Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

pepca28
14. dec 2014

@ereska chripkujem v roboteeee...:🙂

dancez
14. dec 2014

@ereska a ostatné januárové baby kedy vám vachádza v januáry KET ?
@renitr

dancez
14. dec 2014

@roxy80 ty ideš ešte teraz v decembry na KET

ereska
15. dec 2014

@dancez ja ratam ze dostanem okolo 7.1.tak neviem na ktory den bude vklad ratam ze po 20.1. A ty?

ereska
15. dec 2014

@pepca28 len sa pekne liec aby si bola pod stromcekom zdravucka

pepca28
15. dec 2014

jezis ja mam take stavy ze asi umrem...normalne citim ze za chvilu dostanem a dojdu nacas...gyndos mi povedal ze normalne tak o 6-7 tyzdnov dostanem...ale sa mi to nezda,mne aj minuly mesiac dosli takpovediac nacas...ja som myslela ze "TO"mam ratat ako norm.menzes....asi odpadneeem...MOZNO pojdem v januari na ket....uvidiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.....ale tak viete jako...januar....poistky,dialnicne znamky...hento toto....

dancez
15. dec 2014

@ereska ja mám dostať 15.1. tak rátam že 25-27.1 pojdem na vklad

dancez
15. dec 2014

@ereska len som chcela vedieť ktorá z nás ide prvá na to a som zvedavá komu sa to podarí prelomiť 🙂

zienka_domaca
15. dec 2014

Caute kočenky, pridám sa k vám ak smiem 🙂
Som po druhom KET vo FERTI. Opäť negatívny výsledok - respektíve prvý krát to bolo biochemické - bola som 3 týždne od vkladu (s pozitívnym krvný výsledkom ) kedy som zacala krvácat a odisla bublinka.... Dnes akurát som bola na krvi po druhom vklade a negatívne vyšla ☹
Tretí vklad ma čaká koncom Januára.
Kto bude v tom čase vkladat? 🙂

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca jaaaa cca 26.1. By som mala mat prve KET.

zienka_domaca
15. dec 2014

@dancez joooo mne by to malo predbezne vyjst na 27.1. 🙂 tak ale tam su dva dni hore-dole minimalne kedze cyklus je hocijaký 🙂
kolko máte mrazačikov? 🙂 už si bola na ET? či rovno na KET?

renitr
15. dec 2014

@dancez ahoj ja v januari este nebudem nic riesit,, dame si pauzu a dalsie IVF bude az vo february 😉
ale vsetkym januarovym snazilkam prajem hlavne uz pozitivne vysledky 🙂 uz to musite rozbalit 🙂

dancez
15. dec 2014

@renitr takú psychickú ?

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca my sme ET nemali lebo som bola prestimulovaná tvorila sami voda tak doktor velmi nechcel tak až na KET. No však áno ja mám síce MS vždy presne načas ale neviem kedybudem mať sliznicu pripravenú, ty si pri KET mala na kolký den vklad? Máme 6 zamrazených blastocýst,do čoho vkladám velku nádej 🙂. tebe vkladalikolko dnové alebo kolko bunkové?

zienka_domaca
15. dec 2014

@dancez Ja som kôli OHSS (presne ako ty píšeš, vela vody nahromadenej, zväčšené vaječníky a celkovo prestimulovaná) mala až KEt, nemohla som ist na ET, musela som čakat tri cykly aby sa mi dalo telo do poriadku... 😒
mala som okolo 34 vajicok den pred odberom a v den odberu uz len 17 (uz boli moc velké a popraskali ☹ ).
Oplodnit sa podarilo 8 a 5 dní do formy blastocysty sa dožilo 6 ktoré sme zamrazili v podobe dve po jednom zvlášt a dve po dvoch . dve po jdenom mi uz pri dvoch KET vlozili a nic z toho, a teraz mam este dva páriky 5dnových blastičiek zamrazené tak uvidíme 🙂
ale asi sme na tom rovnako 🙂 s tým ze ja som teda uz dva pokusy vycerpala ....

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca a prečo ti neznížili dávky? to si ich mala teda poriadne. Ja som mala 10 a z toho sa oplodnilo 6 všetky prežili do 5teho dna a my sme si dali 4x1 a jedny dvojičky 🙂. už sa neviem dočkam kedy mi to vložia 🙂

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca a kolký deň cyklu ti robili vklad na KET?

zienka_domaca
15. dec 2014

@dancez ja som mala najnižšie možné dávky, ale keďže má PCOS a dost silné, a mala som asi stvku mini folikulov, tak po stimulke sa v momente vsetky zobudili ... ☹ aj ked doktor sa snazil tomu zabranit nikdy nevies na aku davku telo zareaguje.... 😒
Joooj to aj ja 🙂
Budes brat/beries nejaké vitamínové doplnky? Ja uz po tých dvoch neúspechoch nenechávam nic na náhodu a preluskala som cely slovensky aj zahraničný net ohladom asistovanej reprodukcie a vsetky študie kde sa pisalo o mozných pozitývach rôznych vitamínov-minerálov atd na uhniezdenie a udrzanie. Tak som si povedala ze do konca januara nadopujem soje telo vitaminmi a takymi vecami lebo ocividne zmena zivotneho stylu ako ze som zacala pred pol rokom cvicit, behavat a zdravo sa stravovat - nepomohlo ☹

prvý vklad som mala 15 DC a druhý 14 DC

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca a vieš mi aj povedať aká má byť výška sliznice?
Ja beriem len femibion 800. čo som ja čítala tak na udržanie ti nepomože žiadny vitamín, záleží len
na tom či ho príjme to prostredie a či je embrijko zdravé, asi ked ti odišli možno nebolo o.k.
Mne robila vyšetrenia na hematologii a všetky vitamíny mám o.k. aj ky. listovej mám dosť na hornej hranici
ale mám nakúpených 5 balení famibionu tak ho budem užívať.

zienka_domaca
15. dec 2014

@dancez Takdopomoct ti moze toho vela, a ak to neprezenies vitaminy niesu na skodu 🙂 takze chcem mat istotu ze urobim vsetko pre to aby som embryjku pomohla sa zahniezdit vo vyzivujucej perinke plnej vitaminov ktore ju posilnia 🙂
Dva razy som nic okrem femibionu nebrala a nepomohlo, tak tento krát to skúsims doplnkami a uvidime 🙂 500€ za vklad ktorý nevyjde nieje málo na to aby som to skusala do nekonecna.... 😢 to ja len pre svoj dobry pocit ze som pre to urobila vsetko.
Inak ku konkretnemu uhniezdeniu ti Bromelain (do 1000mg denne pomoze 🙂 )
a výška sliznice je ideálna od 10mm - a vyššie 🙂

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca a užívať ho bideš len teraz? kupila si ho v lekárni a kolko stojí?
Však áno máš pravdu toto o tom Bromelaine som nenašla nič predtým.

zienka_domaca
15. dec 2014

@dancez Kupovala somho cez net lebo v kamennej lekárni som tento pod 15 € nenasla ☹ a tu je dobrá cena 🙂 Rovno som tam nakupila aj tehu testy do zásoby 😀

pepca28
15. dec 2014

@zienka_domaca platis 500evri za vklad?..či ratas aj s liekmi?

fatma1
15. dec 2014

@zienka_domaca
Prosim ta, ten Bromelaine myslis toto? vytazok z ananasu? na uhniezdenie?
napr. Swiss BROMELAIN tbl 30x 500mg - wiss BROMELAIN obsahuje bromelain 500mg. Bromelain patrí do skupiny tzv proteolytických (bielkoviny štiepiacich) enzýmov. Získava sa z ananásu.
ci?

zienka_domaca
15. dec 2014

@fatma1 ano presne ten 🙂 @dancez

tu som kupovala ja http://www.docsimon.sk/tovar/swiss-bromelain-tb...

zienka_domaca
15. dec 2014

@pepca28 No 300€ je rozmrazenie + vklad, 150€ je embryoglue, a 50€ lieky na ten jeden mesiac....

dancez
15. dec 2014

@zienka_domaca aha tak to som citala ze je dobre jest ananas alebo cili. A neni lepsie jest cerstvy ananas ?
Ja som to planovala jest ten ananas.

zienka_domaca
15. dec 2014

@dancez urcite je lepsie jest cerstvy, ale musela by si ho zjest na kilá denne aby sa to vyrovnalo dávke v jednej tabletke. inak ten bromelain je prirodny prave z ananasu, zaidna chemia 🙂
a ja mam z ananasu afty okrme ineho hned 🤐 😝 tak ho radsej nejem lebo potom týžden fnukám 😔

roxy80
15. dec 2014

@dancez nie vsak ja idem az v januari kedze som mala ohss a .ajblizsie mam dostat okolo 30.12. Takze kvoli tomu mam tabletky uz doma 🙂

roxy80
15. dec 2014

@dancez tak na prvu to vychadza asi na mna kedze 30.12 a cca 16.1.vklad:)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre