podla poslednej ms. tebe druhe IVFko vyslo vo Ferti? doktor vedel ze mas PCO a prisposoboval aj nejak tomu stimulku?

lucia2505
3. aug 2012

Kočky komu z vás sa podarilo otehotnieť vo Ferticente?????

anta25
3. aug 2012

@lucia2505 ahoj, ja tiež rozmýšľam o zmene CAR, že pôjdem do Ferti. Nám sa zadarilo 1.IVF v Iscare, 2. IVF som bola tiež Iscare, ale nevyšlo. Takže každá info o Ferticente mi padne vhod.

lucia2505
3. aug 2012

@anta25 ahoj, no ja práve o tom zatiaľ veľa neviem, snažím sa zistiť informácie a stretávam sa s rôznymi názormi, aj pozitívnymi aj negatívnymi, takže stále váham. A ty chceš kvôli čomu prejsť z Iscare do FC, ak sa smiem spýtať??

mirm
3. aug 2012

@tigi ano druhe ivf vyslo vo ferticentre🙂 Mame 14 mesiacnu dcerku.
Vedel ze mam PCO na zaklade laparoskopie. Lieky upravuje podla sona na kt. som chodila, ale ak si dobre pamatam nezvysoval mi nejak davky
@anta25 ahoj. Aj ja som bola v Iscare, ale 1 ivf tam neuspesne a aj KET :( a ked som presla do ferti tak co sa tyka personalu 100 a 1 a aj sa zadarilo. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre