Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
26. apr 2009

Katka u tej kamosky ma ake spermie manzel?

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,musim ti teraz ale troska oponovat,co sa tyka tej embryologicky,co si napisala...ona je jedna zlata zena ,ktorej velmi zalezi na tom,aby sa ivf podarilo a kazdy neuspech ju trapi....
ona povie vsetko aspon na rovinu,ked vie,ze nie su dobre,tak naco mrazit,nemozes povedat,ze sa jej mrazit nechcelo,zober si to uz len z toho,ze by dr. mal z toho 200eur,preco by to nespravila..praveze ja som si u nej cenila vzdy uprimnost,naco ti davat nejaku nadej,ked ona to vidi beznadejne...

mimka29
26. apr 2009

Ahojte kocky
už dlho vás čítam ale taraz sa mi nedalo nepripojiť. Som bývalou pacientkou FC.
mimka - je mi to strašne ľúto, že nemáte žiadne zmrzlinky, ale buď šťastná za tých dvoch drobčekov čo máš teraz v brušku. Hladkaj ich a hlavne prvé dni iba oddychuj. Ja som bola 3 x na IVF a nikdy som nemala ani trasfer. Nejak ma vždy pri stimulke sklamú vaječníky a vyprodukujú iba prázdne foliky a to mi pichali ako tebe 5 ampuliek denne. Teraz sme zaradení do darcovského programu vajíčok a neviem sa dočkať, kedy aj ja budem mať v brušku takých drobčekov. Tak hlavu hore a hlavne nemysli na to, že ich mohlo byť viac. Vybrali určite tých najlepších, ktorí to dokážu.
Čo sa týka tých ICSI, tak aj nám sa stalo, že sa mi predsa len urobilo vajíčko (čo bolo u mňa ako zázrak) a oni neurobili ICSI, pričom manžel má tak zlý spermiogram, že prirodzenou cestou bolo jasné, že sa neoplodní, tak nechápem.
Všetkým vám držím palce

😉

petkaerdal
26. apr 2009

ahoj mimka
drzkam ti palce,nech ti to vyjde pri daslom ivf 😉

tak nechapem,ze vam neurobili Icsi,my mame tiez zly spg.,ale zato mi Icsi robili pri vsetkych 3ivf...som prekvapena,ze tebe pri jednom to neurobili 😕 😕 a to ti aj povedali ,ze ho neurobili?

mimka29
26. apr 2009

petka - doktor nám vysvetľoval, že keď je málo vajíčok, tak robia ICSI, tak sme s tým rátali, že ich pri jednom automaticky urobia, ale, keď som sa potom pýtala, že prečo neurobili ICSI, tak povedali, že sme po OPU o nich nežiadali. Tak som pri ďalších pokusoch vždy hovorila manželovi, nech povie, že chceme ICSI (lebo vieš aké sme my po narkóze), ale pri ďalších dvoch už zo mňa nič nevydolovali 😢

petkaerdal
26. apr 2009

mika,no ja som prekvapena teda,fakt nechapem a pri jednom vajku uz vobec nie 😕 😕 😕

ja som sice tiez vela vajok pri 2 ivf nemala(3-4) ale nikdy som nepovedala,ze chcem Icsi a vzdy sme ho mali kvoli zlemu spg....vzdy sa nam aj vsetky oplodnili pekne
teraz naposledy som mala 17 vajok a Icsi sme mali tiez automaticky kvoli zlemu spg...

kedy by si mala ist na to IVF? bude to tvoje 4`?

mimka29
26. apr 2009

Ani ja som nechápala a dosť ma to štvalo, ale inak sú vo FC skvelí ľudiaa bola som s nimi veľmi spokojná, veď som tam chodila rok a pól 🙂

Zajtra ideme do Brna do Repromedy na naše druhé sedenie, manželovy urobia spermiogram a ešte nejaký podrobnejší rozbor spermíí ale už neviem ako sa to volá, zaplatíme nejaký poplatok, odovzdáme všetky potrebné papiere no a potom by sme si mali ísť o nejaké dva tri mesiace pre bobáčikov. To záleží od toho ako rýchlo nájdu darkyňu, ale tvrdili, že by to mohlo byť aj skôr, veď zajtra uvidím.
A je to moje 4 IVF, ale už s darkyňou.

petkaerdal
26. apr 2009

tak ti prajem mimka,aby tvoje 4 ivf bolo aspon tak uspesne,ako toto moje 4 ivf

aj ja som bola vo fc velmi spokojna,ale tiez niekedy sa mi postup nepacil...co uz...

som pocula,ze tam to ide s darkynou rychlejsie,ako na SK

mimka30
26. apr 2009

No ja z 31 vajok žiadny mrazák??? 😠 😠 😠

mimka30
26. apr 2009

Peťka- ja viem, že je milá, len asi bude problém v mojich vajkách, uvidíme, čo bude teraz po ET.

Mimka29 veľmi, veľmi ti držím palce. Zo srdca ti prajem, aby to tvoje ďalšie ivf už bolo konečne úspešné a hlavne konečnééééé 🙂 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
26. apr 2009

mimka 😔

co na to vcera embryologicka alebo dr.??? nic?..myslim,ze preco to moze byt

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,ako by sa dalo zistit kde je chyba? genetikou?

mimka29
26. apr 2009

Ďakujem petka, veď keby som dopadla ako ty, tak to by bolo úžasnééééé. V čechách majú viacej darkyň ako na Slovensku a ja už nechcem tak dlho čakať. Do Brna idem proste otehotnieť a inak to ani nemôže dopadnúť 😉

mimka - veď kôli tebe som napísala, lebo som ti veľmi fandila. Vo FC sú dve embriologičky, taká staršia a lmadšie, tak ktorá bola pri vás teraz,

mimka30
26. apr 2009

Peťka doktor mi povedal, že to je z tých polycystyckých vaječníkov a embryologička že to sa nevie posúdiť, lebo spermiogram v norme ale asi ako ty hovoríš tak jedine genetika.
Fakt som rozhodnutá- ak to teraz nevýjde tak darcovské jedine.

mimka30
26. apr 2009

Mimka29 vidíš, ani 31 vajok nie je záruka 😖 Si moc zlatá, že sa o mňa zaujímaš. Inak to bola tá staršia.

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,viem,ako sa citis,ked uz mas za sebou 3ivf...mne vyslo prvy krat az 4...tak este raz prajem vela stastia 😉

mimka30,ja neviem,ja mam tiez polycystycke a zo 17 sa mi oplodnilo 13 a prezilo 7...tak neviem,ci je to tym presne a to mame este k tomu katastrof. spg...

strasne to prajem aj tebe,nech to vyjde,nech sa uz netrapite

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,no nieje zaruka,ale preto,ze nieco s nimi zial asi mas 😔 ..inak uroda kraaasna

petkaerdal
26. apr 2009

genetiku ti nerobili,ze?

mimka30
26. apr 2009

Nerobili mi genetiku. Vraj mi vložili tie najkrajšie morulky a ostatné sa dnes podelili na riedke blastulky. Tak ja neviem, či to bude mať úspech 😖 Ak nie preplačem dni a noci... 😢

petkaerdal
26. apr 2009

no dufajme zlatko,nic ine uz nezmozme...aj ked viem,ze ti asi moc dobre z toho neni...sama som dufala u teba,ze embryok bude viac

mimka29
26. apr 2009

mimka tá staršia je vždy taká odmeranejšia a uponáhľaná, tak zabudni na to. Inak nie je to ľahké rozhodnuť sa pre darkyňu, ale už som to strávila a teraz sa strašne teším, ale ty nad tým ešte nerozmýšľaj, užívaj si tvoj súčastný stav.

petka dík

mimka30
26. apr 2009

Snažím sa neplakať Peťka, lebo včera som si poplakala pred sestričkou. Bola moc milá, ma ukľudňovala. Aj doktor bol veľmi zlatý, že mu môžem kedykoľvek zavolať keď budem niečo potrebovať.
Ja viem, že sa snažia, aj pre nich to je ťažké, ak žena nemôže otehotnieť.
Ja som plačkala aj pri ET- aj od žiaľu, že je to tak aj od šťasťia, že aspoň 2 máme.

mimka30
26. apr 2009

Mimka29- ja som povedala sestričke, že sa ma to moc dotklo, že na mňa tá embryol. nemala čas a ešte mi nezabudla povedať, že sa ponáhľa a nemá čas. No môj mangel bol nasrdený. Povedala som sestričke, že mi to mohla embr. aj empatickejšie povedať. Doktor bol zlatý- ten ma ukľudňoval, aj sestrička. Fakt mi venovali maximum času.

petkaerdal
26. apr 2009

mimka a aka starsia embr.? ja som tam vzdy zazila len taku mladucku kratkovlasu o inej ani neviem,ze tam je.. 😕

mimka30
26. apr 2009

Hej tá mladá je vždy pri OPU, aj pri mne bola dvakrát. Taká staršia- nejaká vedúca. Je o nej písané aj na stránke centra. Mimka29 ty vieš ktorá, však? Tá mladá je pohodička.
Mimka29- ja viem, že to nemáš ľahké, ale aspoň to vynosíš v tvojom brušku. 😉 Koľko stojí darcovské a všetko dokopy v Čechách Mimka?

petkaerdal
26. apr 2009

tak ja teda netusim,tak ten prispevok potom beriem spät ten hore,ja som myslela,ze sa jedna o tu mladu,ta je teda uplne super,ja som tam mala 3 ivf a ani raz som inu nevidela...vzdy len tu malucku

mimka30
26. apr 2009

Nie Peťka- taká staršia. Peťka kedy sa môžem testnúť?

mimka29
26. apr 2009

mimka - ja som tam fňukala stále. Dokonca aj posledný krát som odtiaľ utekala s revom a ani som sa nepoďakovala za ich starostlivosť, tak som sa tam raz po robote zastavila a poďakovala sestričkám za všetko, lebo oni aj lekárom su fakt zlaté.

petka - tak to si mala šťatie, že si mala iba tú mladú emb. Mne tá starišia napríklad povedala, že načo sa stále trápime s mojími vajíčkami, keď sa mi takmer žiadne neurobia. Takže ja viem o čom mimka hovorí. Nejde ani o to čo povedala, ale ako to povedala.

mimka30
26. apr 2009

Mimka29- pravda, to je pravda. Ja som povedala sestričke, že keby mi tak povedala embryolog. ako teraz a ak by som tam bola ako samoplatca, tak by som jej tak nabliakala do ksichtu všetko čo som mala na jazyku, že by videla. Aj som bola rada, že som sa posťažovala sestričke a verte tomu, že ak mi nevýjde teraz to ivf, tak poviem aj dokimu ako to na mňa pôsobilo- teda ten pohovor teta embr. a ja. 😠

petkaerdal
26. apr 2009

mimka na 7 den kludne,netrap sa dlho cakanim...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre