Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
22. sep 2009

peťa to sa ti asi ako prejaví ten hype...... ja viem čo to je , ale mám tušáky aby som to aj ja nemala, lebo tiež mám smolu,
peta a ked mi trochu vytieklo, čo mám teraz robiť,
a nič som necítila, žiadny pichanec, bodku tam mám ale už ju ani nevidím

sylvusa
22. sep 2009

bobjan ďakujem,
chcem to aby to bolo dobre, a je to naprd, ale mne sa to aj tak nepodarí na prvý krát takže už budem vedieť,
inak tie kvapky to je alcehmika, takže keď môžem čaj , len sa bojím, aby tie vaječníky moc nepracovali aby som nedosatal ten hyp.........,

petra2505
22. sep 2009

sylvus praveze sa mi nijako neprejavil, citim sa velmi dobre len Pinterovi sa podla ultrazvuku zda, ze mam hyperstimulak v piatok idem na kontrolu a dufam, ze sa mu to ozaj len zdalo.
ked ti vytiekla kvapka dve tak to neries aj v navode je napisane, ze treba prvy raz pichnut az po vyteceni jednej kvapky na hrot ihly, dalej normalka pichaj a ked pojdes na ultrazvuk tak ti povie co dalej, ked budes reagovat dobre tak pohoda inak ti urcite pomozu aby to bolo tak ako ma byt
pokial ti vytieklo vela zavolaj do FC co mas spravit.teda aspon ja by som to tak riesila.

sylvusa
22. sep 2009

lenka, ja som bola 6.apríla, a výsledky som mala začiatkom júna
bojjan, ja má gona - 300 si pichám dávku, a nič som necítla , je to možné

petra2505
22. sep 2009

ja som cakala na genetiku cca 2 mesiace

bobjan
22. sep 2009

Lenca, mne výsledky prišli cca o 6 týždňov?? už presne neviem, ale robia ich tuším do 2 mesiacov isto..

Peťa, ty máš teda smolu...ale verím, že sa všetko na dobré obráti a výjde ti to v podobe // 😎

Sylvus, verím, že to bolo o.k., ja som pichala Gonal po 187,5 a tiež som nič necítila...tie perá sú proste také super 😀

petra2505
22. sep 2009

bobjan ja uz ani nemam silu vyjadrovat sa, mna niekto musel teda riadne prekliat 😲 nechapem to, nic mi nie je citim sa super a ze hyperstimulak, no co uz musim sa s tym zmierit a pockam si teda az bude vhodny cas, ale viem, ze toto je moje prve ivf a urcite posledne aj ked nevyjde pozitivne.

bobjan
22. sep 2009

Petra, nehovor, že je posledné.....keď to nevýjde, ono to časom prejde a budeš sa tešiť na ďalšie ako ja 😵
Lebo viem, že pre to maličké niečo robíme, nielen čakať na spasenie...
Papaj veľa vlákniny a pi až 4 litre denne, aby sa ti riadne nerozbehlo a nemala si problémy a neskončila na infúziách...

misi33
22. sep 2009

Bobjan kedy ides na krv?

Peta hlavu hore.Niekedy veci velmi zle vyzeraju a nakoniec to tak nie je.Este to nemas iste.

petra2505
22. sep 2009

pijem, vypijem aj desat litrov len keby sa dalo toho zbavit 😉
Baby teraz zacinam chapat, ze nic sa neda planovat a osud si aj tak vsetko zariadi podla seba 😒
Bobjan ty mas u mna velky obdiv ako bojujes 🙂

bobjan
22. sep 2009

Misi, idem vo štvrtok a výsledok bude v piatok...

Petra, musíš bojovať aj ty, veď sme silné ženy, kúrnik šopa, nie??? 😵 A ďakujem 😎

sylvusa
22. sep 2009

baby z čoho vzníká ten hy--stimulák , ako sa tomu vyhnúť, čo robiť ,

bobjan
22. sep 2009

Sylsvus, sú to proste prestimulované vaječníky....treba veľa piť vody, až 4 litre denne, kontrolovať, či chodíš aj adekvátne cikať, papať veľa bielkovýn a potom merať bruško, či sa moc nezväčšuje, ak áno vyhľadať dr. potom sa zvykne aj zle chodiť, len v predklone...zle sa dýcha, atď....

lenca.b
22. sep 2009

fuuuha baby to budem tak dlho cakat ☹ sak to nie je mozne ze tak dlho to trva a to ste boli v blave na tej genetike? ak ano kde ja mam ist buduci tyzden do BB roozveltova nemocnica tak teraz neivem veru ☹ ked to tak citam tak ja sa asi nedostanem ani k tomu aby sme tento rok vypisali ziadost na ivf pre poistovnu ☹

bobjan
22. sep 2009

Lenca a kto ti kázal ísť na genetiku??

lenca.b
22. sep 2009

Dr. Pinter ze inak sa nemame o com bavit ☹ tak som riadne z toho na nervy sak to je hroza tollko casu cakat a to sme dostali prvy termin az 20.10. ale po znamosti sa nam to podarilo dako zazrakom vybavit na 29.9. a teda ak budem tak dlho cakat na vysledky sa zblaznim potom dalsi mesiac na poistovnu no nevidim to nijako dobre

bobjan
22. sep 2009

aha....

Hlavu hore, neboj to ubehne raz, dva, uvidíš 😉 Radšej, keď to budete mať v kope, ako bezhlavo bez toho...

lenca.b
22. sep 2009

hej lenze moj mm bol dva tyzdne pred tym spg chory mal 5 dni v kuse horucky a zapalene mandle bral ten sprej bioparox do hrdla a to asi bol problem lebo pred tym mal patologiu len 40 percent co je skoro norma tak ja neivem vazne som z toho chora a to mam v novembri 30tku a som dufala ze dostanem najkrajsi darcek ale uz tomu postupne prestavam verit a je mi z toho hrozne nanic nemam ani naladu ani sa mi nic nechce proste myslim len na to preco je to take zle a to mi este vcera moj dok na vysetreni povedala ze teraz som mala krasny cyklus uz na 11DC som mala vajko 18 a teraz 21 DC aj krasne narasstenu sliznicu ale co z toho ☹

katka14
22. sep 2009

jej bobjan, ved ty ides o chvilku na krvičku? a ako ? skušala si testovať? ja som včera volala, jasne ze je negativne. tak si idem zajtra pre papier, nech to maju v FC komplet. neviete čo je s matuskou? mala mat v pondelok vysledky krvnych testov, bola podla testov sice jasne tehu, ale neozvala sa ?

bobjan
22. sep 2009

Katka, ahoj🙂 No idem veru... netestovala som a ani nejdem..

Matusku som tu nezahliadla... 😨

floskula
22. sep 2009

lenca.b - toto je v BA, v budove Zeleznicnej polikliniky - volaju sa Novapharm na Trnavskom Myte vedle trznice. je to sukromne, takze skus zavolat, co by to stalo a podla toho sa rozhodni. podla mna ten vysledok budu mat skor urcite skor, ako inde. my sme boli na Kramaroch a vysledok sme malli az o 3 mesiace!

Ambulancia klinickej genetiky
a materno fetálnej medicíny
5. poschodie
BLOK C Doc. MUDr. Michal Ondrejčák, CSC. MPH
MUDr. Katarína Melišová, CSc

Doc. MUDr. Hinšt Jaroslav, CSc.
Doc. MUDr. Kleskeň Peter, CSc.

genetika@novapharm.sk 02/2029 2444

katka14
22. sep 2009

ahoj lenca.b, ja som tiez tuzila po darceku na 30tku, boli sme na druhom IVF, ale presne tyzden pred narodkami prišla mrcha a ivf-ko v prdeli... s prepačením. sme objednaní na genetiku na konci oktobra, buduci tyzden idem manzel na SPG a ostatne vysetrenie k urologovi. ale čo už, dostala som ine pekne darceky, no mimi nikde. opat. tak snad raz ... sa dočkáme...

lenca.b
22. sep 2009

floskula dakujem krasne tam som neskusala volat ale ja tam chodim na endokrinologiu a mam termin v bb o tyzden tak snad vysledky nebudu az tak dlho trvat ale dakujem si moooooc moooooc milunka ze si dala kontakt snad to pomoze aj inym babulam 😉 katka tak to ma mrzi ze to nevyslo ono tazko sa hladaju v takych pripadoch slova utechy ale je dobre ze existuje taketo forum kde si mozeme takto aspon trochu pomoct jedna druhej 😎

katka14
22. sep 2009

mne to veľmi pomohlo, že tu sa s vami môžem o všetkom otvorene baviť. a tešiť s vašich úspechov 🙂

petra2505
22. sep 2009

hyperstimulaku sa vyhnut neda - ja som jasny priklad lebo robila som vsetko pre to aby som sa mu vyhla a vidite mam ho.Odkedy som pichala som si davala pozor aby som vela vypila, cikat som chodila adekvatne tomu kolko som vypila, brucho mam v pohode ziadne radikalne zvacsenie a predsa som sa dnes dozvedela tu spravicku, ze vklad sa pravdepodobne odklada.
baby drzim vam palce, toto chc riadne nervy...

rikuska21
22. sep 2009

Petra, viem o com hovoris presla som si ohss, mala som horsie stadium, ale dnes som bola na kontrole po 1 menzes a uz som ok, Takze v novembri ideme na vklad,

Petra, ak by tobol haperstimulak tak sa zblaznis od bolesti, kukni na moj album ake som mala brucho a povedala som si nikdy viac, tak ak ti nic nie je tak to nemusi byt ono

Katka, ☹ ☹ ☹ ☹ , myslim na teba a nech mas cim skor vysledky z genetiky

Bobjan, ako sa citis??? v piatok ides na krv????mas dobre nervy ze si este netestla 😅 😅

petra2505
22. sep 2009

rikuska ahoj, hned som si spomenula na Teba moja, lebo viem ake si mala brucho, ale ja sa citim dobre, mna nic neboli keby som nepichala ani neviem, ze stimulujem ☹ som z toho taka onicom, smutna lebo to uz nie je mozne aku mam ja smolu.ty si mala bolesti alebo nieco?cikala si normalne?pila si vela?

mima11
22. sep 2009

Ahojte, prepáčte, že Vám sem leziem, síce nechodím do FC, ale tiež som snažilka, ale v inom Care a sem-tam Vás čítam.
Lenka.b ja som bola na genetike, a bola som práve v Železničnej nemocnici u DR. Melišovej. Aj keď je to súkromné, hneď mi Dr. povedala, že to bude dlhšie trvať, pretože chcú to dôkladne spraviť. My sme boli objednaní okolo cca 20. máj (presne si to už nepamätám) a výsledky sme mali okolo 30. 7. Takže cca 2 -2,5 mesiaca to trvá.

bobjan
22. sep 2009

Rikuska, nervy?? ani nie..ja už proste nechcem vidieť test s / a aj tak budú výsledky krvi v piatok....a zvyknem do krvi dostať aj mrchu, takže každým dňom dojde....

Mima, vôbec sa neospravedlňuj, kľudne sa pripoj...

Katka, na genetiku držím palce, nech dobre výjde 😉

mima11
22. sep 2009

A ak ešte môžem, tiež som si myslela, že dostanem darček na 30-tku,ale asi nedostanem. Mám za sebou 1. Ket, ale cítim, že to nevyšlo a to idem na test v piatok a manžel má v sobotu narodeniny. Chcela som tiež pre neho a pre mňa ten najkrajší darček, ale asi to nevyšlo!!!
Držte sa!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre