Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka14
18. aug 2009

JOOOJ, tak to som ešt fakt dost dobre dopadla. len aby mi dobre reagovali. a ten gonal je lepší, horší, silnejší ... ? nevieš?

misi33
18. aug 2009

Dobre ranko a pekny den prajem. 🙂

Mam jednu otazocku. S manzelom sme mali dplnit rozne vysetrenia pred vypisanim ziadosti na IVF.Vsetko mame.Sme objednani na konzultaciu,resp.na spisanie ziadosi.A moj manzel nemoze so mnou.Mozem tam ist sama?
Ked tak rozmyslam ziadost aj na IVF aj tak podpisujem sama.Dik

bobjan
18. aug 2009

Katka, gonal je robený na inej báze a pohodlnejšie sa pichá 😉 Je to pero a picháš pod kožu 🙂

Misi, žiadosť kľudne môžeš ísť vypísať aj sama. Tam s tebou byť nemusí🙂

misi33
18. aug 2009

dik.
j

misi33
18. aug 2009

ja som tiez stimulovala prvy krat gonalom a mala som dlhy protokol v inom centre

gonal sa fakt dobre pichal ale zo zaciatku som bola z toho jelen ☹ ☹

vsetky lieky ma prvy krat vysli 15 000 tis Sk a cele 1 .IVF na 50 000 tis.

Aj ta cena bola dovod preco idem na 2 IVF do FC

bobjan
18. aug 2009

Misi, to si na tom ako ja...ja som tiež bola inde...

bobjan
18. aug 2009

a celé 1.IVF nás stálo cca 50.000,- tiež v roku 2006 ☹

misi33
18. aug 2009

clovek to beria zo zaciatku trochu inak
dava do toho vsetko aj co sa tyka penazi
ale ked sa to 3 krat nepodari tak zacne rozmyslat trosku inak
ja to beriem teraz omnoho praktickejsie
idem do toho ale viem ze priroda je silnejsia ako my vsetci,na co pchat tolke prachy do toho. Ono to je aj tak iba stastna nahoda. 🙂 🙂

bobjan
18. aug 2009

Misi, ty už máš 3.IVF? A je to presne tak ako si napísala...

misi33
18. aug 2009

nie len 2 IVf

ale pri 1 ivf som mala 2 krat ket

rikuska21
18. aug 2009

Ahojte bambule,
tak ja si mam pichat Merional a vsetky lieky na prve IVF ma vysli 98 euro, tak sa stale divim tym vysokym cenam, tiez je zvlastne ze mam ine lieky, ale doky snad vie preco a zaco to mame ine 😲

Viete mi poradit co je ti ICSI a mne zatial doky nepovedal, ze na 6 den by mal prist aj mangel, ale snad ano

no v sobotu snad ta mrcha pride a idem na to, drzim vam palecky papa zatial

riska
18. aug 2009

rikuska, ICSI je napichnutie vajička spermijkou... ked ti zoberu vela vajičok, polovicu daju do misky so spermiami a čakaju, či spermia trafi do vajka 😀 a druhu polovicu vajíčok teta embriologička rovno napichne spermiami
ak je vajíčok menej, spravia rovno ICSI, aby si boli isti, že aspon nejake sa oplodní... aspon mne to tak vysvetlil doktor 😉

loginka
18. aug 2009

baby, budem vam drzat palce, ktora stimulujete?

petra2505
18. aug 2009

baby otehotnela ste niektora na prvy pokus po :Merionale, Cetrotide a Gonale?S tym, ze ste IVF podstupili kvoli nepriechodnym vajcovodom.
Viem, ze je to individi, ale aj tak by ma to zaujimalo.

loginka
18. aug 2009

ja som mala 2 IVF , tuto kombinaciu len pri druhom raze, aj ked som nemala nepriechodne, co je pri IVF aj tak jedno

vika34
18. aug 2009

ahojte,dlho som sa neozvala,čo máte nové?
Ja som teraz na dovolenke,takej trochu pracovnej ,som z detmi na sústredení.

už mám vybavené 2HP+chlamýdie,takžen už iba jedna krvička a idem na posledné IVF,Určite úspešné.
Všetky sa držte

petra2505
18. aug 2009

logi takze druhe vyslo a hned dvojicky?super - blahozelam.pri prvom si bola vo FC?

pahu
18. aug 2009

Riska, ja som ich nemala velmi vela a nechali mi do rana vsetky spolu so spermijkami v misticke, nech si vyberu tu naj spermijku 😀 Ale je to indivindi... 😉

sylvusa
18. aug 2009

vierka, ďakujem , si super, ja som na papieri zbadla SPF, bola som hneď múdra, doktor keď mi písal papier, aké lieky , tak mi tam hneď napísal na šiesty deň prísť, SPF - informovaná, keď som mu povedala, že to chcem, tak povedal, že manžel musí prísť na šiesty deň, ale on ide do zahraničia 26. 9. na týždedeň, menzes mám mať zajtra, bude mi meškať ako vždy, tak 7 dní, radšej nech mi spermie zoberú, akoby som to nestihla, nerada by som to musela presunúť na september, len kvôli blbým spermiám, ale možno keď mi budú vkladať tak to stihnem, na ktorý deň vkladajú
a na ktorý deň odoberajú vajíčka,
takže šiesty deň je len kontorla

zuzena
18. aug 2009

ahojte, my sa s muzom chystame do FC za daky mesiac, neviete ako je to so ziadostami, teda myslim poradovnik vo FC, nie v poistovni

petra2505, nam sa to podarilo na prve IVF vo FC , teraz by sme chceli druhe babo 😵

petra2505
18. aug 2009

zuzena a pichala si si merional, cetrotide a gonal?preco nemozete mat prirodzene?

zuzena
18. aug 2009

petra2505 ano, pichala som merional atd.....

snazili sme sa 3 a pol roka a nic ☹ ☹ ☹ , zo zaciatku po roku snazenia mne zistili polycysticke vajecniky a muz bol Ok a ku koncu mal muz zly spermiogram a mne sa to upravilo

zuzena
18. aug 2009

citam tu daco....... co je to SPF, predtym som sa s tym nestretla

sylvusa
18. aug 2009

baby napíšem ako som prežila dnešný deň, manžel musel ísť na odber krvi, tak mu napísali na papier z FC, sestrička mu nemohla nájsť žilu, odpadol, bledý, zelelený , všetky farby mal, bol tam polhodinu, zajtra a pozajtra má lekár dovolenku, tažke až v pondelok pôjde
a ja, išla som svojmu lekárovi, myslela som, že sestrička mi hneď zoberie krv, ale ona ma objednala až na utorok, to budem čakať na výsledky, až potom pôjdem na itnerné, tažke cestou mi to vŕtalo v hlave, čo keď to nestihnem, volala som do centra, a tam sestrička povedala, že nech sa preobjednám, tak som volala, a objednala ma na piatok na odber, a v pondelok, utorok budú výsledky a potom pôjdem na itnerné, dneska som sa už stresovala, musím sa sklidniť,

petra2505
18. aug 2009

baby ked idete na predoperacne mate napisane kvoli comu?

sylvusa
18. aug 2009

peťa, doktor len napíše,že predoperačné, a ony už vedia, zoberú krv, moč, urobia biochémiu, a ešte iné, len to si pamätám, čo hovorila sestrička, a na internom asi urobia EKG,
u ženy a u muža, aspoň u mňa ešte budú robiť rozbor krvi na HIV a iné ...

sylvusa
18. aug 2009

dobrú noc baby

vierka
19. aug 2009

dobre ranko baby 😀

sylvusa - nemas za co, rada pomozem, ked som si tym vsetkym uz presla 😉 no keby menzes nemeskal, tak to pekne z manzelikom stihnete, aj ten 6 den 😉 ale to sa potom treba informovat v centre, ze co a ako keby bol naaaahodou prec 😉 a ze blbe spermie - xi xi xi 😀 ved to je polovica uspechu ich tam mat 😀
no vacsinou je 6 den kontrola, po tejto prvej kontrole sa chodi na kontroly kazdy 2 az 3 den... stimuluje sa zhruba takych 10 - 12 dni, podla toho ako telo reaguje... po poslednej injekcii ktora sa dava vecer je den odpocinku, na dalsi den je potom odber vajicok a transfer vajicok zalezi od poctu embryjok - ked je 4 a menej, tak obden od odberu a ked je 4 a viacej, tak sa ide na predlzenu kultivaciu a tam sa vklada na 5 den od odberu 😉

zuzena - SPF je seminal plasma flushing (ci ako sa to pise) 😅 je to nova metoda (asi tak rok a pol stara v tomto centre) - na 6 den moze mangel odovzdat matros, z neho ziskaju nejake latky, ktore potom upravia a na den odberu ti to vstreknu do maternice, cim sa nejako podporuju receptory maternice a ona potom pripravy lepsiu vystelku pre embryjko - proste ju to nazhavy (laicky povedane)... zvysuje to uspesnost a stoji to nejakych 100 eciek 😉
a nemyslim si, ze FC robi nejaky poradovnik - proste prides, vypises ziadost a oni ju hned poslu do poistovne 🙂

petra - ked ides vseobecnej na krv, tak jej das len ten papierok z FC, ze potrebujes odbery na predoperacne - takze tam budu vediet... mne napisala aj na vymenny listok na interne ze N97 - co znamena zenska neplodnost, aby vedeli kvoli comu to interne potrebujes - na internom sa to bude este aj pytat, ze kvoli comu... aby vedela co vsetko an to interne pri podstupovani IVF treba 😉

loginka
19. aug 2009

bre ranko, petra prve som bola v GF , ine lieky aj protokol, PK, cakala som 1 baby aale v 8tt MA, ale v FC som sa citila ovela lepsie a to nehovorim o financiach, drzim palceky 🙂

petra2505
19. aug 2009

logi dakujem, dufam, ze to klapne na prvy pokus a nielen mne ale aj ostatnym babenkam
vierka vies u nas su take sestricky co by to radi roztrubili do sveta a my nechceme aby vsetci vedeli, ze ideme na IVF tak preto som sa pytala ci je tam napisane, ze kvoli IVF, obvodak je v poho (kamos) takze ten vie, ze tam ideme....
Baby ja som tak strasne rada, ze toto forum je.Mne to dodava neuveritelnu silu a vobec sa toho IVF nebojim.
D a k u j e m 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre