Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
4. mar 2010

Martineluska, neboj! Vseobecna poistovna je vraj najlepsia. Ten april myslim, ze stihas..
Mne toto iste povedal doktor a ked som bola v dovere odniest papiere na recepcii mi povedali, ze do 30 dni sa vyjadria. To by malo byt 25.3. a okolo 15.4. by som chcela zacat so stimulkou.
No uvidime ci pojdeme spolu v aprili. Mohli by sme, nie?

martineluska
4. mar 2010

mohli ,ja by som začala okolo 25 apríla 🙂

misacku
5. mar 2010

Ahojky,rebec.-byla jsem na Obilnim trhu.
Nevím, dnes jdeme podat do FC zadost a poptat se jeste jednou na OHSS,po me zkusenosti mam velmi velke obavy, zazit to znovu bych nechtela, mela jsem opravdu na kahanku ☹

bubulka722
5. mar 2010

Ahojte babulky!!! Martineluska a rebeca, tak aspoň v tom nebudem sama. Som objednaná 29.3. na sono a predpis inj. a ak príde madam tak ako zvykne- načas, začínam 1.4. stimulovať. No čo už, nevyhla som sa tomu. Teší ma, že nebudem sama.

rebeca_1
5. mar 2010

Misacku, doktor ti vsetko vysvetli, neboj! On vacsinou tvrdi, ze ked ma zena PCO tak OHSS sa vacsinou opakuje.
Mne to aspon tak povedal, ale co by sme neurobili pre babatka. Musime vydrzat vsetko.
Neboj, on ta bude lepsie sledovat a zabrani OHSS.
Budem ti drzat palce!

rebeca_1
5. mar 2010

Babulka722, tak ty budes zacinat prva.
To je super, zachvilku pichas.
No april bude zaujimavy, dufam, ze nam bude jar priat.. 🙂

bubulka722
5. mar 2010

Máš super postoj, ten mne chýba. Tak ja osobne to beriem ako nevyhnutné zlo. Iný pohľad - možno sa mi konečne vyrieši dlhodobý inak neriešiteľný problém. Mám z toho veľmi zmiešané pocity.
Každopádne verím, že sa to mnohým podarí. V FC mali nejaký útlm, ani začiatok roka nebol nijako slávny, tak je myslím na čase upraviť skóre 😀

rebeca_1
5. mar 2010

Babulka722, napriek tomu tvrdemu 8 rocnemu boju mam este nejake to pozitivne myslenie. To mas pradu.
Musis mysliet aj ty pozitivne, asi je to dolezite.. A neboj, zvladneme to!

bubulka722
5. mar 2010

Ja myslím pozitívne, ale uvedomujem si všetko čo k tomu patrí. Jasné, že bez pozitívneho myslenia to môžeme všetky rovno zabaliť. Strach nemám, myslím že pokiaľ ma neozrozí OHSS niet sa čoho báť. Ja to beriem fakt pohodovo, len sa neviem tešiť zo samotného IVF ako takého.

lipsa
5. mar 2010

ahojte kocky, ja tiez chodim do FC a som tam max. spokojna 🙂 . Centrum mi odporucil moj gynekolog Dr. Janek ml. Mame problemy so spermiami ☹ . V novembri som mala nase prve IVF/ICSI. Hned od zaciatku mi dr. hovoril ze moze vzniknut OHSS. Pekne to odsledoval a hned po odbere ma odstavil. Nic sa mi nakoniec nestalo ani to nepreslo do OHSS.
Teraz 9.2. sme mali KET. Prve HCG bolo 74, druhe 90. Ked po tyzdni na UTZ nic nevidel a HCG pomalinky stupalo tak ma okamzite poslal na Kramare kvoli podozreniu na mimomaternicove tehotenstvo. Ani by ma nehospitalizovali ale on to telefonicky vybavil a doslova ich dokopal k tomu. Momentalne som od stredy v nemocnici, kde ma skoro vobec neriesia - zoberu krv na HCG a vcera mi urobili UTZ. HCG sa zastavilo a tak mi vecer povedali ze uz nemam jest a pit a ze dnes ma pravdepodobne budu operovat. Malo sa to rozhodnut pri rannej vizite. Rano vizita nebola, pretoze tu nieco oslavovali - super nie? Kazdu pol hodinu som chodila za sestrickami ze co teda som mnou ci ma budu operovat. A stale ta ista odpoved - musime pockat na lekara. Na obed ma to uz vytocilo a zavolala som Dr. Pinterovi a ten okamzite konal. Do piatich minut mi 3x volal a informoval o vsetkom - o mojom stave, ake su dalsie varianty k postupu, vybavil mi operatera a povedal ze sa prave prednosta rozhoduje ci ma idu operovat. Do 10 minut konecne prisli sestricky a oznamili mi ze teda dnes nebude operacia a mozem zacat jest/pit. Teraz vecer prisiel lekar ktoreho mi Dr. Pinter dohodol a vsetko mi vysvetlil. Cakame do pondelka na HCG aby sa rozhodlo ci ide o MMT alebo emryjka odisli.
Kazdopadne, ja som s FC a s Dr. Pinterom MAXIMALNE SPOKOJNA. Samozrejme nie je to typ "ukecaneho" cloveka, ale vzdy mi vsetko vysvetlil a postaral sa o mna. Nebyt jeho tak neviem dokedy ma nechaju cakat bez vody a jedla.
Kocky vsetkym drzim palce nech sme vsetky tehulky 😉 my mame este 2 embyjka v jednej slamke. 🙂

martineluska
5. mar 2010

ahojte 🙂 tak babulka predsa si sa odhodlala to je dobre treba postupovat dopredu a skušat všedky možnosti a určite sa dočkame aj mi babetka. moj muž ešte v aprily ide na kontrolu spermio tak nas čaka ešte pred ivf prekvapko 😅 ale dufam že to bude aspon trochu lepšie ako bolo 🙂 Ja som cele ifko dobre znášala tak dufam že aj teraz to bude ok. neboj mi to zvladneme 😉 🙂

lenca.b
5. mar 2010

ahojte babulky tak vidim ze vela z vas tu ide riesit IVF taaak teda drzim palce ja stale neviem kedy budem nieco riesit ☹ ale nejako mi to ani nevadi sak moje zmrzlinky ma pockaju ...a co sa tyka toho OHSS myslim, ze dr. je tomto obozretny a nedopusti aby to prepuklo naplno ked ma akekolvek male podozrenie 🙂 takze niet sa coho bat a ja som teraz aj velmi rada ze to bolo ako to bolo a ze som mala ET odlozeny no uvidime co mi prinesie najblizsie obdobie

matuska111
5. mar 2010
renkita
5. mar 2010

Caute babulky, chystam sa na IVF vo Ferti, doktor mi vravel o tej novej metode Seminal plasma flushing, dal si to tu niekto? Ja akurat cakam kedy dorazi mrcha a zacinam. Inac ziadost z Dovery som mala do dvoch tyzdnov, som bola prekvapena ze aky su rychli, tiez mi vraveli ze do 30 dni. 😉

rebeca_1
5. mar 2010

Renkita, tak to je super. Uz sa tesim na rychle schvalenie ziadosti.

A tebe drzim hrozne moc palceky!
Budes nas aj trosku informovat?

Ja som mala SPF aplikovane ale bohuzial kvoli OHSS som mala ET odlozeny.
SPF som nakoniec neplatila, tomu sa hovori serioznost v tomto centre.

babulka123
autor
5. mar 2010

renkita.. ja som to mala a "asi" aj to pomohlo k tomu mojmu 7 mesacnemu zazraku..
inak baby poviem vam ze vo FC robia tie najsikovnejsie deturence na svete.. to moje uz sedi, lozi, stoji, sama si preruckuje okolo celej ohradky.. takze sa teste... drzim vam vsetkym palce

rebeca_1
5. mar 2010

Babulka dakujeme za podporu.
Celu tuto temu som citala, aj cely tvoj pribeh. Moc ti gratulujem k takej krasnej a uzasnej sikulke!
Mohla by si nam poslat sem nejake tehulkovske virusiky, my zoberieme aj tie materske...
Pokojne pluj!!!

renkita
6. mar 2010

Rebeca dakujem a aj ja tebe drzim palceky, dufam, ze ziadost budes mat cim skor schvalenu. 🙂

Babulka mas nadhernu dcerku, ste krasna rodinka. 😉 A dakujem za info, sme sa rozhodli ze si to aj my dame, vsak ked mozme zvysit sancu, tak preco to nevyuzit.

Ja som zatial s centrom spokojna, sestricky su mile, doktor menej zhovorcivy, ale ja moc nevyzadujem, povie co ma a to mi staci, vsetko pekne vysvetli. Moj gynekolog je este tichsi, takze Pinter je oproti nemu ukecany. 😀 😀 😀 Ja si prvych 5 dni budem pichat sama a potom budem chodit do centra, tak snad to zmaknem. Len ako napotvoru mrcha nikde. 😖 Tak snad zajtra dorazi a od pondelka by som zacala. 🙂

babulka123
autor
6. mar 2010

juuuu babulky dakujem velmi pekne...
tak vam teda posielam take tie materske.. tfuj tfuj tfuj tfuj tfuj tfuj tfuj ... a od dnes uz aj s 1 zuuubkom... cmuuuuk

rebeca_1
6. mar 2010

Babulka123 uzasne, dakujeme za virusiky 🙂

A kto bude mat nove saty? Kto nasiel zubok? Maminka?

tina4931
6. mar 2010

Ahojte dievčatá,
našla som túto tému....Neviem sa totiž rozhodnúť, ktoré CAR mám navštíviť. Viem že FC je maličké, ale možno o to lepší prístup a ten je dôležitý. S Gynfiv mám len zlé skúsenosti. Rozhodujem sa medzi FC a Piešťanmi, ale to nemá zmluvy s poisťovňami vraj. Vedeli by ste mi aj povedať, aká je asi čakacia doba na prvé vyšetrenie + spg.? Veľmi pekne ďakujem.

rebeca_1
6. mar 2010

Tina4931, vitaj v nasej temicke!
O tom ake centrum je Ferticent to ti nebudem pisat. Skus si precitat zopar stran v tejto teme a sama si urobis svoj nazor.
Ja som tiez chodila do Gyn-fiv k Harbulakovi ale teraz som vo Ferti ovela spokojnejsia.
Co sa tyka cakania vo Ferti myslim, ze cakat ani nebudes. Teraz je vo Ferti volnejsie. Urcite ti daju termin na konzultacie aj buduci tyzden.

lenca.b
6. mar 2010

ahojte babulky ktora mi poradi kolko pred 3 mrchou mam volat do FC na planovenie KET ? dajako som si to nezapamatala ci to bolo tyzden pred alebo dva tyzdne 🙂

babulka123
autor
6. mar 2010

rebeca jasne ze maminka.. uz teraz sa tesim na nakupy.. hehehe

tina.. ak pojdes do FC tak s prepacenim budes cumiet na ten pristup.. s GF sa to neda porovnat a to ti povie kazda jedna {aspon z mojho okolia a starej partie ktora tam bola} ak chces kukni este do temy kamosky z GF, to sme stara partia ktora tam chodila asi pred 2 rokmi a vacsina z nas presla do FC aspon co ja viem .. Laritka112 bola dnes na vklade tak ti vie povedat najpresnejsie info.. ja si to uz bohuzial nepamatam co bolo kedy ale poviem ti len tolko - uuz som to sme pisala x krat, ale stale na to rada spominam, ked som dosla s Ninkou len tak sa ukazat tak ma privitali s usmevom na tvari a pamatali si moje meno ... po roku a 2 mesiacoch.. myslim ze to hovori za vsetko ... stalo to jednoducho za to a ja som tam bola neskutocne spokojna.. a nie len preto ze nam to vyslo.. ked sme sa s muzom bavili ze ak nie , tak jednoznacne opat FC...

rebeca_1
6. mar 2010

Ahoj Leni, ja som bola tyzden pred menstruaciou.

lenca.b
6. mar 2010

rebeca oook dakujem pekne 🙂 takze mam este kopec casu 🙂 xixixi ak sa niektore veci nepomenia 😀

rebeca_1
6. mar 2010

Leni a ako si sa nakoniec rozhodla? Pojdes do toho alebo radsej ta kariera?

lenca.b
6. mar 2010

sak to prave neviem cakam ako sa to rozhodne uz to nezalezi odo mna 🙂

rebeca_1
6. mar 2010

No uvidim Leni ako este ja dopadnem ale mozno sa vo Ferti v aprili stretneme. 🙂

lenca.b
6. mar 2010

no mozno ale sak ja tam az tak vela raz nepojdem len na sono a potom na vklad 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre