Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
31. okt 2009

Bubul dufam a modlim sa, mam nepriechodny vajcovod, su kocky co otehotneli s tou diagnozou prave po stimulacii na IVF lenze kedze mi pichli namiesto Pregnylu Diphelerine tak neviem, snad sa podari.Dakujem 🙂

matiasko
1. nov 2009

peti ja som to tak nemyslela ale asi somto zle napisala samozreme ze ja by som uroila to iste.
viem ako sa k tebe chovali ctala som to leo akurat v tej dobe som zvazovala ci tam z mm neskocime
ale manzel ze nie ved v gf oli uplne nornalny 😉
preboha kolko sa tam plati za mrazenie?
a este nieco peti podla mna ti povedia ze po rozmrazeni ze sa to prestalo deli aby mali ciste ruky svine jedny 😝 😝 😝
a k tomu ohss ti potom povedali co ked sa nepotvrdil

petra2505
1. nov 2009

matiasko ja pocitam s tym, ze pri KET sa zase nieco stane aby ku KET ani neprislo, dva dni po odbere vajicok mi povedal, ze som o.k. ku ET by mohlo prist keby mi nepichli Diphelerine, ale Pregnyl takze asi tak...

matiasko
1. nov 2009

urcite aj ja si to myslim. vcera som to akurat hovorila aj mm
bol normalne zhrozeny ze ja taketo veci sa v dnesnej dobe a na takych citlivych miestach robia 😲 😝

sylvusa
1. nov 2009

ahojte, ja som tiež zhrozená a znechutená, najradšej by som tam neišla, lekár sa mi nepáči, nemá dobrý prístup, ale čo mám robiť, nemám peniaze, a FC je najlacnejší,
ja už nad hoci čím rozmýšľam, už premýšľam, či mi tam tie moje deti vložili vôbec,
pekné dušičky, pa

petra2505
1. nov 2009

matiasko to nie je o pomoci to je len o spinavom biznise na ukor nestastia ludi

petra2505
1. nov 2009

sylvus ked nahodou v mojom pripade pride ku KET tak mm chce byt o kazdom kroku informovany o kazdej sekunde a vlozenie chce vidiet lebo ani ja neverim a tych zahad a nehod uz bolo akurat tak dost
ja uz som oboznamila aj svoju zdr.poistovnu o tom co sa stalo

matiasko
1. nov 2009

ano je to tak a je to dos smutne ze za to vyhadzujeme obrovske sumy a nic z toho a an nemas zaruku ze sa to
podari a sprepacenim ani si nemozes byt ista ze to je mase!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a ako uz sa ti vyjadril

siouxie
1. nov 2009

Petra, ďakujem že si to sem napísala. Je to otrasné, nemám na to všetko slov. Chápem ťa, v akom si bola a aj si rozpoložení... Mne osobne by pomohlo, keby si to napísala rovno vtedy, keď si to iba naznačovala, pretože práve v tom čase som si išla podať žiadosť do poisťovne. Ale som rada, že to viem teraz, hoci žiadosť už mám schválenú.
Osobne nemám najmenšie ilúzie o celom tomto "novom" biznise, príšerné je, že niektorí nemáme veľmi na výber. Z morálneho a etického hľadiska je to totálna žumpa.
Ale po tom, čo si napísala, ma prešla chuť riešiť to v ktoromkoľvek centre. Vlastne vôbec neviem, čo budeme robiť.

siouxie
1. nov 2009

a ešte jedna faktická... to je naozaj za mrazenie 500 euro? Možno som to kdesi dávnejšie zle prečítala, ale nebývalo to okolo 6000 korún? 😕

petra2505
1. nov 2009

ja som mrazenie neplatila

floskula
1. nov 2009

siu, ja som za mrazenie platila 6-tisic. ale neviem, kolko sa plati, ked ma niekto viac kuskov.

siouxie
1. nov 2009

aha, jasné, ďakujem. To bolo len tak mimochodom, lebo ma prešla chuť ísť kamkoľvek na IVF 😒 😠 .

lenca.b
1. nov 2009

ahojte babulky no mam uz aj hrozneho chroba v hlave ale ja na vyber moc nemam a myslis ze tie centra u nas su vsetky na jednej urovni len s tym ze niekde inde ako v FC su nehorazne doplatky za vsetko mozne aj nemozne

bubulka722
1. nov 2009

Baby za mrazenie je 6000,- a za ET zmrazených embrií ďalších 9000,-, tak je to dokopy 15 000,-. Mňa na to všetko prešla chuť. Mám rozbehnutých veľa vecí a myslím že dobrým smerom. Viac, keď mi to vyjde!
Sylvi, vieš o čom hovorím!
Dokedy som neriešila s doktormi nič vážne, tak som si ich nesmierne vážila a dôverovala som im. Ja som tiež zažila pár prešľapov, bolo by to na dlhé písanie. Teraz po dlhodobom štúdii tejto problematiky mám konečne vo veciach jasno a pokúšam sa pomôcť si sama. IVF - ICSI ma čaká vo februári, dúfam, že t komu nepríde. Nemám z toho dobrý pocit!
Babulky koľko po LSK musím čakať do IVF? Stíham to do toho februára? Čo myslíte?

siouxie
1. nov 2009

Leni, ako to tak čítam a sledujem, nikde to nie je ideálne (čo ani nemôže byť). FC si väčšina z nás vyberá buď po zlej skúsenosti inde alebo z ekonomických dôvodov, alebo kombinácia oboch. Ja som žiadnu eufóriu a nadšenie z FC nezažila. Vybrala som sa k nim jednak z dôvodu nepríjemných pocitov v GF a prijateľnejších finančných podmienok . Očakávam od nich korektný a etický prístup. Ja tiež nemám veľmi na výber, ale zvažujem, či vôbec mám energiu ísť s vedmomím tohto všetkého do IVF...

lenca.b
1. nov 2009

bubulka podla toho ake zasahy ti tam vnutri budu robit pretoze po LSK sa casto krat podari otehotniet spontanne hned ten mesiac ak ti ju robia na zaciatku cyklu 😉

lenca.b
1. nov 2009

no hej ale mne sa tu naskytuje dalsia otazka ja nechcem mrazenie a teda ani KET da sa vobec vo FC s nimi o tom bavit ze si to nezelam?

siouxie
1. nov 2009

Bubul, myslíš bylinky a pod.? U nás je ale problém u manžela, takže ja veľa vody takto nenamútim 😒 Držím ti palce a úprimne závidím tvoje odhodlanie a chuť, ja som momentálne úplne bez elánu. Asi sa na to celé vykašlem. 😖 😔
Neviete, ak neabsolvujem IVF do daného času, žiadosť prepadne a bude sa mi to počítať ako prvý pokus?
Už som tu túto otázku veľakrát čítala, ale vôbec si nepamätám odpoveď 😔

lenca.b
1. nov 2009

tusim baby pisali ze sa ti to rata az ked vyberies lieky ale ja neviem ja nemam podanu este ani ziadost

awe
1. nov 2009

ahojte kocky,

siouxie- rata sa ako platny pokus az po vybrati liekov z lekarne.

siouxie
1. nov 2009

awe, ďakujem. Viem, že to tu už stokrát bolo, ale vždy zabudnem.

awe
1. nov 2009

siouxe - niet za co 😉

bubulka722
1. nov 2009

Siouxie, ja som vraj o.k., ale chcem si to overiť čerstvou LSK. U nás je problém u manžela, tam je to katastrofálne. Áno beriem bylinky, dúfam, že to niečo pomôže, ale sústredila som sa na manželov problém.
Babulky mali vaši manželíci urobený horm. profil??? Ak áno aké mali hodnoty FSH, LH,Prolaktin a Testost.??? Prosím nájdite si čas a odpíšte mi!!! Napíšte mi prosím k tomu aj jeho vek.
Vopred díkes!!!

siouxie
1. nov 2009

Bubul, už som to hodila do neplodnosti. My sme na to rovnako, ak sa ti chce, napíš mi do IP, čo ste vymysleli.

matiasko
1. nov 2009

ahojte ja som niekde citala ze za jeden cyklus sa rata atne odobratie vajicok aj v kar mi to tak sa mi zda hovorili
vsak za lieky si normalne platime 🙂

ano ak pojdes na laparku v novem. tak do februara v pohodke ja idem 12.11. a dokina v kar povedala ze v januari mozem kludne do 2 ivf 😉

awe
1. nov 2009

matiasko - za lieky platime len cast - doplatok, vacsiu cast hradi prave poistovna.

matiasko
1. nov 2009

aha 🙂 ale niekedy sa stava ze ti stopnu stimulku a ty uz lieky mas vybrane tak to sa nerata ako jeden
cyklus urcite tak mi to povedali v car az ked ides na odber vajicok tak to je 1 cyklus

awe
1. nov 2009

moze byt 😅

kocky- chysta sa niektora z vas najblizsie na IVF do FC?

lenca.b
1. nov 2009

awe no sak uz nemaju limity tento rok 🙂 ja akurat budem mozno tento tyzden posielat ziadost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre