Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lev1
15. jún 2011

@tina4931 dakujem a drzim palce, ale to uz je asi len taka formalita doktor, ked si mala 2x 2 ciarky 🙂

tigi
16. jún 2011

@lenca.b gratulujem 😵 myslim ze si ta pamatam este z temy o eliasovi z tt a nemala si moc pozitivnu skusenost. moc gratulujem ze sa to nakoniec podarilo a uplne uzasne prirodzene! 😵 vidim ze nakoniec si sa musela stat pomaly sama sebe lekarom. toto ma inak hneva, pretoze ja som sa teda nestretla s pristupom kde by ta niekto riesil komplexne, kazdy len posuva dalej ale skladacku dokopy musis pomaly vyskladat sama. 😒
tak drzim moc palce aby bolo vsetko v poriadku. 🙂

lenca.b
16. jún 2011

tigi presne tak a dakujem ale spokojna budem az budem vytuzene babetko drzat v naruci az potom sa mozem tesit ze to dobre dopadlo... hehe no pan doktor elias bol v mojom pripade trochu krok vedla :D otehotniet prirodzene sa mi podarilo ale urcite by sa mi to bez liekov nepodarilo udrzat dalej a mas uplnu pravdu liecia ta viaceri doktori ale nikto ti to komplexne nevyhodnoti ...presne takto by si clovek predstavoval ze budu pracovat CAR centra ale nie je to tak beru len prachy a nic ine ich nezaujima to je na tom to najsmutnejsie je mi z toho ne blvanie

tina4931
16. jún 2011

@lev1 ďakujem, aj ja držím všetkým palce. Len mám naozaj strach tešiť sa popredu 😉

lenca.b
16. jún 2011

tina4931 ale ak ti vysli na dvoch roznych testoch palicky a ak boli normalne tak myslim, ze by to mohlo byt v poriadku 🙂 ty si ale po IVF alebo po KET? ci ti nepichali pregnyl

tigi
17. jún 2011

@lenca.b no na eliasa mam aj ja trochu tazke srdce, ale tak uz neriesim. idem dopredu, v auguste ma caka prve ivfko, tak uvidime ako dopadneme. verim ti ze si opatrna, clovek sa po mnohych negativnych skusenostiach nastavi do ocakavania horsieho a dufania lepsieho, ale verim ze ty si sa uz cez to horsie preklenula do tej lepsej casti a uz to pojde dobre. nasad pekne pozitivne myslenie, hladkaj brusko, rozpravaj sa s nim, teraz treba robit taketo pekne veci 😵 🙂 ako sa inak citis? nevolnosti nedorazili? 😝 😀 😉

tina4931
17. jún 2011

@lenca.b ja som po IVF (ET), a tú jednu injekciu ovitrelle (hcg) som dostala 30. 5. Ma prvé napadlo, že to môžem mať pozit. HCG z toho. Test som si robila 15.6. tam mi vyšli rovnaké čiarky. Robila som ho aj 13. 6. ale tam bola čiarka slabšia. Tak uvidím až čo povedia krvné testy. Mám ešte 2 pokusy KET,príp. IVF odznovu 🙂 Beriem to tak ako to príde 🙂

lenca.b
17. jún 2011

tigi praveze nic necitim 🙂 sem tam mi je tak divno ale nevracam ale moje telo je asi na vysoke davky hormonov zvyknute 🙂 a jasne ze myslim pozitivne bala som sa len pred prvym sonom aby babo bolo tam kde ma byt ...a co sa tyka takych odbornikov lekarov tak to nerisim ani ja proste viac k nim nepridem nemam co riesit ...a na ivfko ides kam?

lenca.b
17. jún 2011

tina4931 noooo dalsi testik si nerobila? a kedy ides na krvicku?

7bambulik9
17. jún 2011

@tina4931 Ahoj, prosím ťa čo si to mala pri transfére za injekciu? Ide o to SPF?

tina4931
17. jún 2011

@lenca.b nerobila, na krv idem v pondelok.
@7bambulik9 ahoj, to som nemala pri transfere, ale bola to posledná injekcia pri stimulácií (dáva sa o 21,00 hod.), je to vlastne hcg a myslím že to slúži na konečné dozretie vajíčok. SPF som nemala nakoľko podľa posledného spermiogr. nemal mm dobré výsledky, tak lekár SPF vylúčil v našom prípade. Ale v deň transferu už mal spg v poriadku, ale to už asi bolo neskoro na SPF....neviem.

lenca.b
21. jún 2011

tina4931 tak ako si dopadla na krvicke?

monika3
22. jún 2011

ahojte dievcata, chcela by som sa vas opytat, ci hormonalny profil si robia vo ferticentre samy alebo ho musim mat od mojho obvod. gynek.?
dakujem

lenca.b
22. jún 2011

monika3 ja ked som bola tak som musela mat 3 ks hormonalnych profilov a nemohli z jedneho mesiaca oni tusim davaju robit len chlamydie ale to uz bolo hrozne davno tak neviem ci sa nieco zmenilo ☹

tigi
22. jún 2011

caute babule 🙂

@lenca.b idem na IVFko do ferti. uvidim ako dopadneme. rozmyslam nad este nejakymi vysetreniami z vlastnej iniciativy, ale nechcem to moc silit. aspon teda pred tymto prvym. niekde v kutiku duse dufam ze to moze vyjst, ze sme potrebovali len postrcit a ze nemusi byt problem aj niekde inde. 😅 😉

@monika3 moni mna poslali ku svojmu gynekologovi aj na HP aj na chlamydie. vysledky nesmeli byt starsie ako 3 mesiace. potom sme ich uz len faxli do ferti a oni posielali ziadost do poistovne.

monika3
22. jún 2011

dakujem vam za odpoved 🙂 asi sa objedname na august a uvidime co povedia.

lenca.b
22. jún 2011

tigi tak budem drzat palciska... jasne ja som pred ivf tiez takto zmyslala netreba myslet na nic zle ...ale ja som mala smolu takze asi tak, hoci teraz je to o to lepsie, ze mam babatko prirodzene 😎 ...ono proste kazdemu je dane to co mu nalezi vzdy sa vsetko deje z nejakeho dovodu 😀

tigi
22. jún 2011

@monika3 moni mozno by bolo fajn dat si urobit ten hormonalny a chlamky pred tym ako tam pojdete. mozno ich nebudete potrebovat, ale ak ano, usetri ti to minimalne mesiac dalsieho cakania potom. 😉

@lenca.b no jo, ja dufam ze som si uz nejaku tu smolu vybrala a pojde to. ja totiz inu sancu ako ivfko nemam, tak budem dufat ze to vyjde. 🙂

lenca.b
22. jún 2011

tigi no sak jasne pozri na mna ja tak isto 98 percent protilatky proti trofoblastu a babo sa uchytilo napriek tomu priroda je silna a fakt netusim podla coho je ten poradovnik ze kedy na koho dojde rad ale vidis podarilo sa prirodzene a to ani nehovorim aky zly mame spermiogram !!! len proste viem ze bez liekov by som teraz nekoncila 7 tt

tigi
22. jún 2011

lenci vy ste to tiez dobre vychytali 😅 😒 my mame zase spermio uplne v poho, ale co mi je to platne ked nemam ani jeden vajickovod priechodny. 😖 ale tak vies co, zo zaciatku ma to trapilo, ale teraz to beriem tak, ze sa stavaju aj horsie veci a sanca stale je. 😉 kebyze mam byt staly pesimista, tak je to na budku. nebudem sa ani dopredu stresovat ani tesit, bude ako bude. raz to hadam donde aj k nam. 🙂

tina4931
22. jún 2011

//

lenca.b
22. jún 2011

tigi super zmyslanie vies kolko krat som si ja zelala ze preco nemozem ja mat takuto diagnozu ako mas ty lebo toto je des a vidis aj tak si priroda nasla svoju cestu 😉 a ked nemas ziadny iny problem a budes ma kvalitne vajicka tak ti to ivf isto vynde 🙂 nebojkaj nic 😝 v auguste si tehula :D

tina4931 supeeer krasa kolko si mala HCG?

tigi
22. jún 2011

@lenca.b si podarena 😵 , dik, ja dufam ze to vynde. 🙂

@tina4931 ake kratke ale ake vystizneee!!! 🙂 moc gratulujem. 😵

lilinka81
22. jún 2011

@tigi aaale,nestracaj nadej,..mne povedali po laparke ze obidva nepriechodne a SPG uuplne zle a otehotnela som prirodzene,ked som cakala na mrchu pred KET (a neprisla 🙂 ),...no vysledok az taky ideal nebol (iba do 7tt) a teraz nemam jeden vajickovod (bolo to mimomaternicove) ,..ale ked sa uz raz podarilo,moze sa aj dalsi krat,no nie 🙂 ,.....a aj tebe 😉

tigi
23. jún 2011

@lilinka81 ahoj 🙂 ja nestracam nadej, ani v najmensom 🙂 viem o pripadoch ked tiez povedali ze nepriechodne vajickovody a bum, prirodzene otehotnenie sa podarilo. 🙂 stava sa vselico, ale ja sa k tomu neupinam. niekde vzadu viem, ze stavaju sa aj take veci, ale mam uz cez 30 a chcem pre to aby sme mali dietatko urobit vsetko co sa da. ak by to ale vyslo prirodzene, bolo by to najsuprovejsie co by sa v tomto smere stalo. 😵 🙂

tina4931
24. jún 2011

@lenca.b Ahoj, nepýtala som sa, lebo mi stačilo, že prvé čo Dr. povedal, že hcg vysoké.
@tigi ďakujem, ja to nechcem ešte veľmi komentovať, lebo mám hrozný strach, lebo z toho čo tu človek všetko prečítal tak sa môže všeličo stať, najmä tie prvé tri mesiace. A ešte som nebola na ultrazvuku.

adulik76
24. jún 2011

@tina4931 neboj, treba len pozitívne myslieť, hladkať si bruško a tešiť sa z každého dňa 🙂 . Nám tiež pomohli vo ferticente a nedám na nich dopustiť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lev1
25. jún 2011

@adulik76 ked clovek cita take dobre spravy, ma hned lepsi pocit 🙂 A ked sa mozem opytat, kolko pocetny vklad ste pri KET mali?

adulik76
25. jún 2011

@lev1 vložili nám dve bambulky a z jednej z nich je naša lenuška 🙂

lev1
25. jún 2011

@adulik76 dakujem za odpoved, pytala som sa, lebo ja sa bojim dvojiciek 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre