Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mistisa
8. feb 2013

@skrouceninka ahojko citam tvoje nedobre chvile teraz.len som ti chcela napisat ze ma to moc mrzi ze to nevyslo.drzkaj sa uvidis bude dobre vsetko sa v dobre obrati.nestracaj nadej ta umiera posledna.😉 citam ze mas PCO? A ty musis aj na vyvolavacky chodit? Budem na teba mysliet nech mozte co najskor do toho ist a zelam ti aby to bol plne uspesny pokus 😉

lienkalienocka
8. feb 2013

@skrouceninka to ma mrzi. no podla mna, urcite jednu mrchu vynechat a potom si pomaly zacat robit nejake vysetrenia ked budu potrebne a poslat ziadost a hned budu aj tri mesiace v prdeli 🙂 to preboli, drzim moc palce

skrouceninka
9. feb 2013

@hadassah to ano jeste stale beru leky i kdyz nevim vlastne proc myslim ze uz je to zbytecne ale v utery mam jit na kontrolu a opakovat testy mam vybavenou nemocenskou jsem uz unavena znicena a slaba je toho moc potrebuji to telo dat doporadku takze si dam ted ty 2-3 mesice pokoj pokusim se neco zhodit a pak znovu zacit mame posledni pokus tak uvidime

skrouceninka
9. feb 2013

@hencidlo snad ano ted je to zle nebo za posledniho pul roka jsem jednou potratila v 5tt a ted to podruhe vubec nevyslo jsem z toho strasne vycerpana

skrouceninka
9. feb 2013

@mistisa ahoj dekuji ti za krasne slova ano mam pco a kazdy mesic uz 15 let musim chodit na vyvolavacky jinak bych menzes ani nedostala je to strasne stresujici nebo kdyz se mi konecne podari shodit nejake kila dostanu injekci a jsou zase zpet vycerpava me to ze se to stale nedari ale to asi kazdou z nas nechapu jen to ze jsem delala vse tak jak mela lezela jsem jedla jsem same zdrave nespinila jsem a presto se to nepovedlo stale mam tehotenske priznaky nafoukle bricho meska mi menzes prsa jsou velke bradavky hnede a same zilky nespinim a menzes mi stale meska nevim co se deje ale jsem uz z toho uplne na dne

skrouceninka
9. feb 2013

@lienkalienocka dekuji ti a jak si vlastne dopadla ty ani si mi nenapsala jeste nic nevis

lienkalienocka
9. feb 2013

@skrouceninka zajtra budem vediet 🙂 o 9.tej som tam ako na koni 🙂

mistisa
9. feb 2013

@skrouceninka no vidim ze som nasla partacku presne ako s kopiraku.ja mam ten isty problem od 18-tich kazdy mesia vyvolavacka.jedine kedy som 4 mesiace dostala bolo ked som brala femigard.a terz opat nic ☹ PCO ako vysite. Este aj nepriechodne vajickovody.ideme na prvy pokus IVF tak som zvedava.kolko si sa stimulovala pred odberom vajicok? A kolko si mala vajicok? Moja moc drzim palceky nech vam to vide.neboj urcite sa podari.😉 ja cakam na vysledky a pojdem to dat na poistovnu a budem cakat 😉 dufam ze to nebude dlho poistovni trvat 😉

sherny
9. feb 2013

snažilky, krásny víkend želám 🙂

mistisa
9. feb 2013

@sherny aj tebe mojaaa 😉

skrouceninka
9. feb 2013

@mistisa ahoj pojistovne to dlouho netrva ja jezdim do bratislavy do ferticentu a trvalo to zhruba 1 tyden vajicek jsem mela strasne moc brala jsem 5 dni gonal do bricha a potom merional do zadku a cetrotide do bricha poprve jsme meli 13 vajicek ale 6 den nam vsechna umrela a bylo po pokuse museli jsme zacit znovu podruhe mi o 50 procent zvysili davky merionalu a meli jsme 9 vajicek z toho nam prezila jen 4 a zbytek znas o dve jsme prisli v 5tt a ted nam to vubec nevyslo drz se budu na tebe myslet

mistisa
9. feb 2013

@skrouceninka joj to ma mrzi moja moc. no uvidime snad sa nam to podari 🙂 aj vam a aj vsetkym babenkam ktore snazilkuju.ideme na prvy pokus tak mam troska stresy ale verim ze to vide 🙂 🙂 merional som aj ja brala ale nezabral boli asi slabe davky.a to si bola dva krat na odbere vajicok? joj moja moc budem na teba myslet daj vediet potom 🙂 drzim paste lebo kolik pěsti tolik štěsti 🙂 🙂

sherny
9. feb 2013

@skrouceninka, veľmi ma mrzí, že to nevyšlo, hlavu hore, všetky sme na rovnakej lodi., nie si v tom sama..... nám sa tiež nedarí, viac ako 4 roky sa trápime, zistili mi PCO a endimetriozu, ale nevzdávame to, šanca je malá, ale je, a to je podstatné.....

...kočky, nezúfajte,musíme bojovať dalej, ved ten malý uzíček šťastia zato stojí 🙂

želám snažilkám, aby bol rok 2013 tým najšťastnejším 🙂

lienkalienocka
10. feb 2013

@skrouceninka takze sa ozyvam 🙂 mam 9mm, zevraj krasna. no to bola aj minule. len som nejako zabudla, odkedy mam pridat utros? dnes ci zajtra? 😅

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa byla jsem 2 krat poprve jsem ze vseho byla vystrasena trvalo mi 2 hodiny nez jsem se odvazila si tu injekci pichnout do bricha i na ten vyber jsem byla vyplasena ale je to vsechno pristupem doktoru pokud te uklidni je to fajn poprve to bylo nove nebo nevis co mas cekat a jak na to vse budes reagovat podruhe uz vis co a jak co mas ocekavat no a ted je mi to uz vsechno jedno doktorovi jsem povedela ze i kdyby mi ted predepsal tech injekci 100 tak je do sebe vsechny napiucham jen aby se nam uz konecne zadarilo urcite si dame vedet i ty mi potom dej vedet ja ted musim 2 mesice pockat a treti mesic muzu zacit tak to vidim az na maj potom dalsi 3 mesice cekat tak snad v auguste

skrouceninka
10. feb 2013

@lienkalienocka ja jsem az dalsi den po endometrii pridala utrogestansuper drzim palecky

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka no presne to mam aj ja obavy 😅 ale to je asi uplne normalne ked clovek ide do niecoho prvy krat 🙂 druhy krat to bude lepsie co vlastne nebude lebo som si povedala ze prvy vide 😉 😉 aj si mala velke bolesti po odbere? kedze mas PCO? no takze v auguste si tehulka ano? budem ti moc drzat palceky moc moc 🙂 🙂 ja uvidim kedy mi schvalia ziadost a musim ist potom na agolutin aby mi vobec mrcha dosla a zacneme aj sa tesim mam taky dobry pocit.Doktor na nas velmi dobre zaposobil.velmi prijemny tak nemam taky strach az 🙂 🙂

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa to je dobre naucila jsem se ze musis byt optimistka a verit si kam vlastne jezdis ty vis mela jsem poprve jsem to citila hodne ale dali mi hned cipekk a bolest byla pryc podruhe jsem si ho sice vzala taky ale uz to bylo mnohem lepsi i ja musim stale byt zavisla na agolutinu moc ti to preji vsem tady a verim ze uz se to musi podarit 😉

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa a do jakeho centra jezdis ty

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka toho nastastie mam strasne vela.zdedila som ho po otcovi chvalabohu 🙂 🙂 vsetci mi to hovoria ze mam zlatu povahu po otcovi a ze tolko optimizmu pokope ani nevideli 🙂 posielam ti kolko potrebujes mne sa opat do zajtra doplni 🙂 🙂 urcite nam to vide uvidis bude dobre. no ten nas nestastny agolutin ze? ach jo. co uz len nech mame uzlika na rukach uz. 🙂 🙂 no to som taka troska z toho nesvoja ale tak vnarkoze som bola minuly rok ked som na laparku isla ale tak je to taky cudny pocit.ved ty vies 🙂 🙂 no uz nech mam ziadost schvalenu som na to nastartovana 😀 😀

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka boli sme prvy krat vo ferti v BA a tam aj pokracujeme 🙂 🙂

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa dekuji ti ty si vazne zlaticko hned je mi lepe bud rada ze mas takovou energii a ctizadost v zivote clovek potrebuje oboji 🙂 neboj se neni to taka bolest co se neda vydrzet vpohode a cipek pomuze ja byla poprve v narkoze kdyz mi prasknul slepak a ted 2 krat ale anesteziolog ve ferticente doktor hrasko je velice sympaticky clovek prijde za tebou az na pokoj zeptat se te jestli chces neco vedet nebo se zeptat na vse ti rad odpovi je to jenom chvilicka muj manzel mi rikal ze to bylo snad jen 15 min cudny pocit to je nebo ja se strasne branila tomu usnout dodnes si pamatuji jak mi sestricka rikala at se nebojim ze doktor umi namichat ty nejkrasnejsi sny 🙂 jsou tam zlati vubec se neboj 😉

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka joj dakujeem moc si ma ukludnila. a kolko si tam celkovo bola? v ten den isla domov ze? to je len jednodnove vsak? no na mna uz doktor dobre posobil aj na mm hned na vstupnej konzultacii 🙂 🙂 tak to bude okik.no kludne ti este poslem moja ked budes potrebovat napis okik? dajte si pauzicku teraz a uvidis ze budes ukludnena a v pohode a uvidis ze to bude uspesny pokus 🙂 teraz idete na treti tusim ze? moja svagrina bola na 9 pokusoch nevzdali to ani raz povedala si ze neda sa znicit oni chcu proste babo ta idu za tym.4x potratila 4x sa neuchytilo a posledny pokus vysiel a maju maleho 1 a pol rocneho syna 🙂 krasny zdravy chlapisko.a to uz zacali po 8 pokuse uvazovat nad adopciou ale povedali si ze este jeden pokus pojdu skusit 🙂 a podarilo sa.ona mala velmi slabunku maternicu a neudrzala jej babo.takze urcite s apodari 🙂

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa to vis ze si napisu 😅 ano je to jen jeden den po tom jak ti je vytahnou odvezou te na pokoj kde te uz ceka manzel donesou ti cajik a keksik chvilku lezis tak ja pokazde asi 10-15 minut a pak se pomali posadila vypila jsem ten cajik a keksik a pomali se oblekla ale je to na tobe vim ze nekdo tam pro jistotu lezi i pul hodiny poprve nic ale ted podruhe se mi strasne zvysil tlak nebo jak se obleces jdes za sestrickou a ona ti zmeri tlak ale me to naskocilo po te narkoze ja se citila fain co ti budu vykladat 😀 pak si te zavola doktor a povi ti kolik jich bylo a kolik jich oplodnili no a ze ti potom embryolog zavola a povi ti jak to dopadlo vzpominam si minuly rok nam volal presne na valentyna muj chlap tak strasne plakal vecer jsme sli na veceri a tam me pozadal o ruku byl to ten nejkrasnejsi valentyn no ted pro zmenu bude zase ten nejhorsi ale uz jsme si zvykli ☹ tvoji kamaradku obdivuji ja mam 2 nevydareny ket a jsem z toho uplne na dne vzdy az zacnes myslet nad tou posledni variantou se nekdo nad tebou smiluje 😉 ty si byla nekdy tehotna

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka no tak super 🙂 to islo fajn teda. ja som aj minuly rok v pohode tu narkozu znasala. mna o 14:30 doviezli na izbu po laparoskopii a o 20:00 uz som sa prechadzala zo sestrickou po chodbe 🙂 takze dufam ze aj teraz to bude okik 🙂 a vy ste si davali vajicka oplodnovat? ci ste nechali na prirodu? mne svagrina poradila nech si dam pol na pol nech mame istotu ze sa urcite nejake oplodnia 🙂 tak to tak asi urobime 🙂 nie nie nikdy som nebola . aspon o tom neviem 😅 😅 nebojkaj o to lepsi bude august 🙂 🙂 😉 😉 teraz sa uvolnite valentina si uzite pekne spolu romanticky behnite na veceru alebo domka si posedkajte a odreagujte sa hlavne okik? skuste vypnut uplne. mne to hrozne moc pomohlo ked sme vypli na pol roka a teraz mam o to viac sil to riesit 🙂 je to ulava na psychiku a ani sa nenazdas a budes mat tolko sil a pojdete na ten uspesny pokus opat 🙂

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa ty si stejna jak ja ja po slepaku kdyz me dovezli na pokoj si sla vecer na balkon zapalit doktora vtedy malem trefilo co uz nadelas 😀 my jsme je vsechna vzdy oplodnila a pak nam je po 6-7 dni zamrazili nebo kvuli ohhs musime cekat 2-3 mesice No uz jsem na ten odpocinek pripravena jdu bohuzel na neschopenku nebo po tom vsem je moje chrbtice uplne v haji pracuji v manzelove firme tak je to vpohode nemusim se bat ze prijdu o zamestnani musim se dat doporadku abysme mohli potom na to vletet a valentyn bude poprve na novem dome koupili jsme domcek tak se tesim ze si romantiku udelame poprve v novem domecku 😵

kahlann
10. feb 2013

@mistisa nooo kedze som mala kratky protokol tak to vyslo na 10 dni. a som aj rada 🙂 tiez som mala OHSS a poviem ti ze posledne dni boli katastrofalne. doktor povedla ze som reagovala extremne. pred odberom som uz mala take bolesti na vajcnikoch ze som plakala. baby co nemali OHSS co boli na odbetre so mnou to znasali dobre. dva mesiace musim cakat. po stimulacii zevraj pride coskoro menzes a potom musim este jeden mat. ako povedal ze mozem este cakat aj dlhsie ale moj muz je tiez za aby sme isli hned do toho. vcera aj volali ze oplodnili 10 takze PK a v stredu povedia kolko bude zamrazenych.

kahlann
10. feb 2013

@summer_103 bola som asi 3x....

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka no super moja 🙂 🙂 tak si pekne uzijete noveho domceku 🙂 super. no tak to mas super veru.aj sa das aspon dokopy na marodke troska a potom sa zrela vratis do prace 🙂 🙂 ja som tak chora akasi ale nechcem ist PN lebo ja budem asi pri stimulke doma lebo mam dost narocnu pracu na zataz a hlavne je tam zima ☹ a tazke krabice dvihame takze nebudem riskovat.no mne to tiez povedal hned ze nech pocitam s tym ze bude odklad na 3 mesiace koli OHSS to je asi u nas PCOviek normalne :-/ ale my vsetko zvladneme neboj nic 😀 zeny su silne stvorenia to si pamataj 😀

skrouceninka
10. feb 2013

@mistisa radeji zustan doma ja jsem poprve chodila do prace to jsem jeste pracovala v obchode a nic moc podruhe jsem uz byla doma a nemohla jsem si to vynachvalit klidek zadne stresy urcite to bylo lepsi a zvlast kdyz mas zimu a zatez v praci tak si radeji to volno dej vim ze tak 4 dny pred vyberem mi doktor povidal ze se uz nemam vubec ohybat nebo mi ty vajicka popraskaji vim ze po druhe kdyz jsem prisla na ten vyber jsem byla tak stastna nebo jsem se uz vubec nemohla hybat zvysili mi davky a posledni den pred vyberem musis cely den lezet poprve jsem mela 45 podruhe 68 a to me vytahli jen z jednoho vajecniku k druhemu se vubec nedostali byl pod tihou natlaceny az u strev doktor mi vtedy rikal ze klobouk dolu ja kdyz to videla na ultrazvuku nechtela jsem verit to bylo vajicko na vajicku 😀 no ale vidis tolik jich bylo spatnych prave ze my co mame pco vajecniky nemame o vajicka nouzi vytvori se jich az moc otazka je kolik je jich v konecnem stadiu vporadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre