Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lienkalienocka
1. mar 2013

@mistisa no podla mna to stihnes 🙂 ked ti budu volat, ze ju mas schvalenu, tak sa hned dohodnete na termine, kedy pojdes po lieky. asi ti aj urobia sono, ci je vsetko ok 😉 ja som tak mala: mala som ist v strede cyklu na sono, no mala som vtedy problemy a to mi hovoril dr, ze ak sa stihnem par dni pred mrchou doliecit, mam si prist po lieky. stihla som 🙂 takze sa priprav, uz to bude 😉

hencidlo
1. mar 2013

Ahojte, tak bublinky sa pekne rozmrazili a vkladali 2 pekne blastocisty :o) a za 2 tyzdne sa uvidiiiiii 🙂

lev1
1. mar 2013

Ahojte, odkial mate tie info, ze poistovne preplatia IVF aj v zahranici? Mne sa to nechce zdat. Mate to aj overene v poistovni? Asi budem musiet zavolat do svojej poistovne. Len kto mi tam dokaze dat taketo info?

leontinka27
1. mar 2013

@lev1 ja som volala do Union IVF v zahranici nepreplaca

leontinka27
1. mar 2013

@lienkalienocka aj ja tebe drzim a snad mrazacikovia zabojuju...mne poistovna IVF v zahranici nepreplati.

leontinka27
1. mar 2013

@adulik76 dakujem za odpoved len som chcela vediet ze ked mam embrya po PK ci byva vklad neskor az na 20 den.mna uz teraz boli spodok brucha.a neviete nikto co stoji KET ja uz pripravujem ale neviem co budem platit za roxmrazenie a vklad.i ked neviem ci to moje dve zmrzlinky preziju

lienkalienocka
2. mar 2013

@leontinka27 dakujem 🙂 ja som sa blizsie na to este nepozerala, ked to bude aktualne, zacnem snorit 🙂

basena001
2. mar 2013

@lienkalienocka ahoj, teda, cítam Tvoju skúsenost a otváram oci....to Ta akoze zhucala za to, ze KET nevysiel 😒 Ja mám len jednu negatívnu skúsenost - tiez som tam vtedy bola bez mm (ale inokedy aj ked tam nebol, sa ku mne správal príjmne), kontrola pred IVF, ci nie sú cysty, a po vstupe do ordinácie sa ma Pinto spýtal, ze naco som prisla - a k slovám prihodil super tón🙂 ze si vraj nemoze pamatat, co má komu vysetrovat, ked má vyse 700 pacientiek....ale brala som to s nadhladom. ja takéto reakcie vzdy vnímam tak, ze nie kazdý má vzdy dobrý den a mám pocit, ze oni tam skutocne prezívajú, ak sa nezadarí, alebo to aspon dobre hrajú a dost sa to prejavuje na ich reakciách. mne vzdy, ked volali neg. výsledok, bez ohladu na to, ci to bola 1 al. 2 sestricka a raz aj Dr. rozrevali a mala som dojem, ze placú so mnou. Vzdy som vedela z dom. zestov, ze to bude neg. a bola pripravená, no a oni zacali, ako je im to lúto, ako nádejne to vyzeralo, ze raz sa to isto podarí a netreba strácat silu a nádej., a ked som posledne mala poz. test, tak sestricka az kricala do telefónu ste tehotná ...no a potom neskor, ked mui Dr. hovoril, ze srdiecko nie je...to by som asi vtedy bola radsej, keby ma zhucal.... kasli na to....inak, to Brno, mi sme tam uz na konzultácii boli a pecka - takmer hodina pokecu zadara a návrh na min. stimuláciu, kedze som mala OHSS, co ma vyjde so vsetkým aj s PK a ICSI okolo 1000 Eur, co snád zvládneme. Ja som s FC spokojná a budem ho odporúcat, len uz kvoli psychike potrebujem iný liec. postup, lebo 2x vo FC to isté, ked to doteraz nevyslo, by ma uz od zaciatku naladilo pesimisticky....ale mne ludia vo FC budú chýbat, takze po úspesnom Brne o 2 - 3 roky ideme do FC po súrodenca. 🙂 takze, prenes sa cez to nepríjemné a pozeraj dopredu, ja uz napr. tie moje deti zretelne vidím🙂

lienkalienocka
2. mar 2013

@basena001 pockaj, ja som nepovedala ze som nespokojna s doktorom. vsetky baby to tu otocili 😉 mne len vadilo, ze na mna sestricka zvysila hlas. a to ze som povedala, ze este nemam ani nohavice natiahnute a on uz hovori dovi, to myslim, ze zazila kazda 😉 a mne ked teda volali 2x tak take reakcie ako ty som nezazila. tak je to negativne, ale to ste uz asi vedeli. objednajte sa na sono a pridete druhykrat. mne to povedali takto 😉 tiez vyskusam este raz a potom je podla mna cas zmenit centrum. a urobila by som to, aj keby som nebola vo ferti 😉
super, ze ste sa dopracovali az tam, budem drzat palce. inak super cena, ja ked som pozerala tie palky, tak mi nebolo vsetko jedno. ja mam tiez pco a hrozil OHSS. joj, dobre si ma naladila 😉 dakujem 😉

mistisa
2. mar 2013

@lienkalienocka joooj milacik to by b olo uplne ze super 🙂 dufam ze do konca buduceho tyzdna mi zavolaju uz aj s terminom 🙂 🙂 a co ako sa chystas stravit sobotku? ja idem hlbkovo upratovat som sa zobudila do bojovej nalady 😀 😀 😀 ale chcem upiect rozky prvy krat chcem skusit.ale chcela som ze si narobim dam zamrazit vies ako to byva mrazene a potom len upecies ale v zivote som nemrazila kysnute cesto to sa asi bude musiet predpiect.hm no uvidim co povyvadzam chachacha 😀

willywoman
2. mar 2013

@cicussa21
@anta25
Ahojte, oplodnili sa nam 3, dohodli sme sa na PK, takze vklad budeme mat v utorok.
Nech sa len dovtedy pekne delia a silneju. Lebo maminka je tiez velmi temperamentna, aby sa udrzali 🙂))))
Vidim ze ma uz nebezpecne dobiehate, o chvilku ti budeme vsetky tri cakat na //.
Nebojte sa, dame to krasne aj keby sme predlzene kultivovali 1 embryjko!!!!
Anta, drz sa v pondelok na punkcii s mysli ma malicke, aby boli krasne velke vsetky 4.

lienkalienocka
2. mar 2013

@mistisa teraz to mas uz druhy tyzden vsak? to by mohli stihnut 😉 ja uz periem, poriadky robil muz vcera, len nieco dokoncim a pojdem si urobit radost do obchodu 😀 ak sa mozem priznat, tak ja som kysnute cesto este v zivote nerobila 😅 a uz vobec nemrazila 😀 ale na konovi najdes vsetko 😉 peknu sobotu prajem 🙂

mistisa
2. mar 2013

@lienkalienocka ano ano zacina druhy tyzden 🙂 🙂 no skusim uvidim 🙂 🙂 aj tebe peknu sobotku 🙂 idem ja teraz do obchodiku troska 🙂 🙂

lienkalienocka
2. mar 2013

@mistisa ja ze uz mas za sebou 2.tyzden a zacina treti. ale aj tak sihas 😉 tak pekny nakup 😀

mistisa
2. mar 2013

@lienkalienocka no veru este len druhy ☹ ale verim ze mi zavolaju do piatku 🙂 🙂 a este maju relativne cas aj ten dalsi tyzden 🙂 ale nie cely.chichichichi 🙂 dakujem radsej som mohla ostat doma chachacha 🙂 pri tej pokladni nemam rada ten konecny stav 😠 😠 😠 😠 😠 😀

hencidlo
2. mar 2013

@lev1 ja mam doveru a 2x mi preplatili IVF v Brne.

hencidlo
2. mar 2013

@leontinka27 ja platim 300€ za KET

wejbynka
2. mar 2013

@lienkalienocka no ahoj mojaaa, ach velmi mi je luto ze to nevyslo:(...aj vam k tomu nieco povedali ze co ?....

wejbynka
2. mar 2013

@hencidlo no krasaaaa blastocisty🙂....drzim palceky , tie sa musia udrzat

hencidlo
2. mar 2013

@wejbynka dakujem za podporu aj ja v to pevne verim, uz len aby som nasla // :o)

wejbynka
2. mar 2013

@hencidlo a kedy mas v plane testovat??🙂...my sa uz tiez tesimeee, v aprili ideme na dalsi pokus🙂...teraz pride mrcha a na dalsiu ideme na to🙂.....

wejbynka
2. mar 2013

zienky???..je tu niektora z vas co si vkladala 3 embrijkaa?

lienkalienocka
2. mar 2013

@wejbynka ahoj, nic neviem, rozpravala som len so sestrickou. dakujem, uz je to v pohode 😉

leontinka27
2. mar 2013

@hencidlo hej a to vo ferti???ako pozeram tak len union nepreplaca ivf v zahranici???a to boli tvoje pokusy len v Brne a teraz si vo ferti???to si asi nemala vycerpane vsetky pokusy na sk ked si isla do Brna. a ty teraz cakas po KET ci po ET vo ferti na dve ciarocky??

hencidlo
2. mar 2013

@leontinka27 chodila som do Reprofit Brno, je to tam super s centrami na SK sa to neda porovnat!
1x sa nam to IVF nepodarilo, 2x ano ale bolo to biochem. tehu a 3x som sa rozhodla to skusit na SK, co lutujem do teraz, a ano nemala som vycerpane pokusy, tak preto mi to preplatili. Teraz som po KET a uvidime za 2 tyzdne ci tam budu vytuzene // po tom cim sme si presli 😒

hencidlo
2. mar 2013

@wejbynka super tak drzim palce, aby vam to teraz vyslo 😉 a testnut by som chcela na buducu nedelu a vo stvrtok krvicka 🙂

leontinka27
2. mar 2013

@hencidlo tak to ano ja som nebola v Brne ale pojdem aj ked mam este jeden pokus na SK.a Brno mi Union nepreplati.moje prve ivf - mimomaternicoe druhe ivf - hcg zacalo klesat v 5 tyzdni a mam dvoch mrazakov tak si idem po nich a ked sa to nepodari na Sk ma uz nikto nedostane.zajtra mam 10 den cyklu mam ist na kontrolu endometria ale neviem ci mi ho na pohotovosti skontroluju a nemam chut cestovat hodinu do Blavy aby som bola minutu vo vnutri v ordinacii u podrazdeneho lekara.mam take silne davky estrofemu ze placem hoci kedy a ani neviem preco ho beriem a take silne davky 3x1 denne.a tiez ale to asi podla toho aka bude slizniva maternice pojdem na vklad.no ja dufam ze budes konecne uspesna...

leontinka27
2. mar 2013

@hencidlo ps: mozes mi napisat ako to KET prebiehalo???kolky den bol vklad kolko si si dala vlozit a ci si mala embrya po predlzenej kult.ked ja neviem kedy mam ockavat ten vklad

leontinka27
2. mar 2013

baby robia vo ferti vystrenie na protilatky proti spermiam ,embryu( trofoblastu) a vajickam

hencidlo
2. mar 2013

@leontinka27 v prvy den mrchy som zacala brat estrofem 3x1 na 10 den kontrola vysky sliznice a zacala som si davat utros 3x2 a na 14 den mi robil KET. Ked ti mrazia bublinky tak by mali byt po PK, ci? inak by ich mrazit nemali, lebo by nevedeli ci su kvalitne. dala som si vlozit 2 blastocisty a 2 mame este zamrazene 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre