Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka14
15. apr 2009

profertil nie je dobry? či prečo?

bobjan
15. apr 2009

Peti, no bolo tak cm, ale to je pre môjho veľa....on je taký, že cesto tak mm a plnka tak 3cm 😀

petkaerdal
15. apr 2009

no co viem,skoro nikomu nepomohol a stoji 100eur..moj to bral 3 mesiace a ani,ani tuk...hocico len nie to podla mna

bobjan
15. apr 2009

Katka, zemiaky???? 😀 😀 😀 no to je ozaj romantika.. 😅 ale vieš, ako keď sa nasadia, tak sa má gazdiná pováľať, aby narástli veľké....tak môžete priamo na poli ťuťumuťu 😀

my zemky nemáme ešte ani kúpené, lebo chceme meniť sadbu...

bobjan
15. apr 2009

katak spýtam sa ti na tie vitamínky, počkaj...

katka14
15. apr 2009

ok, posluchnem. a doki by nevedel niečo odporučiť? neskušali ste radu u neho? ja by som to chcela ešte nejako vylepšiť, lebo mali sme aj SPF a všetko bolo ok a aj tak nič a neviem preč. ja som mala aj laparku, mam sice malu endometriozu ale to snad nie je az taky problem, alebo?

petkaerdal
15. apr 2009

aha,tak on to ma tak rad,ja ze si to mala nejake vysoke..pre mna akurat podla receptu

petkaerdal
15. apr 2009

Katka,nikto ti nepovie preco,proste sa embryjka nedelili dalej,to je vsetko...
ja som sa ho pytala,on neschvaluje nic...popytaj sa v lekarni alebo pokukaj tu nejaku temu,moj nebral nic,tak neviem poradit,okrem profertilu

bobjan
15. apr 2009

peti, no aj pre mňa to je akurát, ale pre môjho vysoké... 😖 nevadí, chuťove je dobrý, tak nabudúce uberiem cesta a pridám polevu🙂

petkaerdal
15. apr 2009

a co porabas bobjan? sama si tiez?
moj dneska,ze bude asi dlhsie,lebo neprisiel kolega...tak budem sama nadalej 😖

bobjan
15. apr 2009

peti, veru sama 😒 kukám jedným okom správy...príde môj až o 22.20 😠

no tak to tiež nemáš ružové...to je hrúza...

mne sa to niekedy zdá, že celý život, len na niečo alebo niekoho čakám.... 😢 ☹

bobjan
15. apr 2009

Katka, tak som ti zistila: Eregma, Maca, Selezin, Carnitagin.... tak vyskúšaj neviem...na každého platí niečo iné, alebo aj nič, tak neviem 😒

petkaerdal
15. apr 2009

moj by mal skonsit o 20,ale ratam,ze do tej 22 bude a tiez pride nejak o 22.30...

aj mne sa zda,ze cely zivot len cakam na nieco 😀 😀

bobjan
15. apr 2009

tak to sme na tom rovnako....

sa mi aj akosi drieme, ale nezaspím, keď nie je doma....pozriem panelák...na markíze ide triler, ale až o 21.15 😠
chcela som dnes umývať auto, ale sa mi akosi nechcelo....budem v sobotu, dúfam, že bude pekne, lebo ja keď umyjem auto, tak vždy prší 😠

ešte sa chystáte na SK do pôrodu, či budeš radšej domka ležkať? alebo prídu k vám?

vierka
16. apr 2009

dobre ranko kocky 😀

mimka - dnes na teba myslim na tom utz, verim, ze dneska budu ukazkove vysledky a dohodnete sa na odbere 😉

babulka - tak ja ked sedim s mangelom na rybach a pozeram na tie udice, tiez mam chut.... chytit tie udice a hodit ich do vody 😀 😀 😀

petka - ano, to vcera som bola ja, ten vtipalek 😀

inak dneska som dostala mrchuuuuuuu... ale riadnuuuuu.... taaaaakze sa pomaly objednam na kontrolny utz a pre nafasovanie injekcii a ked pojde vsetko podla planu a nebude cysta, tak okolo 15.5 by sme mohli zacat stimulovat 😀 😀 😀

bobjan
16. apr 2009

Ahojky🙂

Katka, ešte som našla, že sa osvedčil aj Permen, tak skús v lekárni, alebo na nete kuknúť...

petkaerdal
16. apr 2009

ahojte baby

bobjan,nie ja uz nechodim na SK,uz som nebola 3tt od nemocky,otec mal 50-tku tento vikned,ani tam som nebola 😢 ,bojim sa

Vierus 😉

katka14
16. apr 2009

ahoj bobjan, díky za infošky. ten permen mi tu už odporuči aj niekto iny, ale na SR sa už nedistribuje, tak neviem ako sa k nemu dostat. skusim niečo zohnať. nech sa krmi pekne aj on nejakymi tymi vitaminami. snad to pomôže.

a ako sa inak máte? ja zarezávam opať v práci, ale vegetík, bez šefstva je to tu dnes, ale sa mi vôbeec nechcelo vstávať. tak vam prajem pekny den. papa 🙂

vierka
16. apr 2009

bobjan - doki neodporucuje ziadne vitaminy... ja som chcela tomu mojmu kupit nieco ako doplnok stravy, ale dostala som "kapky"!!!!! "Doktor povedal, ze to nepomoze, tak naco!!!!" a uz som dostala, ja ho teraz k vitaminom neprinutim, lebo co povie doktor je svate pre neho 😖

petka - ahojcek... neboj sa... s babami si tie cesty na sk a oslavy zo strymi rodicmi rychlo vynahradite 😀

katka - bud rada, ze ten tvoj vitaminy chce, podla mna prevenciou a vitaminmi si neublizi...

petkaerdal
16. apr 2009

Vierka,dr. neodporucuje nic vobec,to je jeho system,pre neho je vsetko zbytocne..inak moj tiez vobec nic nebral a vidite

aspon si oddychnem,ved som sa na Sk nacestovala za 5 rokov uz dost,uz tu dialnicu nemusim 😀

vierka
16. apr 2009

petka - no a tym padom sa ja mozem aj na hlavu postavit, lebo ja nie som lekar... ale to ze fajci, nezdravo je, pekne priberka a sladkosti - to nikto nevidi 😠 ale vitaminy nepotrebuje 😀
ale ved kaslem na to, dufam, ze sa nase vajka oplodnia aspon tak pekne ako minule a ja budem spokojna... 😀

petkaerdal
16. apr 2009

Vierka ,tak prestat fajcit by mal,aj ked to inak tesne prd ivf nepomoze,to treba minimalne 3 mesiace pred tym..
skus tie dzusiky aspon pit potom,ako ja ,tam su vitaminy tiez

katka14
16. apr 2009

a ten moj nikdy nefajčil, snažíme sa zdravo stravovaž, odkedy sme sami doma takmer ani nevysmážame - teda občas hej ale len výnimočne. a podľa skusenosti mojej mamy - tiež behala po všelijakých doktoroch, vraj tatino bol ok. nakoniec zistili problem u neho, nasadili lieky a ............. som tu 🙂 jaj, keby to tak bolo dedičné a vitamíny pomohli aj nám. ja nie som veriaca, ale už som sa tolkokrat modlila, že keby to manžel vedel, tak by nechapal 😀

petkaerdal
16. apr 2009

Kati,vzdy je lahsie,ked je zena zdrava a muz ma nieco,ako tvoj ocino,dolezite je,aby bolo vajicko,spermii ma muz dost a staci jedna,ked uz zena ma problem je to horsie....
ty ale nemas tusim nic vsak? ci?

vierka
16. apr 2009

petka - na cigarety je prudko alergicky!!!! 😀 staci ked len naznacim, ze by mohol prestat a je to uz na rozvod 😀 😀 😀

katka - ale tvoja mangel nie je od tvojej maminy syn, ale verim, ze vitaminky pomozu.... ja som toho nazoru, ze treba skusit vsetko aj ked tomu mozno lekari neveria... skoda, ze toho nazoru nie je aj moj mangel 😅

petkaerdal
16. apr 2009

to az tak,ze na rozvod? 😀 😀 😀 tak to potom neries radsej,aby si neostala sama 😀

katka14
16. apr 2009

peťka, ja som ok. teda ked neratam endometriozu. aj na papieroch sme mali - ja - endometrioza a moj drahy - oligospermia. teda ich ma pomenej, akoby sa patrilo. boli sme po spermiograme riadne v šoku ti poviem. lebo u nas v BN, podla tohto urologa, bol ok. a v BA, pozri ho aka zmena. nechapem. ale akceptujeme to a snažíme sa to nejako prekonať. myslis ze mame sancu aj prirodzene sa o niečo pokušať medzi 2 IVF alebo je to pase? ked 2 roky nič, 1. IVF - nič. tak som si myslela že konečne vypdanem z prace, už je to pre mna nejake stereotypne - ale teraz len tak meniť pracu nie je jednoduche, hlavne ak chceme mimco.

petkaerdal
16. apr 2009

Katka,jasne,ze sa pokusaj aj prirodzene,ja poznam ale 5-6 kociek z konika,co sa im to pred ivf podarilo,vravim,ze ked je zena ok,tak sa to da,aj ked ma muz pomenej spermii

pamätam si,ze ste boli v soku a to aj my,neratali sme vobec,ze bude problem aj u mojho,ale vidis,oni urologovia nerobia podrobny spg,moj ma len 3 miliony spermii,tvoj mal ovela viacej,co si pamätam a pre babo staci jedna,tak vy mate sancu,ja zdrava niesom 😔

mam veelmi dobru kamosku,co mala 2ivf a nic a pritom otehotnela 3x prirodzene(ale nedopadlo to dobre,ale da sa to)

katka14
16. apr 2009

vierka, myslela som obrazne že by to mohlo byt dedične. a aj ja som pred 2 rokmi fajčila, nie moc ale moj drahy to nenavidel. ja som taky obcasny fajciar, raz som facila, potom nie. v praci som zasa začala a pred 2 rokmi, ked sme sa začali snažilkovať, som prestala uplne, zo dna na den. na novy rok. ako predsavzatie. nehovorim že som si odvtedy nedala ani 1. možno 5 ks odvtedy, na diske, plese alebo večierku. ale skôr vynimočne. ale ani ma to už moc neláka. 🙂

vierka
16. apr 2009

petka - na jeho ciiiiigi mu nikto sahat nebude 😀 😀 😀 ale necham to tak... podarit sa to proste musi to oplodnenie a potom je to uz na nasich bojovnikoch...

katka - no take dobreeeee snazenie nie je nikdy zle 😝 😝 😝 😀 takze ja sa snazim aj ked mozno sanca nie je, ale aspon si to clovek pekne uzije 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre