Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

linda9
18. júl 2013

Ahojte, neviete nahodou kedy presne zacina doktor ordinovat po dovolenke? Dakujem ;)

azzura
19. júl 2013

@linda9 cau, skus tam zavolat, setričky ti povedia

linda9
20. júl 2013

Vdaka, uz som sa skontaktovala so sestrickou. Esteze su taki ochotni vzdy 🙂

mistisa
3. aug 2013

Ahojte kocky ako sa mate? ja som 13 DC a dalsiu mrchu uz zacinam brat estrofem a ideme na dalsie KET 😀 vy co nove? bola som na sone vsetko oki cysta nie je a sliznica na to ze neberiem lieky mala 7-8 mm 😉

kvett
13. aug 2013

ahojte, chodime tiez do ferticentu a pri prvom vysetreni mi zistili, ze mam protilatky proti spermiam, inak vsetko ok. Lekar sa vyjadril, že to vidi jedine na IVF a dal nam ziadanku na vysetrenie k reprodukcnemu imunologovi, nech to potvrdi. na nete som nasla, ze sa to da liecit aj prednisolom, ale o tom nam nic nespomenul. Mate podobny problem? Ako ste to riešili? nie je unahlene ist hned na IVF, ked sme v podstate len teraz v centre "otvorili dvere"? myslite, ze ak poziadame o ten liek, ze nas bude liecit nim? dakujem velmi pekne za kazdy nazor a radu.

nitrankanr
14. aug 2013

@kvett dajte sa vysetrit na imunologii a uvidite, co bude dalej. Myslim, ze lekar ma uz skusenosti s roznymi pripadmi, asi preto odporucil IVF. Ved ste boli iba na konzultacii a k nicomu vas to nezavazuje. CAR je plno, tak mozete ist aj inde.
Prajem vsetko dobre 🙂

lenca.b
17. aug 2013

@kvett to uz vo ferticente tak pokrocili, ze robia testy na protilatky proti spermiam? aj ta poslal niekde konkretne? lebo specialitky takehoto charakteru robia co ja viem len v kosiciach a uplne ze na urovni to robi MUDr. Madar v prahe v podoli 😉 a je pravda ze sa to lieci prednisonom 😉 ale je to liecba dost zdlhava cca 9mesiacov az rok a nie je zarucene ze bude aj uspesna ...ale aby som ta povzbudila mam pozitivne protilatky proti spermiam za sebou IVF bez vlkladu a dve KET samozrejme neuspesne a po poslednom cca 3 mesiace na to som otehotnela spontanne donosila zdraveho chlapca a teraz nam stacil jeden jediny sex a cakame dievcatko ...a to nam vo ferticente povedali ze my s muzom nikdy prirodzene dietatko mat nebudeme nakolko muz mal katastroficky spermiogram ...a to vtedy este nevedeli ze mam ja protilatky na spermie 😉

kvett
19. aug 2013

@lenca.b ahoj, ideme do KE na podrobnejsie vysetrenie. A gratulujem vam 🙂. Nas tiez doktor dost vystrasil, najradsej by mi rovno spravil IVF ako som tam sedela... nepacilo sa mi to cele...ale je pravda, ze z toho zije. uvidime, ako budeme pokracovat, co nam povedia v KE

monca2013
19. aug 2013

@kvett ahoj čitam že chceš ist do KE ja tam chodim do splnu

kvett
19. aug 2013

@monca2013 my ideme do KE len na imunologicke vysetrenie do fakultnej nemocnice.

lenca.b
20. aug 2013

@kvett to ides k doktorovi Bobakovi alebo ako sa vola? ja som z nich tak uprimne povedane bola trochu sklamana napriek tomu, ze mi uz u nich vysli dost vysoko pozitivne protilatky na spermie tak mi nenasadili liecbu prednisonom keby to tak urobili tak by mi vo ferticente vyslo hned prve KET a nemusela som si toho tolko vytrpiet...neviem ci uz tam robia jedny dost dolezite protilatky, ktore doteraz robili len v Prahe ...ale teda drzim palce

kvett
21. aug 2013

@lenca.b fuha, a aku liecbu ti odporucili? Vo Ferticente ti nemozu nasadit Prednison? Ja sa spolieham na to, ze mi ho Pintner nasadi. Vidim, ze cakate babatko, gratulujem, ako ste teda postupovali?

lenca.b
22. aug 2013

@kvett no ja som toto od pana doktora pytala a sa na mna osopil ze co to od neho chcem aby studoval este aj imunologiu a ze on mi to nenasadi ...ale mozno sa tam veci pohli dopredu ja uz som tam viac nebola chvala bohu obe moje deti boli splodene cisto prirodne 😉 stacila jedna 6 tyzdnova kura prednisonom

kvett
23. aug 2013

@lenca.b no ja som z neho mala tiez ten pocit, že on sa s nejakymi liekmi nezaobera, že rovno chce oplodnovať 😖 . Ako si sa dostala potom k tomu Prednisonu? zmenili ste car? vďaka za odpoveď, nechame sa inšpirovať.

skrouceninka
24. aug 2013

@lienkalienocka ahojky uz jsem vsechno zapomela po tom roce jak se ma pit ted alchemilkovy caj od menzesu az do ketu ja si uz to vubec nepamatuji ale vim ze jsem ho pila aby mi rostla vyska sliznice na endometrii uz je to rok a ja mam fakt diravou hlavu dekuji 😀

soi
24. aug 2013

@lenca.b Ahoj, môžem sa spýtať ako presne si používala prednison? Aké dávky?

lienkalienocka
24. aug 2013

@skrouceninka ahoj, presne tak ako pises. aspon nieco take sa mi mari, ze od 1.dna po KET 😀 ja som ho tiez pila uz davno a ani ho zatial neplanujem pit. mozno az zaciatkom bud roka 😉

lenca.b
24. aug 2013

@kvett ja som isla do tej Prahy zacvakali sme si to z vlastneho mesiac som cakala na vysledky a ked konecne prisli tak som zacala papat lieky (prednison) a to som ale netusila ake tajomstvo ukryva moje brusko 😀 asi presne stihli zaucinkovat lieky a mne sa babatko dokazalo uhniezdit ...babetko sme pocali prirodzene 😉 prednison som mala uzivat 5mg 6 tyzdnov a potom skusit otehotniet a pokracovat v davke 2,5 mg az do 15tt tehotenstva ...akurat ze u mna to bolo trochu inak brala som davku 5mg tych 6 tyzdnov ale akurat s tym rozdielom ze to uz som bola tehotna a potom som brala 2.5 mg az do 15tt a potom som to vysadila

soi
26. aug 2013

Ahojte, koľko ste čakali na výsledky krvi (protilátky na spermie, chlamýdie)?

kvett
27. aug 2013

@soi vraj sa na to čaká cca mesiac. Neviete baby kde na Slovensku liečia Prednisonom? Ferticent to nerobí, o PRG viem, len by ma zaujímalo, či aj nejaké centrá na SVK to predpisujú. Prípadne nejaký imunológ. Sme objednaní do KE k Bobákovi na odbery, výsledky prídu do Ferticentu, tak by sme ich rovno od tial zobrali a isli do iného centra, kde nás budú liečiť a nie hneď posielať na umelé oplodnenie...

soi
27. aug 2013

@kvett Ahoj. Prednison mi poradil imunológ a aj som sa Pintéra pýtala na to. Vraj v malých dávkach to bábu neuškodí. Ale imunológ mi povedal, že to mi môže predpísať aj gynekologička. Zajtra k nej idem tak som zvedavá. Dúfam, že ma nebudú prehadzovať ako vrece zemiakov 🙂 Prednisom mi odporučil na "preklenutie" rizikového obdobia. Mám antifosfolipidový syndróm a protilátky si vytváram len počas tehotenstva. U vás už niečo zistili?

kvett
28. aug 2013

@soi nám to zistili len na vstupnej prehliadkde. nabudúci týžden ideme do košíc na podrobnejšie vysetrenie, tak som zvedavá čo ešte mi zistia.... Mohla by si mi dať kontakt prosím na toho imunológa?Veľká vďaka

bleble
28. aug 2013

Baby PROSIM kolko tam vychadza vstupne vysetrenie zeny na neplodnost? Alebo to preplaca poistovna?
A k IVF ste kolko cca doplacali? Uvazujeme o tom to skusi tpo 3 rokoch snazenia, ale nech mam aj aku taku financnu predstavu, mozete mi napisat vase konkretne skusenosti? DAKUJEM 🙂

summer_103
29. aug 2013

@bleble Za vstupnu konzultaciu a vysetrenia sa nic nedoplaca. Za IVF som tiez nic neplatila, len za injekcie na hormonalnu stimulaciu a to bolo cca 300 eur.

bleble
29. aug 2013

@summer_103 aha takze aj spermiogram a vsetko okolo na najdenie priciny hradi poistovna? Staci len zavolat a objednat sa alebo ma musi moj gynekolog poslat? Dakujem

summer_103
29. aug 2013

@bleble

Pozri link - http://ferticent.sk/sk/vstupny-pohovor Ja som mala doporucenie od mojho gyn., ale neviem ci je to potrebne. Spytaj sa ked sa budes objednavat.

bleble
29. aug 2013

@summer_103 dakujem moc,stranku mam preluskanu len ma zaujimali tie vysetrenia 🙂

kvett
2. sep 2013

@bleble my sme doporucenie nemali, normalne sme sa objednali iba. Vstupne vysetrenia su zadara a ostatne zatial neviem, dalej sme sa este nedostali...robili nam imunologicke vysetrenie v KE, tiez zadarmo.

summer_103
3. sep 2013

@kvett Ahoj, to imunologicke vysetrenie v prahe zahrnalo aj NK bunky proti trofoblastu? Lebo nas doktor Pinter poslal do Prahy, vraj to u nas nerobia kompletne...

kvett
4. sep 2013

@summer_103 no nas poslal len na imunologicke vysetrenie, nepovedal vobec, kam mame ist...ked som sa ho pytala, tak povedal, ze to je jedno, ze su aj sukromne kliniky aj normalne...ale za svet nechcel povedat ze KAM..otrasny bol...tak som googlila o106 doma a vybrali sme si nakoniec KE. My sme v PRG neboli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre