Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katrin33325
27. jún 2012

@ria191 áno on pochádza od nás tak ja aj celá rodina chodíme k nemu

saska75
27. jún 2012

pozerala som televizne noviny a ukazovali hniezda zachrany a tych malych drobcou,boze ake je to nespravodlive ze kolke z nas tuzia po vlastnom dietati a co vsedko pre to robime niekedy mam pocit ze aj nemozne len aby to uz vyslo a konecne by sme sa stali mamami a najdu sa aj take co im bolo dieta dopriane a vzdaju sa ho.Nech uz maju na to akykolvek dvovod,je to nefer na tomto svete 😢

katrin33325
27. jún 2012

@saska75 my sme mali problém tiež aj so spermiami aj sme skúšali všelijaké prípravky na posilnenie spermií aby ich bolo viac ale to aj tak nepomáhalo.

katrin33325
27. jún 2012

@saska75 to máš úpnú pravdu hocijaká flandra to ani nechce a narodí sa jej zdravé dieťa a nechá ho v porodnici.

ria191
28. jún 2012

@saska75 áno aj my máme fakt katastrofálny spermiogram, ale ani nám rôzne vitamíny nepomohli. Podľa mňa sa stým nič nedá robiť. Teraz aj napriek tomu skúšame macu, ale moc veľkú šancu na zlepšenie tomu nedávam. Dôležité je, že vždy nájdu nejakých pár kúskov na ICSI a teraz sme mali aj krásne embryo a dokonca som tu na fóre čítala príbeh jednej kočky, ktorej mm mal oligospermiu gravis a zostala už 2x tehotná aj keď im prirodzene nedávali žiadnu nádej aj tak sa im to podarilo síce po dlhom čase, ale podarilo. Ja som sa tiež nechala odradiť od rôznych vyšetrení, ale teraz si ich všetky dám urobiť dokonca uvažujem aj o imunológii v Prahe 🙂

saska75
28. jún 2012

ahojte prave o tom som hovorila ze tie spermiogrami niesu uplne OK a po vlozeni sa prestanu dalej vyvijat keby boli sprmiogrami v 100% stave tak by mnohe z nas na ziadne umele oplodnenie nemuselo ist.My sme chodili do Banskej Bystrice muzovi daval doktor neake tabletky na posilnenie a nic skusali sme aj vytaminy ale tiez nic tu je ten hlavny problem

saska75
28. jún 2012

@ria191 ahoj prosim ta co je maca?Ja viem ze je dobre ked najdu neake dobre ale chudence niesu az take silne aby prezili dalej nam prirodzene nikto nedava sancu teraz bol zazrak ze nam nasli na ICSI vobec neake.A preco prave do Prahy na imunologiu?pa

camelco
29. jún 2012

@saska75 pozri si túto tému https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/maca-zazracny-prasok-ktory-nam-pomoze-k-tehotenstvu-2/ 😉

my s mm pijeme macu v prášku, ja nie som za tbl formu 😉

ria191
29. jún 2012

@saska75 presne ako píše camelco pozri si ten link čo ti tam dala. A na tú imunológiu do Prahy chcem ísť preto, lebo iba tam robia také vyšetrenia, ktoré nerobia tu na Slovensku. A chcem to mať všetko na poriadku. Mám endometriózu a aj keď nevedia z čoho vzniká, tak to pripisujú aj na vrub imunitnému systému.

camelco
29. jún 2012

@ria191 čo všetko obsahuje to imuno vyšetrenie v Prahe?

ria191
29. jún 2012

@camelco to ešte presne nemám zistené, ale viem že robia oveľa podrobnejšie vyšetrenia ako tu na slovensku. Tu v centrách vyšetrujú iba protilátky proti trofoblastu a spermiám a tam celú bunečnú imunitu.

camelco
29. jún 2012

@ria191 myslím, že by nezaškodilo ešte aj také podrobné vyšetrenie, no uvidíme, možno necháme ešte aj to vyšetriť, keď sa rozhodneme, že sa znova do toho pustíme

ria191
29. jún 2012

@camelco no veď to aj pre mňa je toto vyšetrenie komplikované lebo do Prahy je to dosť ďaleko a mm by mi to neodšoféroval, ale pravdu povediac do 3. IVF sa mi moc nechce bez vyšetrenia imunity. Kedysi mi bola zistená porucha celulárnej imunity vôbec neviem čo to znamená a či to náhodou nemá vplyv na to, že sa embryo neuchytí ale už vtedy mi doktor povedal, že mám rozvrátený imunitný systém, ale keďže skoro vôbec nebývam chorá tak som to nikdy neriešila. Ale teraz mám pochybnosti a neviem čo mám robiť ☹

camelco
29. jún 2012

@ria191 tak ako sa hovorí "topiaci sa aj slasmky chytá" tak je to aj pre nás, radšej viac a rôznych vyšetrení možno niekedy aj nepotrebných 😉

wejbynka
29. jún 2012

@barbadossa no haloooo ako si dopadlaaa???🙂....som hroozne nedockavaa

wejbynka
29. jún 2012

@camelco ahoj mojaaa ako??...dlho som tu nebola a ani som ta dlho nevidela kedy sa chystate na dalsi pokus?

barbadossa
29. jún 2012

@wejbynka no tak krvicku mame negat. 😢

lienkalienocka
29. jún 2012

@barbadossa ahoj, akuratne som nakukla, ze ako si dopadla. to ma mrzi. len treba verit, ze raz sa kazda z nas docka maleho vonaveho uzlicka 🙂

barbadossa
30. jún 2012

@lienkalienocka no len mam najvacsi strach z toho co ak sa to nepodari ani na treti krat..... a ty co ako sa mas??

wejbynka
30. jún 2012

@barbadossa aaaach to mi ja strasne moc luto, aj si oddychovala?....ci si chodila do prace?....idete o mesiac znova?...neboj na druhy krat vo vyjde

lienkalienocka
30. jún 2012

@barbadossa mam sa celkom dobre. zajtra ideme na dovcu tak sa tesim a snazim sa na "to" nemysliet, len vsetci furt chodia a ze kedy a za uz sa nemozu dockat, tak to ma vzdy trosku rozhadze. uz som objednana na sono a hor sa na konci augusta do toho. pridas sa? 🙂 uz sa urcite podari, treba verit stale

anulkaba
1. júl 2012

ahojte,
chystám sa na druhé IVF a už si nepamätám, v ktoré dni sa robí odber krvi na hormonálny profil a či treba môjmu gynekologovi zobrať nejaké tlačivo z centra?Napíšte mi trebárs aj celý postup až po schválenie žiadosti. Ďakujem pekne. 🙂

barbadossa
1. júl 2012

@wejbynka oddychovala som to by som nezvladla u nas v robote hotovy blazinec 😀 no chceme ist znova v auguste tam budem volat tak som zvedava co nam pinto povie 🙂

barbadossa
1. júl 2012

@lienkalienocka no chcem sa pridat 😉 tak pekne dovolenkuj a oddychni si 😉

dorotka_
1. júl 2012

ahojte baby, tak v auguste vam vsetkym budem drzat palce a september bude plny tehuliek 😉

sofia17
3. júl 2012

ahojte baby, zvazujeme 3 IVF a rozhodujem sa ci zmenit centrum, o Ferticente citam vela pozitivneho, viete mi doporučiť nejakeho lekára (ak mam správne info su tam 3)?
Dakujem

camelco
6. júl 2012

@sofia17 je tam iba jeden lekár a veľmi ľudský prístup 😉
@wejbynka ahoj moja, tak to netuším, nechávame tomu voľný priebeh 🙂 a ty sa máš ako
@barbadossa ☹ ☹ ☹

wejbynka
8. júl 2012

@camelco ahoj mojaa🙂...vies co my sme na tom nejako tak rovnko🙂...neriesime to vobec, ale aasi v oktobri by sme isli znova do toho, uvidimee, ale to ked sa uz nepodari minimalne dva roky nechcem o dietati pocut🙂.....takze teraz to musi vyjst

leontinka27
13. júl 2012

Baby neviete nic bližšie o tom lepidielku na embrya? som po mimomaternicovom po et.chcela by som ist na druhe ivf ale bojim sa zasa mimomaternicoveho. nevite ci to pomoze aj proti tomuto? dakujem

evickav
13. júl 2012

@leontinka27 ja som sa na lepidielko pýtala pred ET v Repromede v Brne,,, tam ho vôbec nedoporučujú, lebo sa im to neosvedčilo,,, vraj to vôbec nezvyšuje šancu na otehu,,, ale či by to pomohlo tebe je otázne,,, skús im napísať email - nájdeš na ich stránke www.repromeda.cz,,, tam to inak stojí len 1500 korún

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre