Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

peggyyy
17. mar 2009

petka a to sa dá aj bez receptu?

veam
17. mar 2009

mne sa teda hlava toci teraz posledne dni...musim si nieco take zaobstarat

petkaerdal
17. mar 2009

magnezko co beru kocky,co sledujem tak to sumive,to by malo stacit,ale piju tusim 2 tablety denne,lebo to je take slabsie,ja mam ine ,ja mam na predpis silne magnezko...
ale poviem ti,raz som nemala doma,tyzden som nepila a veru vies,ako mi velmi tvrdlo brucho,ako som zacala,je to zase prec...
niekde medzi tehulkami je aj tema o tom,tak si to precitajte,je to dolezite,co ja poznam,kazda tehulka to berie a skoro ziadnej to nenavrhol sam doktor...ked tvrdne brucho,kazda lezi v nemocke,cize sranda to nieje
zelezo tusim len na predpis,to sa opytaj dr.

a este nieco dolezite,magnezko a zelezo sa nesmie s mliekom,ani s nicim mliecnim a odstup musi byt medzi jednym a druhym

veam
17. mar 2009

dakujeme za rady petka,pomohla si nam,sme zase o nieco skusenejsie...idem si lahnut pa

petkaerdal
17. mar 2009

len je smutne ,ze vela kociek si to muselo samo pytat od lekara,mne aj dneska vravel ze som bleda,ci ho beriem
inak mozno sa ja preto citim super,lebo to beriem pravidelne,inak neviem,ako by mi bolo...

rada pomozem,ked mozem 😉 este ze ja mam takeho gyn.,ze mi to hned vsetko dal sam

vierka
18. mar 2009

ahojte kocenky... vcera som uz potom moc nestihala pisat, ale vecer som si vas aspon precitala z fonu kedze som dostala mrchu a tak mi bolo zleeeee, ze sa mi uz pri compe sediet nechcelo...

bbalango - congratulacion ku vcelicke 😀 len tak pekne dalej a potom povedz ako si dopadla na kontrole, ale ja verim, ze to pojde vsetko pekne ako po masle 😀

petuska - velmi rada citam, ze princeznicky sa maju k svetu... uz mas takmer take kilove sunecky z nich... 😀 teda lepsie povedane take kileckove vianocky 😀

veam - tak to je super, ze je vsetko v poriadku a ze doma pekne oddychujes... len si to vychutnavaj a odpocivaj 😉

no a ja som dnes volala do centra a buduci tyzden v piatok si ideme vypisat ziadost na IVF 😀 len mi trochu zmenili plany, lebo som si myslela, ze by som isla len z prace skor a sestrickam nieco podpisala, ale ze musi so mnou aj doki hovorit, tak sa dalo len objednat na doobedie, tak to budem musiet riesit akoze navstevou lekara a oni mi budu musiet potvrdit priepustku 😒

bobjan
18. mar 2009

Vierka, ahoj🙂

A náda sa ti to nadrobiť a vybrať súkromné voľno?

bobjan
18. mar 2009

Petka, gratulujem ku kontrole a teším sa s tebou 😵

Bbalango, držím palce nech je veľa vajok 😉

Veam, super, že si doma, užívaj si to 🙂

vierka
18. mar 2009

bobjan - neviem ci sa da... na to by som sa ked tak este dnes popytala.. keby sa dalo, tak by som to spravila tak... ale to by som musela mat aspon 5 hodin, alebo vybavit blavu a potom sa este vratit do prace... takze mam cas si to este rozmysliet... ale mne by nevadilo keby tam bola aj ich peciatka - dovolenku si uz nemozem bat, mam jej malo 😒

vierka
18. mar 2009

a vy ked ste si isla podat len dalsiu ziadost, tiez ste hovorila aj s lekarom??? asi ano - asi bude mudiet pozriet aj davky injekcii a tak sa dohodnut nejako s vami, lebo on to asi do tej ziadosti pise, ze ake by boli lieky...

bobjan
18. mar 2009

Ja len preto, že si moc tou pečiatkou nadšená nebola. Je tam na nej len Fertincent a gynekológia pôrodníctvo. Napr. ja robím v kancli a predtým v bývalej práci som si nazbierala napr. v priebehu mesiaca hodiny a potom som si to vyberala súkromne, lebo to nepreplácali, nakoľko mám zmluvný plat.
V tejto práci som to zatiaľ nevyužila, ale myslím, že by to nemal byť problém. Takže ak by si teraz zostala po pol hoďke dlhšie, tak kľudne si to do posledného nazbieraš....
Inak, ja keby som nebola na PN, tak by som to využila aj teraz, lebo napr. ak som bola na 9.00 vo FC, tak som o 12.00 bola už doma...to by som mohla kľudne prísť do práce.

petkaerdal
18. mar 2009

dobre ranko dievcata,
Vieri,no take vianocky su to moje 😀
inak uz dlho som ju nemala 😖 ,uz mi chuti zasae

bobjan dakujem 😉

ako sa mate,co nove???

bobjan
18. mar 2009

Vierka, boli sme s lekárom pri písaní žiadosti....teda, ja som len žiadosť výpísala a potom som volala, že ju majú poslať, lebo ja som nemala ešte 3 meisiace pauzu od predchádzajúceho IVF....inak mne dr. vtedy povedal len, že u nich sa stimuluje Merionalom a mne dá 3 denne.

Petka, mám sa tak, ako v práci 😉 Je to tu celkom krušné, ale snáď to dobre skončí....

petkaerdal
18. mar 2009

bobjan,kedy sa chystan na dalsi pokus?
Vieri,tebe sa to uz krati 😉

ja zabudam,ze vy sa mate tak pracovne a ja stale tak nudne doma 😀

bobjan
18. mar 2009

Petka, tebe sa žije, že si doma, hneď by som s tebou menila 😉
Neviem, kedy pôjdeme...možno júl, august???? Asi tak...

Si slamená?

petkaerdal
18. mar 2009

slamena nie som,tu vedla chrape 😀
ale chodi na 13 do prace,takze budem coskoro 😖

jul,august je dobry cas a verim,ze ten spravny pre teba 😉

ani ma to niekedy nebavi by doma,ale musim oddychovat ,kym este mozem,potom sa ani nebudem vediet nadychnut 😀

daguska
18. mar 2009

čaute babenky!!! by ste neverili ale ja ešte stále nič, už fakt neviem a mám strach či to ozaj nebude cysta!!!
tá mrcha mi to naozaj robí naschvál!

pekný dník vám želám

bobjan
18. mar 2009

Peti, no tak to sa ti už kráti a budeš slamená 😒

Uvidíme, či to bude správny čas...ja už nejako ani neverím...neviem..

Len pekne oddychuj, musíš a užívaj si to. 🙂

Dagus, téééda, to je sila...

Idem na obed, po obede už nebudem môcť tu byť, tak možno večer, alebo zajtra.

Papapapa

vierka
18. mar 2009

bobjan - no ved aj ja som bola pri prvej ziadosti aj z dokim, lebo to sme robili este vtedy ten kontrolny spg... a ty si s nim bola preto, ze si tam bola prvy krat... ale som si len proste myslela, ze ked idem druhy krat, tak to tam len podpisem a potom bude so mnou doki az ked pojdem pre injekcie na stimulku 😀 tak ale ja som blondinka - takze svet je uplne iny ako si ho ja predstavujem 😀 😀 😀
no peciatkou nie som moc nadsena, ale ked nebude ina moznost, tak to proste risknem... aj budem tento krat na PN po transfere, nebudem cerpat dovolenku a tak....

petka - no tak to budem hovorit male princeznicky, kedze si konecne objedena vianocky a presedlala si na nieco ine 😀 ale som rada ze sa mate dobre....
ja by som tiez tak rada zostala domaaaaaa 😀 ale to by ma asi bavilo len tak prvy tyzden a potom by ma zase mrle zrali ze chcem ist do prace 😀

daguska - cozeeeeeee??? 😠 no to ti vazne nezavidim... a kedy planujes ist dokimu, alebo ako sa on vyjadril na tuto situaciu? tu vyvolavacku mas uz vlastne pichnutu a stale nic??? 😕

petkaerdal
18. mar 2009

dagus 😕 a nebola si uz na vyvolavacku???

bobjan 😠 ,co to ,verit musis praveze,ze aj ty budes mat to stastie,len nevieme kedy,preto musis skusat 😉

Vierka ,nepresedlala som este na ine,len drahy ked konci sichtu,tak niesu napecene a v obchode tu co mame,nieje taka dobra,ako robia oni,tak preto nemam,ale bude 😉 😉 😉

vierka
18. mar 2009

petka - ty si bola na dvoch iducich po sebe IVF vo FC??? doki teda nieco konzultuje ked si ides vypisat druhu ziadost??? len ju podat? 😀
takze neni dobra vianocka u vas v obchode??? tak to radsej neriskuj 😀 ved mangel by mohol nieco dobre aj doma napiect 😀 😝

misi33
18. mar 2009

Ahojte,

Ja som tu len tak vtrhla a potrebovala by som poradit.Chcela by som sa objednat do FC. Momentalne chodim do GF a som po KET. V pripade negativneho vysledku by som chcela skusit 2 ivf ale uz nie v GF.Nechcem stracat cas v pripade,ze tam maju vela pacientiek. Ako dlho dopredu sa objednava? Ku komu sa mam objednat? Alebo je to jedno?

Dakujem.

petkaerdal
18. mar 2009

Ja som bola 3ivf po sebe vo FC,len sme prehodili par slov,co a ako dalej,ale nic take zvlastne a vypisali ziadost,ale nieco prekonzultuje vzdy

drahy doma nikdy nepiekol,naco,ked vsetko donesie,tak cakam na vianocku,mozno dnes vecer bude 😉

vierka
18. mar 2009

misi - ahojcek... neviem ako je to v pripade ked chces prestupit... tam je len jeden lekar, takze sa objednavas len na recepcii a sestricky si ta tam zapisu na kedy sa dohodnete... asi doki bude chciet s tebou najprv nejaku konzultaciu vykonat, takze podla mna staci si tam zavolat po negativnom vysledku, lebo aj tak tri mesiace medzi jenotlivymi IVF je pauza, takze mas cas 😉

petka - no tak ked to hovoris ty, tak dufam, ze spolu pokecame... vies, ja som si myslela, ze to len zo sestrickami vybavim, ale ked aj s doktorom, tak to sa aj navonavkujem 😀 😀 😀
tak ale ked teraz nenosil, tak mohol upiect 😀 ale tusim pridem okostovat, ked je taka dobraaaaa 😝 😀

misi33
18. mar 2009

Dakujem Vierka.

Ja som mala 1 IVF jun 2008. Ket sa nerata lebo tam sa stimuluje len sliznica maternice.Takze sa cim skor objednam.

petkaerdal
18. mar 2009

a co sa planujes vychystat,ako ja? ked sa ma opytal dr. ci idem na ples od nich? 😀 😀 ze aj sa navonavkujes 😀 😀
jasne,nieco preberiete,mozes sa ho opytat,normalne posedite a vypisete ziadost...
pridi okostovat kludne ,dam ti k tomu aj kakavko 😀

kedy tam ides ? vies,ze ja vsetko v hlave neudrzim 😅

vierka
18. mar 2009

misi - aha, tak to je potom ine po KET, tak to ti asi neporadim, ci sa da rovno zacat stimulovat hned na dalsie IVF... mne mrazacikovia neostali, tak ja idem rovno na nove IVF 😉

petka - no tento krat sa planujem aspon napudrovat ked pojdem na vyber, lebo ja som prirodzene celkom bleda a sestricky sa ma stale pytali ci mi nie je zle ked som taka bledunka 😀 ale zlate boli, tak dufam, ze ich to nenapadne ked si dam trochu farby na lica 😀
sa navonavkujem, aj ocesem 😀 ved ked budem jednat s chlapom, nech k tomu aj trochu vyzeram 😀
a kakavecko by som si dala.... mnaaaaaaaaaaaaaaam 😀 my tu robis chute teraz 😝

no a ja tam idem buduci piatok, vcera mi zacala mrcha a ja som si povedala ze ziadost pojdem vypisat aj ked pride, takze prisla... takze pojdem 😀

matkamatko
18. mar 2009

ahojte kočky, tak ja mam prvú kontrolu za sebou - dnes 6.den

neviem či sa mam tešiť alebo čo, doki povedal, ze ich nie je vela ale ze su pekne a ked som sa pytala ze kolko ich je , tak ze na pravej strane 3 pekné a 1 krpatý a na lavej 2 pekne a 2 krpaté , takze 5 je krásnych a tie dalsie 3 uvidíme či zaniknu alebo čo budú robit...neviem či je to uspech, ale aspon niečo, tak som rada...

vierka
18. mar 2009

matka - jeeeeeej, tak to je podla mna krasny uspech... radsej mat pekne velke a krasne vajicka v nich ako nejakych vela malych a nic z toho... a aky je dalsi postup? kedy mas dalsiu kontrolu??? 😀

matkamatko
18. mar 2009

vierka dnes mi už pichli centrotide, zajtra merional plus centrotide a v piatok kontrola, odber možno už v nedelu alebo v pondelok, povedal doki, tych 5 uz asi vyzera dost zrelo, tak aby sme to neprešvihli...dufam, ze tam budu pekne vajka..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre