Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
21. júl 2009

ahojte, bobjan, ja mám ísť v aguste prvý krát, ja ešte len začínam, takže celý ten kolotoč, počítam, že asi koniec septembra bude ten očakávaný okamih, ešte som nedostala menzes, keď dostanem tak volám do FC, podľa toho ma objedná na august,

siouxie
21. júl 2009

pingula, chcú to ZP, po novom už všetky, doteraz po tom túžila iba Dôvera. Takže sa výsledky z troch HP (+ chlamýdie a spol.) prikladajú k žiadosti (alebo ich kópie, ak sa nemýlim). Hormonálny profil má byť spravený na začiatku cyklu (do 5. dňa), čiže počas menzesu.
Hoci by podľa mňa stačilo, keby tam bol väčší časový odstup, nikto v ZP skúmať či boli krámy alebo nie nebude.

sylvusa
21. júl 2009

baby ja vôbec nemám kópiu z tých výsledkov, čo mi robil lekár hormolány profil, takže neviem, čo vlastne zistili a čo je dobré, len viem, že mám zvýšený hormón štítnej žľazi, tak užívam tabletky, spomínate chlamýdie, to sa robí zvlášť odber na to, alebo to je z niektorých troch odborov?

siouxie
21. júl 2009

sylvi, robí sa to kultivačným sterom (podobne ako onkocytológia krčka). Z jedného steru zisťujú chlamýdie, ureaplazmu a iné ukazovatele.

martineluska
21. júl 2009

ahojte mne včera volala sestrička z fc a povedala že je to uplne jedno kedy mi moj ginekolog zoberie krv na hp lebo že to nie je pre nich ale pre ministerstvo zdravotnictva a že ti to nebudu skumat takže ja som bola dnes na krvičke a nemam menzes teraz a 3 augusta mi urobia treti vo fc a to tiezňž nebudem mat menzes 🙂

pingula
21. júl 2009

tak to je uuplna parada Ziadost ktoru mi dal do ruk doki (podala som ju 03.07.2009)bola aj bez tej jednej kopie HP A teraz kde mam koho nahanat?Podla vsetkeho ked nehudu mat 3 HP ziadost neschavalia Boze je to hnus clovek sa uz tolko trapi koli blbostiam Plati im peniaze ale ked nieco od nich potrebujes tak sa ubehas k smrti

siouxie
21. júl 2009

asi by sa mali zjednotiť, lebo ja to mám tiež od sestričky z FC. To, že je takmer fuk, ktorý deň cyklu to bude mi naznačil gynďák, ktorý skonštatoval, že v ZP určite skúmať moje krámy nebudú. Iby by tam mal byť časový odstup, aby to nebolo také okaté.
Pochybujem, že by to bolo pre ministerstvo, tí zrejme vydali iba nariadenie pre ZP. Veď ZP schvaľuje žiadosť, nie ministerstvo...

vika34
21. júl 2009

tuším teda ,ako tak čítam,že aj ja budem musieť utekať k dokimu,ja som minule potrebovala iba 1 raz HP a clamídie a ueroplazmy odomňa ani nikto nežiadal a schválené som to mala za tt,tak ,ked chcem ísť v oktobri,aby som začala obehávať 😒

martineluska
21. júl 2009

ja už mam schvalenu žiadost iste to musia doložit keby to malo byt podla menzesu tak by som sa dostala na umele až v oktobri tak to by ma dost hnevalo

siouxie
21. júl 2009

vika, jasné, doteraz do všetko v takom množstve a rozsahu chcela iba Dôvera. Nejaký mudrc to asi nariadil aj pre ostatné ZP. Nás to tiež pekne zdrží, nehovoriac o tom, že včase tretieho odberu budeme asi na dovolenke, takže naozaj super! 😠
Ale čo už, hovorím si, že aspoň budem mať letné dieťa 😀 😀

vika34
21. júl 2009

ved to práve,že keby sa to konečne zadarilo,kašlem na to a obehám aj 5 krát 😀

siouxie
21. júl 2009

😀 je to otrava, ale kašľať na to. A hovorím si, že keby náááhodou sa mal stať nejaký veľmý zázrak aj u nás, tak má aspoň ešte nejaký čas šancu 😀 😀 😀 . No ale budem spokojná aj s tým koordinovaným a riadeným zázrakom na jeseň 😀 😎 😵

vika34
21. júl 2009

aj tak tam budem musieť volať,lebo tie chlamidie mám,ale už asi spred dvoch rokov,tak neviem či im to bude stačiť a aj môj gasrtroenterolog mi raz bral krv a pítal sa ma na deň cyklu,čo sa mi zdalo divné a v správe mám napísané,že SH:S-FSH a všelijakéčísla,potom ovulácia-nejaké číslo,folikul a dalšie číslo,a ešte všeličo ,tak či to tiež nie je HP,potom by mi chýbal iba jeden a to už nejako zvládnem

siouxie
21. júl 2009

vika, niekto tu písal, že tie chlamýdie by asi mali byť tohtoročné a aj ten HP možno nemáš kmpletný, tak si to fakt radšej všetko over. 😉

vika34
21. júl 2009

zistím si to,pá,utekám na stretnutie

sylvusa
21. júl 2009

ako dlho sa čaká na výsledky hormonálneho profilu?

siouxie
21. júl 2009

tak dva-tri dni maximálne.

vierka
21. júl 2009

bobjan - no uz som pribrala - vid aktualne foto co som teraz pridala 😅 😀 ale nejako sa este necitim ako tehu, neviem - fungujem normalne, tak si to este neuvedomujem...
liecky som este neposunula nikam, mam ich stale doma, lebo cakam ako sa mi vyjadri poistovna, ze co sa s tym da robit, ked nic, tak ich posuniem dalej a ked ich mozem vratit a ziadost sa mi nebude ratat, tak ich vratim... lebo kto vie ci pri druhom nebudem to IVF potrebovat...

no a co sa tyka kayanskeho... tak ako som isla tyzden pred mrchou na utz a doki povedal, ze ziadny cysta - ze mozem zacat od mrchy stimulovat, tak som ich odvtedy zacala uzivat - jednu tabletku denne a tak som chcela az do ET, ale mrcha neprisla a akonahle som videla pozitivny tehu test, tak som ich hned vysadila 😅

bobjan
22. júl 2009

Vierka, ty si užívala kajanské? Ja som myslela, že si užívala to....ako sa to volá...to sušené, vieš???? Mám ho doma..a neviem, či už mám užívať...
Krásna fotečka 😉

Vika, áno, chlamýdie treba tohoročné......včera mi to sestrička povedala...

vierka
22. júl 2009

ahojte babulky 😀

bobjan - mala som tie tabletky, lebo take to susene som si dala jedno a huba ma palila asi tak tyzden 😅 😀
ved podla mna uplne staci mojka ked ho zacnes uzivat v tom obdobi ked si pojdes po injekcie (tyzden pred mrchou) - to bude podla mna akurat 😉

bobjan
22. júl 2009

Aha.....ja som myslela, že si brala len to sušené, lebo si tuším písala, že s kúskom čokolády sa to dá v pohode 😅 😕

vierka
22. júl 2009

no to pisal asi niekto iny 😅 mne nepomohlo nic na to 😕 ... tak ja som mala tie tabletky a tie boli super 😀

bobjan
22. júl 2009

Jaj už asi viem, myslím mimka30???? 😉

Ako sa ti vstáva ráno??

pingula
22. júl 2009

Ahojte Nedalo mi to Volala som reviznemu lekarovi do ZP Spolocna Na schavelnie ziadosti ONI nepotrebuju 3 x HP

siouxie
22. júl 2009

ahojte. pingula, to je pekný chaos... Ale aspoň to máš overené priamo zo zdroja.

vierka
22. júl 2009

bobjan - moze byt ze to mimka hovorila 😀
veeeeeeeeeeelmi tazko... potom sa to nejako da, potom po obede sa snazim nezaspat a potom sa to zase da 😀

lolka
22. júl 2009

ahoj 🙂
vierka, pekne brusko mas 😉 vieri, do ktoreho tt si brala Utros ? teda....ak si ho brala
baby, neviete ci su teraz vo FC alebo maju dovcu ?

petra2505
22. júl 2009

baby chystam sa na ivf, moj gynekolog mi dnes povedal, ze pokial mam nepriechodne vajcovody tak mi stacia tri profily a mozu byt len dva odbery v jednom cykle, nakolko vysledky z horm.profilu mam dobre tak ja teraz neviem ci je to pravda.nemate podobnu skusenost, prosim vas?

bobjan
22. júl 2009

Lolka, dr. vo FC má do 3.8. dovču, sú tam sestričky...

Vierka, no to ti verím, aj ja som bola strašne ospalá, keď som bola tehu...

vierka
23. júl 2009

dobre ranko baby 😀

no dneska mam nove saty a to brusko je uz neuveritelne, sa vam vecer odfotim potom 😀

lolka - ja som zacala brat utrogestan tak v 6 tt (ked mi doki potvrdil tehu) - 2 x 2 tabletky denne (rano a vecer)... doki mi ho pre istotu nasadil aj ked som otehu prirodzene... takto som to brala do nejakeho 11 tt a potom 12 tt som brala uz len 1 tabletku dva krat denne... to som brala tak tyzden a potom uz nic... lekari to nechavaju do takeho 12 tt, potom sa to uz pomaly ukoncuje 😉

bobjan - ale da sa to zvladnut, ja som najviac grogy ked vstavam, potom to uz nejako musim rozchodit a rozdychat 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre