Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

viva13
19. máj 2014

@dalilallit ja som len tak pozerala pre zaujímaovsť, ja som bola v GF a platila som 180€ tak mi oči vyleteli,lebo kamarátka tam chodí a hovorila mi,že všetko ide cez poisťovnu tak mi to nedalo a opýtala som sa 🙂

dalilallit
19. máj 2014

@viva13 ano vo Ferti ide skoro vsetko cez poistovnu, ale IUI sa nepreplaca ... a je to riadna palka 400 eur za spermie... ja cakam na mrchu a zacinam brat clostilbegyt a potom idem na IUI s darcovskymi.. toto vyzaduje poistovna na to aby mi schvalili IVF...

viva13
19. máj 2014

@dalilallit tak je to aj v iných CAR

nikushka1
19. máj 2014

baby ja som nemala iui a aj tak mi schválili ivf 😕

dalilallit
19. máj 2014

@nikushka1 neviem aky mate vy problem, ale ak ma chlap zly spg tak sa iui nerobi... A nakolko ja mam priechodne vajcovody tak musim ist na iui... Inak nam poistovna neschvali ivf

nikushka1
19. máj 2014

@dalilallit dakujem za objasnenie.my máme obaja problémy takže preto nám nebolo treba iui.

mistisa
22. máj 2014

Ahojte babulky ak mate niektora zaujem mame aj sukromnu skupinku ferticent 🙂 piste ak mate zaujem 🙂 pridam vas 🙂

anuska661
22. máj 2014

@mistisa Ahoj 🙂ja by som sa rada pridala,dakujeem 🙂

mistisa
22. máj 2014

@anuska661 idem na to 🙂

katka.gzd
27. máj 2014

@mistisa ahoj, ja sa hlasim 🙂 dakujem
inak baby poradite ako ste riesili PNku po transfere? volala som do Ferti, o takom niecom ani nechyruju, vraj nemam narok... 😖 dakujem za kazdu odpoved

amonda
27. máj 2014

@katka.gzd mne vypisoval moj gynekolog a uplne bez problemov...

nikushka1
27. máj 2014

@katka.gzd mne dr z ferti povedal že poisťovňa neuznáva ivf ako dôvod na pn a nesmie tam byť ani nijaká gynekologická diagnóza.ja som to riešila tak že som šla za obvoďákom povedala mu čo je vo veci a napísal mi inú diagnózu.tuším bolesti chrbtice.nemala som s tým žiadny problém ale asi záleží aj od ochoty obvodáka

katka.gzd
27. máj 2014

@amonda @nikushka1 dakujem baby, pozeram, ze to je pekne rozne a sme odkazane na ustretovost lekarov co s tym v podstate nic nemaju 😢 v inych temach som citala ze baby mali PNku normalne z CARu... by ma zaujimalo preco to jeden vypisovat moze a iny nie...

nikushka1
27. máj 2014

@katka.gzd mne to takto aj vyhovalo lebo som nechcela aby v robote vedeli takze aj keby mi tu pn mohli vypisat v car tak nechcem ale zase ja mam velmi ochotneho obvodaka

katka.gzd
27. máj 2014

@nikushka1 na PNku sa dava len kod diagnozy, a silne pochybujem ze by si niekto na personalnom dal tu namahu to vyhladavat ze s cim marodujes...tym babam je to jedno...ale jasne, chapem motivaciu...len takto sme naozaj odkazane na dobru volu niekoho kedze na toto teda oficialne neexistuje "kolonka"....to ma celkom hneva...dany lekar tym padom porusuje zakon, ze si vymysla diagnozy a moze to samozrejme odmietnut urobit....sprosty system.. 🙄

mistisa
27. máj 2014

@katka.gzd ano to aj mne povedqali ja mam anrocnu pracu fyzicky a nechcela som riskovat pnku mi vypiísala moja dr 🙂 a ked to vyslo si ju prevzala gynekologicka. len sme skoncili MA 😒 idem ta pridat 🙂

nikushka1
27. máj 2014

viem že sa dáva len kód diagnozy a ten dokonca na tej časti čo sa odovzdáva zamestnávateľovi ani nevidno ale je tam pečiatka.ale máš pravdu je to blbé celý ten systém.

katka.gzd
29. máj 2014

no tak som sa kvoli tej PNke pekne vytrapila....chodim do jedneho nemenovaneho zdravotnickeho centra co zdruzuje vsetkych lekarov pod jednu strechu a cez velke peripetie som skoncila tak ze gyndos mi napisal len odporucenie pre vseobecnu lekarku aby ma ta vypisala lebo on vraj nemoze...tak dufam, ze ona ma na zaklade toho odporucania naozaj vypise.....aaach tolko obstrukcii okolo jednej PNky.... 🙄

haimi
29. máj 2014

@katka.gzd ahoj, uz si po vklade ? Kolko vajicok ti nakoniec zamrazili? Ja mam prvy neuspech za sebou, neodobrali mi ani jedno vajko ☹ v juli idem do dalsieho pokusu

viva13
29. máj 2014

tak my už čakáme na schválenie a pojdeme na IVF 🙂
@dalilallit

dalilallit
29. máj 2014

@viva13 jej super, potom daj vediet ako postupujete 🙂

viva13
29. máj 2014

@dalilallit a vy ako, už máš IUI zasebou?

dalilallit
29. máj 2014

@viva13 dnes som zacala brat clostilbegyt a v stredu idem do Ferti na kontrolu ako rastu foliky a podla toho by som mohla mat teoreticky koncom buduceho tyzdna IUI

viva13
29. máj 2014

@dalilallit ja som mala spontánny cyklus

dalilallit
29. máj 2014

@viva13 ja mam PCO tak mi museli dat hormony a aj to mi dr. povedal, ze tomu nedava velku sancu, ze by som na to mohla zareagovat

katka.gzd
30. máj 2014

@haimi to ma mrzi, ale urcite sa z toho prveho pokusu lekari poucili a na druhy raz uz budu lepsie vediet co s tebou...malymi krocikmi vpred... ;) ...my ideme dnes na vklad o hodku...vlozia mi dve a este dve mame zamrazene na druhy pokus. Dufam, ze nebude treba.. 🙂

miska.003
30. máj 2014

Ahojte citam tu len same plusi na ferticent,chystame sa tam s priatelom.Mam len jednu otazocku ako dlho trva cely proces k babatku s dlhym protokolom a vsetkymi vysetreniami? Dakujem vopred

renitr
30. máj 2014

@miska.003 ahoj, no cely proces trva take 2 mesiace , pretoze najprv musi vsetko schvalit poistovna, potom cakas na menzes a potom ides na to. Treba si vybavit predoperacne , rozne odbery krvi a potom odber vajicok, co je asi to najneprijemnejsie, nakolko musis pod narkozu. Hoci to trva len cca 15 minut, ale predsa je to narkoza. Vklad je uz jednoduchy , o to je asi aj to najkrajsie)) Drzim ti palce

renitr
30. máj 2014

@katka.gzd drzim palce aby to bolo uspesne

haimi
30. máj 2014

@katka.gzd drzim palce 😉 A podarilo sa vybavit aj tu nestastnu PNku ? Nech si aspon prve dni v klude, nech sa uchyti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre