Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
29. okt 2009

Bobjan a to co za laparku len diagnosticka alebo aj daky zakrok ti idu robit?

bobjan
29. okt 2009

Lenca, mám endometrickú cystu na pravom vaječníku 😢

Diagnostickú som mala v roku 2006, tak uvidím...či tam ešte pokukajú aj niečo navyše, neviem...dohodnem sa v nemocke s dr., že čo a ako...sa ho na to popýtam...

lenca.b
29. okt 2009

jaj bobjan no co ti na to napisat daju to prec a snad to bude ok 🙂 budem drzat palce ved neda sa aby bolo stale len zle a vsak laparka az tak zla nie je ci si mala problem s tou prvou ?

bobjan
29. okt 2009

nie nemala som, dá sa to prežiť...vtedy mi len vlastne pod sondou kontrolovali ako preteká kontrastná látky vajíčkovodmi a kukali do maternice a brali ster.
Teraz neviem ako tú cystu vyberú, či budú rezať cez brucho, alebo ju vyberú od spodu, to by bolo najlepšie..na to sa tiež v nemocke opýtam....

lenca.b
29. okt 2009

taaak toto ja uz neviem ale mne ked robili laparku tak som mala dve male jazvy v pupku a jednu uplne dole na lavo ale su take krpate ze uz ich ani nevidno 🙂tu v pupku absolutne a tu dole mam asi pol centaku taku ciarku

bobjan
29. okt 2009

Aj ja mám v pupku a pod pupkom asi 10-15 cm 😉

rikuska21
29. okt 2009

Bobjannnnnnn, 🙂 🙂 🙂 , mne bolo desne po laparke, fajn ze to dobre zvladas, nech cystu odstrania, a teraz sa to nereze, malo by to byt len malinky rez ako vtedy, drzim palce nech pondelok dopadne dobre

marrad
29. okt 2009

Ja som mala len jednu dierku tesne pri pupku a vobec som ani necitila, ze mam nejaku jazvu, teraz po 3 mesiacoch tam mam ciarku

lenca.b
29. okt 2009

no mne nebolo nastastie nic ale to som aj vedela u mna narkoza ziadny problem ja som bola cula ako rybka 🙂 teda u mna to uz bola 4 ta narkoza 🙂

marrad
29. okt 2009

u mna to bola prva narkoza, ale napriek obavam som ju zvladla vyborne, vobec som nevnimala ze som bola v nejakej narkoze.
Ja som to absolvovala vramci jednodnovej chirurugie, takze o 14 tej som sa uz prechadzala doma po zahrade...

lenca.b
29. okt 2009

ja som tak bola skoro na vsetky operacie jednodnova chirurgia 🙂 je to super ziadne lezanie v nemocnici to by ma zabilo

rikuska21
29. okt 2009

ja som nmala problemy s narkozou ale s tym ze sa mi strasne zle dychalo, lebo oni nafukuju bruhco nejakym plynom, a to ma strasne bolelo asi tazden som bola doma, to mi robilo problemy,ale da sa to cele vydrzat

vierka
29. okt 2009

bobjan - drzim palce na to odstranenie cysty a ja by som sa s nimi dohodla, ze ked uz budu robit laparku tak nech ma aj prezru, ved predsa len po tolkych stimulaciach ci nahodou nieco 😉

lenca.b
29. okt 2009

babulky a ake su vlastne rizika stimulky ?teda sa moze stat potom nieco s vajecnikmy alebo co ?

rikuska21
29. okt 2009

Moze vzniknut OHSS, hyperstimulacia, kde sa ti nafukne brusko a nemozes ist na Et ale len na Ket

lenca.b
29. okt 2009

jaj to je velmi zle pretoze ja mrazit nechcem vobec ☹

bobjan
29. okt 2009

Vierka, no veď to mám v pláne 😉

Rikuska, ja idem na príjem vo štvrtok a v piatok ma budú robiť 😅 😉

rikuska21
29. okt 2009

no tak teda v piatok nech maju bystre oci a vsetko co sa da napravit tak nech urobia, zle ostrania a ty budes mat vsetko pripravene na mimisko
teraz to uz musi vyjst v tom Brne, budem na teba velmi mysliet adrzat palec

bobjan
29. okt 2009

ďakujem pekne rikus, ja sa potom ozvem, dám si doniesť do nemocky noťas 😎

barbareta
29. okt 2009

baby neviete čo je teda na tom pravdy že v cecembri sa nerobi KET !? 😒 ako pisala petra ...ja by som mala mať tak v polovici...takže ma to zaujima...

bubulka722
29. okt 2009

Čafte babulky! Rikus aj ja som mala po laparke strašne bolavé brucho z nafúknutia. To bolo na tom to najhoršie, inak vše o.k. To bolo ešte v r. 2002/2003, robili ma na Silvestra lebo mali podozrenie na MT. Na sone som mala v maternici akúsi voľnú tekutinu a doteraz neviem z čoho to mohlo byť. MT vylúčili, ale priefuky mi neurobili. Tak teraz špekulujem, dať si ju urobiť nakomplet. IVF bude až vo februári, tak to stíham, nie?
Ozik dopočula som sa, že sa v FC bude doplácať od januára, za veci ktoré sa neplatili? Ako to je??? Máte nejaké info???

petra2505
29. okt 2009

Pinter ma od 18.decembra dovolenku, dovtedy KET robia.

sylvusa
29. okt 2009

peta a ty kedy ideš na to? držím ti palce

lenca.b
29. okt 2009

bubulka to odkial mas tu infosku lebo ak to tak bude tak to rovno mozem ist teraz do iscaru tam dokonca nemaju ziadne limity pre poistovne 🙂

bubulka722
29. okt 2009

Ja hlavne nerozširujem neoverené informácie. To bola otázka!!! Zajtra tam zavolám!

lenca.b
29. okt 2009

ok ok klud 😉 ja len vies ak mam cakat do januara tak ked bude platenie o tom istom tak mozem ist co najskor kym sa tak nedoplasim ze nepojdem 🙂

petra2505
29. okt 2009

Sylvusa ja som tam volala v utorok lbo som chcela ist na KET uz teraz, sestricka to overila a volala mi, ze mozem ist az v decembri a pytala sa ma kedy mam menzes, kedze ho mam vzdy 4 den v mesiaci tak mi povedala, ze to by sme mali stihnut, nakolko ma Dr.od 18 dovolenku takze ked dojde M nacas 4.12.09 tak 14-15.decembra ideme na vec 🙂 Dakujem, tesime sa a dufame , ze to vyjde...
Aj ja vam vserkym drzim palce 😉

bubulka722
29. okt 2009

Peti a kto ťa potom odsleduje, keď bude mať Pinter dovolenku?

petra2505
30. okt 2009

do 18.decembra on poom KET nerobia, on ma dovcu az od 18.decembra takze ked dostanem M okolo 4.dec tak mi KET spravia urcite, ale dufam, ze to stihnem lebo ma porazi.

bubulka722
30. okt 2009

Peti, myslela som kontrolu krvi a pod.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre