Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
17. feb 2009

ešte mi prosím vysvetlite čo je to tá stimulka? je to ovulácia? no neviem, či budem mať práve ovuláciu, keď tam budem, lebo mne to chodí hoci ako. Každý mesiac mám iný cyklus. Takže si to musím vypočítať a objednať sa tak aby som mal ovuláciu, keď pôjdem do centra.

peggyyy
17. feb 2009

sylvuš ani ja nemám pravidelný cyklus....doktor si ťa prezrie on už vie ako na to....oni si ťa objednajú podľa dňa poslednej mrchy

peggyyy
17. feb 2009

baby zajtra mi držte palce..idem na krv..dúfam, že mi už zavoĺajú pozitívne výsledky 😀 😀 😀

sylvusa
17. feb 2009

ešte sa spýtam, tento mesiac som dostala menzes 10.2., ( na 34. deň ) takže ovulácia - 15. deň mi vychádza akurát na ten týždeň 24.2. až 28.2. Objednám sa v 23.2. v pondelok , to by ma mohli na ten týždeň zobrať a vyšetriť aj manžela? Prepáčte ale som z toho cvoknutá.

peggyyy
17. feb 2009

sylvusa sestrička ťa objedná....ak im zavolaš zajtra oni ti povedia kedy máš dojsť

bobjan
17. feb 2009

Alex, pichá sa ráno🙂

Sylvusa, stimulka, je stimulácia vaječníkov=pichanie injekcií. Ovulácia je prasknutie folikulu v polovici cyklu - teda väčšinou.
Inak mne dal PN môj gynekológ. V CAR ti PN nedajú.

bobjan
17. feb 2009

Sylvusa, objednajú ťa, neboj sestrička bude vedieť kedy. Inak pri vstupnom pohovore nevadí ktorý si deň cyklu, len aby to nebolo cez mrchu.

bobjan
17. feb 2009

Peggyyy, držím mooooca palce 😉

peggyyy
17. feb 2009

bobjan vďaka ani nevieš ako ma láka spraviť si test...

sylvusa
17. feb 2009

Baby ďakujem Vám, želem sebe a Vám nech sa nám už konečne zadarí. Inak vy ste už také zbehlé, ja som zatiaľ v poriadku, v pondelok idem na štítnu žľazu, mala som zvýšený hormón, manžel má slabú pohyblivosť 10 % a morf. 35 % a tiež málo spermií ale teraz po liekoch neviem? Neviete čo asi zvolia či IVF alebo ICS? Som zvedavá?

bobjan
17. feb 2009

Peggyyy si dobrá, že si vydržala, dúfam, že to tu rozbehneme 😉 A to ti verím, že ťa to láka... 😎

Sylvusa, záleží od počtu vajíčok, ale keďže máte zlý spg, tak pôjdete zrejme cez ICSI.

petkaerdal
17. feb 2009

pegy,ty ides zajtra uz na krv? super,mrcha nedosla? vyzera to dobre 😉 😉 😉

bobjan
17. feb 2009

Petka, tak ako? Pokúpené? My sme tiež boli, ale len tak na potraviny...

sylvusa
17. feb 2009

a koľko stojí to ICS

bobjan
17. feb 2009

vo FC nič, prepláca to poisťovňa...

peggyyy
17. feb 2009

petka, no už je to zajtra...ubehlo mi to veľmi rýchlo...mrcha nedošla ak nerátam to špinenie jeden deň minulý utorok

alex
17. feb 2009

Už som domka, papiere mám. Vlastne len jeden. Baby ako ste mali papiere do centra? Mne len lekár vypísal takú správu, nedával tam žiadne hodnoty HP iba napísal, že je v normálnych hodnotách, bakter. testy mám negat. Bude im to takto stačiť? A ozaj nemám tam napísanú cytológiu, aj to bude treba?

alex
17. feb 2009

peggyyy držím palce 🙂

sylvusa
17. feb 2009

som otravná, ale niečo musím platiť,

bobjan
17. feb 2009

Peggyyy, tak to sa riadne zakusli alebo zakusol bojovníček 😉 Vkladali ti dve? Na krv ideš do FC?

alex
17. feb 2009

sylvusa platia sa len lieky a potom ak by ti zostali embrijka na zamrazenie, tak to. Inak sa neplatí nič.

bobjan
17. feb 2009

Sylvusa, platíš za lieky a zmrazenie embryí, keď ti zostanú na súrodencov 😉

peggyyy
17. feb 2009

bobjan vkladali mi dvoch mrazáčikov....no na krv idem co FC lebo moj lekár tento týždeň nerobí

sylvusa
17. feb 2009

bobjan, a to sa koľko asi pohybuje?

peggyyy
17. feb 2009

ja som za prvé zamrazenie neplatila nič

peggyyy
17. feb 2009

ani za prvý transfer len za lieky.....no teraz ten druhý už áno...

bobjan
17. feb 2009

Peggyyy si platila za ET? Kôli čomu??

Sylvusa, lieky sú cca 100,-EUR a mrazenie tuším 120,- EUR.

peggyyy
17. feb 2009

no prvý KET a prvé zamrazenie som mala zdarma a za druhý KET som platila 298 eur

sylvusa
17. feb 2009

a nie je to ak v iných centrách, že prvý , druhý, tretí ti prepláca poisťovňa tie ostaté už nie

sylvusa
17. feb 2009

takže keď tam prídem nebudem nič platiť, vôbec nič, ani za lieky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre