Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lienkalienocka
4. aug 2012

@mirm hej prvy. ja som sa dostala len po odber a mame 6 zmrazenych, kvoli hroziacemu OHSS. dakujem a aj ja drzim palce🙂
@tigi
zeny, musime vylepsit skore fc, takze sup jedna za druhou otehotniet. a POVINNE 😀

andante
5. aug 2012

@lucia2505 vyslo to na 1. pokus, teraz som v 15tt a cakam dvojicky, mam PCO

anta25
6. aug 2012

@lucia2505 minulý rok som bola na ET, a teraz v júni na KET a zdalo sa mi to tam také uponáhlané, veľa žien a Iscare je aj drahý. Na FC som počula viac pozitívneho ako negatívne. To, že je FC jedna stimulka mi nevadí (aspoň dúfam), lebo ja som v poriadku, chyba je na manž. strane. A potrebujeme ICSI, za ktoré sa tu neplatí.

anta25
6. aug 2012

@mirm asi FC skúsim, chcela by som ešte tento mesiac ísť na konzultáciu a podľa toho sa na 100% rozhodnem. Mala si vložené 1 alebo 2 emryjká?

lucia2505
6. aug 2012

@anta25 Ahoj, dakujem za odpoved, som rada ked sa dozviem nieco pozitivne, lebo zase baby co chodia do Iscare si to tam hrozne obhajuju. Ale presne si to vystihla, aj mne sa to tam zda cele take uponahlane...len rychlo rychlo ivfko a nehladat priciny...vsak aj mna chceli hned poslat na ivf, pri tom mam podozrenie na saktosalpinx, ale doktorka to chcela riesit az keby nevyslo ivf a to mi prijde cudne...naco budem chodit na ivf niekolkokrat a skusat a neriesit pricinu...

anta25
6. aug 2012

@lucia2505 Ahoj, určite je potrebné najprv si dať urobiť nejaké vyšetrenia a potom absolvovať IVF, ja som sa dala tiež dôkladne vyšetriť, vrátane hormónov, ale všetko je v poriadku. Asi neostáva nič iné len skúšať 😝. A čo je to ten saktosalpinx? Dúfam, že to nie je nič vážne... Ideš na 2. IVF?

lucia2505
6. aug 2012

@anta25 ahoj...ja som este na ivf nebola, niekedy na jesen - v zime pojdem na prve. Saktosalpinx to je vlastne chronicky zapal vajcovodu, ked sa ten vajcovod plni takou zapalovou tekutinou, ktora moze potom ohrozovat plod.

anta25
6. aug 2012

@lucia2505 ...budem ti držať päste, nech ti to dobre dopadne!!! Dovtedy máš čas si rozmyslieť, ktoré CAR si zvolíš.

lucia2505
6. aug 2012

@anta25 ďakujem...no mám ešte čas, lebo o 15. augusta si idem dať ten vajcovod vybrať a potom musím počkať minimálne 3 mesiace...

anta25
6. aug 2012

@lucia2505 ...tak sa drž 😉

mirm
6. aug 2012

@anta25 ked si dobre pamatam tak som vzdy mala dve, aj vo FC sa ob ujali ale jednemu nenabehlo srdiecko :( ale lekarka mi vtedy povedala ze vzdy lepsie vynosit jedno zdrave ako prist o obe v 6 mesiaci. Clovek nikdy nevie co sa stane.. A mam zdravu dcerku 🙂
Urcite ked tak si daj dve. Myslim aj vo ferticentre davaju dve ak su

anta25
6. aug 2012

@mirm ja som tiež mala na 1. IVF vložené dve a ujalo sa jedno. Teraz mám tiež zdravú, 7-ročnú dcéru. Lenže naposledy som si dala vložiť len jedno, teda kvôli tomu, že už jedno dieťa mám. A nič. Vedela som, že tie šance sú tam o polovičku nižšie, ale riskla som to. Veru, keby sme vedeli čo bude... 😒

mirm
6. aug 2012

@anta25 tak tak...
ale po prve da sa jedno zobrat... po druhe ked sa ujali dve tak som to brala tragicky, ale ked sa to ulezalo tak som sa tesila... a teraz ked sme sa o tom rozpravali s muzom tak aj trojicky by sme brali 🙂

anta25
6. aug 2012

@mirm ja zase pri tom prvom IVF by som brala dvojičky, ale teraz už nie, keď jedno dieťa máme. Ale zase radšej mať dvoch súrodencov ako ani jedného 🙂 . Mala si vo FC aj ICSI a PK?

mirm
6. aug 2012

@anta25 PK co znamena? uz som z toho vypadla 🙂
ICSI som mala a tam sa to neplatilo narozdiel od ISCARU... a tam o tom rozhoduje lekar, podla spermi a dalsich veci. Ked si dobre pamatam tak polku nam spravili normalne a druhu polku ICSI a ujali sa len dve z ICSI. Ale priplacali sme si enzymy co sa beru zo spermii, ale to sa robi este skor ako je vklad myslim.

anta25
7. aug 2012

@mirm Ďakujem za odpoveď. PK je predĺžená kultivácia - oplodnené vajíčko ti nevkladajú na 3. deň, ale na 5.deň od oplodnenia. Vtedy je možno vybrať to najkvalitnejšie embryo (blastocystu). To, že sa za ICSI neplatí je super, nám tak oplodňovali 6 vajíčok, ale oplodnili sa 4, platili sme za to 315 Eur. A prečo sa berú enzymy zo spermií a koľko približne ste doplácali.

pupendo5
7. aug 2012

Ahojte, mozem sa spytat kto rozhoduje o PK? Zatiaľ som o tom nepocula a ani nám to nehovorili. Viem že o ICSI rozhodujú oni podľa okolnosti.

mirm
7. aug 2012

@anta25 jaaaj uz si spominam. ICSI sa neplatilo pred 2 rokmi a myslim ze ani teraz sa neplati ale neviem. PK som mala a aj som chcela. Na rozdiel od iscaru tam sa vela veci neplati a vkladanie je uplne ine ako ten proces (bolo ked mi to robili( muz mohol byt napriklad pri tom, na obrazovke mi ukazovali ako mi to vkladaju a ze to neostalo v pipete atd. Ako veeeelky rozdiel.
To si mozes priplatit tie enzymy a vtedy to tusim stalo okolo 100e tusim, nepamatam... Zevraj ked sa daju do maternice alebo kam tak sa vytvori lepsie prostredie na zachytenie. Myslim ze tak mi to vysvetlovali. Ani som ho moc uz vtedy nepocuvala, len ked povedal ze sa zvysi pravdepodobnost uspesnosti tak mi to stacilo 🙂)

anta25
7. aug 2012

@mirm ...ahaa, no to som ešte nepočula o tých enzýmoch, ale vyzerá to byť dobrá vec 🙂 . No ak by všetko dobre išlo chcela by som ísť ďalšie IVF v septembri. Myslím, že aj ty sa vtedy chystáš, ak si dobre pamätám...

pupendo5
7. aug 2012

Môže mi ešte niekto zo skusenejsich vysvetlit od čoho závisí že sa bude stimulovat krátkym alebo dlhým protokolom? 😕

mirm
7. aug 2012

@anta25 hej vyzera to na september, teraz nemozem a ked tak mi zacnu v septembri.

tigi
7. aug 2012

@lucia2505 ako ti zistili ten zapal vajickovodu? budem drzat palce aby vsetko dobre dopadlo. to budu asi robit laparoskopicky, nie?

@andante gratulujem k dvojickam a k prvemu uspesnemu pokusu. zelam krasne a pohodove tehotenstvo. 🙂

@anta25 SPF su vlastne enzymy "vyselektovane" z muzskeho ejakulatu. podporuju stimulaciu rastu vystelky a maternica vraj lepsie prijme emryjko. robi sa to pri odbere, aby vystelka zareagovala do embryotransferu, ale myslim ze to musite nahlasit este na zaciatku. inak vela dievcat to riesi aj tak, ze po odbre maju doma "tulenicko" a je to zadarmo. 😉

@pupendo5 vo ferticente robia iba kratky protokol, takze ti neviem odpovedat, nakolko inde som nebola. jedine co viem je, ze babam ktore maju PCO vraj davaju kratku stimulku kvoli hroziacemu OHSSku. aj to dufam ze si dobre pamatam, ak ste tu babule co mate skusenost, radsej potvrdte albo vyvratte prosim.

anta25
7. aug 2012

@tigi ďakujem ti za vysvetlenie, už mi je to úplne jasné 😀 . Prosím ťa, koľko ste čakali na schválenie poisťovne?

wejbynka
7. aug 2012

@mirm ahooj, my sa chystame v septembri alebo v oktobri zalezi od mrchy lebo mame este mraziaciky🙂)

lucia2505
7. aug 2012

@tigi no ja ho mám nepriechodný a väčšinou tie nepriechodné vajcovody sa plnia tou zápalovou tekutinou a aj to doktorka v CAR videla na ultrazvuku, že je nejaký zdúrený, ale ja to chcem vybrať aj kvôli tomu, že mi už potom pri ivfku nehrozí mimomaternicové. Plán je taký, že to bude laparoskopicky, ale doktor mi povedal, že možno bude musieť urobiť malý rez, ak to ináč nepôjde vybrať, lebo minulý rok keď ma operoval, tak mi hovoril, že už vtedy ho chcel vybrať, ale bol nejaký skrútený medzi črevami, tak by to laparoskopicky nevedel a ani nemohol v podstate bez môjho súhlasu.

mirm
7. aug 2012

@wejbynka aj ja tak nejak 🙂 to mate perfektne ze mate este mraziacikov. Po prvom IVF?

cisielko
7. aug 2012

ahojte,

náhodou som zazrela vašu tému..mňa čaká 2 IVF, chodím do ferticentu, na 1 IVF som bola v Martine Helios bolo neúspešné.
Zčala som krvácať 5 deň po ET a pri ketku ešte v ten deň, prečo nikto nevie tvrdia však, že na vine boli vajcovody 😖
@lucia2505 takže určite najprv dať vybrať a potom IVF...mne vybrali obidva 😉

lucia2505
7. aug 2012

@cisielko ahoj, ja jeden nemám a druhý idem dať vybrať budúci týždeň a až potom pôjdem na prvé ivf 🙂

cisielko
7. aug 2012

@lucia2505 tak to je správne rozhodnutie, mne prišli nato, že sú nefunkčné pri stimulke ale mal to byť iba jeden, nakoniec pri laprke zistili, že boli obidva nefunkčné tak ich vybrali von.

lucia2505
7. aug 2012

@cisielko A ty sa kedy chystáš na ivf? Ja budem musieť aspoň 3 mesiace počkať potom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre