Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

veam
26. aug 2009

Ahojte...dlho som tu nebola,ale obcas vas citam...zdravim vsetky snazilky a prajem vela stastia k IVF,verim ze sa coskoro pridate do nasej temy,srdecne vas tam ocakavam... 😀

bambibam
26. aug 2009

pingula jasné že to bude OK.

bambibam
26. aug 2009

veam už sa na tom pracuje treba chvílku počkať mi sme tie zozadu 😀 😀 😀 mali sme dlhú radu 😀 😀
už už sa snažíme nakopnúť vrtule. 😀 😀 😀 radi sa pridáme

katka14
26. aug 2009

no ženušky, nejako ste tu zaspali. ja za chvilku padim dom, tak mozno ešte večer doma k vam mrknem, že čo máte nové a tak.

rikuska21
26. aug 2009

Matus, a bambi, tak ja idem zajtra na konmtrolu a uvidm co mi povie dr,

Matus, ty si ma necitala??? my sa zajtra uvidime, a tesim sa , verim , ze sa vam to vsetko zajtra super urobi a bude to oka,
Baby, aj mna boli hlava a citim sa strasne nafuknuta ako pri ovulke, aj pri cikani ma boli

rikuska21
26. aug 2009

Idem, haji, asi pozerate telku, myslite zajtra na mna, papa

bobjan
27. aug 2009

Ahojte, Rikuska, držím palce 😉

katka14
27. aug 2009

ahoj bobjan, kedy začínaš so stimulkou? máš už injekcie? ako v práci?

ja mam od zajtra volno, možno cez vikend alebo v pondelok či v utorok bude odber, uvidime, zajtra nam snad povie.

bobjan
27. aug 2009

Katka, ahoj🙂

To máš super, že máš voľno. Ja teda v práci nič moc, bola som teraz dva dni doma...blíži sa uzávierka, tak je to na prd...v pondelok som mala ísť na interné, ale som to preložila, lebo musím ešte na RTG a to neviem ako sa z práce dostanem 😠

Injekcie mám a ráno som mala krv, ale teraz nič, tak neviem, či to mám považovať za 1.DC alebo ešte počkať 😕

katka14
27. aug 2009

radšej počkaj kym sa ti mrcha poriadne rozbehne. aj ja som mala asi 2 dni predtym rozne špinenie atd ale nakoniec sa riadne rozbehla. ja som chvalabohu nemusela ist na RTG, platil mi ešte z minuleho roka, čo som bola na laparke. predsalen to ožarovanie nie je nič moc dobrého. ale tak či tak, čo skoro začínas. tak to je super, držím palce. aj ty máš gonal, merional, cetrotide a pregnyl?

bobjan
27. aug 2009

Katka, áno, lieky mám ako ty. No aj mne by platil z min. roku, ale nemám ho v karte, niekde sa zapatrošil, neviem či vo FC, alebo ešte v Olomouci...tak musím na nové 😖

katka14
27. aug 2009

ja som ho chvalabohu našla. mala som ho doma medzi vecami ešte z laparky, ja mam doma teraz skoro všetky moje karty, od ženskej tam mam čast a od obvodneho celu kartu, ty kokso ešte od marca ju mam doma. dufam ze mi nenadá ked ju tam raz pôjdem vrátit. je v dost nezolátnom stave, ako som ju stále niekam nosila. tvrdili mi že ju potrebuju na interne vyšetrenie a nikdy si ju nepytala. tak ju mam doma vlastne uplne zbytocne.

aj nam sa blizi uzavierka, tak som strasne zvedava ako mi to zasa vyjde. vzdy mi to zkomplikuje život. laparku som mala cez uzavierku, aj 1. IVF a teraz zasa. no uvidim ako to dopadne, či sa tu v praci s niekym preto aj nepohadam. dufam, ze nie. 🙂

sylvusa
27. aug 2009

ahojte baby, tak ja som to tento mesia nestihla, manžela nemám k dispozícii, skúsim to v septembri, už som mohla aj pihať, mám menzes, rikuska 21 držím ti palce, potom napíš, zajtra ide bambibam, držím vám palce baby

katka14
27. aug 2009

ahoj sylvusa, to ma mrzí že si to nestihla s nami, ale ved nič sa nedeje. september to istí !!! 🙂

bobjan
27. aug 2009

Katka, no aj ja si už robím zo všetkého kópie, mám doma papierov až až... ale z tohoto RTG som si neurobila 😠

Sylvusa, to rýchlo ubehne a budeš aj ty pichačkovať😉

sylvusa
27. aug 2009

bola som hotová, skoro muža zabila, ale ste mi pomohli, keď si s vami píšem, ale bol to šok, bola som priravená, všetko na 100% nachystané, lebo ja som taká, že všetko plánujem, ale nerátam s tým, že to vôbec nemusí vyjsť, už som plánovala, koľko si dám vajok vložiť, a nakoniec ani nezpačnem pichať, môj vlastný manže ma sklame, ale už som v pohode, už nebudem taká naivka, strašne som zvedavá ako dopadnete, tak to s vami prežívam, baby tak vám to želám
babibam tu ešte nebola, kde si moja, čo ti je, je ti zle, aleb si išla do FC , myslím, že včera si tam bola?
dneska išla miska , tieto skratky zabúdam, išla ráno na 7,30, tak som zvedavá, potom nám napíš , takto vyzerá, že na september - október nedude ani jedna stimulovať, budem sama
pa baby

pingula
27. aug 2009

sylvusa:nezufaj!!nie vzdy vsetko ide ako ceme Ale raz to vyde 😉Co je najhorsie ze to nevieme ovplyvnit Stale sa na nieco caka Najprv som sa nevedela dockat schvalenia a ked som ho mala tak zase na mrchu 🙂 ALe jedno je uzasne ;) ze cas nestoji 🙂) drz sa vsetko ma svoju pricinu tak to treba brat tak...pekny den

petra2505
27. aug 2009

sylvusa v septembri picham ja, doobeda mi sestricka volala aby som si 4.septembra (buduci piatok) rano prisla pre injekcie a na ultrazvuk.
Baby ja som si normalne poplakala ked som polozila ten tel (mna nejako dojalo do coho ideme - velky boj lebo ja ked si predstavim tu bolest pri pichani a pomyslim si, ze to nemusi vyjst pre mna je to strasny boj ja sa bojim injekcii viac ako cohokolvek, strasne si prajem aby nam to vyslo na prvy pokus aj ked si uvedomujem, ze to vyjst nemusi.
A mam na vas par otazok:
-tie injekcie si musim pichat v urcenom case napr ked zacnem doobeda musim stale len doobeda?
- vsetky sa pichaju do zadku alebo kam (mam merional, cerotide a gonal)?
-mohli ste spavat na bruchu pocas pichania injekcii?
-nafuklo sa vam brucho?
- pred odberom ako uspavaju - injekciou alebo plynom?
Vdaka za Vasu trpezlivost, ale ked ja som taky detailista 😀 😀

bobjan
27. aug 2009

Petra, ničoho sa neboj. Aj ja som sa bála injekcií ako čert svätenej vody a človek si fakt zvykne na všetko. Potom si povieš, že tie injekcie sú hračka 😉 Viem ako ti je, hlávku hore a všetko dobre dopadne 😵

- Injekcie sa pichajú do obed - do tej cca 9.00 hodiny
- Merional, Pregnyl do zadku, Gonal a Cetrotide do bruška
- Na brušku v pohode spinkáš a aj sedkáš na zadočku 🙂
- Bruško sa mi nafuklo tak po tom 6DC a zostalo až do ET
- Uspávajú injekciou do žily

Peťuška, veľa šťastia 😉

petra2505
27. aug 2009

bobjan dakujem 🙂 ja si pripadam ako vadna, ale radsej sa popytam nech som pripravena na vsetko, uspania sa nebojim v januari som bola na laparke tak mam este v pamati ake to bolo, dali mi tabletku "blbec" bolo mi fajn a za par min bolo po vsetkom 🙂))
Boze baby nech uz mame po tom a pysime sa pupkami 😀

bobjan
27. aug 2009

Peti, nemáš zač 😉
Ja som bola na laparke a tiež mi dali "blbca", ale medzitým mali 2 cisaráky na pôrodnom, tak sa to posunulo a keď som išla na sál, tak som ani nevedela, že ráno "blbca" zjedla. Brali ma po obede 😠

petra2505
27. aug 2009

mne bolo po blbcovi fajn inak by som bola asi vystresovana, ja by som tu tabletku potrebovala teraz po vlozeni "deticiek" aby som to prezila v pohode lebo ja sa budem urcite strasne sledovat 😀

rikuska21
27. aug 2009

Ahojte moje spolubojovnicky,

tak dnes rano som bola v FC a lekar ma vobec nepotesil.Vyzera to na hyperstimulacny ci ovarialny syndrom, aspon takto som si to zapamätala.Na jedne strane sa mi robi strasne vela vajok a to je zevraj nebezpecne. Nejak potom som uz prestala pocuvat a bola som v slzach. Povedal, ze si mam nadalej pichat iba merional a v sobotu to potvrdi . Ak by to bolo ono, tak by som nemohlamat tento mesiac aj vlozenie vajok ale muselo by sa to odlozit aspon o dva mesiace aby sa mi to vo vnutri dalo do poriadku. Brucho ma boli strasne, a je mi smutno. Neviete mi povedat o tom nieco vaic?? Nemala niektora z vas s tym problemy???

Bobbbjan, drzim palecky ako si teraz na tom??

Petka, september to isti 😀 😀 😀

petra2505
27. aug 2009

Rikuska to mi je luto, ale nebud smutna, radsej sa daj dokopy ako by si potom mohla dopadnut zle, ze by si aj ostala tehu a nedajboze potom potratila alebo by to malo mat zly vplyv na babo.Ja viem lahko sa to pise a tazsie asi preziva, ale viem o com pisem.

bobjan
27. aug 2009

Riskuska, neboj, možno to prejde. Papaj veľa bielkovín - jogurty,.... pi vodu, najlepšie 3-4 litre denne.
Ak to neprejde, je lepšie to stopnúť, lebo je to nebezpečné. Ale dr. určite vie čo robí.

So mnou to vyzerá tak, že ráno bude 1.včielka 😉

matuska111
27. aug 2009

no ahojte kocky....som po odbere....este sa mi celkom zle sedi ale som rada ze to mam uz za sebou....mam o vajicok a zajtra mi budu volat kolko sa chytilo 😒

rikuska - nic sa neboj - dnes tam bola so mnou jedna kocka a tej zobrali 20 vajicok a doktor jej povedal ze aby by bola hyperstim - tak vklad az na buduci mesiac.....ale v poho.....hlavne KLIDEK !!!!!

matuska111
27. aug 2009

chcela som napisat osem vajicok 😀

katka14
27. aug 2009

peťka, neboj. posluchni bobjan, pi veľa veľa vody, možno to ustupi.a ked nie, no tak radsej nech sa to teraz pekne nejako ubrzdi aby sa ti nestalo niečo zle a za dva mesiace si pôjdeš pre detičky 🙂

petra2505
27. aug 2009

matus popis ake to bolo?joj dufam, ze ti rano povedia tu najlepsiu spravu a ta uplne najsamlepsia pride o par dni po vlozeni.

matuska111
27. aug 2009

rano som prisla dla sa do pyzamka a cakala - to bolo to najhosie - nevedele som do coho idem . ale bola som tam este s jednou kockou tak sme trosku kecali 😀
potom som tam prisla, lahla som si, uviazali mi nohy a napichli zilu....a za chvilku som spala....za chvilu som bola hore a manzel hovoril ze ked ma viezli na izbu som plakala, ale to si nepamatam.
potom sme asi hodinku lezali - medzitym prisiel lekar a informoval nas kolko sa podarilo odobrat a dal nam dalsie pokyny na uzivanie liekov. potom prisla este embryologicka a s tou sme sa dohodli, ze zajtra zavola - ze ak sa podari viac ako 5 tak pojdem na ET pondelok-utorok a ak menej ako 5 tak pojdem na ET cez vikend.
len ma celkom dost boli brusko 😒 😒 😒 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre