Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

siouxie
18. dec 2009

ahoj vika. Nemala som OHSS, neoplodnili sa nám vajíčka. Aj som to šupla do pasu.

Mala som málo vajíčok, iba tri. Dve boli zrelé a ani jedno sa neoplodnilo (napriek ICSI). 😔 Na prd spermie, podľa doktora. Resp. ich chromozómy. A to máme genetiku ok...

Vtipné bolo, že po OPU nám embryologička povedala, že spermiogram bol clekom dobrý. Skočila som jej prekvapená do reči, tak to upresnila, že teda nebol nič moc, ale zatiaľ najlepší. No a na druhý deň volala tá druhá a povedala "veselú" správu.

Ale zase, musím sa priznať, že nie že by ma to nejako šokovalo, ja už som bola pripravená asi na všetko. Osobne ľahšie znesiem takéto niečo, ako v neskoršom štádiu niečo horšie...

Vika, dobre si pamätám, ideš v januári?

lenca.b
18. dec 2009

marrad a na kedy ta objednali ? ja som sa nedovolala tej moje dokyne tak neviem teda ten duphaston asi zacnem brat ten 16DC az 26DC aby ma mrcha neprekvapila skor podla mna to nemoze nijako ovplyvnit planovane IVF co myslite babulky?

vika34
19. dec 2009

siouxie idem hned na začiatku januara,teda ak všetko pôjde o.k.,budem stimulovať merionalom,tak ako minule ,tak dúfam,že dostanem zo seba aspoň to čo minule/6/aj ked mne by stačilo jedno jediné embrio a hlavne až do pôrodu.
Kam sa pichá merional do brucha ,alebo do zadku?Už som si toľko toho pichala,že to mám nejaké popletené 😅
Držím všetkým palčeky

siouxie
19. dec 2009

vika, merional tuším do zadku a cetrotide do brucha? Alebo opačne? 😅 Už neviem, lebo tie som dávala naraz a pichali mi ich v FC. Iba gonal som si pichala sama.
Tak ti budem držať päste, aby bolo všetko ok. 😵

nemko
19. dec 2009

merional do zadku, cetrotide do brucha, gonal do brucha

vika34
20. dec 2009

dakujem ,dúfam,že mi to výjde tak ,aby už sestričky pracovali,ja bývam hned vedľa centra tak mi nerobí problémy chodiť tam a ide im to veľmi šikovne ,môj muž ked pichá robí pol hodinové prípravy 😀

lenca.b
21. dec 2009

ahojte babulky no tak ja by som to mala trochu daleko kazdy den dochadzat z tt do centra takze to budem muset zvladat sama 🙂 respektive moj mm a ja asi tiez budem mat gonal merional a cetrotide 🙂 takze tie dve do brucha pohoda a to do zadku budem muset nechat na neho 🙂
ako sa inak mavate? tesite sa uz na sviatkyyyyyyy???

babulka123
autor
24. dec 2009

zlaticka .. vsetko len to naj .. s marekom vam prajeme vela zdravia lasky , stastia a ostatne pride samo..

Ninka vam praje vsetko naj v albume.. cmuuk

a kolektivu Ferticentu este raz veeelke dakujem za to ze uz sme 3...

vika34
31. dec 2009

všetko dobré do nového roka,aby bol pre nás plodnejší ako ten minulý
od zajtra začínam 3 IVF moje posledné a dúfam úspešné
ahojte

siouxie
1. jan 2010

veselý

siouxie
1. jan 2010

a spokojný Nový rok, plný splnených želaní pre všetkých 😀 😵 !

Vika, od dnes picháš? 😉 Držím silno palce a dúfam, že o mesiac tu budeš vysmiato vypisiovať dobré správy 😀 😀 😵

vika34
3. jan 2010

dakujem pekne aj ja si silno držím palčeky a tiež dúfam,že o 9 mesiacov budem vysmiata 😀

marrad
4. jan 2010

Takze dievcata vsetko dobre v novom roku,
tiez v januari pravdepodobne zacnem svoje prve IVF...
mam zmiesane pocity... 😒

adulik76
4. jan 2010

marrad, neboj sa ísť do toho, ja som v apríli absolvovala svoje prvé IVF, ale nakoniec bolo MA. V decembri som absovovala KET a opäť mám pozitívne výsledky. 15.1 idem k dr. a dúfam, že uvidím svoje prvé bábätko. 🙂

vika34
4. jan 2010

adulik gratulujem,nech to tentokrát dobre dopadne

marrad ja práve absolvujem 3 IVF a strašne verím,že to bude to pravé
Prajem ti ,aby to tvoje prvé bolo hned úspešne

sylvusa
4. jan 2010

ahojte, všetko najlepšie v Novom roku Vám želám, a nech nám to vyjde s bábom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ferticent už funguje na 100 %, žiadosti už prijímajú,

misi33
5. jan 2010

ahojte aj ja sa pripajam k novorocnym gratulaciam
prajem vsetkym vela,vela zdravia a vsetko,vsetko dobre

marrad
5. jan 2010

ahojte na buduci tyzden uz idem zavitat opat do FC.
Idem si pre lieky pred IVF.... drzte palce...aj ja vsetkym drzim...

sylvusa
5. jan 2010

ahojte,
tak ja som objednaná na budúci týždeň vo štvrtok na desiatu na podpis žiadosti druhého IVF/ICS

siouxie
5. jan 2010

čaute 🙂 aj ja tam pôjdem budúci týždeň 😉 Na kontrolný utz, odber na nový hp a ster na kultiváciu.Tak sa tam možno niektoré stretneme... 😉

marrad
5. jan 2010

hej mozno sa stretneme, ale zvlastne je to ze tuna sa vykeciame /vypisiavame/ ale ked sedim v cakarni v centre este nikdy som s nikym nehodila rec, ani so mnou nikto 🙂
sladka anonymita 😉

siouxie
5. jan 2010

práve na to som na rážala, marrad 😉 . Ja sa tam vždy priblblo usmievam, lebo vždy tipujem, či niekoho "poznám" odtiaľto.

marrad
5. jan 2010

aj ja sa tak briblblo usmievam.....
ale vsetci su vazni.....

Inak moja kamoska chodila 8 rokov do centra v KE a tiez vravela to iste..... 😉

siouxie
5. jan 2010

marrad, tak my dve sme sa ešte isto nestretli 😀 to by som si všimla 😀 😀
ale na druhej strane, čo robiť - opýtať sa, prosím vás (ťa) nechodíš (te) náhodou na koňa? 😀
a ešte keď veľa žien tam chodí s partnerom... 😀

floskula
5. jan 2010

no halo, aj ja tam idem buduci tyzden. 😀

siouxie
5. jan 2010

flos 😀 😀 😀 😀
a teba čo čaká?
inak, ja ešte neviem deň, závisí to od MS, dnes-zajtra by som mala dostať. Takže potom zavolám a dohodnem si termín (musí to byť hneď po, kvôli odberu, ale nesmiem už mať kvôli steru). Takže napíšem, keď budem vedieť presnejšie 😉

marrad
5. jan 2010

napiste niekto postup pri IVF.
cca 5 dni pred ocakavanou mrchou idem ku lekarovi setricka povedala, ze pre lieky.....
ako to budem pokracovat?
bude mi robit ten den Ultrazvuk, alebo nejake ine vysetrenia?

floskula
5. jan 2010

siu, ca ja viem, co ma caka? 😀 no vypisat ziadost na druhe ivf by som chcela. vsak co budem vyckavat? na prelome fabruara a marca by som rada sla.

siouxie
5. jan 2010

marrad, urobí ti ultrazvuk. Od druhého dňa ms picháš, alebo dávaš pichať. Približne 6. deň kontrola (utz), ôsmy deň ďalšia. Na tej ti povie, či a dokedy máš pichať, prípadne pichnú posledné injekcie a večer ešte pichneš pregnyl. ďalší deň nič a potom odber. Dĺžka stimulácie závisí od rastu folikulov, keď je ich menej zvyčajne rastú rýchlejšie,

marrad
5. jan 2010

Ty si bola vo FC?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre