Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
23. mar 2009

tak to ste riadna rodina teda 😉 😉 😉
my sme mala,ja mam len jednu sestru,otec ma len jednu sestru,a s maminej strany nikto,nas je malicko 😝

katka14
23. mar 2009

ahoj peťka, ale veď ty riadne prispeješ do rodinky !!! 😉 hneď ako pekne, že dvojičky. a kde teraz žiješ, ak sa môžem spýtať?

vierka
23. mar 2009

petka - no ked baba oslavovala 80 rokov, tak to sa nas tam zislo 101 a to sme este neboli vsetci 😀 😀 😀
my sme velka rodina a sa navstevujeme a to mam rada... z mangelovej strany je omnoho mensia rodina 😅
tak ja verim, ze tu ich rozsirime aspon o dvoch novych clenov, ta nasa moc rozsirit nepotrebuje 😀

petkaerdal
23. mar 2009

ahoj katka,no ved sa to rozrastie teraz,rodicia budu hned trojnasobny dedkovci 😀 😀 😀
Vierka,ja som mala problem par ludi na svadbu nazbierat,viacej som mala kamosiek ,ako rodinu 😀

za 101 ludi,uuufff,dost...my sme mali 500 na svadbe tu 😀,moj ma zase taku rodinu

Katka,zijem vo Viedni

katka14
23. mar 2009

peťka, vy ste mali 500 ľudí na svatbe? nie 50? nepomylila si sa v 0? to ste kde mali? ved to ani taky kulturak u nas by nebol !!!

petkaerdal
23. mar 2009

to sme mali Katka tu,z manzelovej strany,on nieje slovak a maju take svadby,mozno ich bolo aj viac a nie 500,ta nula tam ma byt 😉 ,ale bolo to super 😉

katka14
23. mar 2009

ja som bola raz na svatbe, kde bolo 150 ľudí a to teda bola riadna megasvatba. 3 dychovky + dalsia kapela. 3 dni to trvalo. tak 500 si ani neviem predstavit. my sme mali cca 60 + 25 gratulantov. keby sa dalo, bolo by aj viac ľudí, ale nepustila nás sála. a bolo to takto fajn. neboli sme síce úplne všetci z rodiny, ale niekedy to treba takto skresať.

petkaerdal
23. mar 2009

my sme mali svadbu nedavno 😀 v To sme mali 30 ludi,to som mala väcsinou znamych a tu sme mali taku len 5 hodin,ziadne 3 dni a ludi vela,ale bola to svadba uplne o inom,nieco nove,ale super,zopakovala by som si

vy ste mali teda dost ludi,60 je dost 😉 kedy ste mali? uz si dlho vydata?

katka14
23. mar 2009

v juni to budu 3 roky. mali sme 17.6.2006. asi od oktobra 2006 sa nebránime otehotniet. keby som vedela, kolko s tym bude oštary, asi by sme sa nebránili od začiatku. hoci sme boli na VŠ. no čo už. 2 roky som tomu davala volny priebeh, niekedy sme sa snažili viac, inokedy menej. bola som aj na laparke, na rontgene maternice - dost nechutna vec, a nakoniec mal manžel horsi spermiogram - v FC. hoci predtym tunajší lekár tvrdil, že je uplne ok. a teraz čomu má človek veriť. tak ale teraz sme pred 1.IVF tak snad budeme uspesni, uvidime zajtra ideme na 1. kontrolu, chceme aj ten flushing. tak snad to vyjde. 🙂

petkaerdal
23. mar 2009

ten SPF si daj,az take drahe to nieje,ja som otehu,neviem,ci vdaka tomu,ale mala som teraz prvy krat 😉
viem,pocula som,ze röntgen je hnusna vec,ale ja som nebola,nemusela som,kvoli zlym spermiam
inak aj so zlymi spermiami alebo teda s horsim spg sa da otehu,ked je zena v poriadku,ale u nas nulova sanca,ked ja neviem,co je ovulka 😔
inak moj bol tu 3x na spg a vzdy bol zdravy ,super plodny chlap,oni asi nerobia taky podrobny spg.,ako v centre
my sme sa nebranili hned od zaciatku,ako sme boli spolu,ja som strasne uz babo chcela a vlastne som tusila,ze nieco nieje ok,tak som to nechala tak,po roku sme zacali s lekarmi,dobre ze som sla hned a vidis,aj tak nam to trvalo 3 roky ,kym sa podarilo

my sme svoji od novembra 😉

vierka
23. mar 2009

no my sme spolu od decembra 1998 😀 a svoji od septembra 2004 😀 a o babo sa snazime uz vyse 2 rokov 😀 ze jakeeee pocty, normalne si to vsetko pamatam 😀

katka - tak aj mi sme boli na spg tu a ziadny problem, ideme do centra, tam si robia vlastny spg a problem... kontrolny spg bol tiez problem a ked isiel este mangel na doporucenie od doktora z centra k urologovi, tak aj ten mu robil spermiogram a mal tam o 12 milionov spermii viacej nez v centre - ze normalny nalez... tak ja som tiez nevedela komu verit, ale verim centru, predsa len to tam musia mat podrobnejsie a keby nebol problem u neho tak by som asi uz tehu davno bola 😅

katka14
23. mar 2009

ja som stále chcela veriť tomu, že to zvládneme prirodzene, kedže som bola podľa doktorky ok. ale po laparke mi odhalili endu, ale vraj po laparke mi tam zostalo len niečo malé, a mala ma doktorka liešiť, ale povedala mi, že radšej nech skušame, že histologia endu nepotvrdila, vraj je ta lečba naročná a potom by som už vôbec možno neotehotnela. takže asi tak. my určite chceme ten flushing, nie je to až tak strašne finančne náročné, ak to pomôže. 🙂

katka14
23. mar 2009

vierka a ty si ako teraz na tom? v akom štádiu ste?

petkaerdal
23. mar 2009

Katka aj ja som podla dr. v poriadku,hormon.profil mam dobry zevraj a vidis,ja uz neverim nicomu 😅

katka14
23. mar 2009

peťka, ale ved si tehu !!! to je dôležité. hold, niekomu sa podarí otehotnieť na zábave s neznámym chlapom a my, túžobne čakáme a nič. to je spravodlivosť 😒

petkaerdal
23. mar 2009

no ved ano Katka,ja som stastna a prajem to aj vam z celeho srdiecka,pretoze najlepsie viem,co prezivate...ale Kati,moc ma to stalo usilia a slz veru naozaj,ked si spomeniem na ten cas,tak to mam stale v pamäti cerstve a ani neverim stale,ze som tehu

to veru mas pravdu s tymi diskotekovymi otehotneniami a potom potratmi,ti co chcu sa musia trapit,ale taky je zivot 😔

katka14
23. mar 2009

pred 2 rokmi bola u nás na návšteve moja sestra - jediná, a ked sme si trošku vypisli a najlepšie sa bavili, zrazu sa rozbehla preč a začala strašne plakať. tak som ju dobehla a priznala sa mi, že pred pol rokom bola na potrate. ja som myslela, že jej niečo asi spravím. ale vieš, no, je to sestra. tak som sa pred nou tvárila, že je to ok, hoci do dnes som to nepredýchala. ona s tym chalanom už dávno nechodí a ani o jej tehotenstve nevedel. čo ja by som za to dala byť tehotná, a ona toto. ale nemôžem jej to vyčítať. je to sestra a mám ju moc rada. 🙂

vierka
23. mar 2009

katka - my sme po neuspesnom prvom IVF, tento tyzden v piatok ideme vypisovat ziadost na druhe a v maji sa na to vrhneme opat 😀

TUSIM ZACNEM CHODIT NA DISKOTEKY 😀 😀 😀

katka14
23. mar 2009

s tymi diskotekami je to super napad !!! 😀 😀 😀 a myslíš, že by tomu mangel uveril? koľko si mala pauzu po neuspešnom 1.IVF?

bobjan
23. mar 2009

Ahojte, repetule 🙂

katka14
23. mar 2009

ahoj bobjan, ako sa máš?

petkaerdal
23. mar 2009

Kati,podobne som zazila ,ale s lepsim koncom,co si videla v albume,moja segra je mladsia,aj ked s partnerom su spolu uz dlhe roky,necakane otehotnela,myslela si,ze ma tiez nejaky problem,teda aj ho ma,tak sa nechranili,ale to bolo nejake stastie a prave mi to oznamila v den,ked mne zavolali,ze negativne 😔 😔 bolelo to,no ale to som chcela,chodila na vysku,chybal jej tusim rok ,neviem presne,nakoniec si malicku nechala a strasne malu lubi a aj spromovala 😉 ale ona toho partnera ma velmi dlho,tak to bolo troska ine

ahoj bob 😉

katka14
23. mar 2009

Peťka, sestra sa vtedy rozišla s priatelom a až potom zistila, že je tehotná. nikomu to nepovedala, ani jemu, ani nám doma, ani nijakej kamaratke. s nikim sa neporadila a šla na potrat.v anglicku. muselo to byt pre nu tam v cudzej zemi veľmi tažké ale asi sa bála reakcie doma alebo neviem čo. ale dnes to rozhodnutie veľmi ľutuje. od toho leta z pred 2 rokov sme sa o tom nebavili a ani naši o tom nevedia.

petkaerdal
23. mar 2009

vies my na to mame iny pohlad,lebo my mame problem,mam taku kamosku,co otehotnela po 2 tyzdnch co sa zacali snazit,taka to berie normalne,ako samozrejmost,taka nas nikdy nepochopi,keby som bola ja v takej situacii,ze som plodna,ako ceresna,mozno to dam tiez prec ja neviem,to zalezi od vela okolnosti...
a segra nech uz nelutuje,uz to nevrati,sice to dala prec,ale mozno lepsie,ako dieta bez otca

katka14
23. mar 2009

nuž čo už. život ide ďalej a my sa spolu o tom už nebavíme. je to lepšie nechať tak a nepitvať to zbytočne, aj tak to nevrátime späť.

petkaerdal
23. mar 2009

no ved,naco mysliet na to,co bolo...
segra ma kolko rokov? ak mozem vediet? a ty? ja budem mat v aprili 27 😀

mimka30
23. mar 2009

Ahojte babenky. Takže dnes sme si boli vyzdvihnúť lieky a čakáme na mrchu, aby sme mohli začať druhé kolo 🙂

bobjan
23. mar 2009

Katka, ďakujem mám sa v celku o.k., až na to počasie a na to, že je pondelok 😠

A ty??

mimka30
23. mar 2009

Ahoj Bobjan. Ako sa máš?

bobjan
23. mar 2009

Mimka, celkom pohoda, čo ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre