Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tina4931
12. jan 2011

@mata1782 určite áno, sú tam ok. Ale ja som stále bola v tom, že v januári majú vo Ferti dovolenku.....asi som sa mýlila.

mata1782
14. jan 2011

@tina4931 Nie nemaju dovolenku tak dopadlo to ok manzel mal spermiogram v poriadku uz len ja potrebujem hormonalny profil a kultivaciu na chlamydie a potom este cakat na schvalenie ziadosti.sice to este potrva ale dufam ze koniec bude uspesny.

tina4931
15. jan 2011

@mata1782 ja asi tak isto, HP, chlamýdie, ale najprv čakám až mm doberie antibiotiká, to ešte potrvá. My sme nemali dobrý spg.

maticap.
18. jan 2011

Ahojte, vcera som volala do FC a k druhemu IVF opat potrebujeme mat vysledky kultivacie chlamydii a hormonalny profil. Vysledky vraj nesmu byt starsie ako 3 mesiace, tak sa "tesim" kolko sa zase nacakame na tie chlamydie.... 😒 Minule to trvalo 1,5 mesiaca. Takze realne to vidim s nasim druhym ivf-kom tak na april. Pekny den! 😉

pepina11
18. jan 2011

ahojte baby, chcela by som sa spýtať.... či mi doktor Pinter predpíše aj tabletky na dozrievanie vajíčok ak by som nešla na IVF.

bubulka722
18. jan 2011

Ahojte kočky!!! Táto téma mi bola pred časom tiež veľmi blízka a vďaka Ferticentu dnes máme konečne po 4 rokoch doma mesačnú dcérenku. Bolo to naše prvé IVF/ICSI a aj napriek môjmu OHSS sme nakoniec mraziť nemuseli a podaril sa hneď prvý ET. Dr. Pinter je naozaj odborník, možno toho moc nenahovorí, ale to mu na odbornosti určite neuberá. Prajem vám veľmi veľa šťastíčka, nech sa vám splní váš krásny sen! 😉

bobjan
18. jan 2011

@bubulka722 nech sa vám darí a veľa zdravíčka 🙂

darla27
18. jan 2011

@bubulka722 velmi blahozelam! Nech ste stastne a zdravucke. 😉 😵

darla27
18. jan 2011

@bubulka722 velmi blahozelam! Nech ste stastne a zdravucke. 😉 😵

bubulka722
18. jan 2011

@bobjan Ďakujeme!!!
@darla27 Ako sa darí, máš niečo nové? 😉

darla27
18. jan 2011

@bubulka722 Aaaaaaaaa tak trochu 😉

ripmajka
18. jan 2011

@tina4931 dovolenka a presmerovanie hlavy 😵 😵 😵 myslím , že to je naozaj najlepší recept na otehotnenie .
Aj mi sme tesne pred tretím KET-om odišli na 10 dní k moru.
Mysleli sme len na seba , ako nám je spolu fajn a užívali sme si jeden druhého . Ani jeden z nás si nespomenul na to čo nás čaká po dovolenke . Myslím , že sme sa obaja báli na to myslieť , lebo to bolo vždy dosť ťažké sklamanie ☹ neg.tehu test ☹ A ďalší a ďalší. ..(po dvoch neúspešných KET sme už ani nedúfali , že tretí výjde)
Aj ja som bola taká , že som neustále čosi prerátavala a zapisovala . Niekedy som nemyslela na nič iné a to bola asi tá najväčšia chyba. 😒 ☹

luga
20. jan 2011

ahojte 🙂
@bubulka722 , blahozelam, budte stastni a zdravi 🙂
no a u mna uz lieky v supliku ( a chladnicke) ... je tu niekto, kto zacina s ivf teraz niekedy?
@maticap. , fuuu, to sa stale nejako natahuje - vela trpezlivosti zelam 🙂 ...mas to este v cerstvej pamati- kolko trvalo, kym si mala vysledky predoper. vysetrenia (plus krv )?

maticap.
20. jan 2011

@luga ahoj, nuz, vysledky mas celkom rychlo - ved by nemali byt starsie ako dva tyzdne pred zakrokom: najprv na krv k obvodnej lekarke (alebo aj ku gynekologovi), s vysledkami z krvi sa treba objedat na interne predoperacne (skontroluje vysledky, urobi EKG, atd) a potom na anesteziologicke predoperacne vysetrenia, kam treba zobrat vsetky vysledky, ktore dovtedy pobehas - cize laboratorne vys. a aj spravu od internistu. No a s celou agendou potom prist do FC na odber vajicok. V podstate sa to da stihnut na 3krat pocas jedneho tyzdna - podla toho ako rychlo Ti vyhodi labak vysledky a ake terminy Ti da internista a anesteziolog.
Ty ides na IVF po prvykrat? Viem, ze si to spominala, ale uz si to nepamatam 😉 .

henika40
20. jan 2011

@bubulka722 gratulujem 🙂 neuveritelne, ako ten cas uteka... este prednedavnom si mi poskytovala info o ferti, ty si mala iba schvalenu ziadost... a uz mas doma dcerenku, prajem jej krasny zivot 🙂

...ja som anesteziologa neobiehala, to sa riesilo az v centre...

luga
20. jan 2011

@maticap. , ahoj, ano, idem na ivf po prvykrat a snad aj posledny 😎 😀 😝
museli ste mat aj vy obdery na syfilis, hiv a zltacku ? lebo aj mm musi ist 😕 ... to netrva nejako dlhsie?

maticap.
21. jan 2011

@luga ahoj, ano prepac - na to som zabudla. v podstate Ti to mozu spravit pri odberoch v ramci predoperacnych vysetreni, len musis vziat so sebou aj mm 😀 . Nemalo by to trvat dlho (zavisi od labaku ako casto vysetruju tieto ochorenia, ale urcite ich robia aspon raz za tyzden), no ak chces mat nieco popredu hotove, tak toto mozes. Len daj pozor aby ste nemali vysledky starsie ako 3 mesiace. A ano - potrebujete ich obaja - aj Ty aj manzel. A to by uz snad mohlo byt vsetko 🙂 .

luga
21. jan 2011

@maticap. , dik, este potrebujem pomoooooc - krv na predoperacne ti brali u gyndosa alebo obvodaka - lebo mne vravel dr., ze sa mam hlasit u obvodaka a ten ma poslal na gyndu a mne sa nechce volat hore-dole .... gyndarka ma posle - to viem uz dopredu

maticap.
21. jan 2011

@luga ahoj, nemas za co. Nuz, aj mna si chceli pohadzovat medzi sebou - obvodak a gyndos. Obvodak Ti povie, ze je to gynekologicky "zakrok" a on nevie, ake odbery na to potrebujes a gynekolog Ti povie, ze to Ti moze urobit aj obvodak... asi tak. 🙄 Je to vyslovene na ochote ludi urobit to, co treba. Mne nakoniec brali krv u obvodnej lekarky. Pred tym som to skusala u svojho endokrinologa, ktory robi aj internu ambulanciu (a mam tam dobre vztahy so sestrickou, akuratze sidlia v inom meste) a ta bola ochotna mi urobit interne predoperacne vys. ale co sa tyka krvi, tak bola zmatena, lebo nevedela, co vsetko treba dat vysetrit, kedze je to gynekologicka zalezitost.... asi tak. Asi by som skusila obvodaka, pretoze on Ti musi prezradit k akemu internistovi podla obvodu patris a dat Ti tzv. ziadanku o interne predoperacne vysetrenie (=odporucaci listok). A ked tam uz budes, tak Ti moze predsa rovno aj krv zobrat. Ci?Ozaj, a este na nieco som zabudla: ked som bola na laparke, tak som musela mat v ramci predoperacnych vys. aj RTG snimok pluc, ktory nesmel byt starsi ako 2 roky (?)... Takze prajem Ti vela trpezlivosti pri obiehani nasich zdravotnickych institucii a nech sa stretnes iba s normalnymi zdravotnikmi! 😉 Neboj, ono sa to da zvladnut. ked som to obiehala pri laparke, tak ma to nekonecne vytacalo a obtazovalo, no pred ivfkom som uz bola jemne "otrnula". 😀

maticap.
21. jan 2011

@luga a este ma napadlo, ze na ten RTG potrebujes tiez odporucaci listok - ziadanku a myslim, ze aj tuto musi vystavit obvodak -ale radsej sa ho spytaj. 😉

luga
21. jan 2011

@maticap. , vdaka za odpoved 🙂 ... uz som si aj poplakala, lebo to je neskutocne, ako si ta vedia prehadzovat a este obvodacka mi povedala, ze ved aj pri interupcii, robi gyndar vysetrenia .... ja na to nemam nervy, som precitlivela a myslim, ze toto je posledna vec, ktoru som ochotna spravit pre to, aby sme mali babo (este max. KET, ale toto opakovat uz nebudem 😔 )
dufam, ze rtg pluc nebudem potrebovat

maticap.
21. jan 2011

@luga luga, presne poznam Tvoje pocity - namiesto toho aby Ti pomohli, si Ta prehadzuju ako horuci zemiak a davaju ruky prec od Teba. Ako keby si od nich chcela zazraky alebo nieco nemozne. Ale uvidis, ze ked to vyjde, tak na toto neprijemne obdobie rychlo zabudnes. je to skratka riadny tlak na psychiku a vobec sa Ti nedivim, ze places. Ja som si stale hovorila, ze pre dieta urobim vsetko a ze ved toto je to najmensie - ved budu horsie veci (porod atd.), no bola som z toho vsetkeho taka vynervovana, ze ked sme sa vratili domov po ET a ja som zistila, ze mam zvysenu teplotu 37,2 st. C (pretoze som bola nachcipana), tak som si po prvykrat po troch rokoch snazenia povedala, ze to vzdavam, ze uz nevladzem dalej - nech mi daju vsetci pokoj. A vobec. 😉 No a ked to nevyslo, tak to bol uz vrchol vsetkeho: aj sa snazis, urobis vsetko co sa da, vypocujes si vsetky sprostre poznamky od cudzich ludi a nakoniec Ta zradi vlastny organizmus. Asi treba mat na zreteli, ze sanca otehotniet pomocou ivfka je 30-40 % a prehnany optimizmus nie je vhodny. ale pozor - ani prehnany negativizmus. Ako sa hovori: vsetko s mierou! 😉 Neboj sa, o mesiac ani nebudes vediet kde vsade si bola na vysetreni a budes mat uplne ine starosti: napr. ako nezaspat v praci, kedze budete tehotni! 😉

tina4931
21. jan 2011

@ripmajka však? Je to tak, len tiež viem pochopiť tie kočky, je veľmi ťažké na to nemyslieť, hlavne asi v tých začiatkoch. ...Keď už to trvá príliš dlho, tak napr. ja si viem už pripustiť aj možnosť, že sa to nikdy nepodarí....ale je zase pravda , že do 40-ky v to budem stále dúfať, ale nežiť s tým denne. Život je krátky, manžela mám úžasného a vôbec sa nemilujeme len pre splodenie dieťata, ako kedysi s bývalým partnerom - čož bolo hrozné, keď si na to teraz spomeniem.

luga
21. jan 2011

@maticap. , dakujem za tvoje pismenka , si zlata, potesilo
mmm, a treba sa mozno povzbudit, ze uspesnost druheho ivf je vyssia 😅 , drzim vam palce, kedy vlastne zacnete?

luga
22. jan 2011

@maticap. , este jedna otazka - za vysetrenie na hiv, bwr a hb ste nieco platili? (ty alebo tvoj manzel)

maticap.
22. jan 2011

@luga ahoj luga, som rada, ze potesilo 😉 . Ako som pisala vyssie, najprv musime absolovat tie chlamydie - resp. cakat kym ich spracuje labak. Kedze laboratorne sety su pre cca 20 - 30 vzoriek a su drahe, tak v labaku cakaju kym sa im tolko vzoriek nazbiera... minule sme cakali cca 1,5 mesiaca, tak som zvedava, kolko to potrva teraz. No a potom spolu s hormonalnym profilom (ten uz mam hotovy) pojdeme do FC spisat ziadost a budeme cakat na schvalenie ziadosti od poistovne. Takze sama neviem kedy zacneme stimulovat. Zeby v aprily? 😕 😨
No a k Tvojej druhej otazke: za HIV, BWR a ani hepat. sme neplatili. Ale moze sa stat, ze si to da lekar do cennika ako odber - radsej sa spytaj dopredu. Mna by to uz pri lekaroch a platbach ani neprekvapilo.... niektori si nechaju zaplatit iba to, ze k nim vojdes do ambulancie 😵 . Pekny vecer a drzte sa!

mata1782
23. jan 2011

@maticap. Ahoj mne doktorka povedala ze vysledky chlamidii budem mat do tyzdna tak sa teraz cudujem ze ty cakas tak dlho.Ja zasa cakam na hormonalny profil.

henika40
23. jan 2011

ja som ich mala tiez do tyzdna, aj pri prvom kole a aj teraz pri druhom.. HP do dvoch tyzdnov... zdravim

maticap.
24. jan 2011

Ahojte, ved vykultivovat to nie je problem - to je naozaj do 3-5 dni. akurat sa v nasich labakoch caka, kym naplnia sety (cca 20 vzoriek/set), pretoze jeden set je neskutocne drahy a neoplati sa ho pouzit kvoli jednej vzorke. Takze sa caka, kym do labaku pride dostatocny pocet vzoriek a az potom sa kultivuje. A kedze chlamydie nie su takou castou poziadavkou, moze to trvat dlho... ale mozno tentoraz prekvapia 😉 a budem to mat aj ja hotove do tyzdna. 😵

maticap.
24. jan 2011

Ahojte, mam sokujucu informaciu - chlamydie budem mat hotove uz tento stvrtok! 😀 Stihlo sa nazbierat dost vzoriek, takze sa mozem ist objednat do FC. 😉 A hrrr do 2. kola! 😎

luga
24. jan 2011

@maticap. 😀 😵 super, tak nech sa este poistovna "pochlapi" a onedlho si tehu 😉 .... budeme mat naraz baby 😎
tfuj, tfuj, tfuj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre