Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

nitrankanr
12. máj 2013

@patricia00 Pregnyl

kahlann
13. máj 2013

@lienkalienocka drzim palce. snad do tretice vsetko dobre. aj mne pochvaloval...ze pekne aj pri vklade povedal ze pekne vysoka 🙂

kahlann
13. máj 2013

@wejbynka mozem sa ta opytat ako reagujes na utrogestam...ak ho beries.....ja som na KET prvy krat bola a teda neviem co si o tom ma mysliet.....nielen naval tepla, ale aj brucho ma boli, a hrozne sa mi z neho chce spat a to ho beriem asi 6ty den.....

nitrankanr
13. máj 2013

Neviete ako dopadla @wejbynka ?

lienkalienocka
14. máj 2013

@kahlann tak to musi vyjst 😉 a jsi doma ci normalne chodis do prace? a dakujem 🙂

kahlann
14. máj 2013

@lienkalienocka bola som doma od vkladu - do pondelka. v stvrtok len doma a v piatok som uz bola aj v obchode a aj v sobotu len na dve hodky. od pondelka robim ale snazim sa len 8,5 hodiny a potom domov.... snazim sa nenahanat sa ako ja mam vo zvyku 😀

lienkalienocka
15. máj 2013

@kahlann tak mi to vychadza tak isto 🙂 zajtra idem a v utorok do prace 🙂 ja som strasny stresak, sa bojim, ze to bude mat vplyv 😒 cize uz mas tyzden za sebou?

kahlann
15. máj 2013

@lienkalienocka no super, tak poctivo oddychuj.... ja nie som stresak ale mam robotu plnu stresu a k tomu nonstop 😒
preto sa neustale nehanam....a aj moj muz odomna pozaduje teraz spomalenie zivota 🙂
drzim palce......ja neviem ci tie lieky alebo co ale mam divne pocity.... nemam to ani s cim porovnat....je to prve KET

lienkalienocka
15. máj 2013

@kahlann ja sa ucim ovladat stres a zatial citim zlepsenie 😉 ja tiez stresujem v praci. toto je sice moje tretie, ale mozem povedat, ze kazde bolo ine. 1.x ma nebolelo nic. 2.x od nejakeho 7.dna prsia a teraz ma uz bolia prsia 🙂 tak si mozem domyslat 😅 a iba ich vkladas ci aj zapijas?

vanda02
16. máj 2013

@patricia00 ahoj myslim, ze ovitrelle

kahlann
16. máj 2013

@lienkalienocka utros vkladam....a zaludok plnim estrofemom a femibionom 🙂

lienkalienocka
16. máj 2013

@kahlann ja jednu davku zapijam a mam kolotoce zadara 😉 inak mi je uz od vcera nejako cudne ako na ms. nepaci sa mi to 🙄

kahlann
17. máj 2013

@lienkalienocka no ja to mam od dnes. sice vcera bol extrem v praci a v noci ma ale ze do nepricetna vytocila kolegyna tak neviem ci z toho. dnes si porobim a idem domov dat nohy hore.....manzel so psom odidu na vikend tak sa som sa rozhodla zit v bordeli a hlade cely vikend 🙂

lienkalienocka
17. máj 2013

@kahlann si ma tym koncom pobavila 😀 ja budem tiez sama doma, muz ide do prace, si oddychneme od seba 😉 moze to byt jedno s druhym. aj budes testovat? 🙂

mata_ba
17. máj 2013

Ahojte. Dievcata,mojmu manzelovi zistili oligoasthenoteratozoospermiu,zatial sme nasadili toto http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... + macu a tribilus a vitamin D....ja som uz raz tehotna bola,no zial len do 12tt,odvtedy sa nam uz rok nedari..a vlastne pred par dnami nam zistili zly spg...lekar sa vyjadril,ze o 3 mesiace kontrolny spg a ak nebude zlepsenie,vypise nam papier do CAR. Dozvedela som sa,ze ferticentrum je velmi fajn...odporucate ho aj vy?

kahlann
17. máj 2013

@lienkalienocka fuu neviem. ja by som aj ale muz sa boji ze budem velmi sklamana. asi ked vsetko bude ok tak pojdem na krv a mozno to rano testnem.....problem je ze som ked som aj otehotnela tak som potratila......takze sa bojim

kahlann
17. máj 2013

@mata_ba ahoj, ja som spokojna.....ja by som odporucala. ale je to na tvojom rozhodnuti 🙂

lienkalienocka
18. máj 2013

@kahlann mozno blba otazka, ale preco teda chodite do centra, ked mozes normalne otehotniet? ci uz sa dlho neda? ja by som testovala uz aj 😀 , len sa bojim a muz tiez zakazal. do krvi urcite nevydrzim... 🙂
@mata_ba ahoj, kde ste si davali robit spg? u urologa? ja ti poviem takto: kazdemu vyhovuje nieco ine. nieco mi tu vyhovuje, nieco mi vadi. ale to bude asi tak vsade. a tej, ktorej sa podarilo otehotniet, bude vychvalovat a ta, ktora bojuje uz dlhsie, bude skeptickejsia 😉 takze treba skusit a rozhodnut sa sam...

mata_ba
18. máj 2013

@lienkalienocka no dve kocky co poznam si velmi chvalia..sestra bola v gynfive a tej sa podarilo 2 iui..ale vraj je ferti aj lacnejsie o nieco oproti inym..spg nam robil urolog..

lienkalienocka
18. máj 2013

@mata_ba my sme boli prvykrat na spg v iscare: OAT. tu sme na tom boli lepsie, preto sa pytam, ze kde ste boli. ak mam povedat pravdu, tu prides, urobia tebe vsupne testy a muzovi spg. ak ti nahodou nieco najdu, neliecia ta. hned ivf. ked porovnam svoje diagnozy s babami v inych centrach, oni tam dostali lieky, ja nie. toto sa mi nepaci. inak pristup fajn, necakas dlho a ano je to aj lacnejsie, ale ako v com 🙂 gin fiv u mna vobec nepripadal do uvahy 😉

mata_ba
18. máj 2013

@lienkalienocka to vazne??no ja by som mala byt ok,ale tak kto vie...lebo u mna je ivf fakt,ze najposlednejsia moznost...uvidime ci sa zlepsi spg..a mozno najptrv iui...no ale stale mame tie tri mesiace...dakujem.

lienkalienocka
18. máj 2013

@mata_ba presne tak, tri mesiace je dlho, ale podla mna nie je na skodu si urobit prieskum skorej 😉 drzim palce, nech nemusite uz toto riesit 🙂 a rado sa stalo 😉

mata_ba
18. máj 2013

@lienkalienocka jaj...kiezby to uz nebolo nutne...lebo len stres z toho mam..drahy sa dopuje teraz vitaminami,tak snaaad sa spermie daju dokopy...ved uz sa 2x zadarilo,no so zlym koncom..snad je to len prechodny stav..
Este raz dakujem..a samozrejme aj ja vam drzim paste 🙂

dalilallit
18. máj 2013

ahojte dievcata 🙂 tak aj ja sa pridavam do tejto temy... manzel ma azoospermiu, ja mam PCO a neviem co este vsetko... snazime sa 3 roky a rozhodli sme sa navstivit ferticent 🙂 chcem sa vas opytat ci mi neviete povedat kolko sa caka ,ked sa chcem objednat na prvu konzultaciu , chceli by sme tam ist zaciatkom letnych prazdnin a netusim kedy by som tam mala zavolat . Dakujem 🙂

kahlann
18. máj 2013

@dalilallit ahoj, cez leto ma ferti volno cca mesiac tak sa objednaj cim skor aby vas zobrali a urobili vstupne testy. necaka sa u nich dlho ale predsa. radsej sa s nimy dohodni cim skor aby ste si ked tak vedeli com skor podat ziadost ak to bude nutne

kahlann
18. máj 2013

@lienkalienocka lebo sa to uz nedari dlhsie.....a tu mi zistili aj PCO a preto sme sa rozhodli to takto riesit. raz som otehotnela a potratila v 8tt. a od vtedy sa to nedari. ked som bola na IUI tak som mala 2xducha a vtedy mi aj meskala mm.
ja by som aj testovala....ale v podstate tneto tyzden co bude by som podla normalu mama dostat mm a tak pockam na krv, lebo aj potom sa to moze este otocit......tak dufaaam

lienkalienocka
19. máj 2013

@kahlann jaj tak, prepac, ze som sa tak blobo spytala. tusim kazda, co pride do fc ma pco. to co ma znamenat? mala si iui vo ferti? mas odo mna palec hore za vydrz 😉 dopadne to tak, ako to dopadnut ma. teraz som hrdinka a potom bude rev 😀
@dalilallit ahoj. suhlasim s kahlann. minuly rok mali jul volny. mna objednali este ten tyzden, co som volala, aspon som si to nemohla uz rozmysliet. bolo to v strede cyklu 🙂

dalilallit
19. máj 2013

@kahlann
@lienkalienocka dakujem baby, ze ste mi poradili 🙂

kahlann
20. máj 2013

@lienkalienocka nie v pohode....ja rada odpoviem ak mozem na vyjastnenie situacie 🙂 . neviem preco vsetky maju ale podla vsetkeho moja lekarka to tusila len s tym nic nerobila. a mam kolegynu ktora chodi do gynfivu a tam jej nic take nepovedali...absolvovala vsetky IVF a teraz ako samoplatcovi jej to v brne potvrdili.... takze si myslim ze mozno sa len vo ferti viac nato zameravaju. musela som mat az 3x IUI kvoli mojej poistovni. ale to moje pco je divne....ovulku mam normalne aj cyklus pravidelny len 30dnovy.....

lienkalienocka
20. máj 2013

@kahlann moj gyn o tom ani nevie, ze mam pco. ze vsetko v poriadku 🙂 reku dikk ujo 🙂 uz neriesim, buduci rok menim. moja kolegyna tiez chodila do gin fivu a tej to zistili. dokonca jej robili laparku a drilling. jej to pomohlo. teraz po roku a nieco otehotnela sama 🙂 to fakt? ja mam dni vzdy inak do tych 35 a ovulku som uz prestala riesit, bo mam protilatky proti spermiam, tak nic 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre