Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

summer_103
22. mar 2013

@sherny Ja som si to pozerala na youtube ako pise henika, je tam viac videi. Ale aj ten navod co je k tomu v baleni si treba precitat, je to dost zrozumitelne. Prvy krat to bol boj s vlastnou rukou, ale potom to uz islo v pohodicke, uvidis 😉

summer_103
22. mar 2013

@mistisa ahoj ano uz som 8 den stimulky, bliiiizi sa to 🙂 🙂 Ja uz picham merional a cetrotide. Rastu pekne, vyzeralo to na jednej strane na 5 a na druhej asi 2-3 tak dufam ze to bude stacit a budu kvalitne vajka. Jaaj ta mrcha ta natahuje, tak jej dohovor ze konecne ju uz chces dostat 😀 Mna nenatahovala, zato prisla taka silna a bolestiva, akoby si to chcela uzit posledny krat 😀

summer_103
22. mar 2013

@wejbynka chapem, pri jednom je nizsie percento uspesnosti, ale ked si das vlozit dve, vzdy je tu 25% sanca ze budu dvojky 😀 Ja fakt neviem, rozhodnem sa podla toho kolko bude dobrych embrijok.

mistisa
22. mar 2013

@summer_103 no supeeer prajem ti aby boli krasne a kvalitne a aby to vyslo na prvy sup 🙂 🙂 no veru natahuje a to som si aj horuci kupel dala vcera a nic ☹ len bolesti a mrchata nikde. ach jaj. a na vklad pojdes hned ano? ja budem musiet dva mesiace cakat lebo mi hrozi asi OHSS to uvidi doktor náz na 6 den ked pojdem na kontrolu tak uvidime 🙂 🙂 mozno nie ale mam PCOS tak ze je to dost mozne ze to tak bude. ale nevadi to ubehne ako voda.radsej pockam ako by som si mala nieco privodit 🙂

summer_103
22. mar 2013

@mistisa dakujem, verim ze sa to podari 🙂 Ja asi idem na vklad hned. Nemam PCO takze dufam ze u mna sa nerozvinie OHSS. Neboj, tebe tie dva mesiace ubehnu rychlo, budes mysliet na tie svojich mrazacikov a tesit sa na nich 🙂 Drzim palce nech sa ta tvoja mrcha rozhybe, ved potrebujem partacky na stimulku 🙂

mistisa
22. mar 2013

@summer_103 dakujeeeem 🙂 no presne tak 🙂 🙂 uz nech som aspon po odbere 🙂 🙂 no veru ved cim viac nas bude tym lepsie 🙂 este @sherny nech sa rozbehne a bude to vsetko ako ma 🙂 myslim na teba nech to naplno vide.to je tvoj prvy pokus?

summer_103
22. mar 2013

@mistisa no, je to prvy pokus IVF. Minuly rok sme mali 2xIUI ale len kvoli poistovni, kedze mam zvysene protilatky proti spermiam. Inak sme s mm v poriadku, ja som bola aj na laparke a vsetko ostatne mam ok.

mistisa
22. mar 2013

@summer_103 no super takze prvy pokus vide uvidis 🙂 🙂 vies ako sa hovori ze telo zvládne všetko, na čo je pripravená hlava takze pooupratovat v hlavicke nieco si zaumienit a je to tam 🙂 🙂 my sme tiez mali ist na IUI ale ani raz vajka nenarastli. aj na laparke som bola a zistili mi velmi tazko priechodne vajickovody takze nula bodov. ale mm je chvalabohu uplne v zdravy 🙂 🙂

leontinka27
22. mar 2013

Tak baby vo ferti protilatky proti trofoblastu nerobia a je to velmi dolezite vysetrenie lebo to moze zabranit uhniezdeniu.inak krv negativna.

summer_103
22. mar 2013

@leontinka27 ach tak to mi je luto ze to nevyslo 😖 Ja mam hranicne protilatky proti spermiam a niekde som citala, ze v takom pripade je mozne ze bude telo bojovat aj proti trofoblastu. Tiez sa chcem na to este doktora spytat. To si asi treba ist dat spravit inde to imunologicke kompletne vysetrenie.

leontinka27
22. mar 2013

@summer_103 ja som bola na imunologii robili mi aj spermie vajicka volaka zigota ci co a jedine co neurobili je trofoblast.neviem ci by to zistili z tychto vysetreni ze ked by bolo nieco zle tak by to riesili aj na trofoblast.ze vraj ine centra to robia

leontinka27
22. mar 2013

@summer_103 nie zygota ale zona pellucida.takze vsetko okrem trofoblast ale v gyn five to robia aj v heliose

sherny
22. mar 2013

@summer_103 sa máš..ja stále nič ☹ ☹

sherny
22. mar 2013

kočky, budete, alebo boli ste počas IVF na PN-ke? myslím počas stimulácie a po vklade...? a ak áno, ako dlho?

dakujem za každý názor 🙂

skrouceninka
22. mar 2013

@lienkalienocka tak takovemu doktorovi ja bych udelala papapapa zlatej muj doktor to si fakt pohledej nekoho jineho nebo pokud nema doktor zajem ti pomoct tak potom kdo ho ma mit ty ty si mas hledat na jake vysetreni mas jit by jsem se na nej vykaslala ze dovi ja bych mu dala dovi 😀

tina4931
22. mar 2013

Ahojte, prosím vás robia v FC aj vyšetrenie na protilátka proti spermiám? A koľko to stojí?
@sherny ahoj, počas stim.som na PN nebola ale po vklade už ano. Ja teda hlavne kvôli mojej práci.

tina4931
22. mar 2013

@sherny Inak, podľa mna ani tak nie je dôležité či si alebo nie si na pn-ke. Dôležité je hlavne aby si bola čo najviac v psych. pohode. Samozrejme ak má niekto fyzicky náročnú prácu je asi lepšie sa šetriť a doma odpočívať 🙂

sherny
22. mar 2013

@tina4931 a ako dlho si bola pn?

mistisa
23. mar 2013

@lienkalienocka
@wejbynka
@skrouceninka
@summer_103 kocenky nechcem to zakriknut ale mrchata zaciiina dufam ze bude aj pokracovat 🙂 ak ano zajtra volam do ferti a od pondelka picham gonaaal 🙂 🙂 🙂 a vy ako sa dnes mate? 🙂

lienkalienocka
23. mar 2013

@skrouceninka no este rok vydrzim, bo som podpisala, ze budem u neho 🙂 medzitym popozeram druhych 🙂 ja som chcela odtial co najskor vypadnut, tak som neoponovala. aj tak by to nemalo vyznam 😉
@mistisa ked ti zacina, tak nepichas uz zajtra? drzim palce a pozor na tupe ihly 😀

wejbynka
23. mar 2013

@mistisa jasnee ze nam pomozuu od toho su tu🙂....a co ty uz sa ti to rozbehlo?...mrchataa uz dorazila?

wejbynka
23. mar 2013

@lienkalienocka jeeeej mojaaa vaznee??🙂...tak to je slovo do bitky🙂...tak to ma byt paradaaaa, tesim sa velmi a teraz to uz vyjde neboj 🙂..cca za tyzdne zacneme my papat estofem a pojdeme si pre bambulky a hned po mne mesiac pojdes pekne ty🙂)...a budeme krasne tehulky🙂...mate este mraziacikov alebo idete stimulovat?

sherny
23. mar 2013

@summer_103 prosím ťa, a na koľkých sonách si bola vo Ferti počas stimulky? mne kázal na 6 deň a pak že sa uvidí...a kedy budeš mať odber a vklad?

mistisa
23. mar 2013

@wejbynka anooooooo 😉 dorazilaaaaa 😉 aj sa rozbieha 😉 dala som vinecka cerveneho a rozbieha sa 😉 zajtra volam do centra a od pondelka picham 😉
@lienkalienocka on mi kazal ze mam volat v den ked si budem na sto pro ista ze bude pokracovat.ze neskonci.a dnes som zacala mat az o nejakej 11 tej spinenie a vlastne spinim doteraz takze riadna mrcha bude az od zajtra.zajtra zavolam tam a uvidim co povie mozno mi nakaze uz zajtra pichnut 😉

lienkalienocka
23. mar 2013

@wejbynka muz tak rozhodol 😀 ja som chcela pockat, mam kupeny aj inofolic, ale ze ten zacneme brat az ked sa nepodari 😉 snad to uz vyjde 🙂 tebe sa to uz dobre priblizilo 🙂 este mame jednu dvojku zmrazenu, dufam, ze najlepsie na koniec 😉
@mistisa tak to potom hej, az ked je poriadna krv, tak sa rata 🙂 takze zajtra rano cakam spravu 😉

wejbynka
23. mar 2013

@lienkalienocka jasneee teraz to uz musi vyjst🙂..pocuj na co je ten infolic?...co je to zac?...este som to nepocula🙂..ja teraz berem kys.lisotvu, vytamin E ,vitamin C a este taky supervitamin a ked zacne mrcha tak budem papat denne jedno chilli na prekvenie maternice.)....tak to som rada ze ste sa takto hned rozhodli🙂....

lienkalienocka
23. mar 2013

@wejbynka inofolic je kyselina listova a este jedna zlozka neviem ako sa to vola. je to vlastne doplnok stravy na vajicka. ja mam PCO a zevraj po nom dozrievaju a su kvalitnejsie. uz skusim asi vsetko 🙂 o tom chilli som minule uvazovala aj ja, ale nakonie som to nechala tak. v lekarni som to nevidela a pytat sa mi nechcelo. mas tabletky? a kde si kupovala? 😉

mistisa
23. mar 2013

@lienkalienocka urcite podam infooooo 😉

summer_103
24. mar 2013

@mistisa Ahoj, no tak super nech sa mrcha pekne rozbehne nech mozes zacat 😉 Ja som bola na kontrole a mame 7 statocnych folikulov a v pondelok mam OPU. Uz sa neviem dockat 🙂

@sherny no ja som bola na sone na 6. a na 9 den. 11 den bude v pondelok a to uz idem na OPU. Inak ja sa nechystam byt PN, nemam fyzicky ani psychicky narocnu pracu, takze radsej budem chodit do prace ako sa doma zozierat ci sa podarilo alebo nie. Zostanem doma v den vkladu + este jeden den dovolenka a potom je aj tak Velka noc, takze mne to dobre vychadza. Akurat ze okna pred VK nepoumyvam, ale to ma netrapi 😀

mistisa
24. mar 2013

@summer_103 jeeeeej no supeeeeeeer a kolko si pichala? aku dobu? ja som dnes volala o 8:30 sestricke pytala sa kedy dosla mrchata hovorim ze vcera a dnes uz je riadna ze sa rozbehla a ona ze super tak hned dnes si uz pichnite prvu davku gonalu tak uz mam aj prvu davku v sebe a v piatok kontrola na sono 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre