Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

1983andrea
17. okt 2014

@pepca28 no bola som na krvi hned o siedmej rano...a sa ma hned pytali ci krvacam alebo zvraciam, a tak som povedala ze vobec nic ani jedno a ani druhe...ale som im spominala ze mi 4 testy ukazali negat.a sestricka sa smiala ze som si robila az 4 ze stacil by aj jeden ale ze ani ona by to nevydrzala a testovala by🙂🙂🙂a hovorili mi este ze mam pockat na tu krv a ze oni testom neveria...tak po obede mi maju volat🙂 tak uvidime🙂

1983andrea
17. okt 2014

@bubulacka dakujem🙂

1983andrea
17. okt 2014

@katka.gzd dakujem🙂snad uz to bude len lepsie...asi som sa potrebovala vyventilovat s toho stresu a vsetkeho:(a dakujem este raz za podporu,pekne si to napisala...pochopila som🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

pepca28
17. okt 2014

@1983andrea ty si riadny stresmmen...🙂

pepca28
17. okt 2014

@1983andrea inak aj ja som si po prvom ketku kúpila test..boli tam dva...jeden som si spravila...negatívny...potom mi suseda kričí,či naaaaáhodou nemám test...ja ze hej,jeden mi ostal...že teda požičam...kua...ten bol pozitívny...🙂...som si asi zlý spravila....🙂....daj vediet ako si dopadla...🙂

1983andrea
17. okt 2014

@pepca28 hehe🙂 vselico sa stava🙂🙂🙂

1983andrea
17. okt 2014

Cauko baby tak bohuzial krv negativna:( no nic skusime znova:(

bubulacka
17. okt 2014

@1983andrea Andrejka drž sa! Mrzí ma to, ale mas všetko pred sebou, to dáme aj ty aj ja 🙂

pepca28
17. okt 2014

@11983andrea do kelu,...to ma mrzí...,som čakala ze napises pozitívne správy...neboj to dáš ešte...uvidíš čo ti ešte na tej genetike povedia...sa drz...

1983andrea
17. okt 2014

@pepca28 diky🙂 ked bude genetika dobra,hupsneme na to🙂🙂🙂

1983andrea
17. okt 2014

@bubulacka diky🙂 a mozno sa tam aj stretneme🙂🙂🙂 ja mam pockat na menzes a ponom mam dojst na sono a ze sa dohodneme co dalej...tak uvidime🙂

renitr
17. okt 2014

@1983andrea ahoj, ano dalsie IVF mozes absolvovat az po 3 mesiacoch. Telo sa musi precistit a oddychnut si od tych hormonov. Ale tie 3 mesiace ubehnu ako voda a ani sa nenazdas a uz pojdes na dalsi pokus 😉

renitr
17. okt 2014

@1983andrea juuj tak to ma mrzi ze to nevyslo ani tebe ☹ Drzim palce a hlavne si oddychni od vsetkeho a potom budeme bojovat dalej. Ja som teraz tiez v stadiu cakania po neuspesnom IVF. Takze 3 mesiace pauza a buduci rok ideme opat na to 😉

alcinkap
17. okt 2014

@1983andrea
jéééj :( to ma moc mrzí ... držím moc palce

lussya
17. okt 2014

Baby, ja som bola v pondelok na iui na prvom... a cakame... ale boli ma brucho ako pred ms... ale folikul som mala 18mm a mnzel mal cez 20milionov spermii v jednom odbere... ale verime, ze to dame....
Test si je este skoro robit, xe? To cakanie je najhorsie...

pepca28
17. okt 2014

@lussya boze...aj ja by som chcela aby moj manzel mal aspon 20milionov..... 😝

lussya
17. okt 2014

Diki... vsak dr ze krasne spermie a veeeeela...

1983andrea
18. okt 2014

@renitr aj mi nejak buduci rok,doktor povedal ze hlavne musime pockat na tu genetiku🙂 tak drzim palce aj tebe nech vam to uz vide🙂

1983andrea
18. okt 2014

@lussya drzim palce🙂

1983andrea
18. okt 2014

Inak ako to tu vsetko citam je tu vobec niekto komu to aj vyslo??? same negativne spravy:( ja verim ze sa hadam na rok vsetky stretneme uz konecne v inej diskusii🙂🙂🙂🙂

lussya
18. okt 2014

1983andrea diki... neboj, vyjde to... treba verit. My sme len na zaciatku, ale verim, ze to vyjde.. ja napriklad nechapem, ako je mozne, ze sme obaja zdravi, nic nam nie je a dva roky sa snazime... ale nadej umiera posledna. Dr povedal, ze musime trikrat absolvovat iui a ak to nevyjde, tak ideme na ivf. Ale ja verim, ze nas samco ( ako som si ho pracovne nazvala) bojuje a uz je vlastne tam kde ma byt, uhniezdeny a o devat mesiacov bude tu,,.. som zvedava.. dnes ma zatial neboli brucho, ani ziadne pichanie. Len som nervozna, vsetko ma rozculuje....
Drzum palce, nech sme vsetky teho.... raz to musi vyjst....

renitr
18. okt 2014

@1983andrea ved prave, tento rok sa aj mne tak zda, ze to nikomu nevyslo 😒 Ale musíme verit , ze rok 2015 bude ten pravy a budeme tu citat len a len pozitivne spravicky.. Vsetkym drzim palce , musíme si pekne oddychnut a buduci rok ideme bojovat dalej 🙂

ereska
18. okt 2014

Ahojte ktora to idete skusit este teraz pred vianocami ? Ja cakam na menzes injekcie uz mam doma, boli sme siv stredu pre ne 🙂 🙂

roxy80
18. okt 2014

@ereska Ahoj, mi sme boli vo ferticente tiez v stredu mozno sme sa aj stretli 🙂 . Tiez sme boli pre injekcie a tiez cakam kedy dostanem aby sme mohli zacat s injekciami, takze to vyzera ze budeme cakat spolu. 🙂 🙂 , ja mam dost nepravidelny takze ani netusim kedy by som mala mat a ty vies presne?

sasa1983
18. okt 2014

@lussya chcela by som len poradiť, že je totálna hovadina vyhlasovať, že musíš ísť xna IUI...môžeš ísť , aj viackrát, je to Tvoje rozhodnutie. Ja osobne by som viac ako na 2, alebo nešla, ak vôbec tie 2, IUI má strač´šne malú šancu na úspech oproti IVF. Pokiaľ by Ti mali IUI robiť v natívnom cykle, bez stimulky, to by bolo fajn a možno teda 2krát, ale ak máš absolvovať stimulku a potom mať len fakt malú šancu na úspech,...to radšej IVF. A v dobrom centre, pokiaľ možno. Držím palce.

ereska
18. okt 2014

@roxy80 my sme boli okolo 10:45 a ja mam tiez nepravidelny naposledy po 60 dnoch a mala som vyse 16 dni vkuse az mi dala gynekologicka lieky na zastavenie po nich by som mala dostat ratam buduci tyzden tak drzim paste a musime verit ze to vyjde 🙂

1983andrea
19. okt 2014

@renitr Novy rok je nas🙂🙂🙂🙂🙂

roxy80
19. okt 2014

@ereska no my sme boli na 9.30 a odchadzali sme okolo 10.30 odtial. 😉 jasne ze to vyjde, tak som zvedava ci budeme naraz ak hej tak sa tesim na spolupartacku 🙂

lussya
19. okt 2014

@sasa1983 ale my musime min.3x absolvovat iui, aby nam nasledne poistovna preplatila ivf.. nakolko sme obaja zdravi, nic nam nie je, len sa nam nedari. Takze ak nechceme platit za ivf, tak nemam na vyber. A som povedala ze pre dieta spravim cokolvek. A vybrala som si ferticent, lebo sa mi paci pristup doktora a ta rodinna atmosfera tam a ze necakam na nic. Pridem, a idem.
A preco si myslis, ze nam iui nevyjde? Nemam rada negativizmus. Vela babam vyslo iui, ci prve, ci druhe... takze nam to vyjde, treba verit a byt pozitivny....

sasa1983
19. okt 2014

@lussya pozri, som lekárka, robím na onkológii, takže veci ohľadne IUI, IVF vidím z druhej strany. Tá strana je taká, že v centrách neradi upozorňujú na riziká (potencionálne), ale ani na nežiadúce účinky (ktoré sú na 100%) zo stimulácií. Okrem všeliakách fakt prechodných hovadín, o ktorých písať nebudem, myslím riziko tromboembolickej príhody a výrayný nárast rizika vzniku Ca maternice a prsníka. Máme pravidelne na odd. kočky okolo 40r., ktoré sú po týchto výkonoch... Treba o tom vedieť a vziať to do úvahy. Následne minimalizovať stimulky na úkor maximalizácie úspechu. T.j. z toho vyplýva, že stimulka pri IUI, ktorá Ti zaťaží organizmus prakticky rovnako, ako napr. IVF soft je trošku otáznik, nakoľko štatistiky úspešnosti IUI a IVF sú v dobrých centrách úplne inde. Iná situácia by bola, ak sa IUI robia len v natívoch.
A samozrejme, že IUI môže vyjsť, všetko môže vyjsť.
A nie so pesimstka, som po IUI, aj po IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre