Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
16. okt 2009

ahojte,
chcem sa spýtať, keď náhodou dostanem menzes v neďelu, tak ten utrogestan mám vysadiť? načo už si ho budem dávať, či dám, a počkám čo povie doktor v pondelok

tinkywinky
16. okt 2009

ahojte dievcata,

citam vas pravidelne a drzim palce vsetkym snazilkam!!
Ja som tiez niekolkorocna snazilka, navyse s endometriozou. Absolvovala som KET a vcera nam potvrdili vysledkami krvi, ze sme tehu 😵 Mrazacikovia sa uchytili!!!
Takze aj KETka su uspesne 🙂 Drzte sa kocky, aj vdaka vam som sa citila silna na boj proti prirode a nestracala podu pod nohami, ked to nevychadzalo.
Vydrzte, raz to vyjde!

bobjan
16. okt 2009

tinky, gratulujem a nech je všetko o.k. 😉

bambibam
16. okt 2009

sylvy ja by som na tvojom mieste užívala utroš až do krvných testov ved ked krvácaš to neznamená že nie si tehotná .

tinkywinky - veľká gratulááááááácia ,nech pekne priberáš.

Bobjan no mi si na bruško budeme musieť počkať,ale dúfam že čas nám pomôže a dočkáme sa.

sylvusa
17. okt 2009

ahojte, dostala som menzes, dneska , včera som mala bolesti, dneska ráno som mala špinenie, ale už sa mi spustil menzes, volala som do FC, naďalej mám brať utro.......
pekný víkend

katka14
17. okt 2009

joj,sylvus to ma mrzi. ☹ ale nadej umiera posledna-vydrz do krvnych testov

barbareta
17. okt 2009

sylvuška i mnňa ☹ a myslím to doslovne ja viem ako sa cítiš..to som si prežila pri 1 ivf- ku....... 😢 ja som pred svadbou vedela do čoho idem !? ale vtedy nebol MK nebolo vlastne kde ťerpať info...ja som ako takemu ivf 100% verila..ale teraz viem že cele ivf je ako ruleta kde bud to vide alebo nie 🤐 niekomu to víde na prvý krát a niekomu ani nie na treti ako mne a pri tom som zdravá a mangel ma total 0% patologiu spermošu

sylvusa
19. okt 2009

ahojte,
krv negatívna, keď mi skončí menzes tak mám prísť do FC sa dohodnúť čo a ako?
neviete čo tým myslí?
ževraj žiadosti sa budú vypisovať až v januári, lebo nevedia ako to bude so zlučovaním poisťovní
pa

vierka
19. okt 2009

sylvusa - tak to ma mrzi mojka, dufala som cez to vsetko ze si uz krvacala, ze to vide... 😔
no so mnou ked doki hovoril ze je to negativne, tak ze mam prist na kontrolny utz ci je vsetko v poriadku po takej hormonalnej stimulacii, ale to som mu povedala, ze zajdem k mojmu gyndosovi, tak sme sa len dohodli, ze ked budem chciet vypisat ziadost, tak ze sa mam zastavit...

misi33
19. okt 2009

ahojte,
sylvus je to skoda ☹ ☹ ☹
bol tvoj prvy pokus,takze male pozitivum,ze mas este pred sebou dva hradene poistovnou...

neviete kedy sa da ist po OHSS na ket, aku dlhu pauzu treba?

chcela by som vediet, ci to mozem stihnut do vianoc alebo budem musiet cakat na novy rok?

bobjan
19. okt 2009

Sylvus, to je škoda 😔 som si myslela, že to dopadne dobre...drž sa

mne nikto nekázal ísť na utz po stimulke 😕

misi, myslím, že sa chodí o 2 mesiace 😕 ??

vierka
19. okt 2009

misi - myslim ze tak o dva tri mesiace 😉

katka14
19. okt 2009

ahojte babenky, misi, ja som bola na UTZ ale len u svojej dokiny, vo FC som bola až na dalsiu žiadost vypisat. skus sa spytat sestricky na čo tam maš ist aby si sa zbytočne neprehnala. pre istotu. ale ak si z BA, tak to máš aj tak jedno, no nie? drž sa moje, neboj to prebolí. treba byť silná, a bojovať ďalej. pozri koľko veľa je nás tu bojovníčok, neboj mi to dokážeme !!!

ripmajka
20. okt 2009

babinky nutne potrebujem radu.Please

Mám potvrdené tehotenstvo 9 tt . Som po KET vo FC.
Naďalej užívam Utrogestan (do 12 tt), Pinter mi však povedal , že mám aj nadalej užívať aj Estrofém 2x1 tbl.
Môj gyndoš (ktorý pozná samozrejme celú moju diagnózu) mi ho však včera kázal vysadiť. Akú máte s tým skúsenosť a hlavne akú máte pri vysadzovaní estrofemu????? Čítala som napríklad , že baby s Heliosu ho majú užívať len do potvrdenia srdiečka.Ja už som z toho jeleň. Please help me!!!!

floskula
20. okt 2009

ripmajka, tu je tazka pomoc, kedze ziadna z nas nie je lekar. 😒 ja by som na tvojom mieste pokojne zavolala Pinterovi a povedala mu, ze lekar ti povedal opak a kedze ti zalezi na tom, aby bolo vsetko ok, tak ho prosis este raz o prehodnotenie toho celeho. ak to nechces spravit a doverujes svojmu doktorovi, tak estrofem vyrad, ale postupne. daj si ho najprv kazdy druhy den, potom kazdy treti az do stratena. nie naraz. ale to je len moj laicky nazor.

p.s. blahozelam k uspesnemu ketiku. 😉

cakyna
21. okt 2009

tak este raz,som nejaka pomotana,lebo som posielala dotaz,ale asi zle. Prepacte som uplne nova.ja som bola uz 2xv iscare,ale nic z toho.najviac ma stve,ze sa islo rovno na ivf a nezistovalo sa kde je problem.viem akurat,ze u mna,nakolko mam nepriechodny pr.vajcovod.bola som total nespokojna v iscare,tak som sa rozhodla na ferticent.prosim dajte mi vediet aka je komunikacia s dr.pinterom.dakujem vam za odpovede a prepacte ak som nejak zblbla pri pisani 😉

ripmajka
21. okt 2009

Cakyna skús sa objednať na prvý vstupný pohovor. Za ten pokus to stojí. Myslím , že je ešte stále bezplatný a nezáväzný.Uvidíš aký budeš mať z neho dojem. Ale myslím, že Pinter je fajn. Síce zaneprázdnený , ale odborník

marrad
22. okt 2009

Ja som do FC isla po tom ako ho tu vychvalili,
nemam inde skusenoti, ale po tych chvalach som si predstavovala, lepsiu kominikaciu.
Nic mi nepovie, len strucne odpovede na moje cielene otazky....nemozem povedat, zeby to bolo zle ale velmi citim to ako to robia ako na pase /hlavne lekar/

cakyna
22. okt 2009

ahoj marrad, mam pocit, že to bude asi všade tak. Nechám sa prekvapiť, ale jedno je iste, ze uz tak lahko sa nedam odbiť a ked bude treba tak si otvorím ústa viac. V iscare niekedy krik na llekárov zabral, čo mna dosť hnevalo, nikdy som sa na to neodvážila, ale pohar trpezlivosti pretečie, tak budem ako havo obranár 😀

gabica
22. okt 2009

Ahoj Marrad, a ostatne ... ja mam podobny pocit z Dr. Tiez ho tu vsetci vychvalovali, ale som sklamana z pristupu. Cely cas sa tak tvari, ze "sa ma hlavne nic nepytaj". Moj muz ho vobec nemusi.

Inak dlho som neprispela, ale mozno babenky, ktore su tu dlhsie si ma pamataju. V 0509 sme absolvovali neuspesne 1.IVF+ICSI a teraz prebieha druhe, USPESNE 😀 (aspon si to tu napisem, mozno si to tam hore niekto precita a zariadi nam aspon jedno babenko). Zajtra idem na OPU, tak sa aj bojim aj sa uz tesim. Chcem sa opytat, mozu popraskat vajicka, ked kaslem ako lion? Vkuse ma pichaju vajecniky tak neviem, co je s nimi. mam kludovy rezim, ale co z toho, ked kaslem. Tiez som zvedava ako bude prebiehat narkoza s mojim kaslom.

Je tu niekto, ktorej bezi akurat stimulka resp. je po ET? Mam pocit, ze nejako to stagnuje. Aj vo FC skoro nikto nikdy nieje, tak sa cudujem.

misi33
22. okt 2009

Ahoj Gabika.

Ten kasel je podla mna v pohode.Ja tak kaslem,ze mam zachvaty a picha ma cele brucho.Na foliky to nema vplyv.Bola som aj dva krat v narkoze a ziaden problem.Raz som mala 11 folikov a 2 krat 6 folikov. Drz sa.

gabica
22. okt 2009

Misi, dakujem ... si ma potesila. aj ja som mala 1.x 11 folikov. 😉

misi33
22. okt 2009

Co sa tyka mojho domu z FC.Mozem to len porovnavat z Gyn Fivom. Na prve miesto by som dala rozhodne financie,ziadene behacky po notaroch,lepsi pristup k manzelovi pocnuc vysetreniami jednanim pri samom odbere konciac. Bez problemov sa da k nim chodit na injekcie. Na recepcii su mile tie sestricky. Pohovor s embryologom vyzera ako pohovor (nie ako v gyn five- prisla embryologicka ,ked som este bola ospala vyblafla na mna veci a ja bez moznosti uvazenia som musela odpovedat).
Co sa tyka Dr. Pintera tak je skupy na slovo,robi ako na beziacom pase. To boli moje dojmy na zaciatku ,no potom coraz viac navstev tak kecal viac a viac. Podla je odbornik. Ja osobne som mala komplikaciu a riesil to so mno zodpovedne.Dokonca sme si sadli ja, Dr.Pinter a embryologicka apresli sme si vsetko adohodli sa dalsiom postupe. Doteraz som okrem liekov nic neplatila.
Co este ocenujem,ze robi KO po vsetkom.To v Gyn five nebolo.Vobec ich nezaujimalo v akom stave su vajecniky a maternica po prvej mrche.

gabica
22. okt 2009

Ja pravdu-povediac nemam s cim porovnat. Jedine s tym, co som sa podozvedala tu od dievcat. samozrejme, ze som nesla do FC hladat si noveho kamarata-doktora. Len som po vsetkych tych superlativoch cakala vacsiu komunikativnost.

Misi - citala som si tvoje prispevky. Ty si hned po odbere dostala OHSS? Brala si tiez 5 dni Gonal, potom Merional? Dr spominal, ze ten Gonal robi problemy - ohss. Preco si tak zacala reagovat, ako prebiehala stimulka? Lekar uz mal predtym nejake indicie? Mne pri prvom hrozil ohss, lebo som lala vela malych folikov, nakoniec som sa mu vyhla. Ako sa zacal u teba prejavovat? A da sa tomu nejako predist? strasne nerada by som ho schytat, ved kto by chcel?

cakyna
22. okt 2009

tak to ste dobre,ked ste mali niektore tolko vajicok, ja pri prvom stimule v iscare som mala len 1 na odber a pri druhom som mala len 2 a to neratam neuspesne stimulacie.Tak som si myslela, ze lekarka bude patrat po probleme,ale mylila som sa,ani sa len neskrtlo a pokracovalo sa novym stimulom

andzi
22. okt 2009

ahojte holky, chystáme sa s manželom na IUI, chceme prírode trošku pomôcť, je Ferticent lepší ako Iscare? Ferticent mi odporúča môj gynekolog, ale to neznamená, že nemám právo výberu.

awe
22. okt 2009

ahojte kocky,
ja som tiez pacientka FC, prispievam malo, teraz ani nemam cim 😅
co sa tyka mna, mame za sebou tiez neuspesne IVF ICSI a ani napriek tomu by som centrum nemenila...ja som sa rozhodla podla referencii z internetu a som spokojna 😉
hlavne je to financne zvladnutlne v porovnani s inymi CAR, sestricky su mile a ochotne(chodila som tam na injekcie kazde rano a vzdy boli usmiate)...doki je sice tichy, malovravny a tiez som mala z neho najskor zmiesane pocity, ale je to lekar a muz 🙂 hlavne ze je odbornik, ja mu doverujem.

co sa tyka toho, ze je tam teraz prazdno, dovod bude asi koniec roka a problemy so schvalovanim ziadosti hlavne vo vszp, co je najviac pacientiek - tam sa caka myslim na novy rok...

my cakame na vysledky z genetiky a suup na druhy pokus, snad uspesny 🙂

gabica - drzkam palce 😵

cakyna
22. okt 2009

ja mam spol.zdrotnu,dufam,ze stihnem ziadost do konca roka,neviete ako je to so schvalenym navrhom,kedy prepadne po pol roku alebo po roku datumu schvalenia?pytam sa preto,lebo v iscare mi to ficalo na rok a moj gyndo mi povedal ze v FC je to pol roka

awe
22. okt 2009

cakyna, uz si si podala ziadost?
ja som tiez szp - schvalenie trva 1 mesiac cca...ziadost plati 1/2 roka, ked nevyberies lieky, ides vypisat novu, ak vyberies, rata sa ti to ako platny pokus...
kedy sa chystas na ivf? este v tomto roku?

gabica
22. okt 2009

Ahoj awe - no s tymi poistovnami este len bude zabava. Dufam, ze ked sa spoja, tak navysia limity. To som ale optimista 😵. Mne volala sestricka zaciatkom mesiaca, ze ako na tom som, lebo na SZP maju uz len 9 miest. Tak som tam samozrejme nabehla a uz zajtra idem na OPU, ani som sa nestihla spamatat.

Genetiku sme cakali 4 mesiace, nastastie OK. takze mm zly SPG ostava zahadou. Stravujeme sa zdravo, pohybu mame primerane, nefajci, nepije tak z coho su tie zle spermie, to je nepochopitelne. ale uz neriesim, nic nepomaha.

awe - dakujem a aj tebe zelam nech je ten 2.pokus dvojpalickovy. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre