Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mistisa
28. feb 2013

@lienkalienocka takze nic? nevyslo to? HCG nizke? mojaaaaa a to co? to som prekvapena hm.na mna tam posobili velmi dobre aj sestricka zlata aj doktor super.hm to som prekvapena. 😕 😕 😕 😕 a co teraz? idete na dalsi pokus? myslis ze inde bude lepsie? 😒

anta25
28. feb 2013

@willywoman ...ach, keby si mala pravdu s tym, ze podrastu, len ja este neviem tiez, ze tie co tam videl, ci nie su prazdne...dufam, ze nie...
Dnes som bola u internistu a zistil, ze nemam vsetky vysledky z krvi, tak zajtra musim ist znova na krv, a teraz neviem ci to stihnem do OPU mat, skoro ma porazilo! 😠 Poslednu davku Merionalu mam v sobotu, nevies kedy by som mala mat OPU? Lebo vysledky budu v pondelok. 😨
Myslim na teba a verim, ze sa podari vsetky 4 oplodnit. My tiez potrebujeme ICSI. Takze zajtra ti povedia, ci bude aj PK, vsak? A kolko vody pijes denne, a zacala si viac pit od zaciatku stimulacie alebo az neskor?

willywoman
28. feb 2013

@lienkalienocka
Akoze sestricka na teba zdvihla hlas???

lienkalienocka
28. feb 2013

@mistisa ja ani netusim aku hodnotu som mala, nepovedali. noo sestricky su dve 🙂 tu jednu mam radsej, ta je mila 😉 este mame zmrazene, je mi ich luto tam nechat. teraz som velmi nahnevana, netusim co este bude. najprv vysetrenia a potom? nechame sa prekvapit

lienkalienocka
28. feb 2013

@willywoman ja som tiez nechapala ci si to moze dovolit

willywoman
28. feb 2013

@anta25
Ak ides v sobotu na poslednu davku, v pondelok bude opu. Pokus sa mat vsetko zajtra ale kef to nebude, nech ti urobi internista papier s tym co mas. Lebo folikuly nepockaju na vysledky, ujdu 😉
Pijem tak 4-4.5 l denne, nech nemam hyperstimul., uz od zaciatku stimulky sa tak snazim.

anta25
28. feb 2013

@willywoman ...internista mi urobil papier, ale on tam napisal, ze treba este doplnit vysledky z tej krvi, ze bez tych vysledkov ma ziadny anesteziolog neuspi 😒 ...a dnes rano si uz o ktorej musela byt vo FC, pytam sa preto, ze ci by som v pondelok rano nestihla pre tie vysledky ist, ta sestricka mi to fakt dost skomplikovala...

mistisa
28. feb 2013

@lienkalienocka no to ano a za toto mrazenie uz si platila? to je skoda moja nechat tak ked mate to este skuste 🙂 🙂 budem moc moc drzat palceky a mozno sa tam aj stretneme 🙂 🙂 🙂

lienkalienocka
28. feb 2013

@mistisa myslim, ze uz hej. ja som faktury nechala na manzela 🙂 najprv vysetrenia a potom budeme mudrejsi. mozno je problem vo mne, o ktorom neviem. dakujem a mozno hej 🙂

skrouceninka
28. feb 2013

@lienkalienocka prosimte co se stalo

mirm
28. feb 2013

@lienkalienocka to bola taka s bledsimi vlasami ze? Kedy na teba nahucala rano alebo ked ti volala? Je mi to luto, aspon tebe sa to mohlo podarit.. :(
Inak kedze muz nemohol chodit so mnou na ferti lebo sa staral o malu ked som tam bola, tak mozem povedat tak lekar ma max. vzdy odbil,... Ked som isla na konzultaciu pred Ketom musel ist muz so mnou a to bol iny pristup. Zvazovali sme ci sa nevykasleme na ket a isli by sme na ivf. Uz na konzltacii vsetko lekar vysvetlil a aj cenu ako samoplatca mi povedal. Predtym mi nechcel povedat, ze to budeme potom riesit ked to bude aktualne...
Ale vcera mi volal lekar vysledok (prvy krat, vzdy sestricky) a este skor ako som bola pripravena ze mi budu volat, takze som potom hrozne plakala. Ze mam odmenstruovat a potom sa dohodneme co dalej... Mozno si to nahovaram, mozno sa citim s muzom istejsie a aj inak vystupujem neviem...
Ale sme sa zhodli ze je asi cas zmenit centrum, teraz je to uz jedno kam pojdeme kedze to platime.

Ale mozem ti povedat, neviem ci si niekde este bola ale ja som bola v IScare robili mi tam ivf a 2ket neuspesne, hrozne vela penazi to stalo a hrozny pristup, si tam cislo a sestricky ani nehovorim... A o gynfive som tiez moc dobre nepocula, kamaratka odisla odtial.
Ale citala som tu niekde ze ked si das urobit v Brne ivf a nemas vycerpane 3 pokusy tak ti to refunduju, to som ja nevedela...

willywoman
28. feb 2013

@anta25
Musela som tam prist na 7.30, o 8.00 som bola na sale s o 20 min spat na izbe.
O 9 cca sme sli k lekarovi s embryol, o 10,00 som uz spala doma.
Ja som mala tiez trochu problemy s internym, mala som ich mat hotove az zajtra rano, no povedal mi dr. aj sedtricka, nech to akokolvek urychlim, ze musim to mat, oni to neposunu.
Tak mi vychadza, ze to budes musiet v pondelok o pol 8 mat.
Presvec internistu ze to inak nejde, dsj si plateny termin, bomisu,... Cokolvek, nech to mas.

lienkalienocka
28. feb 2013

@mirm to bola ta mensia 🙂 no ked som potom volala, lebo lekara som nestihla. ja mam pocit, ze nas odbil, aj ked sme tam boli spolu, niekedy nemam este ani nohavice natiahnute a uz mi hovori dovidenia 😀 neni to zrovna moc prijemny pocit. a na to kontrolne sono ides k nim? ja som zvazovala, ze uz pojdem ku svojmu gyn, no pojdem asi tam nech mi poradi co a ako.
no v tom je ten otaznik. v iscar sme boli iba na spg a uz vtedy sme povedali, ze nikdy viac. v gynfive bola kolegyna a odisla tiez odtial a nic dobre som nepocula. no len ked som dnes videla ten cennik z brna, tak sa mi panenky pretocili. hej, to som aj ja pred par dnami nasla, ze to dokazu do urcitej sumy vratit. este je skoro, mame cas na premyslenie 😉
inac, ja som tiez riadne revala,aj ked som citila, ze to tak bude. len to bolo sklamanie

cicussa21
28. feb 2013

ahojte babulky.. tak mne dnes konecne dorazila mrcha, tak od zajtra picham a v stredu kontrola,takze budem dufat, ze vsetko nbude v poriadku. je sranda, ze vy dve ste dnes boli vo ferti naraz.... jedna nan kntrolu a druha na odber..
@anta25 neboj, to este stale nic neznamena.. este stale mozu dorast.. a doki co na to povedal? @willywoman pekne povedla, ze ideme na kvalitu, nie kvantitu... bud pozitivna..
willywoman drzim pasticky, aby sa vajkam darilo a vsetky 4 sa oplodnili a pekne sa vyvijali..inak ja to chilli asi tiez nemozem.. ja som si dala tabletku a moj zaludok mal co robit... ja som len vodu pila, lebo taka palava v zaludku, ze som sa az bala, ze budem vracat..takze asi nebudem experimentovat...
babulky drzte a dajte vediet ako pokracujete, drzim pasticky a myslim na vas
🙂

skrouceninka
1. mar 2013

@lienkalienocka zlatko co se stalo ?? ono to nevyslo a co bylo v tom ferti napis mi mam o tebe starost mam te rada ozvi se mi 😉

anta25
1. mar 2013

@willywoman ...dakujem za info...uz mam vsetko, co treba, ale som sa nabehala, aby to bolo...pre vysledky som bola rovno v labaku...aj sprava od internistu je kompletna... 🙂
Dufam, ze budes mat pozitivnu spravicku, dufam, ze sa vsetky oplodnili! Daj vediet, kedy mas vklad.. 😉

anta25
1. mar 2013

@cicussa21 ....ahoj, dakujem za povzbudive slova, doki sa len opytal, ze kto mi to pichal, lebo ze v pravom nemam nic, a aj by som sa ho opytala, ci tam je este sanca, ze nieco dorastie, ale zostala som tam len so sestrickou a on sa bavil s druhou sestrickou na recepcii...no a este mi stihol povedat, ze to je aj vekom (mam 35)... 😒 no uvidime v nedelu, co bude...ale pri 1.IVF som mala tiez len 4 a oplodnili sa 2, a pri druhom 6 a oplodnili sa 4...
...daj aj ty vediet, co noveho... 🙂 Drz sa!

adulik76
1. mar 2013

čaute baby, občas čítam túto témičku, lebo aj ja sa tak cítim ako "spolupatriaca", keďže tiež navštevujem FC. Absolvovala som tu cellkom 2 IVF, 1 KET a z toho KET máme doma 2,5 ročnú slečnu. Minulý týždeň som bola na vklade a dnes som našla // 😀 , a to ani nebol ranný moč 😀 😀 😀 . Doktor mi povedal, že mám myslieť pozitívne, tak som myslela ... 😀
Ešte síce nemám vyhrané, ale chcem vám tu vniesť aj trochu pozitívnej energie. 😉

@lienkalienocka neviem, aký negatívny zážitok si musela mať. Ja som toto druhé IVF - ko absolvovala skoro celé sama, muž prišiel akurát na odber a potom sme boli spolu na vklade. Všetky kontroly som pobehala sama, lebo on musel byť pri malej. Doktor je vecný, priamy a moc sa nerozplýva nad nami, lebo nemá čas na to, treba to aj tak brať. Ono, keď budete spolu vzdychať nad tým, že nemôžeš otehotnieť, tak ti to nepomôže. On aj jeho celý tým sú profesionáli. Aj mňa raz sfúkol, ale nič som si z toho nerobila. Ale zas na druhej strane, minulý týždeň pri vklade sme vtipkovali a rehnili sme sa, čo mi pri plnom močovom mechúre robilo značné problémy ... 😀 😀 😀 😀 . Jednoducho, hlavu hore, to zlé zažeň preč, riadne sa vyresetuj a uvidíš, všetko bude dobré a bábo budeš mať 🙂 🙂 🙂

xlolax80
1. mar 2013

@adulik76 ahoj, mozem sa spytat, mas aj nejake ine priznaky?

adulik76
1. mar 2013

@xlolax80 slintám zas jak bernardín ako vtedy, keď som bola tehotná s malou 😀 😀 😀 😀

cicussa21
1. mar 2013

@anta25 to si bola teraz v stvrtok na kontrole a v nedelu ides opat? wow.. to je rychlost..a vekom?? to je divna odpoved... a nejake dalsie instrukcie co mas a nemas? mi to pripada take nemastne neslane 😖
@willywoman a ty ako? volali ti?

anta25
1. mar 2013

@cicussa21 ...nehovoril nic viac, ani co mam robit ani co nemam... 😒

leontinka27
1. mar 2013

@adulik76 ahoj chcem sa spytat ako prebieha KET vo ferti.ja uz beriem od prveho dna estrimax 2x 1 od prveho dna a od 6 dna beriem 3x1 denne zatial do 10 dna vtedy idem na ultrazvuk kontrolu sliznice.ale neviem kedy mam ocakavat vklad. mam 5 dnove embrya po predlzenej kultivacii.dakujem za odpoved.a este dokedy budem brat ten estrimax

lienkalienocka
1. mar 2013

@adulik76 nechap ma zle, ja proti doktorovi nic nemam, len keby ma nechal aspon sa obliect a potom mi zacal rozpravat co a kedy mam brat. sak tam vykrikujeme na seba jak v zoo. a toto bola sestricka, co bola neprijemna. ale kolko ludi, tolko nazorov. ja sa tiez nebudem nad nim rozplyvat aky je dobry a super. je to len lekar, co mi ma pomoct, na to tam je 😉
@skrouceninka neboj v pohode 🙂 bola som sklamana a vytocena naraz. ale dala som si zmrzku a uz je to lepsie 😉

willywoman
1. mar 2013

Baby dal vam dr. Estrofen? Mne po OPU dal iba Ulrtogestan, a ked som sa opytala ze preco aj ten druhy nie, tak mi povedal, ze nie je vsetko pravda co sa docitam na modrom konikovi. Ale pri 1.ivf v iscare mi dali oba, estrofen som brala 1x denne. Povedal, ze sa to uz nepodpisuje pod uspesne cykly a ani sliznicu mi nechcel odmerat. Nezda sa vam to cudne? Nemsm si predsa ren estrofem dat???
Vy ho beriete?

leontinka27
1. mar 2013

@adulik76 opravujem estrofem.....
@willywoman aj mne teraz predpisal ten estrofem a to idem po dvoch neuspes.IVF na KET.
@lienkalienocka AJ ja som isla vela krat z ambulancie skoro s placom....a ked tam nebol manzel tak bol hnusny a ako si povedala este som nemala na sebe ani nohavice a uz my vyprvadzal idem tam poslednu krat i ked mam este jedno ivf hradene ked sa nepodari KET idem do Brna

mistisa
1. mar 2013

@adulik76 ahojko no tak supeeer to gratulujem moc moc 🙂 ja mam troska strach ale chvalabohu mam vela vela optimizmu takze to vide a bastaa 🙂 my ideme prvy krat.dnes je tyzden co mam ziadost na poistovni mam union tak dufam ze to nebude dlho trvat 🙂 🙂 som zvedava ako to bude 🙂 ci budem moct stimulovat hned nasledujuci cyklus ak by to schvalili 🙂 a tak 🙂 🙂

lienkalienocka
1. mar 2013

@leontinka27 ja tam mam este zmrazene, tiez asi vyuzijem a ked nevyjde, musime vymysliet nieco ine. mam este dva cykly hradene. tiez som rozmyslala nad brnom a preplatit si to. tebe drzim vsetky palecky, aby to vyslo a nemusela si riesit uz nic ine, len tie prijemne starosti 🙂

mistisa
1. mar 2013

@lienkalienocka moja mam otazocku 🙂 som 9 DC ak by mi poistovna schvalila tu ziadost kym dostanem dalsiu mrchu myslis ze by som mohla nasledujucu mrchu stimulovat? ci ako to je vo ferti? 🙂

adulik76
1. mar 2013

@leontinka27 keď budeš mať dostatočne veľkú sliznicu, tak sa urobí vklad nanučikov, potom si budeš dávať utrogestan 3x2 a estrofem podľa dávkovania, čo ti určí lekár, a to všetko až do konca 12 týždňa (tak som to mala aspoň ja pri KET-e v 2009)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre