Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
19. feb 2010

Marrad, ved ako myslis...
Kazda z nas ma pravo si lekara a centrum vybrat.
Prajem ti vela stastia! 🙂

marrad
19. feb 2010

No ved aj ja Vam vsetkym prajem vela stastia....
inak ja som mala tiez vsetky vysledky dobre aj mm
nemame zistenu pricinu....

adulik76
19. feb 2010

siouxie, tú jesennú debatku si pamätám veľmi dobre.....

rebeca_1
19. feb 2010

Siouxie suhlasim s tebou. 🙂
A tu jesen si velmi dobre pamatam...

rebeca_1
19. feb 2010

Marrad, neboj najdes dobreho lekara aj centrum a za par mesiacov si tehulka!
Potom uz budes len stastna!
Teraz ta to mrzi, ja viem...
Ja tiez do Ferti chodim len kvoli otehotneniu, potom ho uz potrebovat nebudem. 😉

vika34
19. feb 2010

ahojte,marrad ja mám odvahu a nenapíšem do IP,je pravda,že dr.urobí iba IVF a to je všetko,nehľadá príčiny neúspechu ani neponúka iné riešenie,všetky vyšetrenia som si dala urobiť inde a bola som aj vo všetkých Bratisl.centrách a raz aj v Brne.Vo FC som bola na konzultácii ako v prvom centre ešte cca pred dvoma rokmi a tiež mi nevedel nijako poradiť/môj problém bol v tom ,že som síce vedela otehotnieť ,ale som aj hned potratila/
Po prvom IVF /v GF/som síce otehotnela ,ale aj potratila ,potom som sa vrátila do FC z dôvodu financií a požiadala som o IVF /povedal mi ,že dáva tomu 10%,ale mám nárok cez poisťovňu tak prečo nie/Absolvovala som dalšie dve IVF ,ktoré boli neúspešne/že som neotehotnela neviním FC,ale pokiaľ viem,ked babám sa netvoria vajíčka Pinter tomu nedáva žiadnu šancu a ani im neodporúča dLšIE ivf
Neviem marrad či je to aj váš problém

lutasa
19. feb 2010

ahojte, tie, ktore ste uz absolvovali vo FC viac ako 1 IVF, stimulovali ste v dalsich IVF ronvako ako prvy krat? alebo vam menili stimulaciu? ja sa rozhodujem, ci ist do druheho IVF v tomto centre alebo nie, lebo mam pocit, ze sa oproti prvemu nic nezmeni.. dakujem

vika34
19. feb 2010

a teraz som si to celé prečítala,že ste s mužom mali všetko o.k. a že Pinter nehľadal príčiny sa ani nedivím,lebo on je tam iba na IVF na nič iné.Ked chceš dobrého gynekologa,tak to nahľadaj vo FC
Ja som s mojimi 6 potratmi obehala celé Slovensko a toho dobrého gynekologa ,ktorý by sa začal zaujímať o príčinu som ešte nenašla,nakoniec mi všetky potrebné aj nepotrebné vyšetrenia urobil gastroenterolog

veľa šťastia a chápem tvoje rozhorčenie,ja som sa zmierila s tým,že všetko si musíš vybojovať sama a nečakám /a už vobec nie od Pinta/že to bude pre nejakého lekára výzva/bohužiaľ/

vika34
19. feb 2010

lutasa a čim si stimulovala a s jakým výsledkom?

rebeca_1
19. feb 2010

Lutasa vitaj v temicke!
Vo Ferti sa stimuluje s merionalom a zmenit protokol od povodneho ti sice moze ale tiez ti moze aj davky upravovat podla UTZ.

A inak Ferticent nie je zle centrum, ja ho mozem len doporucit.
Samozrejme boli aj v tomto centre urobene chyby ale kde nie su?

Vela stastia!

rebeca_1
19. feb 2010

Suhlasim s Vikou34.

vika34
19. feb 2010

do minulého roku stimulovali výlučne merionalom,teraz už dávajú aj gonal +merional

lutasa
19. feb 2010

vika34, gonal a merional, merional mi nerobil dobre, mala som z toho hnacky. mala som len 5 folikov, z toho v 3 boli vajicka, 3 oplodnene, 2 vlozene. tehotenstvo potrvdene z krvi, HCG 113, bohuzial k UTZ sme sa uz nedostali, HCG kleslo na 0. zmrazene nemame nic. kedze pricinu sa okrem mna nik nesnazi zistit, preto zvazujem, ci to absolvovat vo FC este raz..

misi33
19. feb 2010

Tiez som dostala taku facku vo FC

Mala som predpisane lieky na IVF a vybrala som si ch v mieste bydliska,nie v tzv.ich lekarni.Neviem preco a aky je tam problem ale positovna nechce tej lekarni ten recept akceptovat a vratila ho uz tri krat. Takze ma v lekarni poprosili,ci sa nespytam v FC,ze ci je ten recept v poriadku,ci je tam dobry kod alebo nieco take.....
Dr.P.nechapal,ze co to ja riesim...Ale ked zistil,ze som to vyberala inde tak mipovedal,ze to je moj problem a ze to mam ist treraz tej lekarni zaplatit,ze ked som ho neposluchla a ze som nesla do ich lekarne.

To uz co je aby sa lieky na IVF dali vybrat len v ich lekarni. 😒 😀 😀 😀 😀

bobjan
19. feb 2010

Lutasa, ja som pri druhom IVF vo FC mala Gonal+Merional, nič iné zmenené nebolo...

A najlepší prístup s akým som sa doteraz stretla bolo v Heliose. Ale tam sa to točilo zasa v úplne iných prachoch...

lutasa
19. feb 2010

Bobjan, u mna bol lekar trosku zaskoceny, ze slabo reagujem na stimulaciu, mala som sice asi 8 folikov, dorastli zrejme len 5. tak mi po odbere povedal, ze nech sa snazim otehotniet 😨 ako keby som bola u ortopeda.. aj embryologicka sa tak tvarila, ze moje 3 vajicka su nieco hrozne, lebo v mojom veku (31) by som ich mala mat podstatne viac. tak som z toho mala dost zmiesany pocit, pritom vsetky 3 vajka sa krasne oplodnili, cize neviem, co vopred stresovali.nakoniec sa vsak embryo neudrzalo. aj som sa pytala, ze ci by som si nemala dat urobit nejake dalsie vysetrenia typu imuno, stitna zlaza, genetika, na to mi povedali, ze to sa robi az vtedy, ked sa ani druhe IVF nepodari. Co sa m zda zvlastny pristup, kedze poistovna preplaca len 3 IVF a preco to nezistit uz pred druhym, aby sme zvysili sancu?? v inych centrach v SR som nebola, mozno je to rovnake vsade ☹

bobjan
19. feb 2010

Lutasa, prosím Ťa...nepočúvaj názory, že robte si to, alebo to, až potom a potom....urob si všetko sama, keď sa na to cítiš a podľa mňa čo najskôr. Sú to tvoje peniaze, tvoje zdravie... im ide predovšetkým o biznis.... ja som si po 1.IVF neúspešnom dala urobiť všetko čo sa dalo...pozisťovala som si všetko cez net a pýtala sa skúsenejších...šli sme na imuno, genetiku aj ŠŽ...
A inak na druhej strane je pravda, že telo ženy reaguje na stimulku každý raz iný....lebo čo cyklus, tým je telo ženy iné..
Takže ak ti môžem poradiť, pekne si to vybehaj, lebo je zbytočné vyplácať všetky pokusy, ak by sa chyba našla niekde inde a dalo sa to preliečiť..
A keď sa ti vajíčka pekne oplodnili, tak to je super. Nám na 3-4 deň degenerujú a mraziačikovia nehrozia....tak hlavu hore a hor sa do vyšetrení 😉

rebeca_1
19. feb 2010

Misi33, myslim, ze oni maju medzi sebou podpisane zmluvy. Medzi centrom a lekarnou. Aj v Gyn-five to tak bolo pred siestimi rokmi. Preto v tych lekarniach maju vzdy a vsetko.
Je to smutne ale bohuzial je to tak! Ja mam napr. znamu v lekarni a nemohla mi vobec s liekmi pomoct... Smola!

misi33
19. feb 2010

ja som si lieky predpisane z gyn-fivu vyberala tiez v tej istej lekarni ako treaz a nebol problem
ved recept s liekmi ma vseobecnu platnost kdekolkvek na Slovensku a nie iba v jednej lekarni

navyse pokial viem lekarnicka objednava lieky u firiem presne podla receptu,jediny rozdiel s tou ich lekarnou je podla mna len v tom,ze lieky maju vo vacsom mnozstve a su schopni ich vydat na pockanie,

rebeca_1
19. feb 2010

Misi33, mozno je to teraz uz ine. Neviem.
Ja vzdy idem pre lieky tam, kde ma posle a neriesim to.

rebeca_1
19. feb 2010

Inak baby, ako to tu teraz sledujem, tak ozaj sa ten Ferticent nejako pokazil...
A nepokazili sme si to mi same?
Nejako toto forum zosmutnelo, bolo veselsie.
Vsak Bobjan?
To boli zazitky s Vierkou, Petkou... 🙂

nemko
19. feb 2010

ja som pred rokom nedala na Ferticent dopustit, ale teraz len cumim ake neg skusenosti mate vy kocky, moje zname a o neg skusenost s centrom som uz bohatsia aj ja 😖

bobjan
19. feb 2010

Rebeca, bolo tu veselšie to je pravda, ale by som povedala, že sa tu v tom čase aj viac darilo... inak teraz som tu nejak nechodila, ale ani nikjaké dobré ohlasy tu nie sú na FC ako vtedy..
Možno majú aj čoraz viac pacientiek...nevedno...

siouxie
19. feb 2010

a možno si prestali dávať pozor a väčšina z nás má buď negatívne, alebo veľmi rozpačité skúsenosti...?

nemko
19. feb 2010

siouxie alebo velmi podobne skusenosti 😉

rebeca_1
19. feb 2010

Bobjan, maju urcite menej pacientiek. Ja som tam naposledy zazila plnu cakaren v septembri. Odvtedy byvam uplne sama v cakarni. A to je jedno ci tam som rano o pol osmej alebo okolo deviatej-desiatej hod.

bobjan
19. feb 2010

Ja som vo FC bola spokojná, dr. mi moc toho nepovedal, tak ako každej, ale ja teda mám toho už veľa za sebou, tak som ani nejaké omáčky nepotrebovala....sestričky boli fajn. Najviac sa mi tam pozdávali sestričky na recepcii a mladučká embryologička 😉
Teda nebola som ohúrená, ani prevelice nadšená, ale to boli osoby, ktoré mali a majú niečo v sebe, čo vo mne zanechalo príjemnú spomienku. Ale ako som písala...najlepší=najľudskejší prístup, s ktorým som sa doteraz stretla a to sme už toho pochodili....bol v Heliose a v Prahe - Podolí na imune 😉

siouxie
19. feb 2010

nemko, to ma privádza k prvej časti mojej vety - že si prestali dávať pozor. Neviem, tipujem... 🤐 😔

bobjan
19. feb 2010

Rebeca aha...lebo viem, že vtedy ak som ja tam finišovala, tak tam chodilo ľudí čoraz viac a viac...tak som myslela, že to stále zosilnieva...

nemko
19. feb 2010

siouxie alebo zhodou nahod sa aj tu na fore stretli dievcata, ktore rovnako oblboval a kazdej povedal tu istu vetu: stalo sa nam to prvy raz 😉 lebo on tu vetu rad pouziva a okrem toho ma najradsej pacientky, ktore len skacu ako on piska, na nic sa nepytaju a len prikyvuju ako on povie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre