Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
19. mar 2009

Inak Petka, vieš čo??? Zháňam takú ruku a na druhej strane je obuvák 😀 S tým ho budem škrabkať.....

Jednu som už našla, ale to bola malá, len taká detská ručička... to by som sa narobila 😀

brise
19. mar 2009

bobjan, k dokimu idem až v pondelok. takže ešte musím čakať

petkaerdal
19. mar 2009

aj tak ho budes musiet ale skrabat ty s tou rukou nie? to potom nieco na automaticke 😀
kolko tak vydrzis v kuse skrabkat? moj aj 2-3 hodinky,kym nezaspim 😉

bobjan
19. mar 2009

Peti, no to hej, ale to by som len hýbala tou rukou, alebo možno by to zvládol aj sám 😅

2-3 hodinky????? Jéééééžiši, to sa pred ním hlboko skláňam. 😔 Ja max. 10 minút 😉

Brise som myslela, že by si skočila niekam na hotové ráno a po obede by bol výsledok 😉

petkaerdal
19. mar 2009

to ty len maximalne 10 minut? 😖 ty niesi dobra skrabacka 😀
moj vazne chudak,pride z prace a rovno ku skrabkaniu ,fakt aj 2-3 hodiny...a skrabka mi nohy casto alebo chrbatik 😉
inak to mame od babky,babka skrabkala vzdy mna so sestrou cele dni 😀

aha,no to by si potom nemusela prstami,zober smirgel na neho 😀

brise
19. mar 2009

no jedine k svojmu gynekologovi, a chcela som isť zajtra ale dnes mi sestrička povedala že mám prísť až v pondelok. a neviem kam inam by som mala ísť.

katka14
19. mar 2009

ahojte babenky, mam za sebou 1 stimulku, bol riadny problem niekoho kompetentneho k tomu zohnat. sestricka od obvodaka sa toho lakla a u zenskej som musela normalne cakat v rade. no hruza. ale 1. je za mnou. od zajtra chcem poprosit susedu dochodkynu, byv.sestricku. ale neviem ci to bude vediet. viem ze niektore ste sikovne a pichate si ich aj same, ale ja sa toho bojim.

katka14
19. mar 2009

ani neviem či si stihnem povybavovat všetky vyšetrenia pred IVF. nejako mi to nevychadza. kedy potrebuje mat tam vysledky s predoperačneho vyšetrenia?

bobjan
19. mar 2009

Katka, neboj, všetko stihneš. Všetko ti stačí pred OPU🙂

1.injekcia? No mne pichal manžel 😉

Peti, šmirgel? No to by ma hnal, teda 😀 On to má naučené od krstnej, tá bolá s ním keď bol malý a pri tom zaspával, tak ja som ho teraz takto vyfasovala. Už naučeného 😒 😀 😀 😀

katka14
19. mar 2009

bobjan, diky za info. ale neviem čo je OPU. tie injekcie a môj manžel? no to by dopadlo. aby by som ešte mesiac kryvala. 🙂

bobjan
19. mar 2009

Katka OPU= odber. Tie vyšetrenia ti dovtedy stačia. Len keď pôjdeš na odber, aby si ich mala.

môj tiež radikálne odmietal, ale nakoniec som ho prehovorila. Základ je zabodnúť a potom to už bolo v pohode. Len sa mu trochu triasli ruky, ale bol zlatý a všetko na jednotku zvládol 😉

bobjan
19. mar 2009

Inak, Petka, si to pichala sama, tak ak máš odvahu.... 😉 Ja som ju nenašla.....ja sa kámošim, len s perom 😅

petkaerdal
19. mar 2009

tak skrabkas odkedy ste spolu,co? moj odkedy ma zobral od rodicov nahradil babku 😀

veru ja som pichala sama,treba nabrat odvahu a ked sa pichne prva,uz to ide lahko,ja by som sa veru kvoli tomu netrepala k sestricke niekam 😖

petkaerdal
19. mar 2009

katka radsej si to predoperacne uz zacni vybavovat,bez toho ti neurobia narkozu a to moze byt stare 3 mesiace,takze radsej ho mat skor doma,ako nestihat 😉

bobjan
19. mar 2009

Katka, inak ja som na krv bola ešte pred mrchou, lebo na BWR, HIV, .... to trvá aj 2 týždne. Už by si mala vybavovať, aby si to stihla.

Petka, no ani mi nehovor. Škrabkám, veru škrabkám,.... ale keď ma nočnú, to sa tomu pekne vyhnem, to ma stihne len niekedy 😀

katka14
19. mar 2009

no skusim ho ukecat. uvidim ako to dopadne. ale nedavam tomu velku sancu. a kolko to asi potrva po odber? kolko mam čas na vybavenie všetkych vyšetreni?

petkaerdal
19. mar 2009

katka tak 10 dni mas do odberu

moj musi kazdy den,aj ked pride z nocnej,ale to hned zaspim,tak to len chvilku,ale takto po veceroch veru hodiny 😀

petkaerdal
19. mar 2009

bobjan,ake tam mas pocko? lebo tu bolo rano snehu,potom krasne slniecko,vsetko sa ztopilo a teraz hotova metelica,krupy 😖 ,ten april prisiel nejako skor 😖

katka14
19. mar 2009

tak to nemám šancu stihnuť! doktorke idem až v pondelok na všetky odbery, potom niekedy na interne, ale najprv potrebujem vysledky z krvi pre interne vyšetrenie a to asi potrva. no neviem, neviem. nevidim to ružovo. a vraj aj testy na pohlavne prenosne choroby trvaju nejaky ten patek. pomooooooooooooc. čo keď to nepostíham?

petkaerdal
19. mar 2009

a tie ine testy okrem interneho,to ti nekazl doky uiz davno? ked si to nechala na poslednu chvilku
no neviem,ci ti spravia narzkozu bez interneho,to si asi na seba to riziko dr.nezoberie...
behni do nejakeho centra pre to interne,ja som bola pri fc a mala som to za 3 dni

katka14
19. mar 2009

ale ja som sa o schvalenej žiadosti dozvedela len minuly piatok a v utorok som bola v centre, a dnes som začala s injekciami. nemala som kedy tam ist.

petkaerdal
19. mar 2009

ale ja som uz po podani ziadosti mala tie krvne testy a predoperacne som robila neskor...tie krvne mi robili vo FC

inak som z vedlajsieho mesta 😉 😉

bobjan
19. mar 2009

Katka, krv na interné trvá u nás nejaké 2-3 dni tusím a na interné ma objednala asi o 4 dni, ale dá sa aj skôr za poplatok. Ale tie pohlavné choroby zrejme nestihneš....

Peti, aj tu je apríl 😒 ráno poľadovica, sneh, potom slnečno, potom sneh, metelica, nevidíš na meter, teraz slnečno 😠 des....

katka14
19. mar 2009

a z ktoreho ak môžem vedieť? mne sa to tak blbo teraz nakopilo. ešte aj sestrička u ženskej tam nie je. len nejaka čo ju zastupuje, v praci je to nadivoko. nehrozi mi zostat doma na PN. ani dovolenka. tak všeljako pracujeme, raz doma, raz v praci ale vždy tu musim byt a ťažko sa dohaduje, kto a kedy.

petkaerdal
19. mar 2009

tak sa tesis na cestu domov,co ? mas dazdnik 😝
a ja mam podla toho naladu,vidno,ze som aprilova

😀

petkaerdal
19. mar 2009

som z To 😉

Katka,hlavne si vybav predoperacne,aby ti spravili odver,bez toho neverim,ze ti to spravia..

a nedostala si papier uz pri vypisovani ziadosti ,ake testy ti treba?

veam
19. mar 2009

ahojte babule...som tu dlhsie nebola,lebo sa necitim dobre...

Katka to predoperacne nesmie byt starsie ako 7dni a dlho sa caka na internom...

bobjan
19. mar 2009

Peti, no dáždnik mám a chvalabohu, mám tu aj auto, tak sa nemusím trepať busom 😉

Katka, krv ti vezme aj u všeobecného, ja som tak bola, nebola som u ženského...

veam
19. mar 2009

Katka a z krvi su vysledky do pol hodiny...

petkaerdal
19. mar 2009

ahoj veam,uz grckame? 😉

no super,ze si autom 😉 kolko ti treba autom domkov?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre