Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

hadassah
2. mar 2012

ahojte dievčatá, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s platením pri IVF. Rozhodujem sa,že asi smením CAR. Chodíme do Iscare a keď tak pozerám, tak by nás IVF stálo 800 - 1200 Eur. Čo všetko ste platili v tomto centre? Mám na mysli kočky, ktorým časť prepláca poisťovňa. ďakujem za odpovede.

zuzka01
2. mar 2012

Ahoj, ja som sice chodila do gyn -fivu, ale aj tak musíš myslieť na to, že či si dáš aj mraziť embria, ak budeš mať navyše. Či si necháš napichnuť vajíčka, lebo za to sa tiež platí a záleží od množstva oplodňovaných vajíčok. Pripláca sa aj za lieky. Poisťovňa ti preplatí len samotný zákrok a časť za lieky. Nám sa tá sumička vyšplhala na veľmi peknú čiastku ale výsledok je malý chlapček. Tak ti držim palčeky nech to vám to tiež výde.
@hadassah

tigi
2. mar 2012

@kristina81 tiez som sa bala 😀 ale islo to dobre, ta prva je najstresujucejsia a potom uz sa to da. 🙂

@kamilkanr moja kamoska to takto presne mala. a maju krasneho chlapceka prirodzene 😵 🙂

@hadassah ja som platila iba za lieky, kedze sme nemali mrazacikov ani nebolo treba vajulko napichovat, tak ma to stalo cca 300 eciek 🙂

silvia545
2. mar 2012

@hadassah ja som platila len za lieky okolo 230 eur 😉

wejbynka
2. mar 2012

cawteeee zeny🙂...takze s nami je to momentalne tak ze po odbere co som tri dni hned nato dostala mrchu mame ju za sebou, cakeme na dalsiu koncom marca a v polke aprila by malo byt KET. dnes sme boli na kontrole a vsetko je v poriadku vajecniky sa vratili na povobnu velkost takze uz mozem zit tak ako pred tym🙂.....a ohladne tej vahy co ste pisali tak ja som pri pichani kilo a pol pribrala ale teraz uz po vsetkom som dve a pol zhodila🙂...takze som este chudsia ako pred stimulkou🙂...heh........

ana79
2. mar 2012

Ahojte, tak dnesna kontrola s noho v sadre dopadla ok, doktor ma potesil bo sadru mi daju dole uz buduci piatok, ale aj tak este nebudem moct na tu nohu stupat ,takze hura v pondelok do ferticentu po lieky a zacinam znova...injekcii sa nebojim uz aj teraz si picham injekcie kvoli nohe v sadre, aby som nedostala trombozu takze kym pojdeme na to tak to bude super asi si predlzim pn do konca mesiaca...nech to vyjde ...vam vsetkym.

silvia545
2. mar 2012

@wejbynka ahoj,,som rada,že všetko je v poriadku 😉 takže v polke apríla ťa čaká KET 😉 ja verím,že už vtedy ja budem tehu a ty hned po mne 🙂 a tie kilááá 😅 to priberieš pri tehu aj viac ako budeš chcieť 😀

silvia545
2. mar 2012

@ana79 ahooj,,tak supeer spravička 🙂 🙂 v picháni si už tuším odborníčka 😀

dorotka_
2. mar 2012

Ahojte baby, tak ja som bola dnes na kontrole velkosti sliznice maternice kvoli priprave na KET a nejako nereaguje na estrofem jej velkost je nizka, takze pondelok dalsia kontrola a ak sa hodnota nezvysi z 3,6 mm co je na 10 den cyklu velmi malo aspon na min 8mm co som mala mat uz teraz tak neviem ci z toho teraz nieco bude, mna asi porazi 😠 som z toho smutna ☹

ana79
2. mar 2012

@silvia545 ahoj no to som uz ma dopichane cele brucho 26 injecii a este mi zostava 14 kazde rano...uz ani neviem do ktorej strany som si pichla....no pri gonale to bude lepsie....to je rusim o nieco kratsia ihla....a nemusim to az tak tlacit...takze ked pojdem uz do akcie tak nebudem mat ziadnu sadru tak sa tesim...a co ty co mas nove

dorotka_
2. mar 2012

nemate s niecim takym skusenosti ohladne KET a velkosti sliznice?

tigi
2. mar 2012

@dorotka_ ja nemam skusenost s KETkom, ale na sliznicu je dobra alchemilka. ja ju pijem uz teraz popredu a budem aj v mesiac IVFka. skus si robit cajiky, kazdy den aspon dva, mozno to pomoze. treba skusit a mozno v pondelok bude vysledok lepsi. budem drzat palceky.

dorotka_
2. mar 2012

@tigi dik mam ju kupenu ten caj len som mala hned potom ms a silvia pisala ze pocas ms sa nema uzivat a potom som nevedela ci ju mozem uzivat pri tych tabletkach estrofem, ale skusim

barbadossa
2. mar 2012

🙂 schvaliliiiii nam ziadost 🙂 🙂 tak uz len pre lieciky a sup hor sa na to 🙂

dorotka_
2. mar 2012

mam ze alchemilka zltozelena to je dobra?

wejbynka
2. mar 2012

@silvia545 dakuuujem mooc, jasneee to uz ty si budees krasne uzivat prve tyzdne a ja zacnem🙂....velmi sa tesim jej, ty mas nejake novinky??....uz ma FC tvoju zmluvicku??....tak ja sa kilam nebranim , ale zasa nie bezhlavo🙂...30kg urcite neplanujem pribrat🙂....teda aspon dufam🙂

wejbynka
2. mar 2012

@barbadossa gratulujeeeem a prajem vela vela uspechov, a to najdolezitejsie //🙂

ria191
2. mar 2012

@dorotka_ viem, že sa to bude zdať ako blbosť, ale v Reprofite Brno odporúčajú na zvýšenie sliznice pohárik červeného vínka až do vkladu ževraj to funguje 🙂

dorotka_
2. mar 2012

@ria191 no mozno vyskusam len neviem ci mam sancu este nieco napravit do pondelka, budem verit ze sa ta hodnota zvysi

ria191
2. mar 2012

@dorotka_ presne tak netreba sa vzdávať držím ti veľmi palce

luga
2. mar 2012

ahoj, bambule, tak aj ja mam schvalenu ziadost - po desiatich dnoch - som v soku 😕 😀 ... niekto mi robi pekne "naschvaly" - predtym to trvalo sest a osem tydnov a teraz, ked som nechcela ist tak skoro, tak mi o desat dni zavolaju 😝 😝 😝 😝 - no ale tak tesim 😅
@dorotka_ , mas sancu tu sliznicu do pondelka zvysit - sup-sup na tu alchemilku 😉

dorotka_
2. mar 2012

@ria191
@luga tak dievcata uz som si aj navarila alchemilku a mam zvysenu davku estrofemu tak hadam sa umudri a pripravi prostredie na vklad 😀

tigi
2. mar 2012

@dorotka_ ano, presne to, alchemilka zltozelena. netreba to vzdavat, hlavu hore, este sa to moze zlepsit. 🙂

@luga lugus co?? po 10 dnoch?? pecka, to je fakt zakon schvalnosti 😀 ale tak stale sa mozes tvarit ze ju este nemas schvalenu a ist neskor 😀 😉

luga
2. mar 2012

@dorotka_ , urcite , citala som davno o jednej holka, ktora tiez nic a nic - sliznica nerastla, potom pila caj a dorastla velmi rychlo, tak musi aj tebe narast 🙂

dorotka_
2. mar 2012

@luga no verim jej ze sa nenecha zahanbit 🙂
@tigi uz pijem 🙂

luga
2. mar 2012

@tigi , 22.2. som ju vecer zaniesla do poistovne - dnes mi volali z FC - som myslela, ze odpadnem v tej robote 😎 ... a sestricka bola este taka zlata: ze ved ked dostanete ms v nedelu (mam dostat zajtra), tak v pondelok pridte - vyberiete lieky a rovno vas aj pichneme 😕 ..... nieeeeeeeeee 😅
inak sa bojim nejako dlho cakat, lebo plati v Dovere len tri mesiace schvalena ziadost a bojim, aby sa daco nezmenilo a neskomplikovalo 😒

dorotka_
2. mar 2012

@luga a mozno ms pride tak aby si vsetko pekne postihala uz aj teraz 😉

luga
2. mar 2012

@dorotka_ , nie, nemala by meskat - merala som teraz BT - takze viem dost presne ... a veruze postihat to este nechcem - az buduci cyklus to budem riesit - najskor - to si musim aj dovcu naplanovat a tak 😉

lienkalienocka
2. mar 2012

tak sa pridavam aj ja, dnes mi tiez volali 🙂 v poistovni to robia asi navalovo, ze schvalia vsetky ziadosti napr za 2 tyzdne. ja som davala o tyzden skor od bab a su rovnako schvalene 🙂 takze vsetkym gratulujem.
@luga vymenis so mnou? ja som objednana na 27.3. lebo uz mi pomaly ms zacina 😉

lienkalienocka
2. mar 2012

@camelco mozno v telenovele? ☹ musime byt optimisticke 😉
@kamilkanr taketo stastie ja asi mat nebudem. uz som si ho vybrala vo forme mojho manzela 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre