Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lienkalienocka
24. sep 2012

@barbadossa co si ja pamatam tak do 10.dna co som isla na kontrolu tak nie. mala som vysku 8,1 mm a potom par dni pred KETom som ho mala len nafuknute. bolet zacalo 4dni po vklade. tak ale to je dobre znamenie nie? 😉 a kolko si mala mm?

wejbynka
24. sep 2012

@barbadossa nooo mna veru nie, len ma priiserne boleli prsia z neho a mala som ich take plne strasne...:(...ale brucho ma nebolelo vobec.....ale kludne to moze byt s toho ze ti rychlo rastie mne nerastla uplne najrychlejsieeee, pocuj tu dovolenku nevies odkedy budu mat?

barbadossa
24. sep 2012

@lienkalienocka no bo mna uz tak niekedy bolieva ze si myslim ze kazdu chvilu dostanem mrchu...... mala som 7mm tak mi zvysili davku estrofenu na 3x2 ze vraj dorastie a v piatok ideme pre bubacikov 🙂

barbadossa
24. sep 2012

@wejbynka no tak to ti ja nepoviem , som to tu len citala ze cely december maju ........ mna zese prsia vobec nebolia mozno ta reagujeme kazda inak 🙂

wejbynka
25. sep 2012

@barbadossa ahooj tak uz mam info ze kedy maju dovolenku sestricka vravela ze este cely december budu robit az tesne pre vianocami budu mat dovolenku co je super lebo stiham KET este tento rok🙂....a ty sa mas ako?....kedy bude KET?

barbadossa
25. sep 2012

@wejbynka sa tesim s tebou budes dalsia tahulka 🙂 ja si idem v piatok pre mrazacikov 😀 uz sa tesim na nich

wejbynka
25. sep 2012

@barbadossa jeej tak to drzim moooc palce moja dufam (to je samozrejme) ze nam o dva tyzdne das pekne krasnee fotecky kraasnych //....🙂

lienkalienocka
26. sep 2012

@barbadossa vyborne 🙂 budem drzat palecky nech to vyjde podla predstav 🙂

baura1
26. sep 2012

Ferticent v BA je hotova katastrofa! Ten doktor neviem naco vobec este chodi do roboty ked ho to uplne obtazuje a nebavi! uplne ma odpisal a to ma ani nevysetril len si pozrel par papierov v mojej karte a odpisal ma a uplne bol nervozny a podrazdeny a ja som mala z neho mesiac depku jak ma natvrdo odpisal ☹
teraz som sa po mesiaci spamatala a isla inde do Iscare v BA a tam zas naopak super skusenost doktorka si pozorne prestudovala celu kartu povypytovala sa vsetko si zapisala vysetrila ma aj klasicky aj ultrazvuk a este sme aj prebrali to v USA pouzivaju a u nas ani netusia a kedze doktorka cestuje na kongres do USA tak slubila vsetko tam preverit vyzistit ako to robia v tam a pripadne to vyskusat aj tu.
ale hlavne ze ked ma vysetrila a pozorne si prezrela vsetky doterajsie vysledky tak zhodnotila ze to nie je take strasne ako mi vo Ferticente povedali!!!

barbadossa
26. sep 2012

@lienkalienocka
@wejbynka dakujem vam kocky urcite dam vediet co a ako 😉

wejbynka
26. sep 2012

@baura1 tak mozno na tom nieco bude...a mozno mal pinto iba zly den....v kazdom priprade ti drzim palceky aby si ostala tehu, ved nakoniec o to nam tu vsetkym ide🙂

jomini
26. sep 2012

@wejbynka
@barbadossa
@lienkalienocka ahojte baby, prepacte ze je to mimo temy, prosim zostal vam Gonal?

wejbynka
26. sep 2012

@jomini ahoj skus navstivit mam nemam lieky tu na konikovi vo fore tam som nasla aj ja🙂...gonal, alebo proste skus google🙂

jomini
26. sep 2012

@wejbynka tam uz zhanam, no vacsinom maju gonal z CR alebo z KE, kedze je termolabilny tak mam obavy 🙂

wejbynka
26. sep 2012

@jomini ja si myslim ze ked bude jeden den mimo chladnicky nic sa nestane..ked som pichala ja isla som na dovolenku a bola som bez chladnicky a vsetko ok🙂

lienkalienocka
27. sep 2012

@jomini bohuzial nie 😉

adulik76
27. sep 2012

@baura1 no, ja nemôžem na Ferticent povedať zlé slovo, ani na doktora. Možno je vecný, nerozplýva sa nad výsledkami a zbytočne nemotá medové fúzy popod nos, no povie, aká je situácia..Ja nepotrebujem, aby mi hovoril sladké rečičky, ale čo mi povedal, to aj splnil a teraz máme dvojročnú princeznú. Čo sa týka USA.... trocha som nepochopila túto časť tvojho príspevku, ak si myslíš, že doktorka príde z kongresu a zrazu začnú používať nové technológie a neviem čo ešte, tak sa mýliš. To nie je len tak jednoduché. No možno majú v USA čarovnú paličku a tej doktorke ju požičajú 🙂.

kamilkanr
27. sep 2012

@baura1 precitala som si niekolko prispevkov, co si pisala. Neviem, kedy si bola v FC, kedy u liecitela, bylinkarky, na meranie poctu vajicok. Mozno Pinter na zaklade tvojich vysledkov ti nechcel davat zbytocne nadeje, aby si potom nebola sklamana. Nedavno tiez pisala jedna zena, ako je strasne v FC, isla do Iscare a teraz jepo druhom pokuse a neuspesne. Vsetky CARy su o biznise, niektore viac, ine menej. Nam sa to tiez nepodarilo na 1.x, aj som vyjadrila nazor, preco to tak bolo, ale teraz uz mame dieta. Mozno ti v Iscare pomozu a mozno ta budu brat, ako dalsi zdroj prijmov. Ako to tu sledujem, tak zenam, ktorym sa nedari dlho otehotniet, idu da Brna a tam im velkou vacsinou pomozu. Skus ist tam, vyde ta to asi menej, ako v Iscare. Kazdopadne drzim palce. 🙂

barbadossa
27. sep 2012

@jomini ani ja nemam skus pozriet ako radila wejbynka urcite najdes 😉

wejbynka
30. sep 2012

@barbadossa halo halooo ako sa mame???ako sa citime??..krasne oddychujete?

skrouceninka
1. okt 2012

@lienkalienocka a jak pokracujes ty co mas noveho stale na tebe myslim

lilith3
1. okt 2012

@evickav Ahoj, prepáč, že ťa otravujem,ale chcela by som ťa poprosiť o jednu info - keď si prechádzala z GF do FC, vyžiadala si si všetku dokumentáciu z GF? A ak áno, aj ti ju odovzdali? Alebo na toto nemáme nárok? Bo my máme po 1.IVF - neúspešnom a chceli by sme zmeniť Gf za FC,len neviem, či si môžem pýtať od nich tú dokumentáciu, aby som mala čo predložiť Dr. vo FC... ďakujem.

evickav
1. okt 2012

@lilith3 nevadí, rada ti odpoviem,,, s GF je to na dlhé lakte, čo sa týka výsledkov,,, ja som si ich pýtala pod zámienkou, že ich potrebuje môj reumatológ,,, dali mi len úplne posledný výsledok z krvi,,, s tým + ostatné vyšetrenia, čo som mala urobené mimo GF som šla do ferti,,, tam mi dr. povedal, že u nás nemám šancu ( na SK ), že s takým výsledkom iba darcovstvo mi môže odporučiť - ísť do Brna,,, tak som volala znovu do GF, že nech mi nachystajú komplet dokumentáciu,,, no a môžem ti povedať, že ešte nikto sa nesprával ku mne tak hrozne ako tá sestrička,,, ziapala a to doslovne po mne v telefóne, že ako si to predstavujem si pýtať papiere a ísť s nimi do Brna, že aj ony tam robia také zákroky - čo mi dr. ani neponúkla a vlastne mi tie výsledky zatajili - tak som sa s ňou handrkovala po telefóne,,, až mi povedala, že mi to teda nachystá,,, ja som si pre ne ani nemala po tom telefonáte odvahu ísť, ale ponúkla sa mi kamoška, že akože je moja sestra a ona mi ich vyzdvihne a pošle,,, keď tam prišla, tak to samozrejme nebolo nachystané,,, tak tam porobila bordel a potom jej dali tie výsledky, ale žiaľ zase len tých pár posledných,,, takže moja dokumentácia je tam stále,,,
môžem ti len toľko poradiť, že ak si ju vyžiada tvoj ošetrujúci gynekológ, tak mu ju musia poslať,,, či to bude obvodný gynekológ alebo dr. Pinter to si myslím, že je zajedno,,,
môžem ti len držať palce, aby si dopadla s tou dokumentáciou lepšie
😉

ada83
2. okt 2012

@baura1 ak sa smie opýtať ku komu chodiš v iscare

lilith3
2. okt 2012

@evickav Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď, si zlatá. Uff, tak takto nejako som si to predstavovala, že to prebehne - doťahovačky, ziapanie a pod... Je to sila, pretože v podstate všetky testy, vyšetrenia im preplácajú poisťovne a tie zvyšné,ktoré sú akože nadštandard, sme si predsa zaplatili my, klienti! Veď za čo sme vysolili napr. tých 105 € akože doplnkové vyšetrenia pred IVF (krv, sono), keď nemáme právo obdržať z nich výsledky???!!! Ak má byť toto trest za to, že človek odmieta u nich pokračovať ďalej a chce zmeniť centrum, tak je to úbohosť! To, akým spôsobom reagujeme my ženy na stimuláciu, je podľa mňa zásadný fakt, ktorý aj pre toho ďalšieho lekára, resp. centrum, kde chceme pokračovať v ďalších cykloch IVF, slúži ako odrazový mostík a dáva mu aspoň aké-také možnosti nasadiť tú najsprávnejšiu kombináciu liekov. Nehovoriac o výsledkoch napr. protilátok...to je tento štát až tak dobre na tom, že si môže dovoliť naše zdravotníctvo robiť tie isté testy niekoľkokrát len preto, že zopár ľudí nevie prekusnúť urč.veci a vysporiadať sa s vlastnou pýchou a povýšeneckosťou?! Prepáčte, dámy, že som sa tu takto rozhonila 😠 Evickav, prajem ti všetko len to najlepšie, nech ste všetci zdraví a spokojní. Užívaj si tehotenstvo, zaslúžiš si to po tom všetkom, čo si musela prežiť, kým sa ti splnil tento sen 😵

evickav
2. okt 2012

@lilith3 máš úplnú 100% pravdu,,, je smutné, keď žena žene robí prieky, aby mohla zostať tehotná,,, ja si hovorím, že chlap aj keď má túžbu po dieťati, tak to aj tak neprecíti ako žena,,, takže u mňa je úplne nepochopiteľné toto správanie v GF,,, a na psychike snažiliek to určite nepridá,,,
hlavne sa nenechaj odradiť nejakými obmedzenými ľudmi,,, nás každý jeden neúspech nezlomil ale naopak posilnil,,, teraz mám chuť sa ísť popretŕčať do GF s mojím bruškom, nech by pukli od jedu 😝 😀

lilith3
2. okt 2012

@evickav Tak to by bolo super 🙂 Ale možno by si to mohla urobiť tak, že by si im po pôrode poslala fotku malého s pár "peknými" slovami typu - že sa chceš potešiť o svoju veľkú radosť aj s nimi, keďže malinkého máš aj vďaka tomu, že si sa nenechala odradiť všetkými neúspechmi, ktoré ťa postretli u nich,ale našla si v sebe ešte dosť sily bojovať, šla si ďalej a napokon si sa dočkala naplnenia svojho najväčšieho sna 😀 A že konečnou zastávkou pre teba bolo predsa len to Brno, o ktorom tak "radi" počúvajú...My sa odradiť tiež nenecháme. Ešte máme v GF 3 mrazáčikov, ale po PK, takže moc veľkú šancu tomu nedávam, je tam vraj veľká pravdepodobnosť, že neprežijú rozmrazenie 😢 Pripravím sa teda na KET ešte tam, uvidíme, či sa bude konať a ak nič, tak potom druhú žiadosť už chceme vypisovať v inom centre. A zatiaľ na plnej čiare vyhráva FC v BA.

lienkalienocka
2. okt 2012

@skrouceninka ja? no sono bolo dobre a teraz by sme mohli ist do toho znova zaciatkom decembra najneskor. len neviem ci sa mi chce pred sviatkami trpnut ci to vyjde ci nie 😒 dovtedy este casu dost 😉 smiem sa spytat, kolky to bol ket? a dakujem, si zlata 😉

evickav
2. okt 2012

@lilith3 myslím, že KET si tiež môžeš nechať urobiť v inom centre, len by si si musela zaplatiť prepravu embryí,,, aspoň v ČR to tak funguje,,, skús sa popýtať vo FC, že by si rada bola ich klientkou, že či sa to dá u nich takto absolvovať 😉

skrouceninka
3. okt 2012

@lienkalienocka nesmis na to takhle myslet nas to je prvni ket minuly rok jsme se k tomu ani vubec nedostali meli jsme 13 vajicek ale za 5 dnu nam vsechna umreli do dnes jsme se nedozvedeli proc zvysili mi davky pomali o 100 procent a na moje vlastni riziko a povedlo se ale od zacatku jsem to co mi povedel doktor brala vazne prvnich 6 dni jsem jen lezela a odpocivala nikam jsem nechodila aby meli cas se uhnizdit nebo rekl nam doktor ze techto prvnich 6 dni bude nejdulezitejsich a dalsi 4 dny pote jsem se pohybovala jen doma az po 12 dnech jsem vysla ven ja vim ze je to tezke ale nevzdavejte to vykasli se na praci ja jsem si vzala volno jen odpocivej at se muz o tebe stara ted po 3 tydnech jsem uz dostala rizikovou nemocenskou a stale mi rika gynekolog ze jeste nemame vyhrano ale verim ze to zvladneme jeste doted stale polehavam jen poklidim uvarim a jdu se natahnout nevzdavej to ja verim ze se vam to podari jen musis tomu verit i ty moc ti to preji

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre