Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

veam
19. apr 2009

Ahoj petka...ako?

mimka30
19. apr 2009

Dobré ránko Peťka, Veam 😉

Naďalej bojujem s mojou nevoľnosťou, dúfam, že po punkcii to bude lepšie ☹
Ja som také problémy pri prvom ivf nemala, ja neviem, čo je so mnou. Ten môj žalúdok ma vôbec neposlúcha 😔

emka1
19. apr 2009

caute kocky,

tak si predstavte, ze ododnes uz mam konecne funkcnu aj lavu ruku 🙂. dnes rano mi z nej po 8 dnoch vybrali kanilu v zile, kvoli infuzkam - mala som ju malo pohyblivu, takze uz fungujem s dvomi rukami. Len ju mam taku stuhnutu, tak si ju musim rozcvicit. Dnes som uz bez infuziek - uplna paraaada 🙂

Dobre som si dnes pospala, taky predobedny slofik som si hodila, uz sa tesim na obed, som zvedava, co nam dnes navaria.

mimka30
19. apr 2009

Ahoj Emka. Tak to ma teší, že ti už vybrali kanylu. 🙂
Už sa tešíš domenko, čo?

veam
19. apr 2009

ahiojte...

Emka a kedy ta pustia domov?

Mimka to ti teda nezavidim,si na tom podobne ako ja .

emka1
19. apr 2009

mimka, ahoj 🙂

no jasne, ze tesim ... ved sa budem citit doma ako v inom svete 🙂
Dnes sa musis setrit, aby Ti vajka nepopraskali - takze opatrne !

emka1
19. apr 2009

veam - zajtra bud pred obedom, alebo okolo obeda, kym mi daju prepustaciu spravu - som zvedava, co vsetko mi do nej napisu.

veam
19. apr 2009

Emka tak to je super,viem si predstavit ako sa tesis domov...

emka1
19. apr 2009

mimka, hovorila si o tom dokimu, ze Ti byva zle ? zeby tie hormony mali na to vplyv ?

mimka30
19. apr 2009

Emka hovorila, on mi vravel, že po punkcii to bude lepšie, lebo že teraz tie vaječníky mi tlačia hore a to spôsobuje nevoľnosť 😔

Veam- sme na tom podobne, akurát že ty si už tehulka a ja len stimulujem 😔 😔 😔
Ale nič mi nechutí, to je hrozné, len na napína 😔

emka1
19. apr 2009

mimka, tak uvidis zajtra ... hlavne nech Ti po anesteze nie je este horsie 😖
kedy ides ? hned rano ? som zvedava kolko vas bude na OPU. Ja som bola 6.4. uplne sama, a pri ET sme boli len dve baby.

mimka30
19. apr 2009

Hneď ráno Emka. Poobede dám vedieť. No veď toho sa bojím, aby to nebolo po anestéze ešte horšie. 😔

veam
19. apr 2009

No mimka to su strasne stavy,ale tebe to prejde cvo chvila...neboj sa aj ty budes coskoro tehu a potom si budes zase uzivat tehu nevolnosti,aj ked ti radsej prajem aby si ziadne nemala a uzivala si pekne tehu 😀

mimka30
19. apr 2009

Veam ďakujem, si zlatá. Ale to musí byť hrozné aj v tehotenstve tie nevoľnosti 😒
Najhoršie je že aj keď ležím mi je blbo. Som zvedavá, čo bude zajtra, či nebude ešte horšie 😖
Idem zjesť nejakú polievku, dúfam, že mi to pomôže. 😖 Uvarila som si ráno čierny čaj, no nepomohlo. Kávu do seba ani nedostanem, hneď ma napína a to som veľká kávičkarka, niekedy aj 3-4 denne vypijem 😝

veam
19. apr 2009

Je to hrozne,tie nevolnosti,tak ale musim vydrzat predsa nieco...uz len cakam kedy ma to uz konecne prejde,ja som teraz uz 3dni negrckala,ale zle mi je...

A ako ti bude zajtra to ti neviem povedat,ale ak ti mam pravdu povedat myslim si ze asi zle,ked ti je uz teraz,ale drzim palce aby ti to dobre dopadlo,potom sa ozvy...

petkaerdal
19. apr 2009

ahojte 😉
ked som tu ja ,vy nie a naopak

veam dobre,troska som poupratovala,oddychujem
a ty ako? citam,ze nevolnosti stale mas 😅 ale uz to prejde onedlho

mimka a co to je s tebou,ze aj tebe je zle? s tym som sa este pri stimulke ani nestretla 😕
mozno to mas ,ako pripravu na tehu nevolnosti 😝

emka1
19. apr 2009

ahoj petka,

napadlo ma par otazok : Ty budes urcite vediet 🙂
aky postup navrhuje doki, ak nevyjde 1.IVF, navrhne hned druhy pokus ?
alebo navrhne ine postupy, napr. u mna nebolo zistene nic, takze ja by som mala byt bez diagnozy, moj mangel mal horsi SPG, ale teraz pri IVF mal normospermiu 25 mil.spermii ...
takze teraz to vyzera, ze by sme mali byt obaja OK.
Napada ma, ze by sme mohli vyskusat napr. geneticke vysetrenia, ked z mojich 13 vajok nam zostali len 3 embrijka a aj tie sa nechytili, alebo ma napadlo, ci nepojdem na laparku, alebo ci neskusit IUI ???

Aky dalsi postup doki navrhuje ?

vierka
19. apr 2009

ahojte babulky...

mimka - na zajtra rano drziiiiiim straaaaaaaaasne moc palceky, podla mna to dobre dopadne a budes mat vela kvalitnych vajok na oplodnenie a verim, ze aj tie nevolnosti prejdu... straaaasne moc na teba myslim, drzkaj sa a potom daj vediet 😀
inak si strasne zlata, ze si na mna myslela s tym bocianom 😉

petkaerdal
19. apr 2009

emka,neviem..mne nenavrhol nic,u nas je problem na oboch stranach,ono ivf je tiez o stasti,tak co moze povedat,len to skusit zase a kedy,to uz bolo na mne..
ale mozno u vas nieco navrhne,musis sama sa s nim o tom porozpravat...a ak nieco navrhne okrem ivf,tak myslim,ze iui ,ak si to nemala...ale to je podla mna blbost,rovno ivf by som sla ja zase

emka1
19. apr 2009

petka, dikes
OK, dohodnem si u neho termin niekedy v maji a uvidim co navrhne dalej. - do augusta/septembra na 2.IVF by som mozno stihla este geneticke vysetrenia, ak by bolo treba.

petkaerdal
19. apr 2009

a chces si nechat spravit genetiku?

emka1
19. apr 2009

peti, no mozno by bolo aj dobre vediet na com sme, genetikou nic nestatime ...

petkaerdal
19. apr 2009

no ved nestratis nic..
ja som si to nedala robit,aj ked som chcela,ale nejako som sa k tomu nedokopala

ako inak? uz sa tesis domov,co?

emka1
19. apr 2009

ano, tesim 🙂
uvidim co povedia doktori rano pri vizite, ci ma este poslu na utz. ze ako su na tom moje vajecniky a tekutina v brusnej dutine, mozno ani nie ... ale viem, ze zajtra pred obedom ma urcite pustia. Len mam stale trochu zvysenu tepltu, co mi je divne 37,3.
Uz tu bol aj drahy za mnou, takze aj navstevy mam vybavene 🙂
a pred sebou poslednu noc v nemocke 🙂

Sestricky povedali, ze sa tesia, ked opat pridem 😀 .... no a ja ze velmi rada, ale o poschodie vyssie, tam je porodnica 😀

petkaerdal
19. apr 2009

hihi ,dobre si odpovedala sestrickam 😉

tak uz posledna noc a ides...dufam,ze sa tam ozaj vratis uz len rodit 😉

emka1
19. apr 2009

petka, aj ja dufam 😉
dalsie hyperstimulaky prezijem dufam s Dostinexom 😅

petkaerdal
19. apr 2009

no to dufam aj ja,uz sa bude urcite dr. bat....ani bez dostinexu nechod,
ja som zvedava,co na to povie on,ked mu povies,ze si bola v nemocke..nevie este o tom?

emka1
19. apr 2009

petka, nie Pinter o tom nevie.
Vo stvrtok idem do FC rano na test, rovno im donesiem aj spravu z nemocky - nech si doki precita 🙂
Doktori odtialto z nemocky nechavaju Pintera pozdravovat 😀

Hlavne nech mi nabuduce nenavrhne mrazenie, lebo to odmietnem, my by sme nemali ani teraz co mrazit, a to som mala 13 vajok 😒

mimka30
19. apr 2009

Babenky ahoj

Áno Peťka- tak zle, úplne žalúdok, no ani nehovorím.... 😔 Doki hovoril, že mi tie vaječníky tlačia hore ale že po punkcii to prestane. Vaječníky cítim úplne, také tlaky, no nech už to mám za sebou. 🙄 Dnes som skoro celý deň preležala.

Vierka- jasné,že sme na teba s bocianom mysleli. 😉 Ja na Vás myslím furt 😉 Veď prežívame to isté. Ďakujem za podporu, zajtra napíšem, čo a ako.

Veam- chúďatko veím, ako ti je blbo 🙄 Zachvíľu ťa to prejde, neboj... Už bude len lepšie 😉

Emka- to prvé ivf bolo len také ala skúšobné, tak druhé ti určite výjde 🙂 🙂 😉

petkaerdal
19. apr 2009

emka,ked tam pojdes na krv,dr. tam rano nebude...ja by som na tu krv ani nesla,ale sla by som tam rovno neskor,ked tam bude a porozpravala sa s nim,co a ako dalej a ukazala ten papier...

krv sa berie pred 8,on tam isto nebude este...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre