Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

evickav
4. sep 2012

@ria191 ja som si aj túto noc hovorila sama sebe, že či je to naozaj pravda, že som tehotná??? 🙂 stále je to pre mňa neuveriteľný zázrak,,, ale to ma potom malinký pekne pokopká a ja sa musím usmievať 😵

lienkalienocka
4. sep 2012

@skrouceninka
@wejbynka
@rikuska21
takze som tu. som sem musela kuknut 🙂 vsetko prebehlo v najlepsom poriadku, dali sme si dve krasne neviem kolko bunkove embrya, ale vraj su krasne, povedal dr. tak teraz sa snazim fungovat normalne, som sice doma ale nerobim nejaku namahavu pracu a dost lezim. muz je totizto "chory" tak sa staram 😉 takze zase neskorsie sa ozvem 😉
@barbadossa

barbadossa
4. sep 2012

@lienkalienocka budem sa tesit 😉

wejbynka
4. sep 2012

@lienkalienocka tesimeee sa pekne oddychujteeee a prosimeee si len krasne // na testoch🙂

luga
5. sep 2012

@lienkalienocka, drzim palce 😵

skrouceninka
9. sep 2012

@minticka to ti nevim povedet nebo mi tam mame 4 zamrazene a budou nam vkladat ted 2 a uvidime mozna ze to i tam funguje my jsme platili 100 euro na jeden rok

minticka
9. sep 2012

@skrouceninka dakujem pekne za odpovede,ved uvidim co mi povedia ked pojdeme...

skrouceninka
9. sep 2012

@minticka neboj kdyz se zeptas povi ti me to ani nenapadlo nebo mame jen 4 tak jsem to neresila drzim palecky a pak mi dej vedet i me to zajima

minticka
9. sep 2012

@skrouceninka jasne,len sa bojim troska toho ze sa nam prvy krat neoplodni ani jedno vajičko.najradsej by som bola,keby mi hned na zaciatku spravili ICSI metodu na poziadanie.pre istotu..

skrouceninka
9. sep 2012

@minticka vsak uvidis co ti povi doktor mozna to tak i pujde ja jsem to taky chtela ale nemohla jsem treba u tebe to pujde
😉

dorotka_
9. sep 2012

@lienkalienocka drzim moc moc palceky a posielam tehu virusy TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉

lienkalienocka
9. sep 2012

@dorotka_ teba mi poslalo samo nebo 🙂 prosim ta, aj teba boleli prsia jak slak? uz od stredy ma boli brucho, mam ho jak balom a prsia bolia. mam sa tesit? a dakujem za virusy, som ich pochytala do jedneho 🙂

dorotka_
10. sep 2012

@lienkalienocka ano boleli ma prsia hlavne oblast bradaviek, este aj teraz ma sem tam pobolievaju, a mna tiez na zaciatku tak sem tam pichlo v podbrusku a aj pobolievalo brusko, priznaky su dobre, tak uz len budeme cakat od teba tu najkrajsiu spravu ze som tehotna 😉 a ja som cele prve tri mesiace mala take nafuknute brusko

lienkalienocka
10. sep 2012

@dorotka_ dakujem, ze si sa ozvala 😉 nevydrzala som a testovala. a nic. neviem ci je teda este skoro. dnes 10.den. zacinam byt zufala, uz ma menej bolia prsia aj brucho. a to do dnes rana splaslo trochu. stale si hovorim, ze to vyjde. aj dr. som v den vkladu povedala, ze som tu posledny krat, lebo nam sa to podari na 1x. ze aka trufala 😅 velmi si prajem nasledovat ta 😔

dorotka_
11. sep 2012

@lienkalienocka ahoj, ohladne toho testu, ja som mala uz z krvi potvredene ze som tehotna cize o tych 14dni a az niekedy aj vtedy sa mi objavila druha ciarka na tehu teste, takze vydrz do krvi ta je istejsia 😉

hadassah
12. sep 2012

ahojte dievčatá,

chcem sa spýtať, či ste využili pri IVF aj možnosť embryo glue, alebo seminal plasma na podporu uhniezdenia ? Koľko takáto vec stojí?

mirm
12. sep 2012

@hadassah
ahojcek,
my sme tusim vyuzili seminal plasma a otehotnela som. To bol nas 3 pokus. teraz to tusim stoji 150e

hadassah
12. sep 2012

@mirm aj som si myslela, že to bude stáť niečo cez 100 Eur.

mirm
12. sep 2012

@hadassah pred 2 rokmi to stalo 100e a teraz 150e. ale aj ked teraz ideme na ivf tak si to davame. Istota je istota

marry2006
12. sep 2012

prosim aku mate skusenost s centrom ferticent? lekar ma totiz posiela do iscaru ale mam pocit, ze tam sa plati uplne za vsetko a podla stranky ferticentu sa tam neplati za iscr, na co nas odporucil lekar...manzel ma malo spermii a este su aj lenive ...

kolko to tam asi vychadza?

anta25
13. sep 2012

@marry2006 Ahoj, áno je to tak. Vo Ferticente neplatíš za ICSI, ani za predlženú kultiváciu. Vlastne čo sa týka IVF sa neplatí nič, len nejaké doplatky na lieky. Ale zase za mrazenie embrií sa platí 200€, za uskladnenie 100€/rok a za
KET 300 €. Ja som na dve IVF bola v ISCARE, ale na 3.IVF som sa rozhodla pre Ferti. Zatiaľ máme za sebou len konzultáciu a čaká nás v pondelok genetické vyšetrenie a u manžela urologické.

marry2006
13. sep 2012

@anta25

ahoj,

preco sa rozhodli robit vam geneticke vysetrenia? mate nejaku diagnozu kvoli ktorej sa tak rozhodli alebo preco?

my mame konzultaciu 25.9..

v ISCRE si nebola spokojna?

anta25
13. sep 2012

@marry2006 Genetiku nám robia preto, lebo manžel má zlý spermiogram, a nejaká hodnota (už neviem aká) bola pod normou, a vtedy vyžaduje toto vyšetrenie poisťovňa, aby nám to nechýbalo k žiadosti. V Iscare po 1.IVF som otehotnela, vkladali mi dve embrijká, narodila sa nám dcéra. Vtedy sme nemali žiadnych mraziačikov, tak sme sa opäť rozhodli ísť do ISCARE na 2. IVF, ktoré dopadlo neúspešne, ako aj KET. Ale už sa mi to tam zdalo také uponáhľané, rýchle, dlho sme vždy čakali na vyšetrenia, aj keď sme boli objednaní na určitú hodinu. My sme chodili k Valkymu, ale on moc toho nenahovoril, musela som sa na všetko pýtať. Keď sme boli na konzultácii vo Ferti, doktor nám povedal hneď všetko, a keď nám nechal priestor na otázky, tak sa už nebolo na čo pýtať. Veď nakoniec sama uvidíš... 🙂

marry2006
13. sep 2012

no aj manzel ma zly spermiogram ma ich malo a pomale...takze sa mozeme tiez tesit na genetiku...nevies ako dlho sa caka na vysledky? som pocula, ze aj 4 mesiace...

manzel ide v pondelok este urologovi na kramare tak som zvedava co mu povie on...

tak to som rada, ze je taky zhovorcivy, ze si nemusim zhanat informacie kade tade 🙂

anta25
13. sep 2012

@marry2006 ...najbližší termín ne genetike mali až o dva týždne, tak aj tak som bola rada, lebo sú tam dlhé poradovníky. Nám doktor povedal, že na výsledky sa čaká 4 týždne, no dúfam, že to nebude viac.
Ešte ma napadlo, že vo Ferti neplatíš ani za spermiogram, ale už za také nadštandardy ako je SPF alebo lepidlo sa už platí.
A ty ideš na 1. IVF?

marry2006
13. sep 2012

a kde si sa objednala?

no ideme na prve...hned nam jeden doktor povedal podla manzelovho spermiogramu, ze ICSI...

zbieram informacie kde sa da 🙂 25.9. ideme na konzultaciu do ferti 🙂

anta25
13. sep 2012

@marry2006 my sme sa objednali v Nitre, lebo to máme najbližšie, ale vo Ferti nám dali taký papierik, kde sú vypísané
tieto genetické centrá aj s kontaktom.... 2 alebo 3 boli v BA, jedno v Trenčíne a 1 v Nitre. Môžeš si vybrať, ktoré chceš.
Ale uvidíš možno ani to vyšetrenie nebudete potrebovať.
A poisťovňa k žiadosti potrebuje dva spermiogramy, takže ak nemáte doma nejaký starší, tak budú ich robiť s odstupom minimálne dvoch týždňov.

marry2006
13. sep 2012

jeden doma mame...v pondelok ide manzel este urologovi tak mozno budeme mat potom aj 3 🙂 no uvidime co nam povie doktor...nemusel by to potrebovat, aby sa to zbytocne nenatahovalo...o dietatko sa snazime uz skoro 2 roky...a az teraz sme prisli na to kde je problem ...

no v BA som nasla nejake 3 tak uvidime co povedia 🙂

anta25
13. sep 2012

@marry2006 ...veď práve aj nám sa to tou genetikou naťahuje, už som myslela, že budeme čakať len na schválenie poisťovne a ešte toto k tomu - to je vyše mesiaca navyše. A dokonca, baby tu na koníku písali, že teraz sa čaká na schválenie poisťovňou aj viac než 4 týždne, dokonca 2 mesiace, no nám doktor povedal, že asi mesiac.
...ale iné nám nezostáva len trpezlivo čakať 😒

marry2006
13. sep 2012

a jedna babula mi pisala, ze maju v dec. cely mesiac dovolenku ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre