Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

henika40
22. nov 2010

@ashley622 ahoj, ahoooj, mam sa dakujem, dotial si vediem... este som test neocikala 😀 planovala som to na zajtra rano, ale neviem, ci to este neodlozim.. ked som taky strachoprd 😖
ale dakujem za podporu 😵 a Ty ako moja??

silvia545
22. nov 2010

@henika40 tak ti velmi drkam prsteky,,aby zajtrajsi den bol ten najstastnejsí 😉 nech si najdes na testíku poriadne // 🙂 😵

ashley622
22. nov 2010

@henika40 juj ved piatocek uz mas co nevidiet... aj keby si test nerobila- ale ak ano- daj vediet ci dopadol podla nasho ocakavania 🙂 a ja? cakam a cakam... a cakam 😉 😉 😉 a uz sa toho KETu nevieme dockat... 😖

henika40
23. nov 2010

@ashley622 @silvia545 dakujem baby, avsak
asi vas budem musiet sklamat TT negativny ☹

maticap.
24. nov 2010

@henika40 to ma mrzi 😒 ...

silvia545
24. nov 2010

@henika40 je mi to velmi luto 😢 a na kolky den si testovala,,to bolo tvoje 2 ivf 😉

henika40
24. nov 2010

dakujem baby, mam za sebou I. IVF (vkladali 2 blastocysty) a jedno KET (vkladali jednu blastocystu) a buduci rok zacinam od zero 😒

luga
25. nov 2010

ahojte 🙂
@henika40 , prajem viac stastia v buducom roku 🙂
@maticap. , super, ze pises do pasu, ako postupujes 🙂 este by ma zaujimali tvoje pocity a ako to zvladas - kedze ma to onedlho caka 🙂

maticap.
25. nov 2010

@luga dakujem 🙂 . Moje pocity? keby som rano nemusela vstavat o 5 minut skor kvoli pichaniu gonalu, tak ani neviem, ze stimulujem 😀 . Ale je pravda, ze 2.DC - cize po prvej injekcii gonalu ma dost silno boleli vajecniky a cele podbrusko 😖 . Tak som sa zacala nalievat tekutinami a neviem ci to bol ten spravny postup alebo co, kazdopadne sa to v priebehu dopoludnia skludnilo.
A Ty kedy zacinas?

maticap.
25. nov 2010

A este som zabudla dodat, ze pijem stale menej a menej tekutin... prvy den "vcelickovania" som vypila dohromady asi 4,5 litra tekutin a teraz (4.den vcelickovania) dopijam ledva svoj 2.liter... uz mi to ide aj usami 😝 .No musim sa priznat, ze aj bez stimulky toho vela vypijem - u mna je standard tak cca 2- 3 litre denne. 🤐

maticap.
26. nov 2010

Ahojte, tak neviem ako to pocitat s tym 900 IU gonalovym perom. Mala som davkovanie 187,5 a ked som to pocitala, tak mi to vyslo na 4,8 davky, co je samozrejme hlupost. Sestricka mi sice tvrdila, ze to urcite vyjde a ja som pochybovala. A dnes rano som si "svihla" 5. davku a bola uplna a este trocha v pere ostalo. Ten zvysok je mozno 37,5 jednotiek - tazko to odhadnut.
A celu noc som sa budila na to, ze ma pobolievaju vajecniky...takze som dnes patricne nervozna, podrazdena a uz sa neviem dockat, kedy si dam poslednu injekciu a budem cakat na //... 😔

zuzena
26. nov 2010

ahojte, chcem Vam napisat moju neprijemnu skusenost
na 14 den po ET treba brat krv na HCG, kedze som 200 km od BA dohodla som sa s dr. ze mi krv zobere moja gynekologicka. No na moj velky udiv mi dr. odmietla zobrat krv a navela mi zobrala s tym ze si to musim zaplatit. Spojila som sa s poistovnou , tu je ich odpoved:

Podľa vyjadrenia odber krvi na stanovenie hladiny HCG v sére ( tzv.
tehotenský test ) vykonaný 14 dní po realizácii výkonu IVF s ET ( IVF s embryotransferom), ktorý bol vopred schválený príslušnou zdravotnou poisťovňou poistenky/pacientky by malo urobiť príslušné špecializované Centrum asistovanej reprodukcie alebo na jeho odporúčanie obvodný gynekológ . Za odber krvi (a ani za laboratórne
vyšetrenie) poistenka neplatí - výkony sú v tomto prípade uhrádzané v plnej výške na základe verejného zdravotného poistenia

poviem vam, trvalo tyzden kym mi sestricka dala konecne vysledok odberu, ked som chcela zaplatit so spomenutim poistovne a naslenom preplateni, tak zrazu mi ho nechcela dat vobec , ze si to musi overit........... no des
nakoniec som sa dozvedela ze ked neopravnene zoberu od pacienta peniaze tak im hrozi velka pokuta

pisem Vam ak by sa Vam to niektorej nahodou stalo aby ste sa vedeli hned ohradit na co mate narok

este spomeniem ze "velka ochota" dr. asi suvisela s tym ze svoje pacientky posiela do ineho centra

luga
26. nov 2010

@maticap. , ja dakujem 🙂 (velmi mi info pomahaju - minimalne sa pripravit na to, co ma caka) .... my cakame na schvalenie ziadosti - podavali sme ju pred desiatimi dnami - pocitam, ze v januari by som mohla zacat so stimulkou (duuuufam) 🙂
asi bolo v tom pere gonalu trochu viac, ako pisu

maticap.
26. nov 2010

@luga 😉 tak drzim palce, nech vam to vyjde podla planu - nielen zaciatok, ale hlavne vysledok 😀 . Musim sa priznat, ze popoludni ma tie vajecniky opat tak velmi boleli, ze pri predstave, ze treba este cca 5-6 dni stimulovat, som mala chut s tym vsetkym skoncovat. Nastastie to pred chvilou polavilo a uz sa aj usmievam. 😅 Odporucam pripravit partnera na to, ze asi budes naladova... 🙄

luga
26. nov 2010

@maticap. 🙂 ved to - vyyyysledok je dolezity 😎 ... aj vam nech sa to podari na prvy s(n)up 😉
manzelik bude nadseny 😝 (ved nech si aj on uzije trochu)

maticap.
26. nov 2010

@luga ten snup bol ze "heeeezkyyyyyyyy" 😵 Ved aj mne to pride take nespravodlive: nielenze "to" (myslim dieta 🙂 ) musime vynosit (a o ostatnom ani nehovorim...), este nas aj trapia pri stimulke a oni - chlapi akoze nic?!? 😝 taaaak to teda nie! 😎

tina4931
27. nov 2010

Ahojte, dlho som tu nebola......asi aj preto, že na čas som to nechala tak. Na IVF chceme ísť až na jar. Myslím, že to je lepšie obdobie ako jeseň - zima. Aspoň pre mna, keďže som náchylná na prechladnutia, virózy a pod. Chcem sa len spýtať - sa mi tak zdá, že v januári vo Ferti majú dovolenku? Je to naozaj tak, či sa mi to len zdá? Ďakujem ak mi dáte vedieť. A veľmi, veľmi držím palce každej jednej z vás, teda z nás..... 🙂

luga
27. nov 2010

@maticap. 🙂 osladime im to aspon nasou naladovostou 😉 ... ale nie, moj manzelik mi bude este aj pichat injekcie, lebo ja by som sa asi sama nebodla - bojim 😅
po gonale zacinas pichat nieco ine ?

luga
27. nov 2010

... juj, len ziadna dovolenka v januari - bo ja uz chcem byt tehu 😅

maticap.
27. nov 2010

@luga No caves, tak som dnes absolvovala prvu kontrolu odkedy si picham gonal. Dnes som si uz gonal nedala - bola tam iba trosicka. Zato som nafasovala do svalu (do zadku) 3 merionaly. A vyzera to, ze budem dobra "nosnica": na lavom vajecniku boli tusim 4 foliky a pravy sa pochlapil - tam ich bolo cca 6-7. Takze zajtra a pozajtra si picham opat 3 merionaly a k tomu do brucha po jednom cetrotide. V utorok mame kontrolu a pan dr. povedal, ze odber nas caka stvrtok alebo v piatok. Zatial mi to uplne hra do karat 😀 . Jedine, co mi nehra do karat je, ze sa stale necitim zdrava 🙄 . Uz si davam par dni aj bioparox aj paralen a stale to nie je ono.
A inak, ten gonal zvladnes aj sama - ked som si to pozerala na youtube, ze ako na to, tak mi nebolo vsetko jedno, no samotna akcia u mna sla ako po masle. Fakt sa nemas coho bat. A to este premyslam, ze si necham od manzela pichnut zajtra rano do svalu merional. iba neviem, ci to zvladne a ci si to dobre pamatam. Asi si to idem "nastudovat" na net 😀 😀 😀 .

luga
27. nov 2010

@maticap. , caf, caf, blahozelam k doterajsej "urode" - z toho musi byt baby 😉... prajem skore uzdravenie, aby ti to daka pliaga vsetko neskazila 😠
ja viem, ze sa nepichnem, bo by som rovno odpadla 😀 , dufam, ze mm bude odvaznejsi 😝 😎
inak vyzera, ze to ide zatial naozaj hladko u teba, len tak dalej 🙂 - aj s infoskami ...drzim moooc palce 😉

maticap.
28. nov 2010

@luga diky, diky! Dnes som bola kvoli tomu merionalu a cetrotidu radsej v nemocnici na gynde...totiz, ten cetrotide mi dali bez krabicky a tym padom aj bez navodu a z toho co som nasla na nete som si nebola celkom uplne na cistom, ci dobre chapem. Nastastie, sestricka nemala problem sa zorientovat a sup merional na zadku a cetrotide podkozne do "predku" 😀 . Horsie ale je, ze ten nachcipany stav neprechadza... 🙄 . Musim sa dat do odberu vajicok do poriadku aj keby co bolo! Keby som nemala zajtra velmi dolezite povinnosti v praci, tak si beriem dovolenku a nikto ma tam aspon tyzden neuvidi... no bohuzial, neda sa. 😠

maticap.
28. nov 2010

Baby, mam jednu otazocku: kolko trva predlzena kultivacia??? Aspon priblizne mi to prezradte, prosiiim 😉 .

martineluska
28. nov 2010

@maticap. 5 dní ked sa dobre pamätám 😉 je pk 🙂

maticap.
28. nov 2010

@martineluska dik! 😉

verca3334
29. nov 2010

@tina4931
@luga
dovolenku maju v decembri, ale sestricky by tam mali byt aj v decembri. a od tusim 10. januara uz je tam aj doktor.

luga
29. nov 2010

@maticap. , mmm, pocasie robi svoje ...ale tak nachladnutie by nemalo byt ziadnou prekazkou pri opu, ci?
@verca3334 , vdaka za info ...tak to neviem, ci budem moct zacat stimulovat v januari, lebo zac. cyklu mi vychadza asi tretieho januara 😒 (no, ved uvidime, mozno sa o par dni posunie)

evi1
29. nov 2010

@maticap. Ahoj to máš 1. IVF? Držím Ti palce 😀 😀 Tento týždeň budeš mať OPU????
Dievčatá to stou decembrovou dovolenkou ste ma nepotešili, 10.12. si mám volať pre termín a veľmi dúfam že aspoň stihneme vyplniť žiadosť pre poisťovňu, aby bola čím skôr schválená. Zase sa mi to bude naťahovať--- už to cítim, 😠

evi1
29. nov 2010

@luga Ahoj,môžeme si podať ruky, 🙂 na základe predbežných výpočtov mi cyklus vychádza presne ako tebe. Juuuuj to budú nervy, a mne sa to ešte komplikuje s lyžovačkou, 2.jan. na celý týždeň, nechcela by som to odkladať na február ale ........

evi1
29. nov 2010

@christie Ahoj, ten postup si velice krásne opísala 🙂 Vidím že drobčekov máš už na svete. S celého srdca Vám gratulujem a prajem veľmi veľa zdravia pre detičky a veľa sily pre rodičov 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre