Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
21. máj 2009

Sisab, ja som po jednom ET mala prsia naliate a v bruchu sem-tam kŕč....a pri druhom nič, len nafúknuté brucho.....ale u mňa to aj tak ten rozdiel nič neznamenal 😠

bobjan
21. máj 2009

Sisab, držím ti palce na // 😉

vierka
21. máj 2009

sisab - drzim palceky aby to vyslo... ja som nemala vobec ziadne pocity a neviem ci vobec aj nejake pocity musia byt 😀 ved zvycajne sa nieco prejavuje az okolo 6 tt, malkomu je nieco tak skoro 😀

sisab
21. máj 2009

Bobjan, vdaka 🙂 Kazda sme ina, ja len spekulujem. 🙂 Pri prvom IVF som necitila nic, mala som dokonca mrchu a test pozitivny. Pri druhom asi tiez ziadne pocity...Teraz ma boli brucho, ale este som len 23Dc a vlastne 10DPO, cize na mrchu je este ozaj skoro. No tie hormony su svina 😀 😠

bobjan
21. máj 2009

Sisab a testiť sa nechystáš?? 😉 Každá sa pozorujeme, to je jasné, ale fakt je, že niekomu nie je vôbec nič a má // a niekto má všetky príznaky a nič 😢

mimina321
21. máj 2009

ahoj 🙂
ospravedlňujem sa vám za nakuknutie do témi,ale chcela by som sa vás popýtať na ferticent
po tom ako mi odumrelo bábenko sa nám totiž nedarí otehotieť a dr navrhla návštevu car
zaujímalo by ma ako ste tam spokojné a ako prebieha 1 vyšetrenie.
budem vám velmi vdačná za všetko čo napíšete

sisab
21. máj 2009

Bobjan, chystam, do buduceho stvrtka by som nevydrzala 🙂 , asi v nedelu, to bude 10den po ET...ale asi uz v sobotu 😀 neviem...
Mimina, prva konzultacia spociva v rozhovore s dr., preberiete, aky mate problem a co vsetko ste uz podstupili a podla toho sa urci dalsi postup. Dr. aj sestricky su velmi mili, cize sa nie je coho obavat. Inak, ked si uz raz otehotnela, preco ti odporucaju CAR? Nebolo by lepsie radsej nejake ine vysetrenia?

peggyyy
21. máj 2009

mimina321 aj ja som prišla o mimino a taktiež sa nám nedarilo otehotnieť, môj lekár ma poslal do Ferticentra a bola som nadmieru spokojná, doktor a sestričky sú veľmi príjemní a aj to prostredie tam je pekné, ja ti ho môžem len odporučiť

peggyyy
21. máj 2009

inak baby som sa dnes objednala na 3D UZV, sa neviem dočkať aj keď najbližší termín mali až na koniec júna ale predsa 😀

bittka13
21. máj 2009

Ahojte kocky, tak dnes som vo FC zacala so stimulkou... Priznam sa ze mam z toho trochu nervy aby to konecne vyslo 😒

peggyyy
21. máj 2009

bittka tak gratulujem a verím, že sa pridáš k nám tehuľkám 😀

mimina321
21. máj 2009

sisab a peggyyy dakujem 🙂
sisab dr povedala,že všetky vyšetrenia čo mohla urobiť urobila a všetko v poriadku.Nenašla príčinu tak to posúva dalej-dala mi,,dobrú radu,,NESúSTEDOVAť SA NA TEHOTENSTVO 😝 len neviem ako sa to robí....
peggyy až sa môžem opýtať a ako sa ti to potom podarilo?bola si na IVF?

bittka13
21. máj 2009

Diki peggyyy 🙂 si zlata, aj ja dufam, ze coskoro budem konecne pozerat na testik s II 😀

Mimina321 ja uz mam co to za sebou i ja som mala jeden potrat a i ked potom sa nam zadarilo otehotniet trvalo to dlho, vysledok je ze uz mam jedno dieta ale teraz opat druhe sa nie a nie podarit ☹ a kedze doktori skonstatovali ze nikto nemladne tak ideme teraz na to takto 😖 s pomocou FC ! A ako sa da nemyslit na tehotenstvo ked chcies otehotniet ?!?!?! To fakt neviem, podla mna sa to neda 😀

mimina321
21. máj 2009

dakujem bambulky ste zlaté
začínam byť z toho všetkého na nervy.Snád sa to podarí vdaka CAR-u

vierka
21. máj 2009

pegy - ahojcek, a vsetko inak v poriadkocku, ako sa mate??? aj budes chciet vediet pohlavie??? 😀

bittka - drzim palce na stimulku, nech to tento krat vide...
a da sa prestat mysliet na tehotenstvo, ked ti do cesty vstupia ine tazke zivotne situacie ktore musis proste bezodkladne riesit a este k tomu ked si povies, ze bez IVF to aj tak nevide, tak naco sa tym bude clovek trapit 😀

peggyyy
21. máj 2009

mimina no mne sa to podarilo na druhý pokus v centre ja som mala KET lebo som mala OHSS
vierka jasné, že budem chcieť vedieť čo to bude a možno to jbudem vedieť ešte skôr ako z 3D UZV, lebo 8.6. idem na normálny k môjmu gynekológovi a možno mi to povie aj on, inak sa mám zatiaľ celkom fajn, pomaly rastieme, no pomaly ako pomaly zo dňa na deň mám väčšie brucho 😀

lolka
21. máj 2009

caute kocky 🙂
vika, aj ja som sa vcera pozerala ci ta neuvidim v cakarni, ale nevidela som 😀 😀 zdrzali sme sa tam kratko, hned sme sli do izby.

mam cerstve infosky: rano mi volala embryologicka, z tych nasich 10 vajok oplodnili 5 klasicky IVF a 5 metodou ICSI. z tych co boli oplodnene klasicky sa neuchytili ani jedno 😒 takze v pondelok ma caka ET. v sobotu mi zavolaju, ako sa delia.....dufam, ze budu pekne rast. SPG sa zrejme zhorsil, kedze sa spermosom nechcelo prirodzene oplodnovat 😖 no, teraz je to zevraj uz len na embryjkach a genetike 😅
esteze urobili 5 na 5, lebo bez ICSI by z toho asi nic nebolo 😒

mimina, bittka, vsetci v centre su velmi mili a fajn, urcite aj to pomoze pri nasej nelahkej ceste za babetkom.
drzim palce 😉

emka1
21. máj 2009

lolka,
my sme na tom boli s ICSI a prirodzene tak ako vy, 50:50.
Ja som mala 13 vajok, 7 oplodnili prirodzene a 6 ICSI, z tych 7 sa nam chytili 3 embryjka a z tych 6 ICSI, vsetky, ale nakoniec na ET nam zostali len 3 embyjka 😖
... len som sa zabudla opytat, ze ktore 3 to boli, ci tie prirodzene oplodnene, alebo tie ICSI ... nabuduce sa musim opytat, nech vieme co je pre nas lepsie

Inak vam vsetkym kockam k urode aj k embryjkam ... blahozelam, a drzim palceky, nech sa pekne vsetky delia 😉 😉

lolka
21. máj 2009

emka, ja budem dufat, ze sa uchyti vsetkych 5 a pripadne nam zostanu aj mrazacikovia.

babulka123
autor
21. máj 2009

hlasim sa online.. Gregy uz ma 2 babuliakov v brusku.. 3 sa prestalo delit.. ale nevaaaaa... ti 2 to zvladnu..

vierka
21. máj 2009

tak to je supeeeeeeeeeeeeeer... drzim palce 😉

mimina321
21. máj 2009

lolka,peggyy dakujem
nebude vadiť ked sem k vám prídem občas po nejakú radu?čo sa dá študujem cez net ale nie vždy sa v tom vyznám

peggyyy
21. máj 2009

mimina tu sa chodíme vyspovedať a poradiť všetky takže kedykoľvek ťa medzi sebou privítame.... 😀

vika34
21. máj 2009

ahojte ,OPU mám v sobotu ráno,chcem sa opítať to si môžeš vybrať či na ICSI ,alebo klasicky?Manžel má ukážkový spg,tak neviem či bude problém,pri prvom IVF sme muselo mať ICSI ,lebo som bola na PIGD,dúfam,že takéto dôležité veci neriešia vo FC ešte počas narkozy ako vo GF 😢
Neviete náhodou po koľko embrijok mrazia?či to treba riešiť s embriologom a kedy,dík

gregy
21. máj 2009

vikuška neboj v FC je to tak že ked sa preberieš a to myslím naozaj preberieš príde postupne k tebe anesteziológ, potom Pinťo a na záver emryologička a baví sa s tebou o čom len chceš ..... a vysvetlí ti čo len chceš ... a vajká sa oplodňujú až po dvoch hoďkách najprv ich nechávajú v inkubátore takže máš čas sa s ňou o tom porozprávať a ďalšie pozitívum to nechutné čistenie v ktorom sa Drábek tak vyžíval sa tu robí až ked si v narkóze to bola prvá vec čo mi Pinťo povedal že nebojte sa nebudem nič robiť dokiaľ nezaspíte ....

vika34
21. máj 2009

jeeeeeeeeeee,dík,myslím na teba a verím ,že sa staneš maminou a dnes večer pichá Juraj choral,či ako sa to volá ,tak som zvedavá ako nám to všetko dopadne,dnes som bola s Petronelou,zdrAví vás všetky

vika34
21. máj 2009

Gregy a koľko ti vlasten mala oocytov,?

gregy
21. máj 2009

Ďakujm ja dom šťastná ako blcha ... mať dva naše chrústiky u seba je pre mňe neskutočne krásny pocit 😀 😀 😀

vika34
21. máj 2009

dnes sme sa zo sestričkou smiali,že OPU bude v sobotu,že mám doniesť papuče,košelu a papiere atd aj ,že bolo by dobré aj manžela dotiahnuť 😀
a povedala mi ,že by som sa čudovala ,ale bola tam kočka čo prišla na OPU bez manžela 😀 😀 😀 ,tak že sa už nečuduje ničomu a hovorí všetkým všetko

gregy
21. máj 2009

vikuš 7 folíkov a z toko 3 zrelé vajká ... oplodnili sa ICSI všetky tri ale na druhý deň sa jeden prestal deliť a tie dva boli nádherné 8 bunkové ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre