Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

daguska
30. aug 2009

riska: no vidíš asi som sa im nepáčila, moja už len konzultácia v Brne stojí okolo 1 200,-SKK

bobjan
30. aug 2009

Rikuska, 34 nie je veľa. Pekne ešte otehotnieš, neboj 😉 😵

riska
30. aug 2009

daguska, to snad nie je možne.... a v ktorom centre si sa pýtala? lebo ich je tam asi viac

daguska
30. aug 2009

no v tom čo mi odporičil dr. vo ferticentre, daj mi dokonca aj meno lekárky na ktoú sa mám kontaktovať ale to je aj tak jedno lebo je to už vloastne v inom štáte a zacvakáš tak či tak viac ako v SK
niekedy si pripadám ako horúci zemiak ktorý si pohadzujúú
ale čo už skúsim ešte Mrtin a uvidím

rikuska21
30. aug 2009

Bobjan, ja viem ze to nie je az tak vela, aj moja maminka ma mala v 36 rokoch a to boli ine casy, ale predsa, Tebe nakoniec to OHSS nepotvrdili, tusim si psominla, ze ti to tiez hrozilo??

bambibam
30. aug 2009

Ahoj všetky veselé dievčatá 😀 Už som sa otrepala ako psík - život ide dalej,len sem tam ma prepadne otázka Prečo?

Baby je to normálne už 3 deň ma bolí v pravom podbruší. Nieje to taká bolesť ,že by sa nedala pretrpeť,len neviem či to k tomu všetkému patrí. 😖

Muž sa rozhodol: genetiku áno ,ale dalšie IVF nie. Takže rešpektujem jeho názor a budem čakať či motyka vystrelí. Povedal ,že pre prípad že otehotniem nech vie či to bude marťanko alebo gumimaci.

marrad
30. aug 2009

Dievcata, pisala som tuto otayku aj do temy laparoskopia.
po akej dlhej dobe ste dostali mrchu po laparoskopii? Jen to v po ho ze mi meska viac ako 10 dni?

daguska
30. aug 2009

marrad aj mne meškala a si predstav boli časy ked mi meškala aj 42 dní

pahu
30. aug 2009

Marrad, ja som mrchu dostala presne ako hodinky... 😉

bobjan
31. aug 2009

Ahojte🙂

Rikuska, hrozilo mi to pri 1.IVF, tak mi ho celé stopli a o mesiac som pichala od znova. Mala som vtedy dlhý protokol, tak si to vieš predstaviť. To som pichala pomaly 2,5 mesiaca 😝 😠

rikuska21
31. aug 2009

Ahojte bambule,

Takze si 10 den picham, OHSS potvrdene aj na treti krat, ale stimulujem dalej, vajka moc nerastu a v stredu na kontrolu, priznam sa ze som v depke, ale snazim sa.Brucho boli a len sa gulam a od dnes spom PN, kaslem na pracu.
Mali ste to niektora dlhsiu stimulku ako 12 dni??? Doki hovoril ze mozno v paitok alebo v sobotu by mohol byt odber a potom,,,,to je vo hviezdach.Je mi na nic 😝 😝 😝 😝 😝

Bobjan, ako sa ty citis??? mne nie je jasne ze u kazdeho sa to riesi inak, Mne nic nstopol a dopujem sa hormonmi dalej,,,,nie je mi to jasne.

Bambi, si nejak statocna, az ti zavidim, mozno ze si oddychnete, o dtoho vam prospeje,

Inak aj ja som bola baby na genetike bola a tiez mi zistili, ze si vytvaram protilatky na trofoblasty a aj na manzelove spermijky, ale prednison som brat nezacala, ani Doki to nedoporucuje, kaslem na genetiku, ale aspon mi zistili aj trombofiliu a vdaka genetike si picham fraxik, takze tak,

Bambi uvidis co ziastia a budes mozno kludnejsia

floskula
31. aug 2009

ahoj rikuska. ja som mala stimulku 13 dni, teda na 13 den od zaciatku stimulacie bol odber vajicok.

rikuska21
31. aug 2009

Mne to zatial vychadza na 14 az 15 den ako to tak vobec bude a budu len marazacikovia 😔 😔

floskula
31. aug 2009

rikuska, bud rada, ze budu aspon mrazacikovia. aj ked viem presne, ze mas z toho nervy. mna islo tiez vzdy porazit, vajka nerastli, potom hrozil OHSS, potom muz takmer nemohol prist na odber, kedy od neho potrebovai spermie, to som uz kolabovala. potom zas ci sa budu oplodnovat, delit, ci preziju, ci sa uchytia... v kazdej faze moze driemat nejaky problem, takze je to cele dost zatazujuce. niektori lekari hovoria, ze 1 ivf je len taky rozbeh, aby sa otestovalo, ako telo reaguje na hormony a pri 2. pokuse sa vraj uz potom vsetko idealnejsie nastavi. mysim si, ze ja by som pri druhom pokuse bolo pokojnejsia (ale to si len myslim). pri prvom ma desilo kazde pichnutie v bruchu, kazda kontrola, vsetko. rozumiem ti a mrzi ma to, ale snad dalsie dni budu lepsie a aj tebe sa polepsi nalada.

rikuska21
31. aug 2009

Si zlata, Floskula, a vdaka za povzbudenie. Mna asi najviac zatial mrzi to , ze OHSS uz budem mat pri lakdej stimulke, kolkokrat sa budem snazit vzdy to bude KET-ko. A Z TOHO MAM DES.ale ako si povedala, este som len na zaciatku tak idem a bojujem dalej

A ty ko si na tom a ako sa ti dari???

floskula
31. aug 2009

rikuska, mna caka KET. v oktobri, alebo novembri.

matuska111
31. aug 2009

ahoj bambibam - tiez som nejaka neista, pretoze ja som mala odber vo stvrtok a este aj dnes ked chodim tak mam divne pocity v bruchu a aj na pravej strane.....ale teraz ked viem, ze aj ty som trosku kludnejsia 😉

kocky zajtra ET - som z toho trosku nervozna ale aj sa tesim 😀
takze poobede idem na jedno male pifko (hadam mozem)....a zajtra ideme na vec !!!

normalne som sa dnes bola trosku vonku prejst a bola som aj v kostole .... blbe? no a co !!!!

DRZTE MI PALCE !!!!

floskula
31. aug 2009

matuska, drzim palce!! ta nervozitka patri k tomu. to je z ocakavania. pivko ozaj len male, lebo s utrogestanom tusim sa nema alkohol. ale mozno si zle pamatam. ten kostol je v poho, co by na tom malo byt blbe? nech tam hore nezabudnu, ze maju na teba mysliet. 😀

rikuska21
31. aug 2009

Matuska, tak ti budem drzat palce

Floskula, tak asi to budeme mat narovnako, mne by malo KET vychadzat na oktober alebo november, ale uvidim

matuska111
31. aug 2009

floskula, na KET ides po prvom IVF?

matuska111
31. aug 2009

dakujem rikus - tiez budem drzat palce - aby vsetko bolo OK

bobjan
31. aug 2009

Rikuska, vaječníky cítim, dnes som bola na RTG hrudníka kvôli predoperačnému....

Ešte som ani ja nepočula, že by to vo FC stopli niekomu, ja som predtým bola v Heliose. Ale viem, že vo FC dáva dr. aj nejaké tabletky či čo, keď hrozí OHSS, myslím Dostinex, či niečo také..??? 😨

Bambi, verím, že to nejako zvládnete a bude to o.k. pre oboch vás 😉

Matuska, ja som mala bolesti do ET, v deň ET to akosi prešlo... 😉

matuska111
31. aug 2009

ajoj bobjan - mala si aj trosku nafuknute brusko?

bobjan
31. aug 2009

no jasnačia, nie trošku, ale ako balón a ani sa mi stiahnuť do vnútra nedalo 😖

matuska111
31. aug 2009

tak je to teda OK .... vies som v tom prvy krat a neviem ako to ma vsetko prebiehat :o) som zaciatocnik 😀 takze mi dost pomahate za co som vdacna....ale pevne verim ze uz to nebudem musiet v buducnosti riesit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

floskula
31. aug 2009

matuska, po 1 neuspesnom IVF idem na ten KET. mala som normalny vklad, ale neuchytili sa. kedze mame zmrazene, tak teraz je na rade KET.

matuska111
31. aug 2009

po akej dobe si vedela na 100% ze sa neuchytili ? robila si si aj testy ?

floskula
31. aug 2009

matus, naisto som to vedela po krvnom teste. vlastne uz par dni pred nim, lebo som dostala po spineni normalne kramy. ale doktor tvrdil, ze uz take pripady mali a tie zeny boli tehotne, tak nech este vydrzim do odberu krvi. spravila som si test 12. den po transfere, ani naznak ciarky. este aj 14. den som si spravila len tak pre istotu a rano potom som sla na krv bez akehokolvek ocakavania. to doktor trval na teste krvi, inak by som nesla.

matuska111
31. aug 2009

a na krv treba ist do FC? alebo mozem aj k svojmu gynekologovi?

matuska111
31. aug 2009

to si si spravila 1. test po 12 dnoch? to si vydrzala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre