Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

7bambulik9
12. sep 2011

@tigi No vidím, že si si robila testík, ja som tiež rozmýšľala že ho urobím až bude 9 deň ale vidím, že je to asi skoro na test....

tigi
12. sep 2011

@luga hej ratalo sa mu to. ja som mala OPU v utorok, ET v piatok...

@7bambulik9 no ono to je asi individualne, niektore baby mali pozitivny test po ET uz 9 den... ale ak ti mozem poradit, pockaj este trosku viac, zbytocne sa budes stresovat ako ja ak by vysiel negativny z dovodu ze je to skoro testovat.

7bambulik9
12. sep 2011

@tigi No radšej počkám...aj tak mám haluze, že ma už podbrušek nebolí...ako tak sledujem asi by mal či nie? No čítala som na inej téme, že niektoré mali dvojičky a na 9 deň na teste skoro nič nemali...každá to má asi troška inak.

tigi
12. sep 2011

@7bambulik9 aj ja som nad tym rozmyslala ze podbrusko neboli, iba rano... mam pocit ze tento druhy tyzden cakania je omnoho tazsi, ten prvy som sa len usmievala a hladkala brusko, teraz zacinam spekulovat ako to dopadne, hladam priznaky a proste asi mi to ide na budku... to je proste tym, ze by som velmi chcela aby to dopadlo pozitivne.

7bambulik9
12. sep 2011

@tigi tak vidím, že sme na tom rovnako 😀 😀 😀

7bambulik9
14. sep 2011

@tigi Ahoj dnes mám 10deň a negatívny 😝

7bambulik9
14. sep 2011

Baby myslíte, že na 10deň by už mal byť test pozitívny?

silvia545
14. sep 2011

@7bambulik9 ahoj 😉 ja som si robila na 11 den a mala som pozitívny,,niektoré baby maju uz na 7 den 😉 este nieje nič stratené,,mohlo sa aj neskorsie uhniezdiť,,ake mas pocity,,brusko nebolí,,nemas také pichanie? 😉

silvia545
14. sep 2011

@tigi držíím palce a nech su tam poriadne // a vysoké hcg 🙂

7bambulik9
14. sep 2011

@silvia545 práveže nič necítim...dnes ma bolel bruch a na intimke som mala malilinkatu hnedu blanku ako zašpinenie ale úplne pidi. Myslela som, že je to až teraz zahniezdenie. A počas dňa tá bolesť bruška prešla. Nič ma nebolí....nekrvácam,nešpiním. Už som si poplakala a asi od stresu som si aj povracala....ak to určite nevíde asi budem musieť čakať až 3 mesiace že?

sobcek
14. sep 2011

Ahojte baby. My po skúsenostiach v Gyn-Five, žiaľ neúspešných, ideme skúsiť šťastie vo Fericente. Môžete mi v skratke pisnúť, čo nás čaká (aké lieky), respektíve, za čo všetko sú doplatky? V Gyn-Five sme doplácali cca 500 € a pichala som gonal a pergoveris. A samozrejme Pregnyl. Tapletky Clostylbegyt a Utrogestan. Nejaké zmeny v tomto centre? Ako dlho teraz čakáte na schválenie žiadosti? Ďakujem

katarinnak
15. sep 2011

Ahojte dievcata, my sa tiez chystame do ferticent, cakame este na nejake vysledky. Chcem sa opytat je tu niekto s azoospermiou , pripadne bol niekto na MESA/TESE cez toto centrum? Viem len tolko ze tuto operaciu ferticent nerobi na SK ale v Rakusku. Este sa chcem opytat, plati sa nieco za vstupny pohovor a s tym spojene vysetrenia? Dakujem 🙂

katarinnak
15. sep 2011

@tinuska16 Tinuska, skuste macu. Najdes to na nete aj kupis. Je to peruansky doplnok stravy ... je na zvysenie poctu spermii. Poradila som to jednemu znamemu uz a zvysil sa mu pocet z 200 tis na 800 tis. Za pokus nic nedate stoji to okolo 20 eur..vydrzi 1-2 mesiace..podla toho kolko kapsul denne bude brat. vela stastia...

silvia545
15. sep 2011

@7bambulik9 mna pobolievalo podbruško a večer dosť ma aj popichovalo,,prsia ma riadne boleli a vkuse som chodila na wc 😉 to zašpinenie može byť aj uhniezdovanie,,mohlo sa ujať neskor,,skusila si si ešte testík 😉 niektoré baby maju špinenie a sú tehu,,nestresuj sa hlavne pokoj,,ja viem keby to bolo také ľahké,,ale to sa nedá,,poznam to 😖 keby to nevyšlo tak 3 mesiace aspon musíš počkať,,alebo aj dlhšie,,nech si telo oddychne od hormonov,,mate aj mrazačikov?

silvia545
15. sep 2011

@sobcek ahoj 😉 vo FC sa picha gonal a merional a tabletky utrogestan 🙂 lieky stoja celkovo do 240eur,, PK a ICSI sa neplatí,,platí sa za SPF tuším 150 eur,,na schvalenie žiadosti sa čaká ale 3 tyždne,,podla toho v akej si poisťovni,,ja som vo Všeobec. a žiadosť som mala schvalenú za 2 tyždne 😉 prajem veľa šťastia a nech sa zadarííí 🙂

7bambulik9
15. sep 2011

@silvia545 Mrazáčikov nemám. No v pondelok uvidím na krvy. V noci som mala riadnu zimnicu, už testovať nebudem psychicky ma to zlomilo. Vracala som a nemohla spať. Už nech to mám za sebou. Pôjdem skúsiť tu bylinkárku pani Kopáčová čo sa tu o nej píše. Veľa babám pomohla po neuspešných IVF nemám čo stratiť. dnes ma začal troška pobolievať podbrušek ale to už pripisujem neúspechu.

silvia545
15. sep 2011

@katarinnak ahoj 😉 za pohovor a vyšetrenia sa neplatí 😉 s tym ostatnym ti nepomožem 😉

silvia545
15. sep 2011

@7bambulik9 moja len sa mi trošku ukludni,,nieje to dobre pre ivf 😉 ja som tiež pri 1 ivf bola nervozna a určite mi to nepomohlo,,na 1 krvičke mi oznamili,že som tehu a potom som dostala špinenie,,vyšla zo mna taka šupka malá,,hned som vedela,že je to asi embryjko a potom sa mi postupne začala spušťať ms 😖 a pri 2 krvičke už mi oznamili to čo som už vedela,že tehu nie som 😖 pri 2 ivf som bola kludná,,veľmi som sa snažila byť a myslela som hlavne pozitívne,že to vyjde a podarilo sa,,ale žiaľ osud k nám bol veľmi kruty a nášho synčeka som stratila v 33 tt ☹ 😢 teraz sa postupne z toho pomaly dostavam a snažím sa pripravovať na dalsie ivf,,ale ide to veľmi pomaly,,ešte stále to veľmi bolí ☹

7bambulik9
15. sep 2011

@silvia545 Tak tú šupku som mala aj ja včera.

silvia545
15. sep 2011

@7bambulik9 dufam,že to bude niečo iné a tvoje dieťatko je pekne u teba v brušku 🙂 ja som dostala potom talu ms a silné bolesti,že som ani chodiť nemohla a dala som si od bolesti 2 ibalginy 400 a ani tie mi nezabrali,,myslela som si,že pojdem na pohotovosť 😖

sobcek
15. sep 2011

@silvia545 Ďakujem za info 🙂 Tiež som vo všeobecnej. My ideme v piatok na vstupný pohovor. Som zvedavá, v Gyn-Five to teda nebola žiadna sláva, tak dúfam, že nás Ferticent milo prekvapí. ešte som sa chcela opýtať, čo stojí zamrazenie.

7bambulik9
15. sep 2011

@silvia545 No uvidíme 😀 dnes ma začalo pychať v bruchu....držím aj tebe palčeky nech ti všetko dopadne ako má

silvia545
15. sep 2011

@7bambulik9 dakujeem 🙂 aj ja verím,že tentokrát sa nám to podarí dotiahnuť do uspešneho konca 😉 kedy maš dostať oprava nedostať ms? 😀 jaaaj až o 9 mesiacov 😀

silvia545
15. sep 2011

@sobcek nemáš začo ak viem rada pomôžem 😉 zmrazenie sa mi zdá 200 eur,,ja som tiež bola 1 krat v GF a nič moc 😖 FC sa nedá porovnať s GF,,uvidíš bude sa Vám tam páčiť a budete veeeľmi milo prekvapený 🙂 držím palce nech vam to vsetko dobre dopadne a napíš ako sa ti páčilo 😉 😵

7bambulik9
15. sep 2011

@silvia545 hh to je milé ale začala som špiniť takže je to jasné....na radu čaká bylinkárka

tigi
16. sep 2011

@silvia545
@7bambulik9 ahojte babulky, ste zlate, ale asi z toho nic nebude. od stredy som zacala spinit, vcera sa mi rozbehla normalna ms, test na 12 den po ET negativny, takze ja mam uz asi celkom jasno ako to dopadlo. bola som dnes rano na tej krvi, ale zazrak uz moc necakam.

@7bambulik9 chces skusit bylinkarku?

silvia545
16. sep 2011

@7bambulik9
@tigi joooj to je mi lúto ☹ viem ako sa cítite,,ale treba veriť,určite sa to raz podarí 😉 kedy sa chystáte na další pokus?

luga
16. sep 2011

@7bambulik9, @tigi , holky, mrzi ma to 😒 ... vela sil do dalsieho boja 😔
...aj ja to poznam... 😒

7bambulik9
16. sep 2011

@tigi Ano ja tiež špiním a v utorok idem k bylinkárke. Veľa som tu o nej čítala a kedže teraz nebudem môcť 3 mesiace nič tak nemám čo stratiť. Krv mám v pondelok ale už mi je to jedno nič pozitívne nečakám. Už som si svoje poplakala....len neviem čo jej mám povedať ako diagnozu, pretože podľa lekárov sme obidvaja ok. Ale podľa môjho úsudku si myslím, že je problém v zahniezdení tak uvidím.

7bambulik9
16. sep 2011

@silvia545 no ja by som išla aj za mesiac ale to mi lekár asi nedovolí. ale sa divím pri malej stimulke čakať 3 mesiace. Tak v utorok max. štvrtok idem k tej bylinkárke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre