Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
28. apr 2009

gabica - no tak to musel byt riadny "doktor" - ked taketo nieco hodi k diagnozam kde si to musis hradit sama... ja som s internym nastastie problem nemala, ja som platila len 9 eur za objednanie na presnu hodinu, lebo sa mi tam nechcelo cely den vycakavat a 1 euro za potvrdenie priepustky... a to je cele...

bejuli - vseobecna ma velmi rychle schvalene ziadosti, mne volali o dva tyzdne aj to len preto, ze som tam prisla asi tak 3 dni pred vyprsanim ich starej zmluvy a potom mi volali, ze uz to aj je 😉
a so stimulkou asi tak skoro nezacnes, ked nestihnes zacat stimulovat nejako v maji, lebo oni potom v juli nerobia, tak asi az po july...

mirinda - tak to je super, ze sa ti v centre pacilo... najprv chod teda na konzultaciu s tym miomom, ze akym stylom by sa to odstranovala a ake je tam potom liecenie a potom sa rozhodni kam by si teda isla, cina IVF do centra, alebo do toho Brna...

awe
28. apr 2009

ahojte kocky🙂
mam jednu otazocku ohladom schvalovania ziadosti o ivf, neviete niektora, ako dlho to trva v spolocnej zdravotnej poistovni, pripadne, ako to urychlit?
dakujem za odpovede...verim, ze mi niektora za vas bude vediet dat info, aj ked ako tak citam, skoro kazda ste vo vseobece...
vsetkym vam drzim palce 😉

sisab
28. apr 2009

Emka, to ma mrzi, ze si mala hyperstimulak.zostalo vam nieco na zmrazenie, ci vas to caka odznova? My sme pri prvom IVF mali 5vajok, z toho len dve embrijka, bolo biochemicke tehu. Pri druhom sme mali 15vajok, 9embrijok, dve vlozili, ostatne nezmrazili, nechali ich kultivovat az 6dni, a potom uz vraj neboli vhodne na zmrazenie ☹ Takze ideme na to znovu a dufam, ze naposledy. Uz mame vsetky mozne vysetrenia porobene, mierne protilatky proti spermijkam, na to beriem Prednison, mierne hranicne nejake hodnoty na hematologii, tak na to mam pichat clexane. Genetiku aj plavcov mame ok, tak snad to uz tentoraz vyjde.
Gabica, to co bolo za debila? By som mu to hned vysvetlila 😠
Mimka, drzim palce a pozdrav bobacikov. 🙂

mimka30
28. apr 2009

Sisab ďakujem moja 🙂 Ja som mala teraz pri druhom 31 vajok a nič na zmrazenie ☹ No hrozné. Plakala som aj pri ET. Sisab tebe dávali pri druhom tiež 2 po PK? My sme nemali ani blastulky, len morulky mi vložili. Moc sa bojím, či sa uchytia. 😒

mimka29
28. apr 2009

Ahojte 😉
mimka - Jasné, že sa uchytia. Teraz si už našli v tvojom brušku miestočko, kde sa im páči a už sa 9 mesiacov nepustia.
Ja len, že som tu s tebou (s vami) 🙂

gabica
28. apr 2009

sisab - aj ja mam SPZP. trva to trosku dlhsie ako vo VSZP. Ja so cakala asi mesiac. Po x telefonatoch som sa prepracovala k pani Dr Pisarcikovej, ktora posudzuje a schvaluje tieto ziadosti. Je strasne mila. Tu je na nu cislo: 0250266345. Vlastne ani neviem, ci si z BA a okolia. ona je pre tento region.
vela stastia.

mimka30
28. apr 2009

Mimka29 ďakujem zlatinko. 🙂

lenusska
29. apr 2009

Mimuska,fazulky ostanu tam kde maju,lebo citia ze ich mooooc lubis 😵

sisab
29. apr 2009

Ahojte, Gabica, to Spolocna to asi nebolo pre mna, ja mam vseobecnu a mala som to schvalene tak do dvoch tyzdnov 🙂 Dnes rano som dostala ms, takze zajtra zacinam pichat 🙂
Mimka, mne vkladali 2 100bunkove embrijka po PK, cize to mali byt blastocysty, ale aj tak neuchytili. Ale pri prvom vkladali len 4bunkove a nachvilku sa uchytili. Cize je to asi aj o stasti...

cigaretka5
29. apr 2009

kocky dnes v sobotu mam obder vajok tak mi drzte palce, od vcera uz oddychujem doma a som straaaaasne zvedava co ma caka? povie mi niekto?

vierka
29. apr 2009

dobre ranko kocky 😀

sisab - tak ty uz od zajtra pichackujes???!!! 😀 no super... dufam, ze sa k tebe coskoro pripojim 😅

bobjan
29. apr 2009

Ahojky,

sisab, držím palce, aby to tentokrát vyšlo 😉

drobec123
29. apr 2009

cigaretka tak kedy mas ten odber ? den pred odberom uz nerob nic tazke, ale zase hybat sa mozes 🙂 odber trva 15min, dalsich 10 si mozno podriemkas na izbe kde ta uz bude prebudzat manzel. samotny odber prespis takze o tom ti neviem nic povedat 😉 po odbere dostanes cajik a kolacik, musis ostat nejakych 45min lezat a potom ides normalne domov, my sme sli rovno na nakup - ja som sa citila uplne v pohode. mala som teda len 3 vajicka, takze asi preto to bolo ok. aj ked musim povedat ze pri narazoch (napr. na typickych BA cestach v aute) ma to trosku pobolievalo. zvysok dna som sa premotala uz len doma ale teda fungovala som normalne.
na druhy den ti zavolaju ze kolko sa ti oplodnilo a podla toho budu riesit vklad bud o 2dni alebo po 5dnoch.

cigaretka5
29. apr 2009

drobec odber mam nakoniec v sobotu, dnes sa este motam v robote ale uz ma vsetko tlaci tak idem o hodku domov oddychovat

drobec123
29. apr 2009

cize zajtra vecer ides pichnut Chorag. ze ? tak sa tes na sobotu ! uvidis ze sa ti po odbere ulavi ! mne nielen fyzicky ale aj psychicky. lebo to som vedela ze uz nic neovplyvnim ......

sisab
29. apr 2009

Baby, dakujem, ze drzite palce 🙂 Tak od zajtra picham, kontrola v utorok 🙂 Jaj baby a pichali ste rano ci poobede?

bobjan
29. apr 2009

Sisab, pichá sa ráno 😉

sisab
29. apr 2009

Bobjan, tak musime posunut budik o par minut 🙂 Muzik povedal, ze bude mi do zadku pichat, tak som na to zvedava 😀 V pripade nudze to zvladam sama, ale nech sa pricini 😀

bobjan
29. apr 2009

Sisab, mne tiež pichal manža 😀

mimka30
29. apr 2009

A tu nikto nie je??? 😕

vierka
29. apr 2009

cigaretka - no baby ti uz vsetko popisali, takze tieto dni pred odberom uz len oddychuj a drzim palce na sobotu 😀

sisab - picha sa rano, najlepsie do 10.00 aby si to mala v sebe 😀

bobjan - no mi to mame naopak... mna mangel picha stale okrem stimulacie 😀 😀 😀

mimka30
29. apr 2009

Vieruška ahoj 🙂

vierka
29. apr 2009

mimka - ahojcek mojka 😀 pekne oddychujes??? 😀

gabica
29. apr 2009

sisab - mas pravdu, poplietla som to ... to bolo pre awe.

no dnes rano som bola na OPU - ako pise drobec, mne sa tiez velmi ulavilo, ze tu urodu mam uz vonku. A presne aj ja som najviac nadavala, ked sme sli cez bratislavsky tankodrom 😀
drobec - ty si mala PK? kolko sa ti z tych 3 oplodnilo, vsetky?

mimka30 - ako to zvladas po ET? dnes mas 5.den, vsak?

drobec123
29. apr 2009

gabica, nemala som PK, mala som 3 vajka, z toho sa dve oplodnili a na 3 den mi ich vkladali (6 a 12 bunkove) a po 13 dnoch som mala HCG cez 600 (v soku som si to ani nezapamatala) a tak to mozu byt aj z dvoch vajiciek, dvojcata ......
kolko vajicok si mala ty ? ako sa citis ? pi teraz straaaaaaaaaaasne vela vody !!!!!

mimka30
29. apr 2009

Gabica ahojček, no zvládam, ako zvládam. Dnes ma prepadla nejaká depka ☹

Drobec- ahojček.

drobec123
29. apr 2009

mimka ! ty si nenapravitelna !!! nemozes si sposobovat stres teraz ! chod von, je krasne ! prestan citat MK a nahovarat si zle veci, proste si uzi ze mas drobcov v brusku a ako ti Dr. povedal, spravaj sa ako tehotna ! a tak to potom proste aj bude ! ja som po ET lezala 3 dni, ale potom som uz fungovala normalne - len v kludovom rezime a vychutnavala si krasne jarne pocasie. mozno to bolo to co dalo mojim embryjkam silu a pozri kam som to dobojovala ! velmi verim, ze mas rovnako silnych bojovnickov ako ja, len im musis verit ! 😉

vierka
29. apr 2009

gabica - a aku si mala teda urodu??? pochval sa 😀

drobec - no verim, ze si to zacala vemi spravnym smerom s dvojkami a ze sa k tebe coskoro vsetky pripojime 😀
tak ja tak teraz premyslam, ze ja som mala asi slabucicke vajko ked som mala na 3 den len 4-bunkove 😒
ale nevadi, tento krat to budu lepsi bojovnici 😀
a to ti krv bral tvoj lekar, alebo FC?

mimka - a co sa deje mojenka??? mala by si sa radovat 😉 a pozitivne mysliet 😉

mimka30
29. apr 2009

Ale ja viem baby. Už som aj bola vonku. Aj sa snažím pozitívne myslieť, len sa moc bojím, že nám to zase nevýjde. A ak to teraz nevýjde, tak to už fakt neprežijem 😒 Už ma nebaví 9 rokov len dúfať a čakať. Už sa pomaly cítim ako stará babka.

vierka
29. apr 2009

mimka - milacik, ja viem ze je to pre teba tazke a ja s tymi vyse 2-mi rokmi snazenia sa nevyrovnam tomu tvojmu snazeniu... ale treba verit moja a ist proste za tym co chces... proste byt teraz v pohode a snazit sa tesit z malickosti, aby si si potom nevycitala ze sa to nestalo preto, ze si stresovala... proste si potom povies ze si pre to spravila opat maximum a ostatne je uz na tom vyzsom tam hore...
mojka, tebe to proste vide, ja tomu verim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre