Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

cakyna
22. okt 2009

awe,este len pojdem do FC podat ziadost a to asi zac.novembra,zalezi od Pintera,kedy da termin mojmu gyndovi,ktory mi to ma zabezpecit.ale predpokladam,ze ivf bude rie3it az po novom roku,ved uvidim.ja som hlavne zvedava na to,ci bude aj patrat po probleme,kedze dva pokusy nevisli a ked mu popisem celu peripetiu,ktoru som si uzila ale bez nejakeho rozumneho vysvetlenia.Viem len to,ze mam pr.vajcovod nepriechodny a nic viac.

bubulka722
22. okt 2009

Kočky ja som VZP, žiadosť je podaná už viac ako 2 týždne a zatiaľ mi nevolali. Na IVF pôjdeme možno v januári alebo vo februári. Akosi sa do toho neženiem,uvidíme ako to bude vyhovovať v práci. Platnosť schválenej žiadosti je 1/2 roka. Ferticent nemá ešte so SZP vyčerpané limity???

awe
22. okt 2009

gabica - ved to, aj uz tiez len tie vysledky z genetiky a sup na to, uz cakam treti mesiac, ale ked som tam volala, povedali mi, ze do tyzdn by mohli byt 🙂 dufam, ze bude vsetko ok 😕

kolko mas folikov? ja som predtym stimulovala merionalom a boli len tri vajka, dufam, ze gonal bude ucinnejsi 😀
veeelmi drzim palce, zajtra potom napis, ako si dopadla, aka bola urodicka 😉

a ako sa citis?

awe
22. okt 2009

babulka - na szp maju este par volnych miest...ale vszp uz asi nie, myslim, ze tu niekto pisal,ze vszp az v novom roku, resp. schvaluju ziadosti ale az s terminom ivf na 2010.

awe
22. okt 2009

cakyna - potom daj vediet, ako si pochodila 😉

cakyna
22. okt 2009

ok awe,podam spravu 😀

bubulka722
22. okt 2009

Awe, ja už viem dávno o prečerpaných limitoch s VZP, len mali ešte jednanie s poisťovňou ohľadom navýšenia, ale zamietli im to. Pôvodne sme chceli ísť v novembri, ale takto to bude lepšie. Stále čakáme na výsledky z genetiky, mali by byť začiatkom novembra. Dúfam,že to bude o.k.!

gabica
22. okt 2009

awe, bubu - drzim prsty, ale uvidite genetika bude OK. 😉

awe - citim sa v pohode. samozrejme, ze mam posledne 2 dni nafuknute brucho, picha ma vo vajecnikoch, som naladova a preto sa aj tesim na OPU, ze sa tych vajicok "zbavim". Zas na 2. stranu mam hrozu z mozneho OHSS - lekar spominal, ze gonal sarapati a vyvolava ohss. ☹ Akurat som sa pytala misi, ze nech poradi a napise ako to prezivala. Z toho, co som tu vycitala, tak aj ona mala gonal a po OPU jej nabehol hyperstimulak a k Et ani nedolso. chudatko. clovek sa na to upne ako na poslednu moznost a potom je neskutocne sklamany. ja som bola po 1. neuspechu uplne hotova, prerevala som 3 dni ... aj tak mi to nepomohlo. teraz som opatrna, nerobm si prilisne nadeje (navyse sme obaja chori) ale v kutiku duse je samozrejme iskierka, ze aj na nas si sadne stastie. 😀 uvidime.

babenky - dobru noc a zajtra samozrejme dam vediet, co vydolovali. naposledy som mala 11folikov, 8 oplodnili a 4 sa dalej vyvijali. Jedno bolo pekne ale ostatne tri poslabsie. Mali sme tam nejaku fragmentaciu, z coho som bola zdesena. no ale nic sa nekonalo. PK sme samozrejme nemali.

cakyna
22. okt 2009

vo FC robia automaticky kazdej genetiku,alebo nie?

gabica
22. okt 2009

cakyna - automaticky nie. Nam ho odporucili pri opakovanom zlom SPG a neuspesnom IVF.

lenca.b
22. okt 2009

ahojte heh pozeram ze tu mame zas zivot a nove babule 🙂 ja vas zatial len citam a citam a cakam a cakam nic ine robit nemozem 🙂 pretoze nase skvele zdravotnictvo 🙂 aaaaaaaaale uz sa len rehocem ale jedno viem isto ze cim dalej takto budem cakat tak si to nakoniec s tym ivf rozmyslim a nepojdem nan zacinam sa bat a to je problem ☹ a tusim uz asi nebude ani jedna poistovna mat limity ja ked som bola naposledy tak moja spolocna zdravotna mala posledne miesta a to 7 ks 🙂 a to dr povedal ze je fuc tak do dvoch tyzdnov

misi33
23. okt 2009

Dobre ranko prajem vsetkym. 🙂 🙂 🙂 piatok huraaaaaa 🙂 🙂 🙂

Gabica pytala si na moj hyperstimulak. Takze 1.ivf som mala celu stimulku Gonalom, 11 folikov a 10 pekne oplodnenych. Zial ziadne tehotenstvo.Vtedy som mala len bolestive prsia,zmeny nalad,horsiu plet....

Teraz som mala Gonal, Merional, Cetrotide a pocas celej stimulky ziadne priznaky a indicie na OHSS.Odber prebehol bez problemov.Mala som 6 folikov z toho 4 pekne oplodnene.Po odbere som nemala skoro ziadne bolesti.Brucho ma zacalo boliet na druhy den vecer po odbere.Stale mi to nedoslo, ze to moze byt OHSS.Zavolala som do FC a isla som to skontrolovat.Mala som vajecniky 74 mm,vraj nic strasne a Dr.to zhodnotil,ze mozem ist na ET,ktory som mala na dalsi den. Ja som si vyziadala PK a povedala som ze ET podstupim len ked budem v poriadku.Takze mi dal kontrolu o dva dvi. Cele dva dni som citila zle.Vajecniky ma tak boleli,ze som ledva chodila.O dva dni som prisla na KO a vyjecniky boli uz 85 mm, no a okrem toho som mala uz aj volnu tekutinu v bruchu.Takze Dr. mi uz transfer nedoporucil.
Inak co sa liekov tyka tak OHSS sposobuje HCG takze to robi najma Pregnyl a potom samotne tehotenstvo to zhorsuje.
Ja si osobne myslim,ze clovek to nemoze a nedokaze ovplyvnit. Ja som vela pila,lebo ja vlastne vzdy pijem vela vody.No ja by som to tak zhodnotila,ze to pitie najma pomahalo na tu tekutinu v bruchu.To som fakt citila,ze ked som sa prelievala vodou, tak tie krce v bruchu pekne ustupovali.Ale ked som mala len zvacsene vajecniky tak som zmenu nepocitovala.
Este jedna vec,co ja neviem pochopit.Prvy krat som vobec nemala ziadnu psychicku pohodu.Teraz som az bola uplne v pohode. Takze fakt neviem od coho to zavisi. Asi na to neexistuje ziadne pravidlo.

Prajem kazdej kocke aby ju to obchadzalo. 🙂 🙂 🙂

lenca.b
23. okt 2009

Ahojte babulky tak som sa na to vyspala a este ako to tu citam ja na ziadne IVF nejdem je to hrozne bojim sa toho a nedam si ublizovat mam uz toho za sebou dost a toto veru nie je to co chcem :( takze sice pockam na vysledky genetiky ale ziadost o IVF ani podavat nebudem

katherinesand
23. okt 2009

ahojte,
babulky ja by som sa chcela opytat, ze kde ste si dali robit genetiku?
ja som pocula, ze najlepsi su na Americkom namesti, ale neviem ako to tam chodi. treba nejake odporucenie od lekara? a ktoreho?

ja som inak teraz 12 den od ET, v pondelok idem na krv, ale spinim uz od stredy, dnes aj trochu krvi, takze uz som sa vyplakala a nedavam tomu sance. uz to bolo druhe IVF. ☹

gabica
23. okt 2009

Ahojte,
misi - dakujem za detaily. takze ziadne priznaky a az na 2.den to prepuklo. a to si vsetko vylezala doma ... ako to prebiehalo? dufam, ze nevadi, ze sa vypytujem.
ja som dnes po OPU, nedopadlo to dobre. mame iba 2 oocyty ☹ . vytiahli vyse 10 peknych ale boli prazdne. tak som neskutocne sklamana a smutna. budu ich ixovat a zajtra sa ozvu ci sa delia. strasne verim, ze bojovnici vydrzia. aspon jeden.
idem si trochu pospat, lebo som este taka ubolena.

sylvusa
23. okt 2009

ahojte
som po neúspešnom IVF/ICS, ma som 6 vajok, oplodnili sa len 2 , tie mi vložili a nič,
je pravda, že lekár si hneď volá pacientku na vyšetrenie, ja mám teraz menzes ako mi skončí, mám prisť na ultrazvuk a dohodnúť čo ďalej, on nič nechce riešiť cez telefón
ja som stimulovala s gonalom, merional, cetrotide, a veľa som nepila , a neviem , že som si pichala, nič mi nebolo, po odbere som mala troška bolesti, dali mi čípok, a bolo,
ale bola som neporiadna a neležala som , ležala som , ale som sa aj motala, zdvíhala niečo, človek si to teraz vyčíta,
taktiež som mala depky , keď sa to nepodarilo, chápem tu jednu kočku, čo už špiní, ja som to cítila , že nebudem tehotná, ale ja som si to asi privolala, už teraz som na tom dobre, teším sa na január alebo február, skôr február,
pa

awe
24. okt 2009

ahojte kocky,

gabica- nevadi, ze mas len 2 vajka, dolezita je kvalita 😉 drzim velmi palce a cakam dnes na pozitivne spravicky ako sa pekne delia 🙂 nehovoril dr. co moze ovplyvnit mnozstvo? 🙂

sylvusa - neboj, buduce ivf budes od zaciatku optimisticky naladena a vyjde to, neboj 😉 ale je pravda, ze ivf nic nezarucuje, netreba sa na to tak upinat...an ja to uz nespravim.

katherinesand - nam robii genetiku v Novapharm v BA, objednaju ta v podstate hned, cakanie na vysledky je standardne ako vsade 2 mesiace a dlhsie 😒 dr. Pinter ti da odporucenie...a nezufaj, cakaj este na krvny test 😉

lencab - chapem tvoje obavy, ja mam tiez zmiesane pocity a to uz mam 1 ivf za sebou 😕

katherinesand
24. okt 2009

awe, dakujem za odpoved. 😉
no ja viem, ze krv je krv, ale uz krvacam normalne, takze by to bol velky zazrak, keby to bolo pozit. ☹

sylvusa
24. okt 2009

kathe , ja viem čo prežívaš, mám to zasebou, bola som na dne, toto je tvoje prvé, aký máte problém, ty alebo manžel, má patológiu, ak má tak koľko %,
ja som OK, manžel má 90 % pat., a pohyblivosť 10%

marrad
25. okt 2009

katherinesand
my sme si genetiku dali robit v zeleznicnej nemocnici v Bratislave u Doc. MUDr. Michal Ondrejčák CSc.

katherinesand
25. okt 2009

dakujem babulky.

sylvusa,
toto bolo moje druhe IVF, takze uz dost velke sklamanie, davali sme tomu velku nadej. ☹
ja som tiez ok, ale manzel ma tiez zly spermio, nie katastrofalny, skor pocet a pohyblivost B a tiez patologiu, ale neviem kolko.
uz som z toho na hlavu, mam uz 34 rokov a manzel 41, takze najvyssi cas. snazime sa uz hadam aj 3-4 roky. ☹

marrad
25. okt 2009

katherinesand
mz sme mali v tychto dnoch 5 vyrocie snazenia, a mame vsetko dobre tiez som z toho na hlavu
ale ivf sme este neabsolvovali...

awe
25. okt 2009

marrad - to sme boli na genetike na rovnakom mieste, ja som ale bola u MUDr. Melisovej - v tychto dnoch cakame vysledky. Vy uz mate?

marrad
25. okt 2009

awe aj my sme boli u tej lekarky, ale este v januari a vysledky mame od marca... vsetko v poriadku

awe
25. okt 2009

a volala si si o vysledky, ci ta kontaktovali oni, ked boli hotove? ako to prebiehalo potom, zavolali si vas na nejaku konzultaciu a vysvetlili vam vysledky? dakujeeem 😉

marrad
25. okt 2009

no pockaj ona povedal, ze nam do 2 mesiacov zavola a dohodneme sa kedy prideme pre vysledky
no nevolali /lebo sa prave stahovali/ tak som zavolala ja a dohodli sme sa na stretku a isli sme tam a vysvetlila nam slovicko p slovicku co mala napisane v sprave... potom nam odovzdala vsetko na papieri a povedala, ze nam praje vela statia a tesi sa na stretnutie ked budem tehotna na prenatalnej anamneze.....

awe
25. okt 2009

super, sa tesim uz aj ja na vysledky 🙂
a ako sa citis po IUI?

marrad
25. okt 2009

no tak trochu citim pichanie v podbrusku, ale nic ma neboli.... a psychicky som taka ze na jednej strane sa neviem dockat vysledku a na druhej strane mam trochu obavy....
a este som tak trochu upriamena na seba a davam pozor aby som nieco neurobila co by mi mohlo poskodit...
napriklad aby som nieco tazke nevihala a podobne......

awe
25. okt 2009

to je spravne, hlavne oddychuj 😉 a mysli veeela pozitivne, lebo je to aj o psychike, viem to podla seba.
drzime palceky, nech ti to vyjde 😵

marrad
25. okt 2009

velmi pekne dakujem ya palceky , nech na tu vsetkym snazilkam vyjde, nech aj my uz drzim v naruci ten maly uzlicek 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre